Autor Tema: Peticija za povratak starog foruma!  (Posjeta: 31260 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #15 : Rujan 19, 2009, 11:23:14 poslijepodne »
...Pozdrav svima uz veliko hvala plemenitašici na linku na njenom blogu! Možda se i nismo navek slagali u mišljenjima, ...

Ovo sam tek sad vidjela kad je opet pomaknuta tema s mrtve točke.

Fala na fali, ali to se i podrazumijeva. Konačno i od mene neka pozitivna nota. ;)

Pometala sam ja isti tekst s ovim linkom u komentare na mnoge teme tih dana.
Ako nestanem, tam me ima.  

Nego kad smo već na ovom naslovu, što je s potpisivanjem peticije.
Možda je još nekome promakla ova tema, pa obratite pažnju, naročito vi koji ste došli dan dva kasnije.

Jablan - fala. Razmemo se još od vašeg prvog posta. ;D



shaka zulu

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #16 : Rujan 29, 2009, 08:14:43 poslijepodne »
Frižeši komentari;

Javni izričaj za javno dobro,svi smo mi Forum

Sratmota, jedna cijenjena formušica je dobro prognozirala "Laku noć Velika Gorica"

HDZ-ovska sranja

Nova vlada se lijepo predstavlja gradjanima, fino
 

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #17 : Rujan 29, 2009, 08:41:28 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2009/09/3-sjednica-gradskog-vijeca/#more-790

Citat:
Ante Štrljić (HDZ) postavio je pitanje gradonačelniku zbog čega na novom gradskom portalu nema više foruma, a zamjenika gradonačelnika Ervina Kolarca upitao je zbog čega je poništen natječaj za izgradnju nove sportske dvorane.

Gradonačelnik Barišić odgovorio je kako gradska vlast želi građanima putem službenog portala pružiti potpune i provjerene informacije, te osigurati veću participaciju građana u funkcioniranju gradske uprave. U tu je svrhu ostvarena suradnja sa Institutom za nove medije i e-demokraciju. Prema modelu novog portala, koji je predložen od strane Instituta, na portalu nema mjesta forumu. Gradonačelnik je spomenuo i kako je pokrenuta internet peticija za vraćanje foruma na portal, koju je potpisalo svega pedesetak osoba, što je pokazatelj da za forumom na gradskom portalu ne postoji veći interes građana.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #18 : Rujan 29, 2009, 08:53:22 poslijepodne »
Google statistika kaže da je u manje od mjesec dana ovaj forum zabilježio 6380 posjeta (detektirano je 1160 apsolutno jedinstvenih posjetitelja) te 90.000 pregleda stranica.

1160 posjetitelja ja ne bih nazvao zanemarivim brojem posjetitelja.

A zašto je tako mali broj potpisnika peticije? Između ostalih razloga ljudi se još uvijek boje potpisati takvo nešto svojim imenom i prezimenom.

Da li je netko postavio pitanje gradonačelniku s koliko se nula piše suradnja s Institutom?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #19 : Rujan 29, 2009, 08:55:24 poslijepodne »
Citat:
.......... Gradonačelnik je spomenuo i kako je pokrenuta internet peticija za vraćanje foruma na portal, koju je potpisalo svega pedesetak osoba, što je pokazatelj da za forumom na gradskom portalu ne postoji veći interes građana.


Prvo - čitaju i prate, jako jako

Drugo - gradonačelnik je u pravu. Prateći peticiju nema interesa za forum građana.

A svi ostali s imenom i prezimenom im ionako pišu pitanja i čekaju odgovore isključivo njihove, bez da pokušaju saznati nešto od "svi ljudi sve znaju" (čitaj preko foruma).

Prema tome, sami smo si krivi. Trebalo je izaći na ulicu i potpisivati peticiju, a mi koji se služimo internetom, i koji sve obavljamo internetom, nismo u stanju izlaziti na ulice te se potpisivati, a još smo manje smo u  stanju napisati svoje ime na nekoj stranici.
Kaže Sjepan da se boje napisati svoje ime? Boje se napisati svoje ime? Boje se napisati SVOJE IME?

Haloooooo..... bojte se i dalje.  :P

Eto, tako nam i treba. Briga me za forum, imamo ovaj ovdje (opet hvala dečkima), ali mi je silno žao turopoljskog arhiva i mnogih tekstova koje sam pustila u internetsko bespuće.
A u peticiji smo tražili povratak NAŠIH tekstova.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #20 : Rujan 29, 2009, 10:26:54 poslijepodne »
Nije istina da se bojimo napisati imena. Potpisao sam peticiju i napisao puno ime i prezime. A što se tiče izjave gospodina gradonačelnika o broju osoba koja su se odazvala na peticiju,neka nama osobno odgovori.Mi smo osobe sa imenom i prezimenom koje su zavrijedile odgovor.Jasno smo mu poručili da se ne slažemo sa njegovim postupanjima i odlukama u vezi foruma,nismo anonimci.Ako on želi biti anonimac to je njegov odabir.I danas ga ovim putem pozivam da nam odgovori jer mi smo te osobe,masturbanti, koji plačamo porez svaki mjesec da bi gledali i slušali gluposti i još se gospoda uvrijede kad ih se zato kritizira.Pa on je javna osoba koju smo svi prihvatili,ako ga več nismo birali,i imamo pravo tražiti da nam svima služi i radi za javno dobro.Njegov rad je podložan kritikama,to se razumije,ako to nije u stanju shvatiti i podnositi neka se okani politike.
Doba cenzura i totalitarizma je ipak prošlo,vrijeme je za polaganje računa i odgovora. Neka pokuša u nečemu biti prvi i bolji,vrijeme polako odlazi u nepovrat,a on ne smije zaboraviti da živi tu među nama.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #21 : Rujan 29, 2009, 11:37:42 poslijepodne »
Prema poslovniku Gradskog vijeća, na aktualnom satu, nakon dobivenog odgovora, vijećnik koji je postavio pitanje može se izjasniti je li zadovoljan odgovorom. Zbog toga se redovito skoro događa da najškaljivija pitanja postavljaju vijećnici koji su iz iste političke opcije kao i gradonačelnik čime se postiže izbjegavanje oštrih komentara u slučaju nezadovoljstva. Postavljaju li pitanje vijećnici iz suprotnog tabora oni su redovito nezadovoljni odgovorom.

Iz tog je razloga očito upravo vijećnik HDZ-a požurio gradonačelniku postaviti pitanje o ugašenom forumu. I vrlo vjerojatno bio zadovoljan odgovorom. Ipak, drago mi je da smo saznali da gradonačelnik prati ovaj forum, kao i da marljivo zbraja potpise na našoj anketi koje u svom već poznatom manipulatorskom stilu iskrivljeno prezentira. Time je anketa u stvari ispunila svoj cilj jer je pokazala da je gradonačelniku forum važan kao izvor informacija, ali i da se boji kritika na svoj račun, zbog čega je u prije svega i ukinuo forum.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #22 : Rujan 30, 2009, 12:40:14 prijepodne »
http://www.gorica.hr/2009/09/3-sjednica-gradskog-vijeca/#more-790

Citat:
Ante Štrljić (HDZ) postavio je pitanje gradonačelniku zbog čega na novom gradskom portalu nema više foruma, a zamjenika gradonačelnika Ervina Kolarca upitao je zbog čega je poništen natječaj za izgradnju nove sportske dvorane.

Gradonačelnik Barišić odgovorio je kako gradska vlast želi građanima putem službenog portala pružiti potpune i provjerene informacije, te osigurati veću participaciju građana u funkcioniranju gradske uprave. U tu je svrhu ostvarena suradnja sa Institutom za nove medije i e-demokraciju. Prema modelu novog portala, koji je predložen od strane Instituta, na portalu nema mjesta forumu. Gradonačelnik je spomenuo i kako je pokrenuta internet peticija za vraćanje foruma na portal, koju je potpisalo svega pedesetak osoba, što je pokazatelj da za forumom na gradskom portalu ne postoji veći interes građana.
Google statistika kaže da je u manje od mjesec dana ovaj forum zabilježio 6380 posjeta (detektirano je 1160 apsolutno jedinstvenih posjetitelja) te 90.000 pregleda stranica.

1160 posjetitelja ja ne bih nazvao zanemarivim brojem posjetitelja.

A zašto je tako mali broj potpisnika peticije? Između ostalih razloga ljudi se još uvijek boje potpisati takvo nešto svojim imenom i prezimenom.

