Autor Tema: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača  (Posjeta: 23201 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #45 : Veljača 04, 2010, 11:10:03 prijepodne »
Cudno je to da se na mpeg2 ne vidi taj hdpromo, da se emitira, valjda, u mpeg4 formatu, a HRT prelazi (vec emitira) na mpeg2?!
Jer ja ga isto nevidim, posto mi tv nije full HD, vec stari lcd, morao sam uzeti dig prijemnik, normalno, ovaj jeftini mpeg2...

Ovaj digitalni signal za hrt 1,2, RTL i Novu se emitiraju u MPEG2 formatu a HRT Hd promo signal se emitira u MPEG 4 formatu.
Zašto zbog kompresije signala. MPEG4 signal je bolje iskompesiran i pošto je slika veća (ima puno više točkica po svakoj slici nego obični TV signal) zahtijeva puno više megabajta za prenos u sekundi pa se stavi puno bolja kompresija.

Ja za stari telkać tražim reciver koji ima RF output ali nalazim ih samo po 500+ kuna. Pa ona mi se više isplati kupiti običan novi televizor :-(

shaka zulu

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #46 : Veljača 04, 2010, 07:56:48 poslijepodne »
Jel ima kakov "dual band" TV kaj lovi "i vake i nake"?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #47 : Veljača 05, 2010, 01:10:55 prijepodne »
Jel ima kakov "dual band" TV kaj lovi "i vake i nake"?


Naravno da ima, full hd trazis. I jos da pise na njemu mpeg4...

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #48 : Veljača 05, 2010, 01:14:03 prijepodne »
Cudno je to da se na mpeg2 ne vidi taj hdpromo, da se emitira, valjda, u mpeg4 formatu, a HRT prelazi (vec emitira) na mpeg2?!
Jer ja ga isto nevidim, posto mi tv nije full HD, vec stari lcd, morao sam uzeti dig prijemnik, normalno, ovaj jeftini mpeg2...

Ovaj digitalni signal za hrt 1,2, RTL i Novu se emitiraju u MPEG2 formatu a HRT Hd promo signal se emitira u MPEG 4 formatu.
Zašto zbog kompresije signala. MPEG4 signal je bolje iskompesiran i pošto je slika veća (ima puno više točkica po svakoj slici nego obični TV signal) zahtijeva puno više megabajta za prenos u sekundi pa se stavi puno bolja kompresija.

Ja za stari telkać tražim reciver koji ima RF output ali nalazim ih samo po 500+ kuna. Pa ona mi se više isplati kupiti običan novi televizor :-(

Shvacam ja sto je mpeg4, ali jos uvjek ne shvacam zasto se emitira promo u mpeg4, a ne u mpeg2! A cijeli sistem ide na mpeg2. Al ajde, nije to najcudnije u ovoj drzavi.

Bilaj

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #49 : Veljača 05, 2010, 09:44:09 prijepodne »
Shvacam ja sto je mpeg4, ali jos uvjek ne shvacam zasto se emitira promo u mpeg4, a ne u mpeg2! A cijeli sistem ide na mpeg2. Al ajde, nije to najcudnije u ovoj drzavi.
Ja ne shvaćam zakaj su uopće krenuli na mpeg2.
Zakaj kao slovenci nisu krenuli odmah na mpeg4. MPEG 4 je bolji i može natrpati više programa i lakše je onda krenuti na HDTV.
A ovak će ljudi prvo morati kupiti prijemnik i ne misleći ništa kupiti mpeg2 prijemnik pa onda će morati kupiti naknadno mpeg4 prijemnik.

Stvarno svašta... Uff...

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #50 : Veljača 05, 2010, 01:58:27 poslijepodne »
Shvacam ja sto je mpeg4, ali jos uvjek ne shvacam zasto se emitira promo u mpeg4, a ne u mpeg2! A cijeli sistem ide na mpeg2. Al ajde, nije to najcudnije u ovoj drzavi.
Ja ne shvaćam zakaj su uopće krenuli na mpeg2.
Zakaj kao slovenci nisu krenuli odmah na mpeg4. MPEG 4 je bolji i može natrpati više programa i lakše je onda krenuti na HDTV.
A ovak će ljudi prvo morati kupiti prijemnik i ne misleći ništa kupiti mpeg2 prijemnik pa onda će morati kupiti naknadno mpeg4 prijemnik.

Stvarno svašta... Uff...
i opet će netko u tome   opet zaraditi, prvo   kupiš  mpeg2  i onda  nakon  par mjeseci, kupi   mpeg4  ,a ovaj baci u smeće jer ničemu ne služi.