Autor Tema: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav  (Posjeta: 45231 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
"Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« : Siječanj 08, 2012, 02:11:54 poslijepodne »
Hvala Bogu, konačno da netko počne zdravorazumski razmišljati, pa makar to bio i sud - od kojega bi to u ovoj državi zadnje očekivao...

http://www.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/drustvo/13805




« Zadnja izmjena: Siječanj 08, 2012, 02:25:54 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #1 : Siječanj 08, 2012, 05:06:48 poslijepodne »
Šubić je u posljednjem jurišu na turce uskliknuo: "Za dom sad u boj"
Nekih 300 godina kasnije, ban Josip Jelačić koristi sličan pozdrav za motivaciju vojnika i naroda. Kada bi išli u bitku, ban bi uzviknuo "Za dom!" a vojska bi odgovarala "Spremni umrijeti!"
Pozdrav "Za poglavnika i dom spremni" ustaše su rabili kao službeni u doba NDH. Iz tog razloga pozdrav "Za dom spremni" se često poistovjećuje s njima i tumači kao njihov "izum". Nakon Drugog svjetskog rata za vrijeme jugokomunističke vladavine je ozloglašen kao ekvivalent nacističkog "Sieg Heil". Ustaški pozdrav je bio "Za Poglavnika i dom - Spremni"! Izbacivanjem "poglavnika" jasno se distanciralo od ustaša i NDH.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #2 : Siječanj 09, 2012, 01:53:21 poslijepodne »
HRVATSKI helsinški odbor očitovao se danas vezano za presudu Prekršajnog suda u Kninu koji je oslobodio obrtnika koji je u Čavoglavama prodavao majice i suvenire sa ustaškim sloganom "Za dom spremni".

Stajalište Odbora jest da je "Za dom spremni" ustaški pozdrav te drže da je presuda Prekršajnog suda u Kninu samo jedan od pokazatelja o stanju u hrvatskom sudstvu.

Konačno, kako navode, Odbor smatra da je ova presuda zapravo odraz šireg stanja u društvu. "Kako je moguće da bilo koji sud u Hrvatskoj donese drugačiju presudu kada cijelo društvo, sve institucije vlasti ne samo da toleriraju masovno skandiranja 'Za dom spremni' na sportskim natjecanjima pogotovo na nogometnim utakmicama, nego se od toga ne nastoje, barem riječima i djelom, ograditi", stoji u priopćenju Odbora.

Hrvatski helsinški odbor podsjeća na svoja ranija priopćenja u kojima je isticao da je "Za dom spremni" službeni pozdrav Pavelićeva fašističkog ustaškog režima koji je postao uobičajena pojava na domaćim nogometnim utakmicama državne reprezentacije. U izjavu od 5. rujna prošle godine napominju kako takvoj praksi naročito doprinosi i sam predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Vlatko Marković koji to ružno ponašanje hrvatskih navijača pokušava opravdati tvrdnjom da je riječ o starom hrvatskom pozdravu. "Istina, ovaj je pozdrav u formalnom smislu sličan pozdravu Hrvatske seljačke stranke ('Za dom, za hrvatski seljački dom - spremni!'), ali je također istina da se on, zahvaljujući povijesnoj zloupotrebi u vrijeme ustaškog režima, zauvijek i nepovratno kompromitirao", naveo je tada HHO.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hho-za-dom-spremni-je-nepovratno-kompromitiran-zloupotrebom-u-ustaskom-rezimu/592665.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #3 : Siječanj 09, 2012, 03:30:21 poslijepodne »
Zake delate bedake od ljudi, moreš si misliti kak je "za dom spremni " distancirano od ustaštva i sličnoga sranja. FUJ!!!!!!!! Lakrdija za koji bi da je ovo država kak spada odgovaral i taj kaj je prodaval i ta sutkinja kaj mu e tak presudila.

Izbacivanjem "poglavnika" jasno se distanciralo od ustaša i NDH.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #4 : Siječanj 09, 2012, 05:21:52 poslijepodne »
Očito si malo neupućen - ne samo u hrvatsko pravno stanje, hrvatsko povijesno stanje, nego i u općenite principe koji vladaju pri ocjeni i procjeni takovih stvari bilo gdje u svijetu. No samo su Hrvati koji seru sami po sebi i sami sebi sude da bi se kompleksaški dopali nekome tko istodobno za njih nedaje ni prstomet govna...

Taj pozdrav je sigurno neusporedivo manje kompromitiran od komunista i nihovih zločina - pa sada takve "delije" vladaju ovom zemljom glupih ljudi... evo malo raspirivanja bratstva i jedinstva, onako za tebe i tebi slične:

http://www.dalmacijanews.com/Svijet/View/tabid/78/ID/76755/Dodik-Josipovic-mi-je-cestitao-20-roendan-Republike-Srpske.aspx

Samo isječak iz cijelog teksta:

"Dodik je iskoristio priliku da promovira i Dan RS-a, a nije propustio istaknuti da je predsjednik Hrvatske Ivo Josipović uputio čestitku u povodu obilježavanja 20. godišnjice postojanja RS, javlja SEEbiz."

