Svakidašnje teme > Obitelj i društvo

Vjera i crkveni nauk

<< < (2/3) > >>

Qwad:
Da nema raznih vjera, ne bi bilo sukoba i ratova, siromašnih i odbačenih, glupih nametanja vlastitih gledišta i kritiziranja neistomišljenika.

Sledge je uspio najuriti forumaše sa foruma i pretvoriti forum u vlastiti blog na kojem iznosi samo svoje stavove, a svko drugo mišljenje se odmah smatra mišljenjem neinformiranog maloumnika koji ne zaslužuje pažnju ostalih forumaša, a niti je vrijedno rasprave.

Lik piše cijele filozofske rasprave u kojima pod krinkom pseudo-znanstvenog pristupa, posere i popljuje svako mišljenje i stav različit od njegovog.

A sada odoh jer očekujem pljuvanje i pišanje od dotičnog.

Sledgehammer:
Nemaš pojma. Ako ćemo iskreno, ima tu ljudi koji pišu puno više od mene.

A ako ćemo još iskrenije, malo je priglupo i bezobrazno kritizirati nekoga tko je na forumu i ispunjava njegovu funkciju - za razliku od tebe koji ljenčariš i dižeš se na zadnje samo da bi pljuvao i kritizirao, a ukupni doprinos forumu ti je sraman i bijedan - 37 postova u više od godine dana je tvoj "doprinos" jedino onome što si i sam jednom rekao - da forum umire. A umire ne zbog mene, nego zbog tebe i tebi sličnih ljenčina koji bi samo čitali.

Ovo je forum, a ne portal, znači ovdje TI trebaš PISATI, a ne čitati... što sve ekipa neće smisliti da opravdava svoju lijenost??

Nisam vidio u pravilima da je ikome, pa i tebi, zabranjeno pisati i objavljivati... da većina članova nije kao ti, da svatko objavi barem jedan post tjedno (što je, po meni, nekakav kulturološki minimum ako si već član nečeg takvog kao što je forum), bilo bi postova toliko da za mene ne bi nitko niti znao, moji postovi bi bili kap u moru tekstova, članaka i komentara ovdje.

Tkogod je otišao, otišao je jer je slabić i kukavica.

Ovdje ima ljudi koji su moji oponenti u mišljenju i svjetonazoru (eto, prvi BobRock i KokoVG), pa mi ne bi nikada palo na pamet da odem sa foruma zato jer ja njima - ili oni meni - ne mogu nametnuti svoje mišljenje ili stavove. Niti bi itko tko zna razgovarati i zna braniti svoje stavove trebao otići zbog bilo koga - to je ravno osobnom porazu. Nametanje, u biti, i nije moj cilj - no protiv sam da netko vrijeđa i omalovažava tuđe svetinje i uvjerenja samo zato jer misli da je to jako fora. Protiv takovih "argumenata" sam se uvijek borio i borit ću se. To što to neki shvaćaju kao nametanje mojeg mišljenja, ja im ne mogu pomoći. No znam da nikome nisam rekao kako MORA misliti, u što vjerovati ili bilo koje drugo MORAŠ.

Da imaš argumenata i da barataš činjenicama, kao još neki, nitko na ovom svijetu te ne bi mogao ni popljuvati ni posrati. Ako to uspije - znači da drugo nisi ni zaslužio.  >:D

Problem je i što ima ogroman postotak onih koji su registrirani samo zato da čitaju, što bi im, po mojem mišljenju, trebalo ukinuti i prisiliti ih da daju doprinos forumu (npr. ukoliko ništa ne objave u 60 dana, profil se briše, ima SMF skripti koje bi to odrađivale automatski, a neregistrirani članovi bi ,mogli vidjeti samo npr. popis tema, ne i postove forumaša). Tako bi forum dobio na kvaliteti i na brojnosti. No ako to nije u interesu vlasniku foruma, nije ni meni, iako bih volio da - u ime tradicije i dugovječnosti foruma - forum živne... mene se ne treba nitko bojati iz prostog razloga - ja mu kao članu ne mogu ništa, a tko me ne želi čitati - neka me stavi na ignore... gdje je problem?

No da bi kritizirao druge - prvo moraš početi od sebe. To je osnovna stvar. Počni pisati deset članaka dnevno ako treba - ja ti za to neću nikada reći niti riječi. Dapače, da svi tako rade - forum ne bi umirao...

Forum ima 599 članova. Od toga, njih 366 nisu još nikada - a nemalo ih je članova već godinama!! - objavili niti jedan jedini jebeni fakin post. Treba li im se zahvaliti?? Ili oni "imaju svoja prava"...?

Mlačanin:

--- Citat: BobRock - Veljača 03, 2015, 09:16:49 poslijepodne ---Zbunjuje me gomila često neshvatljivih pravila kojih se drže oni što vjeruju u Boga

Zanimljiv članak. Zar je stvarno zabranjeno nekaj napraviti kaj je za nas normalno zbog toga jer to vrijeđa nečije vjerske osjećaje? Koliko moramo imati tolerancija prema raznim vjerama i koliko si možemo dopustiti da nam se ograničavaju naše slobode zbog nečijih vjerskih osjećaja?

