Autor Tema: Vesna ŠO  (Posjeta: 70623 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Vesna ŠO
« : Svibanj 24, 2010, 12:23:33 prijepodne »
Rekla mi prijatelica da bi trebalo, a i kak da bi to bil red i dužnost, nekeaj u vezi cieluga slučaja gospođe Vesne Škare Ožbolt našem ljudem reči i objasniti im. Pri tom me pobudno, umilno-zapovedno, i značajno pogledala. To kakti na me spada, sem ja z Vesnum bil javno v bliskomu kontaktu!

Nu evo, kad dosta jakoga mikrofona nie moči nabaviti da bi ljudi čuli, sem napisal ovo.
Da se čita.


V politički nesretnomu vremenu na svojem političkem putešestvijami prema dole dotepla nam se – pa čak posle i «nastanila»  - gospođa Vesna Škare Ožbolt v Grad Goricu. Za nju se kak i za se ponižene i uvređene pri nami navek sućuti najde. A i kak ne bi sućuti imeli za sirotu ženu koja je svem nam tak puno dobra želela napraviti kak ministrica pravosuđa i uprave. Uprav tak, po pravde, z dielom, protiv mita, korupcije i politikanske trgovine. Baš v punom poslu, kad se poprav zahuktala - a rekla je da se i rezultati vide (gdo ih je videl je a gdo ih nie videl nie, al valda se ministrice veruje!) - ju je premijer Ivo Sanader s posla stiral veleč pri tom javno da je nesposobna. Saka nemu bila čast, al jelda, to je bezobrazno i bahato, te rieči nie za odobriti. I kak ju onda čovek ne bi k srcu prigrlil, pitam Vas! Buduči nekakvu sučuti niesem osečal skoro da sem i sebe bil nekak čuden.


A nie Vesna ŠO došla k nam od nikud i z lošega mesta. Sad več  zdavna, kak frčna, mlada i perspektivna drugarica - pritom primereno politički organizerana – naša Vesna je bila, kak prva ruka, gradonačelniku Zagreba a onda i predsedniku Predsjedništva Socijalističke Republike Hrvatske Ive Latinu šefica v kabinetu. To su visoka, ugledna, priznata i poverliva radna mesta. Na nih se speti nie nuđeno, suđeno niti dano sakomu i bilo komu. Za to moraš biti kadar. Naša Vesna ŠO je bila kadra biti takav kadar. Takvum je zgleda prepoznata i priznata bila.

Gda je  Franjo Tuđman postal predsednik Predsjedništva S(…)R(…) Hrvatske, kak i ostalo v Uredu, dočakala ga je i Vesna ŠO. Niesmo čuli da je nekakvuga vekšuga prigovora imel. I on je bil kadar zagledati kadar. I tak je Vesna ŠO ostala i dale v kadru. Naime, zadužena je bila za obaveščivajne građanov o tomu keaj im predsednik ima reči a i nemu reči keaj se važnešega v javnosti govori. To je bil važen, ugleden, poverliv i perspektivni posel.

Na tomu poslu je i mene postala slučaj. Naime, 1993. se v Skupštine Grada Zagreba odlučivalo o članovima Upravnuga odbora Radija 101. Od toga leta (do 95. gda smo polučili ustanovlejne Grada Gorice) sem bil viećnik v Skupštine Grada Zagreba. Čak i član Odbora za izbor i imenovajne. Nezinomu imenovajnu v Upravni odbor Radija 101 sem se svum snagum usprotivil. Za to sprečiti su mi, naravno, snage bile preslabe – ruk je bilo premalo. Naravno, nisem bil protiv nje kak osobe - am ju niesem ni videl, ni znal ni poznal – neg sem bil protif tomu da glasnogovornica predsednika države bu v upravnom odboru jednoga radija. Am predsednikovu rieč budu si rado objavili, sem rekel, a nezina rieč v upravnomu odboru se nemre doživeti drugač nek kak naredba predsednika države. Z usti silnika molbe zvuče kak zapovedi, stari je izriek. Zato to dobro nie i nesme se delati. Rekel je Napoleon, da vladam novinstvom vojska mi ne bi ni trebala!

Njezino je postavlejne, kak mi vele, dobru poslužilo. Tak je, naime, deluvala v radu Upravnoga odbora Radio 101 da je bitno doprinesla izazivajnu protuHDZ-ovske i protutuđamanske demonsttraciji na Trgu bana Jelačiča. To je bilo važno – narod je imel priliku javno nezadovoljstvo pokazati - pak na tomu i ona zaslužuje pofalu.

   Kak poverliva osoba Vesna ŠO je oddelavala važne i poverlive posle tak da je postala i potpresednica HDZ-a. No tu pri vrhu, odmah posle smrti predsednika Tuđmana, večina važneše v HDZ-u vujne više nie bila kadra kadar videti. Videl ga je gospodin Mato Granić. Pak su oni osnovali Demokratski centar kak blagorečivu, skoro pobožnu i lelujavo centralizerajuču demokratičnu zamenu HDZ-ove razgranate i nezajažlive gramzivosti i bahatosti. Nijove pobožnosti i centreranosti narod nie baš jako poveruval. Onda se Mato Granić i vu samoga sebe pokolebal a i zapazil je da Vesna ŠO i nie baš takov kadar kakvuga je ona vu sebe kadra videti. Kak mu se Vesnino viđejne činilo nezinim snoviđejnem s terem se po svojem, bi reči kapelanskim, pristupom nie bil kadar nositi moral se povleči v politički Mirogoj. A i vujnom si je mesto za posel našel.

Vesna se pokolebati nie dala, ona je pobožna pak vu sebe beskrajno veruje. Gdo pak vu sebe beskrajno veruje navek bu našel verujučeh za svoju političku kapelicu. I tak si je, još ne naša Vesna, kak saborska zastupnica zriktala mesto ministrice pravosuđa i uprave. Premijer Sanader je, valda, najpre videl vujne kadar. A onda ko da je zaslepel ili kak da mu se zamračilo više vujne kadra nie videl. Vu tom nevidu je onda, kak je spomenuto, premijer Sanader Vesne z ruk strgel ministarsku jamstvenu karticu. Više ju ni on nie bil kadar gledeti. Tak je ona, ni kriva ni dužna, ostala v javnosti prazne ruk. Bogica. Kak sad, kam sad, komu sad?! Nigde puta, nigde staze sekud bose političke noge samo trjne gaze.

   A onda se pred par let pokazalo svietlo – kak za bajku zmišleno i dobrodošlicu baš prigodno - mesto gde je liepi broj ljudi bilo kadro vujne kadar videti. Je, pravdolubiva je ona, blaga duša, miluga pogleda i slatke reči. To je bil naš Grad Velika Gorica. I rekli su naši ljudi, to keaj vi gospon Sadader nieste kadri videti smo mi kadri. Če vi v bajke ne verujete to je zato keaj u vami nevinosti detinje više nie, keaj ste se zapetlali v kojekakva mešetarejna i belosvetska trgovajna, keaj više v blagi pogled, široki osmeh i poštenu žensku rieč ne verujete! I tak se od truca razvila ljubav sliepa.

 Ajde, rečete sad, kak se preterani politički čovek med takove ljude ne bi rad nastanil, od srca se i za navek udomačil i grobek si vekivečni poiskal? Za prvu ruku su ju v Cvietnom naselju, valda s cviečem, dočakali i na stan ju prijeli, gostoprimstvo je pružili, svoje ormare i postelu razmeknuli da bi na tom mestu bar privremeno Vesna ŠO sakodnevno i sakonočno prebivališče i obitelsko gniezdo zasnovala. V zanosu ovoga političkuga plesa je v Plesu i hižica zidanica kuplena. Morti je grunt i ovlašten pak se po povratu imovine zemlišnem zajednicami juš v sučije Pleso-Rakarje dobi. Sliedstveno i v POT-u. Otud valda i tak srčano, snažno i nadasve stručno zalagajne za povrat imovine zemlišnem zajednicami Hrvatske.

Ak bi se tu kakva zamerka našla, je moči otpovrči da si je i naš  dr. Jurkin udomačivši se v Lukavcu saborsku penzijicu priskrbel. Pa kuliko si je samo dečkov, ne samo pri nami neg po ciele Horvatske i prek nezine granic, od suosečajne doktorov samo z milim pogledom i preporučenum riečjum invalidsku i braniteljsku mirovinu pribavilo. Nekteri siroti, čakajuči su i fakultet na brzu ruku završili. Ajde dej, keaj sad? Pa kuliko si je samo spretne ljudi, kad im se malo, prijatelski, na ruku išlo, s prisvajajnem trudnoga i skrbnuga rada naše pređe za decu nasušni kruv osiguralo. Keaj je tomu za zameriti? Čuditi se? Keaj to nie roditelska dužnost i ponos? Se je to, kak nam vele, uglavnom po zakonu. Suci štite, policija ureduje.

   S HDZ-om za političkuga Sanaderovuga života nie naše Vesne bilo moguče nikakvuga pakta smirejna delati niti kakovu perspektivu iskati. Tak onda nie moglo biti drugač neg da se v Gorice z drugemi (Koalicija SDP-HNS-HSLS pod vodstvom Tonina Picule) složi i pogodi. A oni… am se poklojnenomu kojnu zubi ne broje! Nu, pri ovom poslu kojni su bili dosta skupi. Za zobajne pripravni za vlečejne tak tak, hiroviti. Kaj se moglo kad od zla ima i bilo je naviek goršega. Tak je postala pretsednica Gradskuga vieča.

   Dobrohotno sem se trudil sposobnosti vujne za taj posel videti. Je, bil sem v slične situacije kak svojevremeno i Sanader. Slično mi se i dogodilo. Više put sem se rogušil i ne samo glas podigel. I v novine sem kak remetilački i neuravnoteženi faktor Gradskuga vieča došel. Čak je onda pri kraju do toga i na to zišlo da sem s večniki HDZ-ejci bil pripraven nepoverejne je kak predsednici  izglasati. I potpis sem dal. Nu prevladala me prerazborita opča sklonost k nezaoštroavajnu odnosov s političkemi partneri. Takvuga grieha morti i nies smel delati.

   Naša Vesna je več pri zbližejnu s  SDP-om, kakti uz put, HNS s prethodne koalicije zrivala pak se još k tomu zainatila, na moju veliku žalost a seh skup štetu i sramotu, da dok je ona v ikakve moči podršku gradskuga vieča za povrat imovine zemlišnem zajednicam dobiti nebude moči. To da se SDP nie tomu usprotivil shvatiti nemrem! Fest i javno sem se usprotivil. Da sem odlučnu, javnu i brojnu podršku od POT-a i urbarcov dobil, niesem. Zapeklo me.Vesna se pred gradskum upravum vu me i v Povelju Bratstva turopolskuga zabušila i onda na  me, baš liepo i mam, čak podatnu i suradničku policiju nahuškala pak mi je ona, visoko profesionalno, prekršajni sud na vrat deli. Kak sem jakuga vrata i trde glave sem se ipak nekak odhrval. Če su i probali, policijci me niesu s Tur-a odvlekli nit me sud odsudil. A jel sem im sad na zubu?! Po sem nam iskustvu sudeči, da! Nek kak.

Buduči je naša Vesna priznati opčehrvatski kadar i medijski rutiner se ja ni do doana denešnoga nisem uspel od njezinuga javnuga i zvučnoga špota javno oprati. A mislil sem si i nadal se da bu štivo Suvišan slučaj VŠO za to dovolno. (Ste ga videli i čitali?)

Ne znam, je li joj se i SDP smiluval ili mu se sama narinula, nu ispalo je da ju je SDP za izbornuga partijaša zel i skup ž njom pred birače zišel. Tak je ponovno vlezla v Gradsko vieče. Tri prsta dignula, Bogom se (pred javnost, birači) zaklela da če biti njegova najvjernija družica...! (Znadete li kraj ove koučke pesme? Popitajte se!) Nie mi zgledelo da ju to keaj baš niš v Gradskom vieču ne dela jako smeta. Ali ju je zasigurno smetalo to da ju se, gda, eto, momentalno nie v našemu Cvietnomu naselju v stanu, v Zagreb ili po Hrvatske naziva i na sednice priziva samo zbog broja potrebne viečničke ruk (A keaj se drugo i moglo dobiti?).

Od  SDP-ove smilečosti javno živeti, nie naše Vesne liepo nit perspektivno bilo. To slobodarsku dušu duši i trebalo bi nečega konkretnuga takve senzibilne duše dati pa i takvuga da je v kadru, da ju se vidi (Bog moj, am stručna priprema za liepo zgledeti nie jeftina a bogme ni ugodna!), da kad govori ju se s ramievajnem posluša i poslune. Toga je dostatno nie bilo moči pribaviti, za to dekle i dečki nisu bili kadri. I keaj je sad? A čujte, jel da se hižicu v Plesu predelava ili proda? V tuđem stanu, ak si predugo, te počnu negledmo gledeti. I videlo se na izražajnom licu naše Vesne nezadovolstvo, natmurenost, mesto širokuga smeška stisnute vusnice, grč i grimase, mesto smirenuga pogleda prevračajne z očmi, opča zlovolja. Duša pati, duša teško boluje…To se stajne moralo, radi zdravlja, prerezati!

   Dobro, kad vi niste kadri – a i kakav ste vi uopče kadar!? - dobro si je razmislila naša Vesna o svojemi koalicijske drugari, ja moram biti kadra. Bum vam pokazala! Pa kam sem uopče gledela - keaj su me zaslepeli? - kad sem vu to kolo smušejnakov i nedodelane karijeristov vlezla. Teška i švicna je to bila spoved. A onda i pokora. Nu v Turopolu je rieč, gda ti je najžmekše si zapopevaj. I zapopevala si je naša Vesna: Svak slijedi svoju zvijezdu a ona vodi u rodni (politički) kraj…na Jadran(ku). A prilika?

   Kad nas je nespremne i nesretne premijer beznadno na lajde lepuga imena napustil su se naše Vesne vidiki moguče nade znova narisali. Tu je to! Posle tragikomičnuga Sanaderovuga političkoga zrojnejna i ponovnuga potojnejna moglo se na pučinu perspektivi pogledati za kakvim bolšim, na priliku Saborskim sedištem. Če i na dugomu ščapu za nadu je dosti. Nada dura i bez obilnuga stola! Pri taplajnu i slamka zgledi kak oslonec a britva kak potporajn. Gospodinu ministru Ivanu Šukeru, tek pravomu našemu čoveku, se za takve stvari videti i svojemi dečki život olakšati nemarnost nemre spočitavati. A stajne v Gorice ga uznemirava - kad ga gradonačelnik i pita, uputstvo ne zna dobro sprovesti - i pozornost mu od ministarskuga posla odvrača. Vidi i sam, premalo mu časa za gradonačelničke posle. Na negvu se rieč čaka. Postal je vusko grlo, ko da je on štel protočnost Gradu zaštopati. Se tu i tam more na ionak vručem ministarskomu stolcu v računu zabuniti. A Bože moj, o velikemi se penezi tu dela! Zbog negve zabuni puno dece more gladno ostati! I sad ljudi, keaj si je to sebe i nam premijerka mogla priuštiti i dozvoleti. Nie, nit je smela.

Pak su se gospođe Jadranka i Vesna  pospominale i dogovorile. A onda su se i gospon Šuker i gospodin Zvonko Kunić, kak i negda, istom tak seli i dogovorili. Ak se vu ovom nesigurnomu vremenu ljudi za par plači čez bar tri leta dogovore, keaj je v tom loše? Samo jalnušem nigdar prav, zavist retko kad drema kamoli spije. Pak su oni samo vlastohlepci, za privilegije i beneficije sitnogrepci i sitnozupci. Nie od štete za na volu im ne dati, od bilo kakve vlasti odrinuti. Je, je, ima tu neke. I zato morti, si mislim, je ovakovo događajne naše pravo lice pak nam i sem skup zaprav prav budi. Ak za pravo niš nismo spremni dati jel smo onda v pravu kad pravo zahtevamo?

   Eto vidite kam je moja pripovest dospela. Sem nameru imel tužakati i žalostiti se, pak onda i kakti nekakvu sprdnu z naše (i moje!) Vesne delati. Ali sem se tak suživel da sem ju počel razumevati. Rečeno je, sučutno razmeti skoro je kak i opravdati. Ljudi moji, pa se je to ludski i horvatski. Pak smo to mi! Takvi smo!

   K vragu, do kad?

   SDP se spekel ali smo si kak popareni, nezgledni i nevredni. Naime, kak i s Brdekom, grube prevare s biračkemi glasi ne sme se prevideti i prežmereti. Med glasi za koalicijsku listu SDP-DC-HSLS zasigurno ni jednoga nie bilo za ovo keaj je naša Vesna napravila. Ona si je zamislila da su njezini viečniki nje za prevagu u vieču. Ona ž nimi bank drži, karte dieli i po proizvolnomu nahođejnu igru igra. Valda bi se i kakvuga dobička našlo za podeliti! Pritom kak pravnice s pravosudnem ispitom ju morti i časna dužnost suca gebira i patri! Zaprav se ona s glasi tuđe biračov igra i premeče ih kak da je na dečje nihalke. Nje je to morti posle teškuga odvjetničkuga posla šala za odmor i razbibrigu. Mene nie!

 Z biračov ovakovu komediju delati nikomu dozvoleno nie. Ne smie biti niti nikomu dopuščeno. Jasno, gde razborite, odgovorne i odlučne narodne (biračke) vole nie pomoči nie - vlada bezduhovna, bezumna i besramna samovolja pojedincov i sakovrsne mafiji. To policija ni sud nit mogu nit smeju rešavati.
   Iako naša Vesna morti misli da nas njezini politički ples se skupa zabavla i da je, falim te Bože!, se regularno i po zakonu Gradsko vieče ne zgledi tak kak su ga birači zebrali. Ovo novo nie legitimno. To tak birači prema onomu keaj je pred izbore rečeno niesu zlasali i odlučili. Izborni je sporazum jednostrano prekršen. Naša se Vesna zaigrala. Ona bi tuđe karte mešala, kak je dojde delila i pri tom sudec bila. Časno, radno i bez trgovajna!
   Jel se to smie dopustiti? Jel bi tu trieba kakovuga gloasa zdiči, na noge se morti stati? Jel to vam sem se sejeno? Za sebe odgovaram, mene nie. Nie vašemu bolšemu dielu, nedvoumno!
   Birači su neprekidivi i trajni izvor i nasitelj narodnoga suvereniteta i legitimiteta. Ne samo na dan izborov! Ono kaj je protivno izborne volje i odluke biračov je nelegitimno i smisleno protuustavno. Izabrani viečniki i zastupniki isto kak načelniki, gradonačelniki i župani su pretstavmički, zakonodavni, legislativni i izvršni, egzekutivni ovlašteniki. Za njihov posel im dajemo ili oduzimamo mandat.

Nu, kak nam je država na partijašk, tajkunski i korumpcionaški složena – am su ju stari partijaši i slagali! – zakoni su nam više  tajkunem i partijskem močnikom prilagođeni neg suverinitetu biračov i javnom dobru naroda. Biračka je volja i sad, tu, pri nami i naša, ovim prevarnim postupkom zbiljski, stvarno i formalno, poništena. Tomu slično je i naš gradonačelnik Barišić prevarom donašal odluke o gradskemi trgovačkemi poduzeči. Za takve prevare su se suci Trguvačkoga suda dogovorili i svoj zdušni prilog dali! Njegovu je prevaru moral obustaviti čak i tek Ustavni sud Hrvatske, onda se s tem i minister usaglasil. Njezinu prevaru vas morete samo  vi birači. Dakle, želite li to? Jel vam stalo? Hočete li? Ja da! Na mene se more računati. Za takove stvari, naviek!

     Velika Gorica, 23. svibnja 2010. leta.      Zdravko Lučić   

___________________________________________________________
     

Svakako pozdravljam mišlenje viečnika Lučića, pa stoga i objavljujem njegovo pismo vu terom  svima nama objašnjava tko je zapravo VŠO. 
Istina, podugo objašnjenje, ali isplatilo se pročitati, čak i saznati neke pojedinosti koje do sad nisam znala.

Fala gospon Lučić na obrazloženju. Budite zdravi i veseli bili.



PS  forumaši jevite se ako  treba olakšati razumijevanje ponekim prijevodom.    ;)         

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #1 : Svibanj 24, 2010, 08:39:18 prijepodne »
Odličan tekst,zbilja ga vrijedi pročitati.Pozdrav Lučiću i zahvala na trudu za pisanje ovog teksta,posebno zbog načina na koji je pisao,da mi Turopoljci ne zaboravimo.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #2 : Svibanj 24, 2010, 09:09:28 prijepodne »
sam sam sebi rekel da se više nebum ovde javljal, al moral sam jer me vrag tera! Dajte mi molim vas vi pristaše hns-a rečite kak je to volja naroda bila da gbr bude predsednik vijeća? kaj su mu zato birači dali tri mandata, a hdz-u 9 ili sdp-u 6? kaj nije to bila trgovina gbr i picule, gdje je gbr ucjenil piculu da ak bu prdesednik gradskog vijeća, tad bu ga podržal u 2. krugu, a do tad je po njemu i njegovoj listi hračkal!
ajde mi odgovorite pa nastavite lupati po VŠO!

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #3 : Svibanj 24, 2010, 09:14:40 prijepodne »
Mene jedino cudi da je to sada Zdravko napisao, zakaj to nije i prije objavio? Ako je VSO takva kako je napisao, pa sto se cekalo, zasto je HNS isao uopce u koaliciju sa DC, sto nisu odma odustali i rekli, nama takva koalicija sa tom osobom netreba? Valjda su mislili ma bumo mi vec sa njima izasli na kraj, mi cemo raditi po svome, a oni nek nam dizu ruku po potrebi... ali eto, nije im to razmisljanje bas potrajalo. Nece ni HDZ-HSP-HSS-HSU koaliciji potrajati ako nisu nis naucili iz primjera kako su se sjebali SDP-HNS koalicija, ali ja mislim da su naucili, pa ce siguran sam malo demokratskije djelovati u koaliciji sa DC-om, poslusati i glas partnera... Ustvari, vidjeti cemo.
Ali, da se vratim na temu... Gos. Lučić, a zakaj si cekal do sada sa tim tekstom??

JosipJoža

  • Gost
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #4 : Svibanj 24, 2010, 09:41:25 prijepodne »
sam sam sebi rekel da se više nebum ovde javljal, al moral sam jer me vrag tera! Dajte mi molim vas vi pristaše hns-a rečite kak je to volja naroda bila da gbr bude predsednik vijeća? kaj su mu zato birači dali tri mandata, a hdz-u 9 ili sdp-u 6? kaj nije to bila trgovina gbr i picule, gdje je gbr ucjenil piculu da ak bu prdesednik gradskog vijeća, tad bu ga podržal u 2. krugu, a do tad je po njemu i njegovoj listi hračkal!
ajde mi odgovorite pa nastavite lupati po VŠO!

Evo nisam se ni ja baš mislio javljati ali ste me Vi potakli baš da se javim i rečem moje viđenje:
1. postavljate neka pitanja kao da pojma nemate o svemu što se predhodno događalo
2.volja naroda na izborima nije birala predsjednika GV, nego vijećnike koji međusobno biraju presjednika GV a to je velika razlika kada je volja naroda u pitanju na koju se Vi pozivate.
3.obzirom da je u tom trenu Picula i SDP zabranio bilo kakvo koaliranje sa HNS, čak i na listama za MO, vjerujući i podilazeći VŠO i DC kojima je poklonio 3 vijećnička mjesta( za koja je kao HNS kriv što ih je SDP imao manje 3) HNS je izašao samostalno na izbore i osvojio 3 vijećnička mjesta koja imaju najveći legitimet od svih vijećničkih mjesta koja Vi gore navodite.
4.Neznamo ni koliko su osvojili HDZ niti koliko SDP jer su izašli sa listama kobasicama u koaliciji. Može stranka umirovljenika reći pa mi smo osvojili u koaliciji 5 vijećničkih mandata jer smo imali veliku podršku umirovljenika, jel to netko može izmjeriti? Možda Vi?
5. U post izbornoj koaliciji HNS i Piculine koalicije SDP-DC-HSLS je postignut dogovor da HNS-u pripadne mjesto predsjednika GV vjerujući kako će Picula pobijediti i biti ponovno gradonačelnik, što se na kraju nije dogodilo ali dogovor je dogovor, treba ga akceptirati, što je tu sporno?
6. Ma recite mi iskreno: da li Vi vidite od svih vijećnika u GV ima li netko sposobniji i bolji za predjsednika GV od GBR?
Je li to možda VŠO(koja je apropo jako povrijeđena što nije ona)? Ili možda Antiša? Ili možda Vlatkica?
7.Upravo ova situacija sa VŠO potvrđuje koliko je SDP napravio krivu procjenu a jednako tako i koliko je HNS bio u pravu jer se nije dao ucjenjivati nikome pa ni SDP-u kao prirodnom kolacijskom partneru, svakako pozdravljam njihov samostalan izlazak na izbore i legitimnost izabranih vijećnika za razliku od svih drugih vijećničkih mjesta obje koalcije koji nemaju niti približan autoritet niti legitimnost kao što je imaju vijećnici HNS, bilo to nekima pravo ili krivo.
8.Vjerujem da će to birači znati prepoznati i u budućnosti, na nekim sljedećim izborima, da neće zaboraviti trgovanje koje se i sada dogodilo sa VŠO, ponaljam kojoj je SDP poklonio 3 vijećnička mjesta (jer ne bi ni prag prešla samostalno) što je prije svega grijeh SDP-a a onda i cijele koalicije, zbog loših i krivih procjena sa osobom poput VŠO.
9.Procjena g.Zdravka Lučić  VŠO tijekom cijelog ovog vremena unutar zadnjih 2 godine je bila odlična i pokazalo se da je jedini g.Zdravko Lučić imao poptuno pravo po pitanju Vesne Škare Ožbolt, što je sada i amenovano postupkom VŠO.


Hvala g.Lučiću za ovo razmišljanje i tekst, kao i neke nove informacije koje do sada nismo ni znali, u čemu ga potpuno podržavam, samo nastavite tak, Vi ste pravi Turopoljski muž i ostanite to do kraja, za razliku od svih političkih žmuklera poput VŠO i ostalih trgovaca za vlast po svaku cijenu. ;)
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2010, 09:50:46 prijepodne JosipJoža »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #5 : Svibanj 24, 2010, 11:54:37 prijepodne »
........... gdje je gbr ucjenil piculu da ak bu prdesednik gradskog vijeća, tad bu ga podržal u 2. krugu, a do tad je po njemu i njegovoj listi hračkal!

Odgovor je u ovoj temi jer nema veze sa Vesnom ŠO

http://www.forumgorica.com/lokalna-politika/laku-noc-vg-2-cin/new/#new
« Odgovor #155 na: Danas u 11:50:01 am »
........I smatram da niti GBR niti Picula imaju ikakve „zasluge“ za prebjeg troje vijećnika, kao niti za životni put Vesne ŠO i njene stranke.....

________________________________________________________________


Ovo je tema o Vesni ŠO.

Dadi – jasno je da ste razočarani, kak i ne bi bili. Nisam sigurna, ali baš niti nisam nesigurna da su članovi DC ulazili u stranku s namjerom da postanu bilo kada koalicijski partneri HDZ. Možda su neki računali na to, ali većina zasigurno nije. Uostalom, ne mali broj članova se ispisao iz DC upravo zato jer su nakon „probnog roka“ shvatili tko je VŠO, čega li je  sljedbenik, i kako to funkcionira unutar stranke. Nemojte me krivo shvatiti, protiv ljudi unutar stranke nemam baš ništa, iz razloga jer uopće ne poznajem članove. Poznajem neke koji su otišli.

No, ovaj tekst g. Lučića vrlo opširno opisuje politički put Vesne ŠO.
Jeste li vi (kao novinar koji prati) znali da joj je radno mjesto bilo:
prva ruka, gradonačelniku Zagreba a onda i predsedniku Predsjedništva Socijalističke Republike Hrvatske Ive Latinu šefica v kabinetu“. Halo… pa to je bilo prije 20 godina. Tada sa 20 i nekojom biti na takvom radnom mjestu – u doba Juge? I nakon toga ostati u kabinetu i biti sa Tuđmanom?

Opet mi je na pamet pala jedna pjesma koju posvećujem Vesni ŠO:

Maja Blagdan - Cura za sve

Pa je bila u upravnom odboru Radija 101? Halo… glasnogovornica kabineta predsjednika države u Upravnom odboru jednog medija i to, oprostite, ne bilo kojeg? Tko je tu lud?
Ovi „naši“ su se bar ispisali s radija RVG u kojem su stolovali dok nisu postali glavne „face“ u gradu.

Offline Vager

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #6 : Svibanj 24, 2010, 12:24:46 poslijepodne »
Od svega poznatoga i zabilježenoga između njih dvoje, skoro pa najviše mi se dopada ovo kak se Zdravek dobrohotno trudi sposobnosti vujne za taj posel videti. (predsjednice Gradskog vijeća)   ;)
Izvorno Zdravek piše: "Dobrohotno sem se trudil sposobnosti vujne za taj posel videti"
 Složna Piculina koalicija

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #7 : Svibanj 24, 2010, 12:29:28 poslijepodne »
Dadi – jasno je da ste razočarani, kak i ne bi bili. Nisam sigurna, ali baš niti nisam nesigurna da su članovi DC ulazili u stranku s namjerom da postanu bilo kada koalicijski partneri HDZ. Možda su neki računali na to, ali većina zasigurno nije. Uostalom, ne mali broj članova se ispisao iz DC upravo zato jer su nakon „probnog roka“ shvatili tko je VŠO, čega li je  sljedbenik, i kako to funkcionira unutar stranke. Nemojte me krivo shvatiti, protiv ljudi unutar stranke nemam baš ništa, iz razloga jer uopće ne poznajem članove. Poznajem neke koji su otišli.



Puno toga ja znam i o VŠO, ali i GBR, Piculi i tak dalje. Njihovi politički putevi su takvi kakvi jesu i ne zavidim nikome i nikad nebi bil na njihovom mjestu.
Međutim i dalje tvrdim i smatram da je HNS glavni krivac što je lijeva koalicija izgubila izbore u VG, ne zbog ucjene SDP-a jer im je SDP nudil sve kaj su hteli, već zbog njihovog animoziteta prema DC-u. Cijela kampanja koju su GBR i Lučić vodili išla je u smjeru ukazivanja da Picula ne živi u Gorici i diskreditacija VŠO, jer su znali da su to dvije osobe koje donose ili mogu donijeti glasove. kad je prošel prvi krug tad ih je naivni Picula prigrlil i dal mjesto predsjednika Gradskog vijeća (iako bi ta funkcija u lijevoj opciji svakak morala pripasti SDP-u), a da pritom nije razmišljal da glasači HNS-a koji su čitavu kampanju slušali pljuvanje po piculi i VŠO - nebuju dali glas tom istom Piculi. 
a kaj se DC-a tile volim kartati i često se družim s pojedinim članovima i nisam čul nikad da je mnoštvo članova zišlo iz DC-a. Puno ih je bilo ucjenjeno radnim mjestom pa su odustali od politike, a jedna osoba iz VG koja je izašla u zadnje vrijeme, a koju često spominjete izašla je zbog vlastite sujete ( čul od njenih suseda) ali i zbog stalnog šarmiranja od strane GBR! istu sada HNS jako hvali iako ju je u prošloj vlasti doživlajval kao teret i hrpu jada! đ
A kaj ste mislili da bu VŠO trpila i dalje vrijeđanje i omalovažavanje?
Kaj bi to za kolaiciju trpil GBR ili Picula?

Politički gledano žena je odlučila za svoju stranku najbolje. Možda joj se pruži prilika i uzdigne ju, a ak  ne ni u ovoj koalicijui dalje nema nikakve šanse. Znači nije imala kaj zgubiti.
stavite se malo u njen položaj. Meni je jasno da je vama žal kaj GBR nebu više predsednik vijeća, al kaj sad. Da je bil taktičniji možda se ovo nebi dogodilo!

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #8 : Svibanj 24, 2010, 12:31:47 poslijepodne »
Od svega poznatoga i zabilježenoga između njih dvoje, skoro pa najviše mi se dopada ovo kak se Zdravek dobrohotno trudi sposobnosti vujne za taj posel videti. (predsjednice Gradskog vijeća)   ;)
Izvorno Zdravek piše: "Dobrohotno sem se trudil sposobnosti vujne za taj posel videti"
 



Viš iz ovog se vidi kak je HNS bil korektan koalicijski partner za vrijeme gradonačelnika Tonina Picule!

Dakle dvostruka mjerila imate!

plemenitashica

  • Gost
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #9 : Svibanj 24, 2010, 01:05:39 poslijepodne »
Od svega poznatoga i zabilježenoga između njih dvoje, skoro pa najviše mi se dopada ovo kak se Zdravek dobrohotno trudi sposobnosti vujne za taj posel videti. (predsjednice Gradskog vijeća)   ;)
Izvorno Zdravek piše: "Dobrohotno sem se trudil sposobnosti vujne za taj posel videti"
 



Viš iz ovog se vidi kak je HNS bil korektan koalicijski partner za vrijeme gradonačelnika Tonina Picule!

Dakle dvostruka mjerila imate!

Mislite ja ili HNS-ovci?

Inače, ja sam ovo pročitala kao ruganje.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #10 : Svibanj 24, 2010, 01:56:23 poslijepodne »
Puno toga ja znam i o VŠO, ali i GBR, Piculi i tak dalje. Njihovi politički putevi su takvi kakvi jesu i ne zavidim nikome i nikad nebi bil na njihovom mjestu.

Ja ne znam, tek otkrivam. I slažem se, nikad se bi htjela biti na njihovom radnom mjestu.

Međutim i dalje tvrdim i smatram da je HNS glavni krivac što je lijeva koalicija izgubila izbore u VG, ne zbog ucjene SDP-a jer im je SDP nudil sve kaj su hteli, već zbog njihovog animoziteta prema DC-u.

Ovdje se nikako ne slažem. Naravno, ne znam dogovore koji predhode ili su predhodili potpisi na preizbornim Ugovorima/dogovorima, ali da sam ja stranka u Ugovoru za mene bi sveto pravilo bilo da poštujem stavke u ugovoru (dakle dobila sam 3 vijećnićka mjesta i imam biti i prisutna na sjednicama i odlučivati) i čekam rok prestanka tj nove izbore pa onda ili idem opet u iste dogovore ili prekidam suradnju.
To je sva „krivnja“ Vesne ŠO koju  ocjenjujem – nije poštivala dogovorena/poklonjena 3 mjesta i pobjegli su u suprotan tabor – neoprostivo, čak bi bilo i neoprostivo da je omjer ostao u korist SDP-HSLS-HNS.

Amniozitet- zašto ne, pa radili su s njom/njima u prošlom mandatu i znaju u HNS kakvom se pokazao DC. Tim više me čudilo što je SDP odbacio HNS jer je Picula direktno radio sa GBR kao dogradonačelnikom pa je itekako mogao prepoznati s kim mu se isplati ostati na vlasti. u smislu nastavnka djelovanja u Turopolju i za Turopoljce te pripremljenih materijla koje je samo trebalo odraditi, a sad ih nema niti u tragovima je je i novca nestalo (kak me to ne čudi?).
Mislite li da bi izgubio izbore i za gradonačelnika i sada za vijeće da je bio sa HNS-om, a ne sa DC? No, to je više pitanje koje ne traži odgovor, jer ne volim razgovarati o, kak bi naš dogradonačelnik Kos na zdravoturopoljskom rekao, ki bi da bi. Molim, nemojte odgovarati.



Cijela kampanja koju su GBR i Lučić vodili išla je u smjeru ukazivanja da Picula ne živi u Gorici i diskreditacija VŠO, jer su znali da su to dvije osobe koje donose ili mogu donijeti glasove.

VŠO je bila jedna od osoba koje donose ili mogu donijeti glasove? Nemojte me nasmijavati. Hihihihihihihihihi  ;D ;D ;D ;D

……..kad je prošel prvi krug tad ih je naivni Picula prigrlil i dal mjesto predsjednika Gradskog vijeća …………., a da pritom nije razmišljal da glasači HNS-a koji su čitavu kampanju slušali pljuvanje po piculi i VŠO - nebuju dali glas tom istom Piculi.  

Nemojte me nasmijavati. HNS-ovi glasači ne bi niti pod ucjenom (a bilo je toga od ZNA SE koga) dali svoj glas HDZ.
To sam vam već odgovorila. Uostalom u prvom krugu se biralo vijećnike GV, prema tome već tada se znalo da HNS ima 3 vijećnika, a u drugom krugu nije nitko trebao nikoga prigrliti, tj nikako ne Picula GBR.

