Autor Tema: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača  (Posjeta: 23207 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #30 : Siječanj 26, 2010, 09:20:07 poslijepodne »
aha:)

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #31 : Siječanj 26, 2010, 09:55:41 poslijepodne »

Auh ???, hvala puno Newbie i Bilaj na pomoći i pojašnjenju.

Valjda sam sad malo skapirala šemu. Budem kod babice morala provjeriti za ovaj scart ulaz i naravno obavezno sad kad sam vidjela slikicu (hvala još jednom Bilaj) voditi računa kod kupnje prijemnika da ima ovaj scart kabel. Dakle s njim se povezuje TV i taj prijemnik, a prijemnik s postojećom antenom.

Imam još pitanjce ;): ako je do sada starica babica imala problem prijema ostalih  tv programa s postojećom vanjskom antenom (što je do sada bio slučaj) zbog konfiguracije terena i drugih faktora, po ovom novom slaganju, valjda ne bi trebala imati problem "hvatanja" i drugih televizijskih programa? Je li mislim dobro? Ma nadam se da mislim i da je tako!?

Hvala lijepa, dragi forumaši. :)


može  primati samo  4 programa:   hrt 1 i 2, rtl i novu. 
drugi još nisu prošli  na digitalnu,  a   za gledanje analogne mora   biti uključen digitalni jer  budući da  ima  ulaz i izlaz  antene,  ako nije uključen onda neće  biti baš dobra slika na analognoj,  neće  je na nekim programima ni biti.

Ako  tko ima problema  sa  spajanjem i  slično  može se javiti meni i ja mu to đođem složiti. 
Radim  sve osim penjanja  na  krov.    :-)
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2010, 09:57:44 poslijepodne ivana_vg »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #32 : Siječanj 27, 2010, 11:23:41 prijepodne »

Auh ???, hvala puno Newbie i Bilaj na pomoći i pojašnjenju.

Valjda sam sad malo skapirala šemu. Budem kod babice morala provjeriti za ovaj scart ulaz i naravno obavezno sad kad sam vidjela slikicu (hvala još jednom Bilaj) voditi računa kod kupnje prijemnika da ima ovaj scart kabel. Dakle s njim se povezuje TV i taj prijemnik, a prijemnik s postojećom antenom.

Imam još pitanjce ;): ako je do sada starica babica imala problem prijema ostalih  tv programa s postojećom vanjskom antenom (što je do sada bio slučaj) zbog konfiguracije terena i drugih faktora, po ovom novom slaganju, valjda ne bi trebala imati problem "hvatanja" i drugih televizijskih programa? Je li mislim dobro? Ma nadam se da mislim i da je tako!?

Hvala lijepa, dragi forumaši. :)


može  primati samo  4 programa:   hrt 1 i 2, rtl i novu. 
drugi još nisu prošli  na digitalnu,  a   za gledanje analogne mora   biti uključen digitalni jer  budući da  ima  ulaz i izlaz  antene,  ako nije uključen onda neće  biti baš dobra slika na analognoj,  neće  je na nekim programima ni biti.

Ako  tko ima problema  sa  spajanjem i  slično  može se javiti meni i ja mu to đođem složiti. 
Radim  sve osim penjanja  na  krov.    :-)

Mozes li navesti tocno sto sve radis i koliko je cijena?

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #33 : Siječanj 27, 2010, 03:50:47 poslijepodne »

Citat:

Mozes li navesti tocno sto sve radis i koliko je cijena?

 :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #34 : Siječanj 27, 2010, 06:59:08 poslijepodne »

Auh ???, hvala puno Newbie i Bilaj na pomoći i pojašnjenju.

Valjda sam sad malo skapirala šemu. Budem kod babice morala provjeriti za ovaj scart ulaz i naravno obavezno sad kad sam vidjela slikicu (hvala još jednom Bilaj) voditi računa kod kupnje prijemnika da ima ovaj scart kabel. Dakle s njim se povezuje TV i taj prijemnik, a prijemnik s postojećom antenom.

Imam još pitanjce ;): ako je do sada starica babica imala problem prijema ostalih  tv programa s postojećom vanjskom antenom (što je do sada bio slučaj) zbog konfiguracije terena i drugih faktora, po ovom novom slaganju, valjda ne bi trebala imati problem "hvatanja" i drugih televizijskih programa? Je li mislim dobro? Ma nadam se da mislim i da je tako!?

Hvala lijepa, dragi forumaši. :)


može  primati samo  4 programa:   hrt 1 i 2, rtl i novu. 
drugi još nisu prošli  na digitalnu,  a   za gledanje analogne mora   biti uključen digitalni jer  budući da  ima  ulaz i izlaz  antene,  ako nije uključen onda neće  biti baš dobra slika na analognoj,  neće  je na nekim programima ni biti.

