Autor Tema: Imati ili biti?  (Posjeta: 22159 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #15 : Studeni 28, 2014, 11:05:35 prijepodne »
Obzirom na što si doveo ovaj forum, mislim da - kao što misli i brdo ljudi koji su otišli sami, ne žele se spuštati na to da ti o njima odlučuješ - nije gubitak za nikoga osobno ako nije na ovom forumu, koji je sazrio već odavno za jednu krupnu rekonstrukciju, u prvom redu kao točka jedan bi bila da ti više nemreš biti niš na forumu, jer je tvoj rad na njemu isključivo negativan, ljudi odlaze, radiš isključivo kontra interesa foruma (koji - kao svaki forum - ima funkciju razgovora, a ne čitanja!), a forum se u velikoj mjeri već pretvorio u ideološko-stranački sajt na kojem prokomunističko-neojugoslavensko-ateistička riganja vatre i mržnje čine sukus svega, i svatko tko se u to ne uklapa i ne ide niz dlaku je nepoželjan, izmišljaju se razlozi za bann, proglašava se glupim i pogrešnim sve misli i riječi koje ne idu na mlin te ideologije i zastupanja svega što je u ovoj zemlji dokazano loše, a to smo sve živjeli i preživjeli 50 godina prije, a po tebi - trebali bi i dalje.

Problem je što tebi i još nekima u glavi i dalje svira prvenstveno ideologija, nebitno je kakve rezultate daje, a narodu je dosta ideologija, narod baš traži rezultate, i u tu svrhu i kritizira, opravdano se ljuti i protestira. Zato sam i rekao ne jednom - hrvatski birači su glupi jer imaju stranke, a članstvu u strankama je interes stranke iznad općeg i javnog interesa (tako to vide i HDZ i SDP i svi njihovi prirepci koji se odriču vlastita stava i statuta za mrvicu vlasti stranačkih šefova) - i zato je Hrvatska propala, siromašna država.

A ti sada pogodi u kojima se sustavima prakticira interes stranke iznad interesa javnosti... ima ga u Sjevernoj Koreji, Rumunji su to efikasno riješili ispred zida, EU i cijeli svijet je deklaracijama zauzeo stav o komunizmu, a ti braniš one koji brane propalo i ozloglašeno. ONi su "dobrodošli", jer propagiraju maltene anarhističke neograničene "slobode" koje to - nisu. Milijun puta si se pozvao na nekakva prava (koja to najčešće nisu) - jedino ničiju odgovornost i potrebu za istom nisi spomenuo.

U tome si u pravu - kao i u ispravnom moderiranju ovdje po ovom, kao i država, do kraja osiromašenom forumu, i duhovno i ljudski. I ne sumnjam kako ti i dalje "nemaš tu o čemu razmišljati, jer si ti neprikosnoveno u pravu". Jer najteže mnogima i je priznati samima sebi da su u krivu. Vrijednosti, tradicija, mentalitet, kultura se moraju poštivati, i svaka zemlja ih poštuje - jedino je to kod nas izopačeno i dovedeno u rang natjecanja da je fora samo onaj tko što više gazi po svemu tome i pljuje opo nacionalnim vrijednostima.

Tvoj stav neograničenog neoliberalizma je promašen, a događanja i u Hrvatskoj i u svijetu to zorno dokazuju, no ti se nedaš, snagu trošiš na držanje bukvica političkim neistomišljenicima. Svaka ti čast...Kako Thompson veli u pjesmi - "na ljutu ranu ide ljuta trava", a ti bi se "borio" glađenjem perom po jajima... to ne ide. Kao što se dijete ne odgaja povlađivanjem njegovim hirovima.

Dok to ne shvatiš, nećeš moći ni mene, ni bilo koga drugoga ovdje tko misli drugačije od tebe gledati na ispravan način. Moći ćeš i dalje - dok ti to Štef dozvoljava - samo prodavati strogost na krivim mjestima i prijetiti položajem admina jer ti ne ide pod kapu tuđe mišljenje. A da znaš kako je to malo važno u cijeloj priči bilo kome ovdje - tek bi se onda zamislio.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #16 : Studeni 30, 2014, 11:01:44 poslijepodne »
Obzirom ...
Ti opet krivnju u svemu daješ drugima, a sebe uopće ne vidiš.

"Dok to ne shvatiš, nećeš moći ni mene, ni bilo koga drugoga ovdje tko misli drugačije od tebe gledati na ispravan način."

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #17 : Prosinac 01, 2014, 11:11:09 prijepodne »
Vidim ja to jako dobro, poznajem sebe i svoje mane i pogreške, no ovdje nije problem moja osobnost, nego stavovi tebe i još nekih koji se temelje isključivo na mržnji, omalovažavanju kulture, tradicije, mentaliteta, Domovinskog rata, vjere i Crkve, kao i cijelog niza drugih društvenih vrijednosti po kojima smatrate da imate pravo srati, gaziti i vrijeđati, prodajući tuđe "vrijednosti" pod nešto što vrijedi, dok naše ne vrijedi ništa, podržavajući pogubnu i antihrvatsku politiku neojugoslavenstva i ateističkog komunizma i socijalizma, te otvorenog žaljenja za propalom bivšom državom. Prodajete krajnju netoleranciju pod firmom optužbi drugih da su takovi.

I to je, svidjelo se to tebi, Koku i još nekima, ispravna prosudba vas i vaših stavova. Ja vas vidim vrlo ispravno - u svoj vašoj neispravnosti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #18 : Prosinac 02, 2014, 08:21:53 poslijepodne »
... i opet me, iz čista mira spominješ bez razloga. Kao što ti je i napisano, stalno krivnju vidiš u svima koji ne misle kao ti.  Žalosno da od nosa kojeg previsoko dižeš, ne vidiš sebe u špiglu.

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #19 : Prosinac 06, 2014, 09:45:06 prijepodne »
I to je, svidjelo se to tebi, Koku i još nekima, ispravna prosudba vas i vaših stavova.

Tolko si siguran u ispravnost toga kaj tvrdiš da jednostavno nisi u stanju to preispitat. I time automatski delaš jednu veliku grešku.

Opet, po ne znam koji put miješaš činjenice i pretpostavke.

Znam, nisi jedini koji to dela, no ti bi htio da se tvoje tvrdnje ozbiljno shvaćaju. S takvm tvojim načinom stvaranja "činjenica", ili bolje rečeno izmišljanjem, tvoje priče i pričice razuman čovjek jednostavno nemre ozbiljno shvatiti. Tvoje tvrdnje koje prezentiraš s takvom sigurnošču su za mene najviše fifti - fifti vrijedne da h se shvati ozbiljno. I to maksimalno fifti - fifti!

E, sad, ak ti je to dost, onda samo dalje tak.

A glede mojeg "neojugoslavenstva" i tvojih sličnih zlobnih izmišljanja glede mene... Jel ti stvarno očeš da te pošaljem na jedan dugi zimski san? Kaj tebi sudjelovanje na ovom forumu baš niš ne znači? Ak je tak, zakaj se onda sam ne ispišeš? Zakaj tolko svojeg vremena ovdje "trošiš"? Po tome kolko se ovdje znaš raspisati meni izgleda da ti ipak taj forum nekaj znači, no ponašaš se baš kao da želiš na svoju nekorist nekaj nekome ovdje dokazati. To je nerazumno i besmisleno, kak to ne shvačaš?

Daj si porazmisli lijepo da li želiš sudjelovati ovdje ili ne, i onda se skladno tome i ponašaj. To kaj ljude ovdje vrijeđaš i označavaš različitim pridjevima - kaj ti to daje? Kakvo ti to imaš zadovoljstvo od toga da to moraš opetovano delati? Ajde mi to objasni. Takvo ponašanje doliči maloj djeci, a ne odraslim osobama koje su još i k tome u Mensi.

No, čuj, ako ti stvarno želiš da te banam, pa da ne moraš - ne možeš pisati dok se snijeg ne otopi, ili još duže - nema frke. Samo reci.

Ajde se malo smiri, pusti te tvoje diskrepancije prema nekim članovima i pamet u glavu. Vrijeme je Došašća i barem u ovo vrijeme mogao bi biti pozitivniji i tolerantniji. Za dobro sviju nas.

Peace.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #20 : Prosinac 06, 2014, 01:40:15 poslijepodne »
Mene shvaćaju puno ozbiljnije nego tebe, a ono što sam ti napisao je istina, koja se tebi može ne mora sviđati, ionako je nebitno.

Lako je reći da su moje izjave pretpostavke, no ja znam da su činjenice, koje ti sa članstvom i učešćem na forumu sve govore, a ti možeš kao i Milanović i dalje sve uvjeravati kako mi svi živimo bolje, samo toga nismo svjesni, kako si ti u pravu, samo što to članovi ne shvaćaju, kako si ti super, samo te jebe činjenica da to ljudi ne puše itd itd... ja sudim po rezultatim,a a ti sudi po čemu god hoćeš. No kada ugasiš taj joint sebeljubivosti i slijepe uvjerenosti u vlastitu nepogrešivost, činjenice će te i dalje čekati.

Na žalost, Štef i sam očito ne mari za ovaj forum, inače bi te odavno naperjao kao najveće zlo po forum u sve ove godine, nitko ga ni izbliza nije toliko opustošio kao ti... od par desetaka članova, ostalo je njih ni na prste jedne ruke (naravno, mislim na one koji učestvuju - oni koji ne učestvuju kao i da nisu članovi, od takovih razgovorna forma - a što forum je - ne živi...). Ako lažem, slobodno me demantiraj, ali ne sa svojim "mišljenjem", ono me ne zanima, nego samo i isključivo argumentima.

Ako i dalje - u što ne sumnjam - misliš kako si ti u pravu (to vjerojatno misliš zato jer ti Štef i dalje dopušta da serendaš po forumu kao po svojem dvorištu, kao da je tvoj i kao da si ga ti stvorio i izgradio), budi u pravu, jebe mi se i za to, no dokle god ima ljudi koji ne vide i ne mogu shvatiti što činjenice i argumenti jesu - do tada će nam biti ovako kako je, i do tada će se glasati za plave i crvene komunjare. I do tada će takvi kao ti biti admini i modovi na ovom, sada veće jebeno opskurnom forumu sa tri i pol člana. Nije da nemaš rezultata. Možda ti Štef i spomenik podigne. A možda ti ne bi bilo loše da u programskoj aplikaciji u firmi di radiš pronađeš i stručnu pomoć, imate veliku bazu pa nije zgorega...

To kaj sam ja u Mensi - tim više razloga za tebe da smanjiš doživljaje tko je i tko nije u pravu, barem imam dokaz da je moj tijek misli podosta opsežniji i bogatiji od tvojega. Pa bi mogao i početi poštovati tu činjenicu - možda shvatiš da nisi uvijek u pravu, no bio netko gluplji ili pametniji od tebe, tebi to niš ne znači - ti si uvijek na vrhu, zar ne?? Ako i nisi najpametniji, imaš batinu sa kojom ćeš mahati (inače ne bi imao muda ni javiti se, poznajem ekipu i na drugim forumima koji da nisu forumski šefovi - ne bi se usudili napisati ni slova, jer bi ih drugi odmah bannali zbog...), pa si valjda na taj ultimatum i dobio taj položaj... plus prijateljstvo, i eto, imamo forum, imamo velikog vođu!

Stvarno se raspitaj za stručni naziv i dijagnozu takvog stanja, kako se u medicini naziva one koji imaju tvoj način razmišljanja...

O toleranciji neću, to je izmišljotina nesposobnih i neznalica koji time traže svoju šansu pored pametnijih od sebe.

Nebuš mi valjda držao prodike o tome kaj je Došašće - nekak je u zadnjih par godina moderno da nam ateisti i komunjare tumače i citiraju Bibliju, čovjek bi pomislio da su u Kumrovcu samo nju i slušali... ili su toliko vremena proveli skrivećki popisujuću ljude po crkvama da sus nekaj čak i naučili? Mislim, Zoki, DrIvo i njihovi tatice, no imaju vjernih sljedbenika, vidim... nemoj, molim te, to bi ipak bilo preveč da mi ti objašnjavaš značaj Došašća. Da tebi vjera išta znači u životu, ne bi imao takve stavove kakve imaš.