......a kaj se DC-a tile volim kartati i često se družim s pojedinim članovima i nisam čul nikad da je mnoštvo članova zišlo iz DC-a.

Ja jesam, iako se ne kartam, ali bi rado hitila koju belu ili loru. ;) ;)

Puno ih je bilo ucjenjeno radnim mjestom pa su odustali od politike, ….

Tko ih je ucijenio? DC ili HDZ? Danas su oni skupa, bilo bi smiješno da nije tragično. 8) 8) :o :(

……….a jedna osoba iz VG koja je izašla u zadnje vrijeme, a koju često spominjete izašla je zbog vlastite sujete ( čul od njenih suseda) ali i zbog stalnog šarmiranja od strane GBR! istu sada HNS jako hvali iako ju je u prošloj vlasti doživlajval kao teret i hrpu jada!

Ne znam o kome govorite. Ja ne spominjem nikoga iz DC, osim u zadnjih tjedna dana famoznu trojku + jednog.

Kaj bi to za kolaiciju trpil GBR ili Picula?

GBR je itekako trpio omalovažavanja i prezir zadnjih 6 mj pa nije izašao iz koalicije.
A VŠO – ona je i zaslužila omalovažavanje jer NIJE SUDJELOVALA, pa nije se ni na sjednicama pojavljivala – zar ne?

Politički gledano žena je odlučila za svoju stranku najbolje.

Da, pa taman se i podati nekome tko ju je izbacio SMS porukom sa ministarskog mjesta. Ma dajte, zar političari nemaju obraz, čast i ponos?

Možda joj se pruži prilika i uzdigne ju, a ak  ne ni u ovoj koalicijui dalje nema nikakve šanse. Znači nije imala kaj zgubiti.

Možda, ali nije ona sama, ima tu još ljudi koji čine DC.

…….stavite se malo u njen položaj.

Ne  mogu, na žalost ne mogu. Zato jer je meni dana riječ sveta. Ja sam položila pionirsku zakletvu (kao i Vesna ŠO)  :P :P :P
…. Danas kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ itakodalje.

Meni je jasno da je vama žal kaj GBR nebu više predsednik vijeća, al kaj sad. Da je bil taktičniji možda se ovo nebi dogodilo!

Ne, krivo. Nije mi žal. Nisam uopće opterećena tko bude predsjednik vijeća.
Meni je žal kaj vlast u VG dobiva HDZ, to mi je žal po svim nivoima vlasti u ovoj državi, pa tako i sada u našem GV.
I tu je direktan krivac Vesna ŠO, a još je veći jer se priklonila baš njima.



Edit: gram. pogreške
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2010, 02:03:43 poslijepodne plemenitašica »

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #11 : Svibanj 24, 2010, 02:27:22 poslijepodne »
Citat:
author=plemenitašica link=topic=1047.msg17065#msg17065 date=1274702183]
[

Ovdje se nikako ne slažem. Naravno, ne znam dogovore koji predhode ili su predhodili potpisi na preizbornim Ugovorima/dogovorima, ali da sam ja stranka u Ugovoru za mene bi sveto pravilo bilo da poštujem stavke u ugovoru (dakle dobila sam 3 vijećnićka mjesta i imam biti i prisutna na sjednicama i odlučivati) i čekam rok prestanka tj nove izbore pa onda ili idem opet u iste dogovore ili prekidam suradnju.
To je sva „krivnja“ Vesne ŠO koju  ocjenjujem – nije poštivala dogovorena/poklonjena 3 mjesta i pobjegli su u suprotan tabor – neoprostivo,

istu priču je napravil HNS pred kraj koalicijske vlasti kad je otvoireno putem Lučića pljunul na VŠO i razvlačil je po medijima, a to možete vidjeti i u topicu laku noć....

Citat:
Amniozitet- zašto ne, pa radili su s njom/njima u prošlom mandatu i znaju u HNS kakvom se pokazao DC. Tim više me čudilo što je SDP odbacio HNS jer je Picula direktno radio sa GBR kao dogradonačelnikom pa je itekako mogao prepoznati s kim mu se isplati ostati na vlasti. u smislu nastavnka djelovanja u Turopolju i za Turopoljce te pripremljenih materijla koje je samo trebalo odraditi, a sad ih nema niti u tragovima je je i novca nestalo (kak me to ne čudi?).
Mislite li da bi izgubio izbore i za gradonačelnika i sada za vijeće da je bio sa HNS-om, a ne sa DC? No, to je više pitanje koje ne traži odgovor, jer ne volim razgovarati o, kak bi naš dogradonačelnik Kos na zdravoturopoljskom rekao, ki bi da bi. Molim, nemojte odgovarati.
GBR je dakle znal kakva je VŠO i dal je da njegovo mjesto predsjednika GV ovisi o njenoj ruci?


Citat:
VŠO je bila jedna od osoba koje donose ili mogu donijeti glasove? Nemojte me nasmijavati. Hihihihihihihihihi  ;D ;D ;D ;D[/code]
Istraživanje pulsa koje smo na traženje i mi novinari dobili pokazalo je to! a isto je tražil GBR.


[code]Nemojte me nasmijavati. HNS-ovi glasači ne bi niti pod ucjenom (a bilo je toga od ZNA SE koga) dali svoj glas HDZ.
To sam vam već odgovorila. Uostalom u prvom krugu se biralo vijećnike GV, prema tome već tada se znalo da HNS ima 3 vijećnika, a u drugom krugu nije nitko trebao nikoga prigrliti, tj nikako ne Picula GBR.

GBR nebi mogel u koaliciju s HDZ-om i moral bi napraviti sporazum s SDP-om koji bi po broju mandata dobil predsjednika GV.
A HNS-ovi birači vjerojatno nebi glasali za HDZ, no pokazalo se da nisu ni izašli. Da su glasali u drugom krugu pobjedil bi Picula - matematika!



Citat:
Ne znam o kome govorite. Ja ne spominjem nikoga iz DC, osim u zadnjih tjedna dana famoznu trojku + jednog.

Ni ja neznam o kome vi govorite!



Citat:
GBR je itekako trpio omalovažavanja i prezir zadnjih 6 mj pa nije izašao iz koalicije.
A VŠO – ona je i zaslužila omalovažavanje jer NIJE SUDJELOVALA, pa nije se ni na sjednicama pojavljivala – zar ne?

