Autor Tema: Jel tko zna gdje je ova kuća?  (Posjeta: 16374 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #15 : Listopad 28, 2010, 10:25:59 prijepodne »
... očito čovek ne zna ... ak ju je štel nagrditi komplet, onda je mogel deti na krov lim, imitaciju crijepa ...

Ma ovaj limeni crijep koji izgleda kao pravi nekada može biti i ok

Bilaj

  • Gost
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #16 : Listopad 28, 2010, 12:41:27 poslijepodne »


A jel netko zna gdje je ova kuča.

To je kučica u nizu. Ne znam gdje :-(

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #17 : Listopad 28, 2010, 01:06:46 poslijepodne »
... očito čovek ne zna ... ak ju je štel nagrditi komplet, onda je mogel deti na krov lim, imitaciju crijepa ...

Fora je kaj je isti kobok uvjeren kako ju je napravio upravo fantastično... da bolje i ljepše ne može...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #18 : Listopad 28, 2010, 08:38:41 poslijepodne »
Hiža je relativno nova i ak velimo da se o ukusu ne raspravla i posvetimo se unutanjem rasporedu i izrade most bi bila dobra prilika ak ni dobro debelo precenena kaj je kronični betek našega tržišta.
Ono kaj se na slike nevidi je da je to stari tal Kurilovca i vekši tal su hiže M60 i stare drvene turopolke v kaj se ova uklapa kak "Teksaški masakr motornom pilom" na gej paradu.Gledeč na to nebi bilo loše pregledati dozvole i papere.
Druga stvar je da je iza te još jedna iža tak bi moglo ispasti da ova skoro ni nima dvorišča...

Ova druga ak je v nizu onda je velika verojatnost da je il z Podbrežnice il Kromosovoga...De je samo jemleš..?Kaj ni nikakove atrese il bliže lokacije?

Bilaj

  • Gost
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #19 : Listopad 29, 2010, 10:15:50 prijepodne »
Ova druga ak je v nizu onda je velika verojatnost da je il z Podbrežnice il Kromosovoga...De je samo jemleš..?Kaj ni nikakove atrese il bliže lokacije?

Je napišu gorica. Ono iz čoška u gorici.
Uff...

Najbolje mi je kada zovem ljude i onda mi ne žele reći adresu. Uff...

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #20 : Listopad 29, 2010, 04:04:26 poslijepodne »
Ova druga ak je v nizu onda je velika verojatnost da je il z Podbrežnice il Kromosovoga...De je samo jemleš..?Kaj ni nikakove atrese il bliže lokacije?

Je napišu gorica. Ono iz čoška u gorici.
Uff...

Najbolje mi je kada zovem ljude i onda mi ne žele reći adresu. Uff...
Kaj ti  kupuješ kuću?
AK uzimaš,pazi  dobro,jer ima   kaj se ne vidi vlaga,a ima i  gdje je sve ok,ali  kad bude prva kiša  poplava,ili  nije napravljena prema nacrtima, i ak je hoćeš prodati  nemreš dobiti papire jer je kuća na krivom mjestu, ili  nema uopće temelja, samo kvadri, unutra  obična zemlja,  na to  2-3 cm  betona  i  vlage se nećeš  nikad riješiti, jedni tu blizu mene su   baš  takvu kuću kupili., ima  svakakvih, nekima  uvale,a  neki skuže pa na vrijeme odustanu. Moraš jako paziti.
« Zadnja izmjena: Listopad 29, 2010, 04:05:57 poslijepodne ivana_vg »

Bilaj

  • Gost
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #21 : Studeni 01, 2010, 08:00:58 prijepodne »
Ma gledam za svoj m2.

Ali ono što je najgore. jedno je kada pričaju a jedno kada je zaista vidljivo.
Rekel sam već za jednu nekretninu gdje čovijek kaže- idealna sve super- a ono vlaga od jednog do drugog kraja zida. Ma kaj vlaga kolonija pljesni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #22 : Studeni 01, 2010, 09:14:50 prijepodne »
Budi jako oprezan; svojedobno, dok smo žena i ja tragali za zemljom ili i gotovom kućom, bili od frenda u Lukavcu.

Susjed prek plota je imao atraktivnu katnicu, kuća stara samo 7 godina - sa koje pada žbuka, rubovi balkona, parapeti i ostalo - crno od vlage do visine preko jednog metra!!

On je plovio, slao lovu za gradnju, a majstori i "dobri ljudi" su mu sve pokrali, i od najboljega materijala (što je plaćao gazda) napravili najgore (jer su pokrali ono kaj je vrijedilo i ugrađivali jeftinije... od žbuke, betona, cigle... sve su mu smuljali!).

Zato mladost neke kuće ne znači ništa.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #23 : Studeni 01, 2010, 09:58:31 prijepodne »
Meni se čini da je ova žuta kuća u Andrije Kačića Miošića. Prek puta Konzuma.

A kaj se tiče kupnje kuće, mislim da bi uvijek rađe kupila zemlju i delala spočetka nego kupovala mačka u vreći.
No, naravno da to ovisi o mnogo činjenica i faktora.
Nedavno se u Mraclinu prodavala jedna lepa i nova hiža, jako dobro i kvalitetno građena i za prihvatljive novce, jer su se ljudi rastajali.
To je bila prilika i ko ju je kupil nebu mu žal.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #24 : Studeni 01, 2010, 01:44:33 poslijepodne »
Do zna de je Pjesničko naselje?
Celi život sem ovde kak drek a ovo sem letos prvi put čul...
Se zmišlaju novi nazivi kak da nam ni dost stare;Dolne Turopole,Gorne valda isto...Kak se zove onda ono Turopole de su Brest,Vurot,Sela,Odra Sk.,Mala Gorica,Petrovec..?

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #25 : Studeni 01, 2010, 02:22:29 poslijepodne »
Do zna de je Pjesničko naselje?
Celi život sem ovde kak drek a ovo sem letos prvi put čul...
Se zmišlaju novi nazivi kak da nam ni dost stare;Dolne Turopole,Gorne valda isto...Kak se zove onda ono Turopole de su Brest,Vurot,Sela,Odra Sk.,Mala Gorica,Petrovec..?
Prema  googlu  to bi bilo  negdje kod cvjetnog naselja,ili je to   cvjetno naselje....

Bilaj

  • Gost
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #26 : Studeni 01, 2010, 04:02:39 poslijepodne »
Do zna de je Pjesničko naselje?
Šenoa, Ujević, Majer, Kovačić, Lučić. Jedino ne znam kako se uklapa cvetković i seljine brigade tu.

Znači kada se ide iz siska prema zagrebu, sve od piste do (uključivo) lučičevu sa starom crkvom, pa do križnog dreva za rakarje.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #27 : Studeni 01, 2010, 04:27:15 poslijepodne »
... Od Parka kreneš Lučićevim šetalištem,  uz crkvu, pored farofa te onda prva ulica na desno (prije rakarske). Naselje sa pretežno lijepim obiteljskim kučama, poznato i kao "pjesničko naselje"
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #28 : Studeni 01, 2010, 04:36:45 poslijepodne »
Kerstner, ne kovačić te još i Ksaver Šandor Gjalski. 

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Jel tko zna gdje je ova kuća?
« Odgovori #29 : Studeni 01, 2010, 04:55:43 poslijepodne »
Bilaj,  širiš pjesničko naselje kao ovi u HDZ-u mjesnu zajednicu Miljenko Granić. Dobro da nisi rekao da i Emilija Laszowskog spada u pjesničko naselje ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.