Gdje je granica? Granice negdje mora biti jer se već sutra može izmisliti neka nova vjera koja nam opet nekaj može zabraniti ili ogranićiti.

--- Kraj citata ---


Bilo bi zanimljivo pročitati kaj ti o tome misliš? Samo postavljaš pitanja , a ne daješ nikakvo svoje mišljenje, stav, ništa zero nula?

Zar treba Tomić ili netko drugi nekaj napisati , da ti postaviš pitanje?  Zar nije o tome već puno napisano na ovom forumu?

BobRock:

--- Citat: @Franjo@ - Veljača 07, 2015, 12:47:18 poslijepodne ---
--- Citat: BobRock - Veljača 07, 2015, 12:27:55 poslijepodne ---Ili su oni koji svojoj kćeri u skladu sa svojim odgojom i tradicijom režeju klitoris sasvim u redu po tvojem? I to je po tvojem znači u redu?

--- Kraj citata ---

cuj kolega forumas, nis mogel izdrzati , sorry... ali, kakve veze ima crkveni nauk, mislim nas krscanski  nauk , za rezanjem klitorisa..

--- Kraj citata ---

Vidim da si se izgubio, ali pomogel bum ti.

Pitanje je bilo: gdje je granica? Kolko vjere smijeju utjecati na našu slobodu?

Sleđ je odgovorio da granice postavlja odgoj. I na to sam ja krenuo argumentirati, da kad bi to tak bilo, da nam samo odgoj dela granice, onda bi ovdje puno toga bilo dozvoljeno kaj nije i nemre biti razumno, a time nit nemre biti dozvoljeno. Kao primjer nečeg nerazumnog, a kaj je dio odgoja i tradicije, naveo sam ta rezanja klitorisa u nekim selima u Africi. To je dio odgoja kod njih, tak se to tam dela od davnina. I da je samo odgoj granica, onda bi to trebalo svugdje biti dozvoljeno. Očito da odgoj nemre biti granica kak navodi Sledgehammer.

Poslije moje argumentacije se popravil i napisal da se "razum podrazumijeva", no to nije isto. Razum i odgoj nisu isto i ne podrazumijevaju se, kao što vidimo u primjeru onog afričkog sela. Ak je on to podrazumijeval, onda dobro, međutim tvrdil je nekaj drugo.

--- Citat: Mlačanin - Veljača 08, 2015, 09:13:53 poslijepodne ---Bilo bi zanimljivo pročitati kaj ti o tome misliš? Samo postavljaš pitanja , a ne daješ nikakvo svoje mišljenje, stav, ništa zero nula?

--- Kraj citata ---
Drago mi je da si pital, a nisi kao neki u mojim pitanjima već vidio tvrdnje, ili čak i uvrede. Pitao sam iz razloga da malo startam diskusiju sa pitanjima.

Evo, kao što sam Franji odgovorio, razum bi trebao biti granica. Sad bi mogli ići korak dalje i razmatrati kaj je razumno? Da li je razumno da nam neka vjera reže slobodu? Kome? Svima? I vjernicima te iste vjere, i ateistima, i pripadnicima neke druge vjere? Ako da - u kojoj mjeri? Ako ne - zašto je to ipak sada tako?

--- Citat: ---Zar treba Tomić ili netko drugi nekaj napisati , da ti postaviš pitanje?  Zar nije o tome već puno napisano na ovom forumu?

--- Kraj citata ---
Nije napisano niš o tome koliko nam vjera (dal katolička, dal muslimanska, dal neka druga) ograničava slobodu, ili sputava nas da radimo nešto. Tomić je lijepo startal temu i naveo me na razmišljanje, i ja sam htio to ovdje staviti kao temu da vidim jel ko ima kaj o tome za reći.


Mlačanin:

--- Citat: BobRock - Veljača 08, 2015, 10:20:35 poslijepodne ---Nije napisano niš o tome koliko nam vjera (dal katolička, dal muslimanska, dal neka druga) ograničava slobodu, ili sputava nas da radimo nešto. Tomić je lijepo startal temu i naveo me na razmišljanje, i ja sam htio to ovdje staviti kao temu da vidim jel ko ima kaj o tome za reći.

--- Kraj citata ---

Na žalost niš od svega.

To kaj gospon Tomić misli ionak me ne zanima. Njegove gluposti - na žalost kaj to moram reći - dobro plačeno pisanje i ine gluposti me ne zanimaju.
Barem ne u ovom kontekstu.

Mene zanima tvoje mišljenje , tvoj stav izvan svih onih pustih rasprava koje su ovdje vođene.  Ništa od toga od tebe!?

Ne otvaraš temu nego očekuješ kritiku, izjave , poglede ili mišljenje drugih da onda objašnjavaš. Promašeno na žalost.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju