Autor Tema: VG Vodoopskrba  (Posjeta: 25092 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
VG Vodoopskrba
« : Ožujak 23, 2010, 09:45:00 poslijepodne »
Halo društvo,

jel i kod vas slab pritisak vode ili je to samo pri meni?


Bilaj

  • Gost
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #1 : Ožujak 23, 2010, 10:02:54 poslijepodne »
Ne znam i meni je pao tlak.

Sada se opet povratio.

Bilaj

  • Gost
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #2 : Ožujak 23, 2010, 10:04:00 poslijepodne »
Taman sam primjetio prije nekih 15 minuta. Onda sam išao sve gledati dali negdje je pukla cijev. Izgleda da nije.

I onda sam sad prije 5 minuta ponovo pustio vodu i normalno se punila.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #3 : Ožujak 23, 2010, 10:16:36 poslijepodne »
Stanje se i kod mene normaliziralo prije par minuta. Sad je sve ok. Izgleda su nekaj čačkali, na svu sreću samo na kratko. A sad trk na tuširanje, da nebi sutra bilo šnjof šnjof.. :)

shaka zulu

  • Gost
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #4 : Kolovoz 05, 2010, 10:49:07 prijepodne »
Jel vrak da su Barišič,Kolarec i Kos zašli vodoturna popravlat il je nekaj drugo razlog kaj voda tak srameč ide z pipe?
Ovi ne ***eju 2% obavesti;
http://www.vgvodoopskrba.hr/

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #5 : Travanj 17, 2012, 01:20:37 prijepodne »
Provedenom kontrolom spojeva krovnih odvoda na rezdjelni (fekalni) sustav za odvodnju komunalnih otpadnih voda utzvrdili smo da je veliki broj odvodnje krovnih voda građevina na nedozvoljen način spojen na uličnu mrežu fekalne odvodnje otpadnih voda.

Kako bi prihranili podzemlje vodom i zadržali nivo podzemne vode te budućim generacijama omogućili normalnu izdašnost naših crpilišta, a s druge strane smanjili troškove distribucije i pročišćavanja fekalnih otpadnih voda, dražimo da, (ukoliko su spojene), isključite vaše interne krovne instalacije  sa fekalne kanalizacije, a krovnu (oborinsku) odvodnju izvedete na način da se oborinska voda slobodno rasprostire po zelenoj površini vašeg terena.


Okej, teren mi i onako za žešćih ljetnjih pljuskova zna zaplivati. Sad bi još trebao oluke izvesti ispred kuće, pa da mogu mirne duše čamcem plivati okolo...
Ima još tko problema s ovom veleumnom idejom?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #6 : Travanj 17, 2012, 07:39:15 prijepodne »
 A kaj veliš na one uplatnice za odvoz smeća? Povisili cijenu uz obrazloženje da treba pobirati smeće od nepoznatog zagađivača.
No još ih nisam videl da pobireju smeće po divljim deponijima, a nama su harač počeli naplaćivati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #7 : Travanj 17, 2012, 11:22:23 prijepodne »



Okej, teren mi i onako za žešćih ljetnjih pljuskova zna zaplivati. Sad bi još trebao oluke izvesti ispred kuće, pa da mogu mirne duše čamcem plivati okolo...
Ima još tko problema s ovom veleumnom idejom?

Odakle Vam ova ideja, tko to piše, traži i zahtijeva, ima li neki link?
Apropo tog problema, rješenje je suhi bunar u koji se uvedu oborinske krovne vode, a ne razlijeva se po travnjaku i ne trebate onda čamac. 8)

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #8 : Travanj 17, 2012, 11:34:29 prijepodne »



Okej, teren mi i onako za žešćih ljetnjih pljuskova zna zaplivati. Sad bi još trebao oluke izvesti ispred kuće, pa da mogu mirne duše čamcem plivati okolo...
Ima još tko problema s ovom veleumnom idejom?

Odakle Vam ova ideja, tko to piše, traži i zahtijeva, ima li neki link?
Apropo tog problema, rješenje je suhi bunar u koji se uvedu oborinske krovne vode, a ne razlijeva se po travnjaku i ne trebate onda čamac. 8)

Nisam vidio nigdje online tu obavijest. To sam dobio pismeno od VG vodoopskrbe uz račun. Ne znam jesu li svi to dobili ili samo kod nas (Petrovina).

Da, bunar je dobra ideja. Tojest, bio bi kada bi mi ga netko financirao.
« Zadnja izmjena: Travanj 17, 2012, 11:58:51 prijepodne Ego »

Jaguar

  • Gost
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #9 : Travanj 17, 2012, 12:24:10 poslijepodne »
Apropo VG Vodoopskrbe, čujem kako šalju opomene ljudima za dugovanja od 20 kuna uz trošak opomene od 20 kuna, kaj je njima? U redu ako netko duguje veći iznos ali čovjek je dobio opomenu od 20 kuna za dugvanje od 20 kuna!

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #10 : Travanj 17, 2012, 11:12:19 poslijepodne »
Provedenom kontrolom spojeva krovnih odvoda...
Kak oni opče moreju proveriti kam ideju čije cevi? Jel su kanalizerane il "bunarisane"?
Ak peju "od dvora do dvora" prije bi se moglo dogoditi sindrom Holding, da najdeju da gubitek v cevima ni 20% nek jem se tulko raje "nakačilo for free" na vodu i odvodnju.

Imam nekakov stare Urbanističke uvjete pak veli;
"...6. Odvodnju i opskrbu vodom treba riješiti individualno s izvodima prema ulici."
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #11 : Travanj 18, 2012, 08:42:10 prijepodne »

"...6. Odvodnju i opskrbu vodom treba riješiti individualno s izvodima prema ulici."

Jel to Kunta znači, kak se morete prištekati na susedu? ;D

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #12 : Travanj 18, 2012, 08:42:50 prijepodne »
Provedenom kontrolom spojeva krovnih odvoda...
Kak oni opče moreju proveriti kam ideju čije cevi? Jel su kanalizerane il "bunarisane"?
Ak peju "od dvora do dvora" prije bi se moglo dogoditi sindrom Holding, da najdeju da gubitek v cevima ni 20% nek jem se tulko raje "nakačilo for free" na vodu i odvodnju.

Imam nekakov stare Urbanističke uvjete pak veli;
"...6. Odvodnju i opskrbu vodom treba riješiti individualno s izvodima prema ulici."


Ima tu svega. Odvedi vodu prema ulici na kojoj bi trebala biti riješena oborinska odvodnja. Obrati pažnju na  - trebala biti riješena oborinska odvodnja – koja naravno nije riješena. Grabe su zatrpane ili nisu protočne, ne vode nikamo, a uredno moramo plaćati vodnu naknadu Hrvatskim vodama.
Kad pitaš njih o rješenju problema, to nije njihov problem, pitaš komunalnu službu, nije njihov problem, pitaš službenika u gradskom poglavarstvu, nije njihov problem. Pitaš Stambeno komunalno gospodarstvo, nije njihov problem??!!
Da poludiš! A uplatnice dolaze, ako ne platiš evo ti kamata, opomena pred sud……
Dojde mi da se zapitam pa gdje mi to živimo i kome plaćamo sve te namete.
Kaj svi ti službenici u državnim upravama delaju?. Kaj idu na posel ,da bi na placu kupili strošek i popoldan išli doma.
Kaj delaju naši, legitimno izabrani delegati u svim tim zmišljenim upravnim tijelima (organima)?
I pitam se koji su oni na kraju?
Sve pitaš ali odgovora nema. I sad se najdeju ovi, ideju u kontrolu. Čega?
Kad su slagali fekalnu kanalizaciju po selima, prvo uplata 1600,00 DM po domaćinstvu! Postavili odvodne cijevi od šahta do šahta promjera Ø 30 cm, a šahtovi služe kao sakupljači vode dok pumpa ne proradi.
Znam kak su delali kanalizaciju po Velikoj Mlaki, a tak su delali svuda.
Postavili jedan šaht pred nekom kućom, a u njega spajali tri domaćinstva. I to si moral susjeda zamoliti dozvolu da ti dozvoli kopanje po svojem dvorištu, vrtu, da se spojiš u kanalizaciju.
Istu stvar napravili i sa vodom.
Uredno naplatili, pobrali novce, a gradsko poglavarstvo sve to blagoslovilo. Znali su kaj i kak se dela.
I danas se budu čudom čudili kak je to napravljeno. Neke bi trebalo apsolutno po hitnom postupku posmicati sa stolcov , jer tak nikakve koristi ni. To je sad evidentno, da nisu niš delali, o ničem brigu vodili.
 Jer kad padne dobra kiša sva se voda sa ceste slije u gradsku fekalnu kanalizaciju, sve se zapuni. Ali tu nije kraj. U sve to spojeno je i naselje Mičevec, a sa druge strane dolazi Hrašće i Lomnica.
 A u Mlaki u Dolencu sve lijepo izlazi van, poplavljuje škarpu uz prugu, prijeti stanovnicima tog dijela V. Mlake da im poplave podrume.
Znam kaj govorim, jer nisam bil jedanput na intervenciji kod nevremena. Jednom zgodom je bil prisutan i sam Gradonačelnik Barišić ( ima slika na ovom forumu).
I sad se traži Pedro, teri bu sve platil. Kaj su oni pametni sfušali, tu pomoći nema. Prema onome kaj smo potpisivali,imaju slobodan pristup samo dao šahtova, dalje nemaju pravo pristupa. Povreda privatnog vlasništva. Mogu iti samo ako ih vlasnik pusti, na pivu ili kavu?
A vodu sa ceste nek dojdeju sa cisternama pobirat, skupa sa društvom iz uprave. Da se malo rekreiraju.
Sve ovo napisano izgleda neozbiljno, znam. No na žalost ,to je naša stvarnost.
Pitam se, dali mora baš biti takova??
Ako mora zašto??
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #13 : Travanj 18, 2012, 08:57:18 prijepodne »
Sve sami stručnjaci, kad pogledate samo zapošljavanja od početka Barišićeva mandata, radna mjesta .
No to nikako ne znači kako i oni predhodni nisu krivi za takvo stanje, unatrag svih 15 godina.
Kod nas se sve radi površno, improvizirano, poberu se penezi, penezi uglavnom ispare a situacija ostaje.
Što god se radilo, od vode do asfalta, ulica,
očekujem jednu ulicu na kojoj će stupovi javne rasvjete biti po pol bele linije, na cesti. ;D
To bi zapravo i bilo dobro, ulica odnosno vozne trake bi bile dobro razdelene, tak da ne bi bilo moguće sudara vidjeti. ;D

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: VG Vodoopskrba
« Odgovori #14 : Travanj 18, 2012, 10:04:15 prijepodne »
Sve sami stručnjaci, kad pogledate samo zapošljavanja od početka Barišićeva mandata, radna mjesta .

Što je ovo? Udarate na SDP ??? ??? ???