Ako  tko ima problema  sa  spajanjem i  slično  može se javiti meni i ja mu to đođem složiti. 
Radim  sve osim penjanja  na  krov.    :-)

Mozes li navesti tocno sto sve radis i koliko je cijena?


« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2010, 10:43:52 poslijepodne ivana_vg »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #35 : Siječanj 27, 2010, 09:24:01 poslijepodne »
a to, onda nista....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #36 : Siječanj 27, 2010, 09:25:03 poslijepodne »

Citat:

Mozes li navesti tocno sto sve radis i koliko je cijena?

 :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
ne smij se brezobrazno, samo sam za cijenu pitao i izvedbu :)

Bilaj

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #37 : Veljača 01, 2010, 11:11:54 prijepodne »
ja sam se digitalizirao.
ali ne vidim neku razliku. Jeidno vidim razliku na onom programu kaj HRT šalje Full HD signal.

Jedino kaj me mući jest kaj nema otv-a i z1 pa se cijelo vrijeme trebam prešaltaviti...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #38 : Veljača 01, 2010, 03:05:18 poslijepodne »
Neki dan sam kod šogora u Odri,postavio novi televizor s uređajem za digitalni signal. Kuća je na dobrom položaju pa lovi Slo. 1,2,3 kanal Kanal-A i još tri programa slovenskih televizija
Plus ovih spomenutih dakle ukupno  kanala Slo- televizija. Od naših prima Htv-1,2, RTL, Novu, vidi i Otv i Z-1 , samo je loša slike. Ima mogućnost prebacivanja na normalni signal pa tada vidi i njih.
Ali slika mu je u jednom i drugom modu jako dobra i stvarno se vidi razlika
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Tur

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #39 : Veljača 02, 2010, 07:43:39 prijepodne »
Imam jedan problem (da su bar svi ovakvi :D).
Naime, kada stavim automatsko traženje kanala nikada mi ne pronađe onaj HD promo program od HTV-a. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Hvala.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #40 : Veljača 02, 2010, 08:26:52 prijepodne »
.....
Naime, kada stavim automatsko traženje kanala nikada mi ne pronađe onaj HD promo program od HTV-a. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

Opet znam.  :)  ;)
Uređaj koji ste kupili za cca 200 kn (ne znam kak se zove osim resiver)  podržava tj očitava MP 2,
Da biste mogli  gledali HD morate imati mogućnost MP 4 na digitalnom prijamniku.

Tur

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #41 : Veljača 02, 2010, 08:34:05 prijepodne »
Opet znam.  :)  ;)
Uređaj koji ste kupili za cca 200 kn (ne znam kak se zove osim resiver)  podržava tj očitava MP 2,
Da biste mogli  gledali HD morate imati mogućnost MP 4 na digitalnom prijamniku.
Nemam digitalni prijemnik, već novi televizor koji podržava dig. signal. Prijatelj ima isti i gleda normalno HD promo.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #42 : Veljača 02, 2010, 08:38:41 prijepodne »
Opet znam.  :)  ;)
Uređaj koji ste kupili za cca 200 kn (ne znam kak se zove osim resiver)  podržava tj očitava MP 2,
Da biste mogli  gledali HD morate imati mogućnost MP 4 na digitalnom prijamniku.
Nemam digitalni prijemnik, već novi televizor koji podržava dig. signal. Prijatelj ima isti i gleda normalno HD promo.
Mislite isti TV? Možda je baš razlika u tom MP 4. Provjerite kaj vam piše za vaš TV.
Inače, vjerujem vidjeli ste kakva je bitna razlika u slici. Neusporedivo. Stvarno mi dođe da one race na Plitvicama podragam.  ;)

Tur

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #43 : Veljača 02, 2010, 09:30:22 prijepodne »
Mislite isti TV? Možda je baš razlika u tom MP 4. Provjerite kaj vam piše za vaš TV.
Inače, vjerujem vidjeli ste kakva je bitna razlika u slici. Neusporedivo. Stvarno mi dođe da one race na Plitvicama podragam.  ;)
Da, mislim isti TV. Provjeriti ću, možda je stvarno u tome razlika.  :)
Na tom se kanalu najbolje vidi razlika između signala. Stvarno prekrasno. Najrađe bi da mi se cijeli dan to vrti na TV-u.  :)

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #44 : Veljača 04, 2010, 10:57:41 prijepodne »
Cudno je to da se na mpeg2 ne vidi taj hdpromo, da se emitira, valjda, u mpeg4 formatu, a HRT prelazi (vec emitira) na mpeg2?!
Jer ja ga isto nevidim, posto mi tv nije full HD, vec stari lcd, morao sam uzeti dig prijemnik, normalno, ovaj jeftini mpeg2...