Autor Tema: Kritike novih CD/DVD izdanja  (Posjeta: 2602 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Kritike novih CD/DVD izdanja
« : Svibanj 12, 2011, 03:59:05 poslijepodne »
Laurie, Hugh - Let Them Talk (2011)

Svima poznati glumac Hugh Laurie, najpoznatiji kao Dr.House, objavio je svoj album prvijenac, nazvan tipično "houseovski" - "neka govore"... album je prepun bluesa, iako osobno ne nalazim neku izrazitu kvalitetu u više puta preslušanom materijalu. Od blueserskih špranci nema puno odmaka, nema ničeg novog ili revolucionarnog, sve je šablonski odrađeno i već debelo "deja vu".

Osjeća se da mu glazba nije prioritet, i da je taj album nastao kao odraz čiste činjenice da si on to financijski može priuštiti, kao i da si moće priuštiti solidnu ekipu - od producenata pa nadalje - koja mu je u realizaciji pomogla. Ne predđam neki ogroman uspjeh, iako će on za jednu ploču bluesa biti ipak iznad prosjeka, ponajprije zahvaljujući cijeloj vojsci fanova Dr. Housea i samog glumca. Očito, gledano po slici koju je sam Hugh Laurie stavio na naslovnicu svojeg izdanja, on upravo na tu prepoznatljivost i zagriženost i računa - jer je na slici čisti stilski lik Dr. Housea, sam Laurie se nije potrudio odmaknuti od njega apsolutno u ničemu.

Ukratko - sama ploča nije ništa Bog-zna-što, samo još jedan producentski korektan uradak koji će više ponuditi Laurievom novčaniku negoli njegovim slušateljima.

« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2011, 04:00:41 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”