Pa ak već nisi pošten prema nama, budi barem prema sebi - to bi moglo biti nešto vrijedno Došašća.
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2014, 01:56:12 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #21 : Prosinac 07, 2014, 11:42:33 prijepodne »
Zanimljiva su mi ova obraćanja " u ime Došašća....."!!
Nekako se svi jako rado koriste sa tim riječima, zatim slijedi " u toku nadolazečih bladana....." "Blagdane pamtimo po darovima..." i tako dalje i tako dalje.


Posebno se sada prisjećam one "ljupke reklame od Teleta ( a možda se od teleta i ne bi moglo nikaj pametnijeg očekivati kad bi se radilo samo o teletu), dok svira bižična pjesma oni se na perfidan način rugaju Božiču, blagdanu krščana.

Tako mi djeluju i napisane riječi  " došašće je..."

 Ali svima je teško reći ili napisati u ime Božiča, koji je simbol žrtve, mira i ljubavi prema bližnjemu.
I umjesto da se sada svi zapitamo, ili barem oni koji ponekad iz bilo kojeg razloga posjete ove stranice, kaj smo mi  (i ja osobno) učinili da nam ovo bude mjesto druženja, razmjena mišljenja, stavova, iskustva, pogleda na svijet oko nas koji je takav kakav je.

Mislim da su mnogi pokazali svoje mišljenje , tihim odlaskom sa ovih stranica, ostali su doduše mnogi anonimni  posjeti stranicama ,ali to je sve.I naravno po neko javljanje iza kojeg nema nikakvih komentara, nikakvog "razgovora".
Imam osjećaj da je to na kraju ostvarenje baš onoga kaj nam se servira iz svih mogućih reklama sa naše dalekovidnice , budite potrošaći, nemilosrdni i stalni, ali budite potrošači. Potrošite sve i svakoga , samo da bi manjina na kraju bila zadovoljna. Jer ovakvim pisanjem, kroz svađu , mi jednostavno potrošimo i sebe.

Bitno je "Imati i biti?"??

Imati koga? Biti gdje, s kim i zašto?

Imamo forum!? 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #22 : Prosinac 07, 2014, 02:18:09 poslijepodne »
Ateistima se isto slavi, samo im ne paše reći ŠTO se i KOGA se slavi, pa iz naziva namjerno izbacuju "Božić" - otpale bi im komunističke gubice da prevale preko njih pojam "Božić.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #23 : Prosinac 07, 2014, 07:27:41 poslijepodne »
Lako je reći da su moje izjave pretpostavke, no ja znam da su činjenice,...
Je, lako mi je reći - kad znam. Ne pretpostavljam, nego znam. Kaj znam? Znam, eto, ko sam. To ja definitivno najbolje znam, bolje od sviju, a da znam bolje od nekog umišljenca sa foruma, to se ne treba ni spomenuti. Kao prvo znam kak se zovem, i to nije Alan. Eto, to je samo jedna od hrpe izmišljotina i laži koje si izrekao ovdje na forumu. Zakaj laži? Zato jer kad ideš tu neku svoju pretpostavku i/ili izmišljotinu tjerati sa punom sigurnošću iz posta u post, makar ti se reklo da ta tvoja pretpostavka / izmišljotina nije istinita, a ti usprkos toj novoj informaciji i to bez ikakvog dokaza dalje tvrdiš da je to istina, onda lažeš. Jednostavno.

Glede drugih izmišljotina nebum se pred tobom tumačil. Zakaj bi? Zato jer si si ti to, u svom neshvaćanju svijeta i jednostavnih činjenica, sebi utuvio u glavu? I zato bi to tak trebalo biti? Ti si stvarno puno umišljaš i puno pretpostavljaš, no činjenica je da griješiš ko na traki. Očito da je tvoja logika: bubnuti glupost, pa ak prođe - prođe. Takvom logikom si možda sa puno sreće mogao proći neki test, ali samo sa puno sreće.
Citat:
Ako lažem, slobodno me demantiraj, ali ne sa svojim "mišljenjem", ono me ne zanima, nego samo i isključivo argumentima.
Ja da tebe idem uvjeravat i demantirat? Jesi ti normalan? Pa ko si ti? Stvarno si umišljen do boli. Pa kaj ti stvarno sebi umišljaš da se ja tebi trebam tumačiti? Pa ti baš niš ne shvaćaš. Kaj ti to nis već bar jednom tumačil? Misliš da ja imam onus probandi?
Citat:
...no dokle god ima ljudi koji ne vide i ne mogu shvatiti što činjenice i argumenti jesu - do tada će nam biti ovako kako je,...
Eto, ti si prvi taj koji ne shvaća kaj su činjenice. Nemaš blage dume. Da ti za to dam argument? Dobro. Ak neko, takav kao ti, pretpostavke drži za činjenicu, onda taj nema pojma kaj je to činjenica.
Citat:
To kaj sam ja u Mensi - tim više razloga za tebe da smanjiš doživljaje tko je i tko nije u pravu, barem imam dokaz da je moj tijek misli podosta opsežniji i bogatiji od tvojega.
Hahahahaha! Baš si zabavan.  :D

Kitiš se nekim članstvom u nekom klubu kao da ti je to dokaz da si ti uvijek u pravu. Koja debilnost! Kaj misliš da ovi u Mensi nikad ne griješe? Ili kaj je baš svaki čovjek sa visokom inteligencijom sposoban diskutirati o psihologiji? Brkaš pojmove ko malo dete.

Takvim blesavim tvrdnjama sam sebe diskvalificiraš za neke ozbiljne razgovore.
Citat:
...pa si valjda na taj ultimatum i dobio taj položaj... plus prijateljstvo, i eto, imamo forum, imamo velikog vođu!
Hahahaha! Stvarno si zabavan. :D

Prijateljstvo veliš? Jel to tvrdnja ili samo pretpostavka? Aj si malo razmisli i probaj odgovoriti na to pitanje.
Citat:
Stvarno se raspitaj za stručni naziv i dijagnozu takvog stanja, kako se u medicini naziva one koji imaju tvoj način razmišljanja...
Takvo prcanje sa "medicinskim stanjem" ili "dijagnozom" je stara fora. Već izlizana i više nema djelovanja.
Citat:
O toleranciji neću, to je izmišljotina nesposobnih i neznalica koji time traže svoju šansu pored pametnijih od sebe.
Nemoj ti o toleranciji. Ti ne. Tebi je to nepoznat pojam.
Citat:
Nebuš mi valjda držao prodike o tome kaj je Došašće -
Prodike? Ak se ovdje na forumu izjasnim da je vrijeme Došašća i da bi (bar) zato moga biti pozitivniji i tolerantniji, kaj to znači da ja tebi držim prodike? Baš si zloćudan.
Citat:
Da tebi vjera išta znači u životu, ne bi imao takve stavove kakve imaš.
Da ti stvarno vjeruješ kao što pričaš da to delaš, a ne praviš se važan sa nekom tobože vjerom ko oni "hrvatine", onda ne bi bio tak zloban.
Citat:
Pa ak već nisi pošten prema nama, budi barem prema sebi - to bi moglo biti nešto vrijedno Došašća.
Sa ili bez Došašća - ja se uvijek trudim biti dobar i poštivati druge. Tak bi trebal delati svako ko imalo vjeruje u dobro. I tak ih dela većina ljudi koje ja poznajem.

Jel ti vjeruješ u dobro?

Dobro, sad sam i više nego ispucao kontigent vremena koje sam si zaplaniral za ovu diskusiju. Nit mi se više da, nit to ima ikakvog smisla.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Imati ili biti?
« Odgovori #24 : Prosinac 07, 2014, 10:09:19 poslijepodne »
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2014, 10:11:55 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.