Da li je netko postavio pitanje gradonačelniku s koliko se nula piše suradnja s Institutom?

1. Imenom i prezimenom i mejne od 40 (nis brojil,odokativno).Ipak smo mi bezimeni nadimkom zaštičeni...
2. Kulko je leekov imenom i prezimenom potpisalo Peticiju za ukidajne foruma?
3. Kulko je leekov,bezimene i zaštičene,potpisalo imenom i prezimenom svoje glasačke lističe na teremi je zaokruženo ime ime Drinch Draškovič?
4. Ak 40 ni zanimliv broju;
4a. Kak su velike grupe ludi z teremi se spomina,
4b. Kulko je dosad prijel ludi na spominek?
5. Fala na najave o ukidanju "grackoga nematerijalnoga dobra".
6. Pozdrav z Posušja
7. I dale se častimo z Johnom od kopačke.
8. Ni stranica Općine Pokupsko nima foruma
9. Do kak Fašnik žive,kak Fašnik i pada.
10. Vidimo se na Fašniku...
11. Fala kaj ste razj***ali nepovratno tal staroga Turopola/skoga foruma,
12. Par ilada slik,pripovesti,uspomene,
13. ...ono kaj nemrete kupiti...
14. Morete samo biti...a vi niste
.

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #23 : Rujan 30, 2009, 09:03:46 prijepodne »
Više ga ne treba niti vračati jer je ovaj forum bolji i politika nema utjecaja na njega.......hmmm,bar za sada.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #24 : Rujan 30, 2009, 09:07:17 prijepodne »
Politika je otpočetka utjecala na forum. Pokrenut je jer je politika gurala svoje prste među nas.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline marinko tur

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 53
  • Karma: +0/-0
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #25 : Rujan 30, 2009, 09:11:09 prijepodne »
Pozdrav alene :)

Ja jesam potpisao peticiju, ali me zanima dali je ova peticija pravovaljana s obzirom da je internetska :)
Izrada web stranica Web locus, Brzo, Jednostavno, Kvalitetno

http://weblocus.net

plemenitashica

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #26 : Rujan 30, 2009, 09:55:32 prijepodne »
Više ga ne treba niti vračati jer je ovaj forum bolji i politika nema utjecaja na njega.......hmmm,bar za sada.

Pa i nisam tražila sa se vrati forum zato da pišemo po njemu. Imamo ovaj, dobro velite, ovaj je bolji, pametniji, i bit će još bolji ako ovako nastavimo.  :)
Tražim da se vrati na portal, zato da vidimo što smo sve tamo radili, komentirali, saznali, i kak kunta veli more arhivske građe je nestalo zbog nečijeg straha od ljudi.
A gradonačelnik je jučer rekao: "....Odgovorio je i kako on više nema veze sa medijima,...( http://www.gorica.hr/2009/09/3-sjednica-gradskog-vijeca/  ), pa se pitam tko li ga je onda ukinuo?
Ili se ne trebam pitati ZNA SE tko je to naredio. Kreatura od kulise.  :P
Znači, mi cijelo vrijeme tražimo "svoje" na krivoj adresi. Hihihihihi
A moram se naviknuti, nemam puno sobnih biljaka, naročito ne fikusa.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #27 : Rujan 30, 2009, 10:33:36 prijepodne »
Ja jesam potpisao peticiju, ali me zanima dali je ova peticija pravovaljana s obzirom da je internetska :)

Niti jedna peticija, papirnata ili internetska, nije pravovaljana u smislu da nekoga na nešto obaveže ili prisili.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #28 : Prosinac 06, 2009, 05:28:20 prijepodne »
Pozdrav!

Drago mi je da sam naletio na ovaj forum. Taman sam počeo pisati po starom forumu kada je ugašen. Ja se slažem da je ovako možda i bolje kada je forum neovisan o gradu i politici.

Jedino, možda bi trebalo malo nekako razglasiti postojanje ovog mjesta, imam osjećaj da mnogi korisnici starog foruma nisu informirani.

Tur

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #29 : Prosinac 06, 2009, 08:29:53 prijepodne »
Jedino, možda bi trebalo malo nekako razglasiti postojanje ovog mjesta, imam osjećaj da mnogi korisnici starog foruma nisu informirani.

Možda da lokalne novine to objave? GT?