Autor Tema: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav  (Posjeta: 45259 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #15 : Studeni 27, 2013, 09:12:56 poslijepodne »
Ne kužim kak se neki prave glupi i ne vide vezu usklika "Za dom spremni!" i ustaštva? Pa to i mala deca znaju. A to kaj neki ustaštvo vide kao protusilu četništvu i kaj im je to u ratu dalo snagu... to je pak druga stvar. No naš rat je već neko vrijeme završio i sad treba gledati naprijed, baš kak je Gotovina rekel.

Ali praviti se glup i tumačiti "Ustaški pozdravi za ustaške vojnike" kao da je oda domoljublju, to je stvarno u najmanju ruku neodgovorno. I prije svega glupo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #16 : Studeni 28, 2013, 01:25:17 poslijepodne »
Ja vidim neku vezu, no ne znam što je sa razdobljem tog pozdrava stoljećima prije?

Treba li to pregaziti zato jer je neki komifašist rekao da je to ustaštvo?? Trebamo li se stvarno odreći svoje povijesti, a kako to neki krugovi žarko žele, lobiraju i snuju??

Treba li konačno postaviti granice i mjerila između uopćene upotrebe neke fraze ili pozdrava od etiketiranja za nebulozne stvari?

Ili će zlonamjerna ekipa i dalje u svakom hrvatskom udisaju vidjeti ustaštvo?

Onaj tko zaboravlja svoju povijest, tko je se odriče, zaslužio je da ju se ista ponovi. Zato ju ne treba ni zaboraviti, a niti oprostiti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #17 : Studeni 28, 2013, 09:06:02 poslijepodne »
Ne treba se odreći svoje povijesti, to nikako, ali to je upravo ono kaj se dela kad se zaboravlja i marginalizira ono kaj se u ime tok usklika u povijesti radilo. Iz povijesti treba učiti, za dobrobit budućnosti i dobrobit naše djece. A onaj koji je nekaj naučio iz povijesti taj zna da neke stvari ne smiju ponoviti.

Onaj koji danas ponavlja taj usklik, taj ili nije ništa naučio, ili bi htio da se neki dio naše povijesti ponovi.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #18 : Studeni 29, 2013, 08:47:27 prijepodne »
Ja ga ponavljam jer sam obožavatelj opere "Nikola Šubić Zrinjski".

IMaš li mi ponuditi dodatno tumačenje??

Mislim, neko koje će dezavuirati čak i sudske presude, jer ti, kao i uvijek, znaš "bolje"??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #19 : Studeni 29, 2013, 10:03:35 prijepodne »
http://www.croatianhistory.net/etf/uboj.html


http://hr.wikipedia.org/wiki/Nikola_%C5%A0ubi%C4%87_Zrinski


Samo djelić o domoljublju , kad se brani svoja gruda, a ne da se busa u prsa poput današnjih klaunova i kokodakala o hrvatstvu.
Tuđe poštuj , a svoje nedaj!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #20 : Studeni 29, 2013, 01:46:03 poslijepodne »
Poslušaj sad ti mene, kokodakalo z Mlake ... (pišem TI, a ne vi jer se fakat prviš grbav.)   N. Šubić je pjevao i vikao :"U BOJ, U BOJ" a njegova vojska mu je uzvračala sa  "SPREMNI" ? 

o kakvom domoljublju ti govoriš i pišeš ?

Bio bi najsretniji da živimo kao u srednjem vijeku, po selima, da su popovi jedina moralna verikala i svi im moraju ljubit pete, poput tebe ???

  Već sam napisao da mi je pun kufer velikih hrvata kaj su poplavili po prsima od busanja.   Ja, ja ja .... pa dugo nitko, pa opet ja ... 

Turopoljac sam, rođen u Zagrebu, cijeli život živim u Gorici, dragovoljac domovinskog rata, kršten, firman i vjenčan u katoličkoj crkvi, nikada ni u jednoj političkoj stranci i ... da, hrvat sam i pun mi je kufer takvih kao ti, ali tebi Sledgehammeru, Masteru, Franji i još ponekima očito to smeta.   
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #21 : Studeni 29, 2013, 03:50:09 poslijepodne »
Ne smeta meni taj nacifrani dio tvojeg životopisa, meni smeta tvoje antihrvatsko ponašanje i sluganske misli.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #22 : Studeni 29, 2013, 05:17:10 poslijepodne »
Poslušaj sad ti mene, kokodakalo z Mlake ... (pišem TI, a ne vi jer se fakat prviš grbav.)   N. Šubić je pjevao i vikao :"U BOJ, U BOJ" a njegova vojska mu je uzvračala sa  "SPREMNI" ? 

o kakvom domoljublju ti govoriš i pišeš ?

Bio bi najsretniji da živimo kao u srednjem vijeku, po selima, da su popovi jedina moralna verikala i svi im moraju ljubit pete, poput tebe ???

  Već sam napisao da mi je pun kufer velikih hrvata kaj su poplavili po prsima od busanja.   Ja, ja ja .... pa dugo nitko, pa opet ja ... 

Turopoljac sam, rođen u Zagrebu, cijeli život živim u Gorici, dragovoljac domovinskog rata, kršten, firman i vjenčan u katoličkoj crkvi, nikada ni u jednoj političkoj stranci i ... da, hrvat sam i pun mi je kufer takvih kao ti, ali tebi Sledgehammeru, Masteru, Franji i još ponekima očito to smeta.   

Sada ti gospodine iz Turopolja otvoreno vrijeđaš!
Niti jednom riječju nisam spomenuo tebe ili tvoj nik! Nisam napisao da koko-vg kokodače! Dakle ne dozvoljavam da me neprestano vrijeđaš, a koliko znam ti se vrlo rado pozivaš na ispravno pisanje nika.
Mislim da ne griješim ako kažem da si ovoga puta upravo ti napravio namjerni prekršaj,odnosno napisao si uvredu. Obratio si se direktno meni i to sa očitom namjerom.

I ponavljam po ne znam koji puta, dok se ne ispričaš za svoje bezobrazluke, obilaze me molim te u širokom luku! Sa takvima ne želim polemizirati. Ne želim nikoga pa ni tebe vrijeđati! To upamti!!

Moja vjersko opredjeljenje je samo moj odabir, kojeg se ne sramim,a kaj to tebi smeta, ne zanima me. Kad se budeš ponašao pristojno, pisao bez uvreda, složio se da se ne slažeš sa svakim , tada možemo nastaviti razmjenu mišljenja. Ne i svađu.
Kaj se tiče busanja, oprosti ali ne mogu da ne primjetim, da je i slika ispod tvojeg nika već poplavila od busanja! Ne razumijem kako meni možeš nekaj takvog predbacivati?
Dakle prvo isprika , a zatim može razmjena mišljenja. I svakako , očekujem barem opomenu zbog namjernog vrijeđanja.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #23 : Studeni 30, 2013, 10:10:08 poslijepodne »
To nemoj očekivati, kada iber-hiper-super-admin-mod iz Grupe TNT apsolutno podržava njegovo trabunjanje i sa svime se slaže, jasno je da on u tome neće vidjeti apsolutno ništa loše... sve da ti je i jebo sve po spisku, ukoliko se to radi neistomišljenicima, jasno da je dozvoljeno... to je moderno moderiuranje, samo kaj mi to ne razumijemo, mi smo zaostali, rigidne budale...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #24 : Prosinac 01, 2013, 01:14:24 prijepodne »
Dakle prvo isprika , a zatim može razmjena mišljenja. I svakako , očekujem barem opomenu zbog namjernog vrijeđanja.
Konkretiziraj, kaj se on ima ispričat? I za kaj ga se treba opomenut? Ali konkretno. Ak imaš konkretnih razloga, onda ga i sam opomeni, em pak si upravo ti moderator.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #25 : Prosinac 01, 2013, 01:03:55 poslijepodne »
Samo djelić o domoljublju , kad se brani svoja gruda, a ne da se busa u prsa poput današnjih klaunova i kokodakala o hrvatstvu.
Tuđe poštuj , a svoje nedaj!

Poslušaj sad ti mene, kokodakalo z Mlake ...

Sada ti gospodine iz Turopolja otvoreno vrijeđaš!
Obratio si se direktno meni i to sa očitom namjerom.

Netko kokodače na prazno na ovom forumu, a i pravi se grbav.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #26 : Prosinac 01, 2013, 01:42:20 poslijepodne »
Dakle prvo isprika , a zatim može razmjena mišljenja. I svakako , očekujem barem opomenu zbog namjernog vrijeđanja.
Konkretiziraj, kaj se on ima ispričat? I za kaj ga se treba opomenut? Ali konkretno. Ak imaš konkretnih razloga, onda ga i sam opomeni, em pak si upravo ti moderator.

Bobe , ponašaš se ulizivački, kaj ti nije primjereno, barem onoliko koliko sam te imao priliku upoznati.

No nisi mi ništa dužan. Ali samo iznosim primjer kako se taj vrli forumaš koko-vg ponaša prema svima na ovom forumu, a ima tvoju zaštitu.

Ja ovo mislim iskreno, iako to ne zaslužuješ, jer se ista ta (kokica) koko-vg ponaša prema svima bezobrazno i to bnez razloga. Nema osobe kojoj se nije usrao u šešir.
Usprkos vega ja mu ne zamjeram. Naprotiv pozivam prvo njega , a zatim i sve ostale koji imaju volju da se lijepo nađemo, ramjenimo sva mišljenja, dileme, trileme i završimo razgovor uz kavu ili pivu.
Nemam razloga skrivati svoj identitet ni stavove pred nikim.
Dakle izvolite odabrati vrijeme ,mjesto i pojaviti se.
Mislim da je ovo kulturan prijedlog.
Svako uvredljivo pisanje nakon ovog smatram namjernim provokacijama zbog kojih su neki na ovom forumu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #27 : Prosinac 01, 2013, 03:56:07 poslijepodne »
Naprotiv pozivam prvo njega , a zatim i sve ostale koji imaju volju da se lijepo nađemo, ramjenimo sva mišljenja, dileme, trileme i završimo razgovor uz kavu ili pivu.

Ja ovo mislim iskreno, iako to ne zaslužuješ, jer se ista ta (kokica) koko-vg ponaša prema svima bezobrazno i to bnez razloga. Nema osobe kojoj se nije usrao u šešir.

Stavite brzo šešir, da vam na pamet ne padne još kakav biser.



Mlačanin, hvala lijepo na pozivu, ali kaj god da napišem, uvrijedili bi se, stoga, samo ovo ... od posla ne stignem baš kad bih htio otići na kavu ili pivo, ali kad otiđem, onda je to u društvu neke osobe ili osoba s kojima imam o čemu razgovarati, stoga tu su vam Sledgehammer, muha, Master, Franjo, a možda vam se pridruže i ekipa iz redakcije dnevno.hr, pa razglabajte o politici, crkvi, čirilici, homoseksualcima ili o kakvoj drugoj temi.
« Zadnja izmjena: Prosinac 01, 2013, 03:57:43 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #28 : Prosinac 01, 2013, 07:37:36 poslijepodne »
Naprotiv pozivam prvo njega , a zatim i sve ostale koji imaju volju da se lijepo nađemo, ramjenimo sva mišljenja, dileme, trileme i završimo razgovor uz kavu ili pivu.

Ja ovo mislim iskreno, iako to ne zaslužuješ, jer se ista ta (kokica) koko-vg ponaša prema svima bezobrazno i to bnez razloga. Nema osobe kojoj se nije usrao u šešir.

Stavite brzo šešir, da vam na pamet ne padne još kakav biser.



Mlačanin, hvala lijepo na pozivu, ali kaj god da napišem, uvrijedili bi se, stoga, samo ovo ... od posla ne stignem baš kad bih htio otići na kavu ili pivo, ali kad otiđem, onda je to u društvu neke osobe ili osoba s kojima imam o čemu razgovarati, stoga tu su vam Sledgehammer, muha, Master, Franjo, a možda vam se pridruže i ekipa iz redakcije dnevno.hr, pa razglabajte o politici, crkvi, čirilici, homoseksualcima ili o kakvoj drugoj temi.

Potpuno očekivani odgovor od osobe koja je spremna svakoga uvrijediti i nema ljudskog dostojanstva stati pred osobe i reći; nije sve baš tako crno, možemo mi to i bolje.
No moj poziv vrijedi i dalje.
Ali imaj barem trunku poštovanja i pristojnosti, i ne vrijeđaj unaprijed osobu koja ti možda sutra može pomoći. Jer nikad ne znaš dali je to neka osoba koja ima nik  o kojem si ti uvredljivo pisao.
Probaj svoje omalovažavanje zadržati za sebe, barem na kratko. Zašto?
Ja sam dugogodišnji davatelj krvi, a u Gorici ih ima jako puno, svi se poznamo.  I zamisli scenarij, nekome iz obitelji treba krv, i dobije krv nekoga od nas?! I ti saznaš da je to recimo, samo recimo da je to moja krv. Ti bi tada zabranio da tvoja osoba iz obitelji primi tu krv?
Zato, ne "sračkaj", pamet u glavu i razumno postupaj.
Progutaj lažni ponos i ponašaj se kao pravi gospodin, možda svi naučimo nekaj dobro?


I probaj nekaj napisati bez uvreda, možda ti uspije.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #29 : Prosinac 01, 2013, 07:57:12 poslijepodne »
Mlačanin,

ne "sračkaj", pamet u glavu i razumno postupaj.

(citiram te)

p.s. od kud ti znaš da ja nisam dobrovoljni davaoc krvi ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.