Bila je bila, loše vas informiraju. Nije bila sam na onoj Lučićevoj sprdačini!



Citat:
Da, pa taman se i podati nekome tko ju je izbacio SMS porukom sa ministarskog mjesta. Ma dajte, zar političari nemaju obraz, čast i ponos?

U politici je sklapanje sporazuma normalna stvar. SDSS je u koaliciji s HDZ-om pa kaj! U VG je HNS bil s HSP-om pa kaj!


Citat:
Možda, ali nije ona sama, ima tu još ljudi koji čine DC.

Istina ali je na konvenciji legalno izabrana predsjednica.

Citat:
Ne  mogu, na žalost ne mogu. Zato jer je meni dana riječ sveta. Ja sam položila pionirsku zakletvu (kao i Vesna ŠO)  :P :P :P
…. Danas kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ itakodalje.

Eh tu smo, prema konunističkoj školi jednoumlja!




« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2010, 02:30:34 poslijepodne dadi »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #12 : Svibanj 24, 2010, 02:56:24 poslijepodne »
GBR je dakle znal kakva je VŠO i dal je da njegovo mjesto predsjednika GV ovisi o njenoj ruci?

Pa GBR i HNS su samostalno izašli na izbore.

VŠO je bila jedna od osoba koje donose ili mogu donijeti glasove? Nemojte me nasmijavati. Hihihihihihihihihi  ;D ;D ;D ;D
Istraživanje pulsa koje smo na traženje i mi novinari dobili pokazalo je to! a isto je tražil GBR..

Meni je i dalje smiješno.


GBR nebi mogel u koaliciju s HDZ-om .....

I dalje mi je smiješna i sama pomisao da bi GBR to učinio svojim biračima.
Pa GBR se druži sa svojim glasačima, zna on i svi HNS-ovci što glasači i potencijalni glasači misle.

A HNS-ovi birači vjerojatno nebi glasali za HDZ, no pokazalo se da nisu ni izašli. Da su glasali u drugom krugu pobjedil bi Picula - matematika!.....

Pokazalo se????????? Ne znam, ne kužim se u tu političku matematiku. Ja sam izašla.

......... Nije bila sam na onoj Lučićevoj sprdačini!.....

Ako govorite o onoj sjednici koja je trebala biti povijesna gdje se trebalo glasati o potpori za povat ZZ - onda je direktno mene uvrijedila, a i vi sada jer tu točku dnevnog reda nazivate sprdačinom.

U politici je sklapanje sporazuma normalna stvar.

Da, ali ne i sa Mi-glistama, i ne naprasnim prekidom dogovora u sredini mandata.

Ne  mogu, na žalost ne mogu. Zato jer je meni dana riječ sveta. Ja sam položila pionirsku zakletvu (kao i Vesna ŠO)  :P :P :P
…. Danas kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ itakodalje
Eh tu smo, prema konunističkoj školi jednoumlja!

Mislite li mene proglasniti komunistom i prišiti mi jednoumlje?
Nemojte me nasmijavati, pa vi zaista ne znate za ironiju i ruganje.
A držati zadanu riječ niti je jednoumlje, niti ima veze sa komunizmom nego sa čašću. Ja sam na to ponosna, što se za Vesnu ŠO ne može potvrditi.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #13 : Svibanj 24, 2010, 03:54:43 poslijepodne »
Katastrofa, ja nevidjeh gluplje osobe od plemenitasice vec dulji period... da sama sebe cita sto pise, odavno bi vec prestala ovuda pisati. je i ovaj internet bogom dan za takove frikove!
A Josipjoža, ma bas se cudim da ste se javili hahahah... sigurno ste puno razmisljali o tome bi ili nebi se javili, siguran sam oko 1 do 2 secunde... ili sam pretjerao? Niste razmisljali? Ah, po obicaju... da jeste nebi onako glupave tocke nametali svoj post!

acer1

  • Gost
Odg: Vesna ŠO
« Odgovori #14 : Svibanj 24, 2010, 11:00:49 poslijepodne »
Ova situacija je samo potvrda mojih postova o krivoj procjeni SDP-a u proteklom periodu.
Da krenem redom,,,,

HNS jedino ima vjerodostojan rezultat jer je izašao samostalno na izbore.
DC stranka slabog političkog rejtinga kojem je SDP pomogao da preživi na političkoj sceni grada. To je bilo isključivo radi glupe političke Picule "okrupnjivanja glasova".
Evo i na kraju treba se sjetit samog odnosa u prošlom sazivu poglavarstva odnosa prema Beusu ili Beusa prema poglavarstvu. U medijima se naveliko i naširoko raspredalo kako je izoliran, kako je raskol u poglavarstvu, kako se njega ništa ne pita. itd, itd...
Sjetimo se samo kako si je HNS pripisivao rezultate neuspjelog transfera za buseve.
I naravno da jednostavno mora se postavit pitanje po kojoj je to političkoj matematici Beus predsjednik Gradskog vijeća? (iako ja znam kako)
Zašto to javno ne obznane kako su tekli pregovori i što su sve tražili, i neka kažu zašto i po čemu je HNS zaslužio mjesto predsjenika GV?
To je pitanje iz razloga jer bi zanimalo javnost tko bi drugi osim Beusa mogao biti iz redova HNS-a vršiti funkciju predsjednika GV?
Već sam pisao o krivoj politici SDP-a, ali samu raspravu bi ostavio za stranačke prostorije, bitno je da se i u samom SDP-u uvidjelo u krivu politiku kao i propuste dosadašnje politike. Ali drago mi je jer se ipak pokrenulo u pravcu da SDP samostalno okuša na političkoj sceni što nije učinio još od 2001 godine.
SDP će ovim činom vrlo brzo vrati se na staze vrlo bitnog čimbenika u VG politici, te će samostalnim izlaskom oslabit HNS jer imamo isto biračko tijelo.
Naravno ako se želi postati još jači mora se distancirati od HNS-a, tj odbacit HNS od sebe, kao i HSLS. nakon toga doći će do slabljenja HDZ-a jer će svi poletjet u zagrljaj HDZ-u, te će uzeti svoj dio kolača izbornog tijela desnice i centra. tako da na ljevici ostaju SDP i HNS što bi bila velika ili apsolutna prevlast SDPa ako samostalno izađe na izbore.