Domaće teme > Gradska poduzeća i ustanove

Tržnica se seli

(1/25) > >>

delta force:
Imal sam ćuti da se zelena tržnica uskoro seli - kam ???

Jedna lokacija - dvorište gdje je bilo stovarište za aute kaj je dizal PAUK (kod 
                        sajmišta).
Druga lokacija - u školsko dvorište (J.Habdelića) iza stare vage tj. Taxi stajališta.

Je li ko zna kaj o tome.

Jaguar:
Velkom tour se privodi kraju, sramota za grad a posebno za sve uprave grada koje su sudjelovale.
Ne da smo se vratili unatrag 100 godina, nego nećemo više imati ni onu staru tržnicu od prije 100 godina.

kuntakinte:
Damir Šimunić: “Imam jedno pitanje za gospodina gradonačelnika. Gospodine gradonačelniče nedavno sam dobio informaciju da Grad namjerava izmjestiti tržnicu sa Trga kralja Petra Krešimira na neku drugu lokaciju. Da li je ta informacija točna?“

Gradonačelnik: „Hvala na pitanju. Poslovna jedinica tržnica, trgovačkog društva VG komunalac svake godine stvara minus od 500 do 600 tisuća kuna. Što čini jedan veliki uteg tom trgovačkom društvu i doista tom problemu treba izaći u susret. Tražimo rješenja kako izaći u susret. Da li na postojećoj lokaciji gdje se sada nalazi tržnica ili na nekoj obližnjoj lokaciji. Točno vam sada ne mogu reći koji će biti rezultat, ne mogu prejudicirati, ali nakon svih ulaznih parametara koje marljivo sakupljamo, radimo analizu i u dogovoru sa čelništvom, odnosno sa vodstvom VG komunalca, donijet ćemo najbolju odluku za koju ćete pravovremeno doznati i vi i naši sugrađani. U svakom slučaju Velikogoričani neće izgubiti tržnicu, nego će imati onakvu kvalitetnu kakvu ovakav Grad i treba imati.“

Damir Šimunić: „Vjerujem da Velikogoričani neće izgubiti tržnicu, međutim ne bi bilo dobro da ta tržnica bude negdje na periferiji Grada, jer sve tržnice po gradovima su u srcu grada. To je jedan razlog. Drugi razlog je što, vjerojatno ste svjesni toga da bi time najviše izgubili vlasnici lokala koji su u sklopu te tržnice s obzirom da oni egzistiraju isključivo od ljudi koji dolaze na tržnicu. Hvala lijepo.“
http://www.gorica.hr/2012/03/aktualni-sat-23-sjednice-gradskog-vijeca/

Jaguar:

--- Citat: kuntakinte - Ožujak 28, 2012, 11:15:19 poslijepodne ---..... Drugi razlog je što, vjerojatno ste svjesni toga da bi time najviše izgubili vlasnici lokala koji su u sklopu te tržnice s obzirom da oni egzistiraju isključivo od ljudi koji dolaze na tržnicu. Hvala lijepo.“


--- Kraj citata ---

Nekome možda i je to u ineteresu, kako bi mali vlasnici propali i budi zašto prodali svoje lokale tom nekome, kako bi taj netko mogao preuzeti cijeli Tržni centar!
No grad je najveći krivac za to, poklanjanjem Velkoma "velikim i uspješnim" poduzetnicima, za što nikada nitko nije odgovarao u gradu i upravama grada!
A imamo i zakon o nezastarijevanju, zašto se ne primjenjuje?

Jaguar:
Danas sam bio na placu, vidim kako se potpisuje peticija za očuvanje placa na Tržnom centru.
Meni se čini kako je ovdje potrebna veća inicijativa građana, po uzoru na građansku inicijativu za Bioelektranu.
U konačnici kakvo je stanje sa postupkom revidirianja privatizacije Velkoma?
Vlasnik koji je za siću dobio Velkom bi trebao gradu trajno ustupiti zelenu tržnicu, ovi u gradu da su bili imalo društvenoodgovorni nikada se ta privatizacija ne bi dogodila na taj način i najmanje što su mogli u privatizaciji, mogli su ispregovarati s novim vlasnikom, da zelena tržnica ostane pod tim krovom i da grad za to ništa ne plaća.
Baš me zanima kako će se grad postaviti po ovom pitanju i problemu?
Ukoliko bi se dogovdilo da se zelena tržnica iselji na ljivadu, to će biti veliki šamar svim gradskim upravama koje su sudjelovale u privatizaciji Velkoma, a najveći šamar će dobiti građani i kumice!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju