Autor Tema: Očenaš na početku školske godine: Od pionira do ministranata  (Posjeta: 44442 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Očenaš na početku školske godine: Od pionira do ministranata
« Odgovori #75 : Srpanj 08, 2012, 09:46:31 prijepodne »
Kako bi opisao nekoga tko napiše nešto ovakvo:" zašto su još od vremena robovlasničkog pa sve do današnjeg sistema uvijek bili uz vlast"

Kaj ti sad izmišljaš? Di u ovoj od tebe citiranoj izjavi neko negira neke zločine?

Ako stvarno ne vidiš negiranje zločina onda za tebe nema pomoći.
Ova izjava implicitno govori da je katolička crkva bila "uz vlast" u vremenu komunizma, što je notorna laž. Za vrijeme komunizma crkva jest bila ugnjetavana.

Strašno jest da ti dalje ne želiš vidjeti negaciju istih.

Di je ova od tebe citirana izjava ograničena vremenski ...

Ova izjava pokriva sve vremenske periode od citiram "vremena robovlasničkog pa sve do današnjeg sistema" a riječ "uvijek" naglašava  da je svaki dio tog perioda crkva "bila uz vlast"

Zašto odbijaš pročitati što piše?
« Zadnja izmjena: Srpanj 08, 2012, 09:57:04 prijepodne Bilaj »

Bilaj

  • Gost
Odg: Očenaš na početku školske godine: Od pionira do ministranata
« Odgovori #76 : Srpanj 08, 2012, 10:01:38 prijepodne »
... rodio sam se za vrijeme bivše države, kršten sa, firman i oženjen, imam djecu ... ali me nitko nije proganjao zato što sam išao na vjeronauk poslije nastave, niti zato jer sam išao na misu...

Mnogi nisu imali tu sreću nego su završili na ispitivanjima i rađeni su veliki pritisci na iste.

Jaguar

  • Gost
Odg: Očenaš na početku školske godine: Od pionira do ministranata
« Odgovori #77 : Srpanj 08, 2012, 11:19:00 prijepodne »


Mnogi nisu imali tu sreću nego su završili na ispitivanjima i rađeni su veliki pritisci na iste.

U mnogim sistemima je bilo takvih slučajeva, a ima ih i u današnjim, u 21 stoljeću!
No istina je, bilo ih je i biće ih, dok god je ljudske zlobe, koja je i najveća, veća i od one životinjske!

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Očenaš na početku školske godine: Od pionira do ministranata
« Odgovori #78 : Srpanj 10, 2012, 10:13:40 poslijepodne »
Ova izjava implicitno govori da je katolička crkva bila "uz vlast" u vremenu komunizma, što je notorna laž. Za vrijeme komunizma crkva jest bila ugnjetavana.
Ne melji gluposti.

Katolička Crkva je bila uvijek uz vlast, ak ne u Jugoslaviji onda u hrpi drugih država. Jugoslavija nije cijeli svijet, nit je ona izjava bila ograničena samo na Jugoslaviju. Tako da je izjava u potpunosti točna. Crkva je bila na vlasti i za vrijeme komunizma, ali ne u Jugoslaviji.

Tvoje ograničeno razmišljanje je stvarno bez granica.

Bilaj

  • Gost
Odg: Očenaš na početku školske godine: Od pionira do ministranata
« Odgovori #79 : Srpanj 10, 2012, 11:56:41 poslijepodne »
Ne melji gluposti.

Katolička Crkva je bila uvijek uz vlast, ak ne u Jugoslaviji onda u hrpi drugih država. Jugoslavija nije cijeli svijet, nit je ona izjava bila ograničena samo na Jugoslaviju. Tako da je izjava u potpunosti točna. Crkva je bila na vlasti i za vrijeme komunizma, ali ne u Jugoslaviji.
Hmm znači sada češ pokušati nači neku zemlju gdje je bila uz vlast u to doba.
Ja sam se mislio ograničiti na nedavno vrijeme i na naše lokalne prilike- a ne od Adama i Eve u cijelom svijetu.

Ali ako ti tak izistiraš kako onda objašnjavaš protjerivanja od Nerona do Eugenija. Tada je proganjanje krščana bilo na cijelom teritoriju gdje je postojala crkva a vrhunac sa Diokecijanom svatko tko je rekao da je krščanin je bio ubijen a sve crkve strušene. Svako postojanje krščana se zatiralo od strane vlasti.
Naravno takve stvari ti zaboravljaš - ili da te citiram NE MELJI GLUPOSTI.

Tvoje ograničeno razmišljanje je stvarno bez granica.
Tvoje ograničeno znanje je stvarno bezgranično.
« Zadnja izmjena: Srpanj 11, 2012, 12:01:22 prijepodne Bilaj »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Očenaš na početku školske godine: Od pionira do ministranata
« Odgovori #80 : Rujan 09, 2012, 02:34:54 poslijepodne »
 Pismo prof. Ljilje Vokić, ravnateljice VII. gimnazije na poćetku školske godine

Članak objavljen u " Glasnik srca Isusova i Marijina "





Što nudimo u školi, kakvi program, kakvi su odgojitelji i profesori?
 
To je bit obrazovanja! Svugdje u svijetu pa i u Hrvatskoj omogućene su prekvalifikacije zanimanja i cjeloživotno obrazovanje. Za novu školsku godinu u Hrvatskoj je predviđeno nekoliko novina. Nakon što su srednješkolski  profesori obavili „ klasifikacijske ispite“, tj. Državnu maturu besplatno, umjesto zahvale, nesporazum sindikata i Vlade „obećaje“ smanjenje plaća svima, napose onima koji imaju više radnog staža.
 
Kako se olako igra tuđim životnim situacijama! Sindikat nije reagirao kad su profesori dopodne dežurali na maturi, a popodne imali nastavu. Dežurstva nitko nije platio i tako su i jedni i drugi podcijenili profesorski rad. Sabor je izglasao nevjerojatnu  „novinu“ da se učenici na polugodištu ne ocjenjuju. Kao da nitko od onih koji su predložili i digli ruku za taj zakon nisu išli u školu.
Mora postojati kontinuitet u praćenju rada učenika , njegovo vrednovanje i ukazivanje ocjenama djetetu i njegovu roditelju što treba popraviti, a što treba obratiti pozornost i u čemu nadalje dobro ustrajati. Ionako postaje sve teže raditi u školi, a sad se ovim zakonom opet obezvrjeđuje struka. Svi upitani iz struke bili su protiv tog prijedloga zakona, ali sve je bilo uzalud. Možda bi najbolje bilo, da se malo našalimo,izdati svjedodžbe na početku
Godine pa smo svi mirni i tako će biti zaštićena dječja prava. A gdje su tu obveze?
 
Konstantna najava, gotovo prijetnja, uvođenja zdravstvenog odgoja  podsjetila me na one vježbe iz doba komunizma: „Ništa nas ne smije iznenaditi“, a na kraju nas je sve iznenadilo. Ne znam od kud ta gotovo patološka potreba pojedinca da tuđu djecu odgajaju u ovom ili onom duhu. Ta djeca imaju svoje roditelje! Ministarstvo obrazovanje dužno je iskontrolirati programe i nadopuniti ako u njima nešto nedostaje, kako bi stručne osobe mogle ostvariti ono što je u duhu vremena.
Što s tim, novčano dobro nagrađene, tzv. Nevladine udruge imaju? Ništa osim materijalnog interesa!
 
Na kraju, digla se silna hajka i na vjeronauk. Radosna što pri upisu imamo, i ne samo naša škola, nego i druge, povećan broj učenika koji su upisali vjeronauk. To je odgovor  na svako nasilje nad vlastitim i obiteljskim izborom. S toga  se zalažem da se u sedmom i osmom razredu osnovne škole, kao i trećem i četvrtom gimnazije uvede ili omogući veći broj izbornih predmeta, rasterete programi jer bi izbornom nastavom učenici već bili usmjeravani kako u srednju školu tako i na fakultete. Stekla bi se opće naobrazba, a izborom predmeta slijedili bi se osobni darovi i interesi.
 
Prof. Ljilja Vokić
Ravnateljica VII. gimnazije
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....