Sramota, sramota, prokleta sramota - čestitati postojanje države koja je nastala na zločinima protiv Hrvata i Hrvatske... to može raditi samo prokleta budala, na žalost - naš predsjednik je predstavnik upravo takovih! Istodobno, jednom Dodiku nikada, ali nikada neće pasti na pamet išta drugo osim da hrvatsku legitimnu obranu i oslobodilačke akcije proglašava "zločinačkim akcijama" i genocidom, a da službene hrvatske državne praznike nikada niti čestita, niti mu to pada na pamet... to znači držati do sebe i svoje zemlje, to znači imati svoje JA, a ne biti budalčina koja naivno prodaje svima nekakve debilne pričice o pomirenju i jednakosti i suradnji i prijateljstvu... mi se ponašamo poltronski, ponašamo se kao da smo se mi zamjerali njemu i napali njegovu zemlju, a ne obrnuto... najveći je jad što je Hrvatska prepuna budala kojima je to sasvim u redu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #5 : Siječanj 10, 2012, 07:58:59 prijepodne »
To kaj si ti tu sad napisal nema veze nikakve s "za dom spremni" niti ne umanjuje ozbiljnost ove sramotne presude. FUJ!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #6 : Siječanj 10, 2012, 11:51:29 prijepodne »
To nema veze samo tebi - a ima veze, jer isti svjetonazor i ista dvoličnost, po onoj novozavjetnoj da "vidi trun u tuđem oku a ne vidi deblo u svojem vlastitom", ocjenjuju obje stvari.

Mogu te pitati i kako to da se njemačka marka dugo zvala marka, iako je marka bila i u vrijeme Hitlera? Kako je to moguće? Zašto se kuna ne bi smjela zvati kuna, smao zato jer je postojala istoimena novčana jedinica i u vrijeme NDH? Ili nema veze što je postojala i stoljećima prije - treba li zbog toga posrati cijeli povijest jer nekome ne paše par godina u kojima se netko kompromitirao na sasvim drugim osnovama?? Ustaštvo ne čini taj pozdrav, da se razumijemo, nego ideologija sa kojom taj pozdrav nema veze, i koju i ja osuđujem i nisam njezin pobornik, no očito je da i ti i mnogi drugi, kojima Hrvatska ne paše ni u kom pogledu, koristite svaku prigodu da popljujete svaki detalj hrvatskog identiteta... to je povijest, to je činjenica koja je postojala stoljećima ranije, i treba li je braniti ili gaziti zato jer ju je netko koristio u vrijeme svoje vladavine?

BTW, i Hitler je koristio "dobar dan", pa nisam vidio da se to brani jer je to koristio i on...

Ukoliko taj pozdrav definira i određuje ustaštvo, onda neka se zabrani. Ukoliko ne, pravno i činjenično neka se ne stvaraju prepreke za korištenje hrvatskog povijesnog nasljeđa. Pritom, naravno, osobne aluzije i sklonosti ne predstavljaju nikakvo pravilo, već je za osudu bitno pravno i povijesno utemeljenje. Ako ga nema, onda neka "kritičari" budu tiho i ne rade probleme tamo gdje ih nema.

Za Dom Spremni!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #7 : Siječanj 10, 2012, 01:08:05 poslijepodne »
Adolf Hitler - "Sieg Heil" long version high quality

A Crvenkapavica je poznata po tem da je babu pozdravlala z "Sieg heil!"...

Kaj se sucov dotikavle i prst v pišek je pozdrav a ak si z ugledne familije onda moreš i po tratoaru gaziti malodobnice z BMWejom.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #8 : Siječanj 10, 2012, 02:41:58 poslijepodne »
Baš zbog inače lošeg rada i sporosti sudova začudila me presuda koja se konačno temelji na sagledavanju pravnih činjenica, bez nečijeg "wannabe" kriterij sam za sebe... jerbo je uspoređivanje presuda na iovaj način ipak pomalo besmisleno i pregeneralno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Loliška e Boliška, novi avanturi
« Odgovori #9 : Siječanj 10, 2012, 06:50:54 poslijepodne »
Dogovorili se Glup i Gluplji da se nađu na Ribnjaku...
 "O prijatelju pa di si.. heil! (živio) "viče izdaleka Glupi
 "Spremni ,spremni frende"-ozareno će Gluplji
 "Kamo ćemo danas prijatelju,nisam se sredio džaba" upita Glupi,a na nogama mu sjaje nove crne čizme s bjelim žnjirancima.Glava mu svježe obrijana, tako da se tetovaža velike crne svastike na tjemenu bolje vidi na blijedoj koži.
 "Pa imamo sjajnu mogućnost" sav nabrijan će Gluplji "kad smo se ovako prigodno sredili"nastavi raskopčavajući crnu spitku i pokazujući novu majicu na kojom je slika nekog odvjetnika i veliki natpis" ZA DOM SPREMNI"
 "Oopa ponovili smo se" veselo ća Glupi
 "Dobio za roćkas.."slegne ramenima Gluplji
 "Onda gdje ćemo u operu ili u kazalište?" pomalo nestrpljivo će Glupi
 "E jesi i ti neki zaboravan tip,rekao sam ti da možemo oboje" prekine ga Gluplji,i nastavi "prvo u idemo u HNK na operu Nikola Šubić a onda u Lisinski na lutkarsku predstavu Korejskog narodnog kazališta"
"jooooj suuuper"poskoči Glupi"biti će sve puno svastika po korejskim nošnjama,jer znaš ja ti svastiku nosim jer sam napola budist i veliki prijatelj azijskih naroda,kao uostalom i svih drugih religija i rasa" zaključi Glupi
 "znam,znam"potvrdi Gluplji"i ja nosim ZA DOM SPREMNI jer sam veliki historiofil i čuvar baštine,a ovo U nosim jer mi je najdraži rođak moj ujak"
 "Ne znam što nas onda ljudi onako ispod oka gledaju u tramvaju ili na ulici" tužno će Glupi
 "Da ti pravo kažem ne znam ni ja"zabrinuto će Gluplji.
 Da ima baš svakakvih ljudi ,slože se obojica.....i zamisle se na tren
 "Ali dobro,ima i pametnih ljudi koji kuže..."pomirljivo će Glupi
 " o pa da; otvori samo forume-ima još koji su načitani i odgojeni,koji znaju što je to svastika,što U i za dom spremni i koji znaju da se vesele kad kukuruzi narastu" zaključi Gluplji
 "a oni drugi?"
 "ma ko ih šljivi ,oni su tako i tako obični primitivci koji ništa ne kuže i samo znaju da mrze i pljuju" odmahujiući će Gluplji...."nego ajmo mi da ne zakasnimo na operu šteta da mi propadne karta kad sam već platio za cijeli ciklus"
 "a između opere i kazališta imamo vremena za jedno pićence u našoj kavanici?" upita Glupi
 "naravno srce i vodim te na jedan famozni novi koktel,zove se holokaust i služe ga u nećeš vjerovat u čaši omotanoj bodljikavom žicom- a lupa u glavu kak malj"
"imaš pravo idemo"poskoči Glupi
 Gluplji ga diskretno uhvati za ruku i krenu....
http://www.sisak.info/forum/showthread.php?13666-Glup-i-Gluplji

Osvrt Loleka i Boleka na aktualnu temu.
wwwg tablice

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #10 : Siječanj 10, 2012, 06:58:02 poslijepodne »
Nemam ništa za dodati na ovo kuntino  :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #11 : Siječanj 11, 2012, 11:16:32 prijepodne »
Tu se i nema kaj dodati - jer taj blogerski tekst i ne predstavlja ništa osim osobnog mišljenja ili stava njegova autora, iako je vrlo zgodno napisan... onako . ima duha, ima stila...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #12 : Studeni 24, 2013, 12:26:26 prijepodne »
22.11.2013.
...Saopćenje iz Ureda za odnose s javnošću Vlade FBiH
Ministrica Đurić podnijela disciplinsku prijavu protiv Mije Martine Barbarić
Federalna ministrica okoliša i turizma Branka Đurić podnijela je disciplinsku prijavu protiv Mije Martine Barbarić, glasnogovornice u Uredu za odnose s javnošću Federalnog ministarstva za turizam i okoliš, saopćeno je iz Ureda za odnose sa javnošću Vlade Federacije Bosne i Hercegovine.
...U obrazloženju za podnošenje prijave protiv Mije Martine Barbarić se kaže da je razlog to što je 22. 11. 2013. godine podržala hrvatskog reprezentativca Josipa Šimunića statusom na Facebooku u kojem je napisala: „Za dom spremni“, čime je počinila povredu službene dužnosti iz članka 55, stavak 2, točka a Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine.
..."Za dom spremni!!! Evo Jovanoviću (ministar u hrvatskoj Vladi koji je osudio Šimunićev potez, op. a.), kazni i mene ako smiješ!!! Ova rečenica nije ništa više nego ljubav i ponos koju osjećam prema domovini, i nema trenutka mržnje u njoj, a povijest jako dobro poznajem", napisala je Barbarić na  svom Facebook profilu.
http://haler.blogger.ba/

ISPAD NA FACEBOOKU
 VJEROUČITELJICA IZ IVANCA NA FACEBOOKU
'Fućka mi se za zakon. Za doom, za doom, jesmo li spremni za doom!'
http://www.jutarnji.hr/vjerouciteljica-iz-ivanca--jesmo-li-spremni-za-dom-/1141957/

Danijela Martinović - za looom, za lo-o-o-om, za looom
Danijela Martinović - Raspašoj (official VIDEO)
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #13 : Studeni 26, 2013, 01:39:29 poslijepodne »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #14 : Studeni 26, 2013, 08:02:15 poslijepodne »
... ovaj kaj je nacrtal ovakvu smijuriju kojom provocira, mogel se barem potruditi pa za podlogu staviti pravi hrvatski grb kako izgleda, nismo u Bosni. Tamo nek crta ovakve znakove, neka se spremaju za doma (s posla) te nek mjere visinu kukuruza.  Uostalom, samo se potvrđuje ono što sam u više navrata već pisao ... rat je odavno završio, ali i dalje nekima to nije po volji.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.