Anketa

Izabir favicona foruma

Trs: Grb Grada Velike Gorice
1 (14.3%)
kuntakinte: grb pot-a
2 (28.6%)
kuntakinte: grb pot-a 2
0 (0%)
kuntakinte: grb pot-a MUT
0 (0%)
kuntakinte: do se mača lača
0 (0%)
kuntakinte: jaarban lukavec
0 (0%)
kuntakinte: pl. lukavec
1 (14.3%)
kuntakinte: turopolka
0 (0%)
kuntakinte: podgutnica
0 (0%)
kuntakinte: forumgoricacom
0 (0%)
BobRock: Grb Grada Velike Gorice (obrađen)
3 (42.9%)

Ukupno Glasova: 6

Autor Tema: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)  (Posjeta: 33681 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Trs

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #30 : Travanj 23, 2010, 03:43:08 poslijepodne »

@Kuntakinte: nudiš svakakve ideje ali ne kužiš ono najvažnije. Ta  ikona mora kak-tak izgledati u 16X16 piksela jer ju većina pretraživača na većini mjesta tako pokazuje. Znači, trebalo bi svoj prijedlog pogledati u 16X16 piksela a nije zgoreg vidjeti i kako izgleda u .ico a ne u .jpg formatu.
@BobRock: praktični test je izgled ikonice 16X16.
@Sledgehammer: za neke forumaše pitanje favicona nije gubljenje vremena i truda nego zanimljiva zanimacija. Nisu svi ovdje namasturbirani samo na svađu i "ozbiljne" teme, ne očekuju svi forumaši da će riješiti svjetske, čak niti državne, probleme svađama na forumu. Mnogi dolaze i samo radi zabave ili nekih drugih stvari, kulture, umjetnosti... (bljak!) Neki se, za divno čudo, opuštaju i bez svađa, prostota i uvreda. Nekima su takvi, čudni. Baš im je zanimljiva ova zeka s faviconima, ovo znojenje i gubljenje vremena kod pomaganja administratoru.  ;D

Trs

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #31 : Travanj 23, 2010, 03:48:26 poslijepodne »
No, evo da i ja stavim svoj prijedlog. Malo sam Trsovu ikonicu obradio, i to tako da sam ono kaj je kod njega bijelo (pozadina grba) promijenio u transparentno. Tak da se grb sad lijepo vidi i na pozadinama drugih boja osim bijele. I malo sam rubove pošlajfal.




[img=http://imageshack.us/thumbnmail.png]

Sve jako zgodno samo kaj ja slikice ne mrem videti!  ???

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #32 : Travanj 23, 2010, 03:52:35 poslijepodne »
Evo, moram priznati da nis sposoban uplodati jedan fajl: ikonicu. Pokušavam, čitam kuntin tutorijal, al nejde. Sramota!

Upload prek foruma nejde - ne da mi uloadati taj format, a ono drugo nekak neće. Baš sam smotan. Bum drugi put probal, više mi se neće gubit živce.

Uspio sam! Krivi link za forum mi je daval taj glupi Imageshack. Baš je pokvaren.
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2010, 04:02:01 poslijepodne BobRock »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #33 : Travanj 23, 2010, 04:00:57 poslijepodne »

@Kuntakinte: nudiš svakakve ideje ali ne kužiš ono najvažnije. Ta  ikona mora kak-tak izgledati u 16X16 piksela jer ju većina pretraživača na većini mjesta tako pokazuje. Znači, trebalo bi svoj prijedlog pogledati u 16X16 piksela a nije zgoreg vidjeti i kako izgleda u .ico a ne u .jpg formatu.

Nemrem ga smanjiti na 16x16 a .ico se neda zdiči na imageshack,onda ga moram premrdati v .bmp i .jpg...
Oču reči da je ideja bitna.
Ak te interesera kak bi to zgledalo mejne malo mrdaj po veličine ekrana;mene paše 35%-neznam kak je tebe veliki.  ;D

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #34 : Travanj 23, 2010, 04:07:28 poslijepodne »
Nemrem ga smanjiti na 16x16 a .ico se neda zdiči na imageshack,onda ga moram premrdati v .bmp i .jpg...
Oču reči da je ideja bitna.
Ak te interesera kak bi to zgledalo mejne malo mrdaj po veličine ekrana;mene paše 35%-neznam kak je tebe veliki.  ;D

Kunta, ide to dizanje na imageshack! Ja sam sad nakon par pokušaja uspio! Sad i moja ikona na forumu zgleda ko 16x16, ali ak ju downlodaš na desktop i pogledaš onda ju windofs prikaže u punoj veličini. Uglavnom - ovo kak se vidi na forumu bi zapravo i bilo to kak bu posle zgledalo među bookmarkima. Malo, ali da se videti, ili bar naslutiti kaj to zapravo predstavlja. Ili?

Trs

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #35 : Travanj 23, 2010, 04:22:43 poslijepodne »
Nemrem ga smanjiti na 16x16 a .ico se neda zdiči na imageshack,onda ga moram premrdati v .bmp i .jpg...
Oču reči da je ideja bitna.
Ak te interesera kak bi to zgledalo mejne malo mrdaj po veličine ekrana;mene paše 35%-neznam kak je tebe veliki.  ;D

Sad me vlečeš za...  :D s tim. A štel bi iti van, vmoriti se nekak drugač a ne s favikonimi. Viš, ne da mi se obrađivati tvoje ideje sad, čera ni bile tak lepe vreme, idem i denes van (vun?) gledeti kak se deklice španceraju, ove od 20 - 40 let.  :D
Da bi ja mel dost cajta neraspoređenog i vole (kak baš i nisem za špotajne i bezobraštinu), bi ja zmislil i složil lepega favikona za ovi naš forum teri je nekima trn vu oku a nekima rožica f srčeku. Al bum rajše pustil druge, nek nam špricneju svojega lepega favikona. Ti bokca, bu me negdo razmel?!  ???

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #36 : Travanj 23, 2010, 04:47:23 poslijepodne »
Da bi ja mel dost cajta neraspoređenog i vole (kak baš i nisem za špotajne i bezobraštinu), bi ja zmislil i složil lepega favikona za ovi naš forum teri je nekima trn vu oku a nekima rožica f srčeku. Al bum rajše pustil druge, nek nam špricneju svojega lepega favikona. Ti bokca, bu me negdo razmel?!  ???

trs v oku,ta bi bila dobra.  ^-^

Bobi,mene se predugo digal pak sem ga prekrižil.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #37 : Travanj 23, 2010, 10:26:56 poslijepodne »
Je, viš, i meni se srušil moj firefox dva puta prilikom uplodanja. Nis skužil zakaj. Možda se to nesme ko slika uplodati, ili kajtijaznamkaj. Ali na kraju sam nekak uspel. Nemrem se više setiti kaj sam točno delal, ali Trs bi to sigurno znal reći. One svoje ikonice izprve uplodal. Ma to je sigurno bila čista sreća. Treba jednostavno imati sreće kod dizanja. To je sve.

No nema veze, nije to nikakav državni interes, kak bi Sleđ rekel.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #38 : Travanj 24, 2010, 07:26:16 poslijepodne »
Općenito imam u zadnje vrijeme probleme sa browserima, pogotovo nakon svih tih najnovijih verzija koje poštuju najnovije sigurnosne standarde, a koji pak još nisu zaživjeli u 95% stranica...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #39 : Svibanj 08, 2010, 09:43:36 prijepodne »
Ok, već je dost vremena prošlo, ja skoro zaboravio na ovu temu,  :P nema nikakvih novih prijedloga, tak da bi sad mogli to završiti.

Kak dalje? Da idemo glasati pomoću neke ankete, ili da to skratimo, i damo Adminu da to riješi, kak žele neki?

Meni je u biti svejedno, samo da imamo čim prije neku iconicu, ali htio bih da uvažiti i druga mišljenja. Smatram da je Trsov (i moj koji je samo mala obrada Trsovog) prijedlog još najbolji, mada i neke Kuntine ideje nisu loše. Možda se ljudima (većini) ipak sviđa nekaj drugo, a ne grb grada Velike Gorice. Mali problem je da Kuntini prijedlozi nisu u .ico formatu, ali vjerujem da bi Admin i to znao riješiti.

No dobro, idem završit kak sam naumio od početka - dodat anketu (valjda bum znal kak to ide), pa bumo vidli.

Evo još jednom i moj prijedlog jer na onom mojem postu nekaj ne šljaka.



A kak dugo da glasamo - pojma nemam. Bar tjedan, ili?
« Zadnja izmjena: Svibanj 08, 2010, 09:54:53 prijepodne BobRock »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #40 : Svibanj 08, 2010, 12:19:55 poslijepodne »
Osobno sam za to da favicon bude grb cijelog Turopolja, a ne samo Velike Gorice, jer grb Velike Gorice nikome izvan nje ne znači ništa, i ne smatram se zastupljenim ako je to samo i isključivo gorički forum.

I Buševec ima svoj grb, pa vam ne bi palo na pamet staviti ga za favicon cijelog turopoljskog foruma, a niti bih ja i pomislio predložiti nekaj tak meni bedasto i egoistično. Pa se nadam da "građani" nebuju i tu prebahati i pokazali da dalje od svoje "velegradske" ulice ne znaju i ne žele. Pojam Turopolja je ipak daaaaleko veći od jedne Velike Gorice, a ovo je - ako se ne varam - turopoljski forum, imenu unatoč... No ako se varam, molio bih da me se o tome izvjesti, jer ako je to gorički forum, učešće u njemu me ne zanima...

Ja sam glasal za grb POT-a 1, onak napamet, jer ne znam kak izgleda, i jer nigdje nema nekakvog pregleda tih rješenja za koje se glasa.
« Zadnja izmjena: Svibanj 08, 2010, 12:24:06 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #41 : Svibanj 08, 2010, 08:51:28 poslijepodne »
........... i ne smatram se zastupljenim ako je to samo i isključivo gorički forum.

.....Pojam Turopolja je ipak daaaaleko veći od jedne Velike Gorice, a ovo je - ako se ne varam - turopoljski forum, imenu unatoč...

Potpisujem.
Fala Bogu da netko razumije da je Velika Gorica u Turopolju, a ne Turopolje u VG.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #42 : Svibanj 08, 2010, 08:52:37 poslijepodne »
Bi pitala - a gdje su sličice za koje treba dati glas?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #43 : Svibanj 08, 2010, 08:57:15 poslijepodne »
Ovo je stranica 3/3,jel ti opalo na pamet pogledati prethodne dve?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Favicon foruma (stranice forumgorica.com)
« Odgovori #44 : Svibanj 08, 2010, 10:12:47 poslijepodne »
Vidi!
Admin nam je stavio favicon!
Mora da je to bilo baš nedavno. Neke stranice su se otvorile bez, dok sljedeće sa faviconom.
Nije doduše niti jedan od dosad izglasanih, ali baš lijepo izgleda. Izgleda ko kuntin prijedlog "grb pot-a 2". Meni je baš super. Prvo mi ovak izdaleka zgledalo ko ruka koja ima neko pero u ruci i piše.
Malo nam je forum dobil boju. Kaj ni dobro??   :P