Autor Tema: Voda  (Posjeta: 50063 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Voda
« Odgovori #15 : Listopad 14, 2011, 01:27:28 poslijepodne »
To znači na godišnjoj razini oko 400 kuna novog harača, po kućanstvu. A hvalimo se o razvoju i vodoskoku, dok gradske novce trajbaju po Budimpešti i ostalim peštama. Vodoskok bi se mogao pretvoriti u vodopad. ;D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #16 : Listopad 19, 2011, 09:31:43 poslijepodne »
Vladimir Pavišić: „Poštovana predsjednice, poštovani kolege vijećnici, dragi gosti. Imam jedno pitanje i jednu konstataciju. Pošto smo usvojili zapisnik sa prošle sjednice, ja sam postavio isto pitanje na tragu priključenja na vodu naših građana. Tu sam donio svoje Ugovore koji su pokazivali da je to bilo oko 5.500 kn. Isto sam postavio pitanje zašto je sada tako velika naknada, a odgovor sam dobio sličan prošlome. I to ovako, vodomjer košta oko 800 kn, montaža vodomjera košta oko 800 kn sa PDV-om, a ja sam u svom vremenu priključenja našao uplatnicu i Ugovor gdje je vodomjer sa priključkom od Vodoopskrbe, odnosno Komunalca tadašnjeg, mene stajao tada 627,34 kn. Sada postavljam pitanje, tko koga tu pravi ludim? Mislim da gradonačelniku netko podvaljuje. Da li svjesno ili nesvjesno, ja to ne znam, ali nije dobro da vijećnici imaju taj tretman i imaju takav status i dobivaju takve odgovore. Danas u Zagrebu košta ovakav isti vodomjer 3/4 cola, košta 382,23 kn. Sada vas ja pitam gdje se nadogradilo tih oko 1.600 kn? I što je onda onih šest rata po 1.500 kn? Ponovo postavljam, na to nisam dobio odgovor. Gdje je tih 9.000 kn? Za koji posao i koji rad naša gradska firma dobiva i zbog čega? To je živa pljačka! Ako smo na tragu da ćemo stvarati nove vrijednosti, onda je nova vrijednost priključak, potrošnja i to stalna potrošnja vode, i to je onda nova vrijednost koja u Proračun donosi nešto. A ne ovdje smo mi blokirali da ljudi moraju davati po 13.000 kn za priključak vode!

Gradonačelnik: „Što se tiče vodomjera i što se tiče montaže i ovih vaših podataka 627 kn kada ste se vi priključivali, a živite u Kurilovcu, razlika je vjerojatno u godinama, obzirom da je Kurilovec davno prije dobio vodu, a da se drugi sada priključuju. Ne branim nikoga, ali pokušavam onako s pozicije gradonačelnika malo analizirati ovu stvar. Ukupno 627 kn onih godina i 800 kn sada, a kažete vodomjer je u Gorici 800, a u Zagrebu je 384 kn, mislim da je to produkt javne nabave u količini vodomjera koja se naručuje u VG Vodoopskrbi ili zagrebačkoj vodoopskrbi. Očito na količinu rabat koji smo mi mogli postići u našem trgovačkom društvu je 800 kn konačna cijena s PDV-om, dok je u Zagrebu na više desetaka tisuća komada rabat vjerojatno puno veći pa je onda 384 kn. Što je u montaži? Kakva je montaža? Ne znam i ne mogu se prisjetiti, jer ste me malo zatekli ovim pitanjem, ali vam garantiram da ćemo vam točnu analitiku i svu prateću dokumentaciju koja je vezana uz nabavu, uz montažu i uz analitiku kompletnih cijena pa ako i trebaju usporedbu za prijašnje godine. Recite mi koje godine ste se vi priključivali, kako je tekao rast cijena i sama struktura cijena bila, možda su neke usluge bile zajedničke, možda su neke sada razdvojene pa ćete dobiti tablicu da jedanput za svagda završimo. Međutim, vi ovo ne govorite iz osobnog iskustva i za osobno dobro, nego govorite za dobro svih nas i zbog toga ćemo vam to pripremiti. Zadužit ću VG Vodoopskrbu, putem Skupštine, da nam naprave projekciju, odnosno da nam naprave nekoliko prijedloga koji bi bili najbolji za građane koji sada nemaju priključak vode i koje to očekuje. “

Vladimir Pavišić: „Kada sam spomenuo ovih 627 kn i kada sam spomenuo da vodomjer u Zagrebu košta 386 kn, to je u dućanu, u maloprodaji i ako u kešu platite dobijete 10%. Znači, nije to nekakav sistem što se mi volimo pozivati ‘javna nabava’! Nemojmo raditi od kupnje nekakvog vodomjera javnu nabavu! Jer mi u Gorici naručujemo 100 vodomjera, a oni tamo 10.000! To je maloprodajna cijena. Znači nema argumenata. Ne slažem se s odgovorom.“
http://www.gorica.hr/2011/10/aktualni-sat-19-sjednice-gradskog-vijeca/
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Voda
« Odgovori #17 : Listopad 20, 2011, 07:59:05 prijepodne »
Moj vijećnik, ponosan sam na nj. ;D

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Voda
« Odgovori #18 : Listopad 20, 2011, 09:45:50 prijepodne »
http://www.vodoopskrba-darda.hr/doc/cjenik_popravaka.pdf

Evo za usporedbu , jedan cjenik radova oko priključenja vodovoda, doduše nije u VG, ali može se isčitati barem nekakva informacija.

I cjenik vrijedi od 1.10.2011
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #19 : Listopad 20, 2011, 10:12:14 poslijepodne »
Za naš 3/4" od 627 kkn tam bi se mogel dobiti cca. 1 1/4",znači 1/2" smo skupleši odnje.  :D
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #20 : Siječanj 12, 2012, 12:35:38 prijepodne »
PRETJERANA EKSPLOATACIJA
Presušuje osam velikih svjetskih rijeka
Mnogi klimatolozi smatraju da će porast temperatura kao izravna posljedica klimatskih promjena u budućnosti biti manji problem čovječanstva od neizravnih promjena u hidrologiji koje će one uzrokovati – suša i poplava, isušenog tla i ekosustava, presahlih rijeka i što je možda najgore nemogućnosti da se predvidi gdje ćemo i kada imati vode, upozorio je još 2007. Fred Pearce, znanstveni novinar New Scientista, autor knjige 'Kad rijeke presuše'
http://www.tportal.hr/scitech/znanost/169673/Presusuje-osam-velikih-svjetskih-rijeka.html

Pitanje kaj da dugo rivlem spod stola; jel Gorice dost jeno vodocrpilište?
Ali,pazi lokaciju; par sto metri od erodroma,v te iste par sto metri su se smestile 3 zone zaštite (3!!!), okružena je z radnum (industrijskum) zonum z druge strane,na trejte je štreka i autocesta a četrta je slobodna za modernu poloprivredu.Prek štreke je bivša šudrana,za takove otprte vodene površine veliju da su rak rana za pitku vodu jel mam dolazi do mešajna ...sega. A nepravedno bi bilo zanemariti i novu asfaltnu bazu malo dale od šudrane, tera, istina, nima nikakvoga utecaja na okoliš...Ona dimi v ...
Bil bi red da se vodocrpilište mekne z centra PM nekam drugam.

Osim Male Mlake treba dodati i još jeno novo vodocrpilišče nizvodno od Jakuševca.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #21 : Veljača 13, 2012, 12:07:26 prijepodne »
NOVA VIZURA KOSNICE - UREĐUJE SE PLATO POVRŠINE 9900 ČETVORNIH METARA I POSTAVLJA 2000 METARA ZAŠTITNE OGRADE
Vodocrpilište Kosnica, kapaciteta 900 l/s,
okosnica je razvoja vodoopskrbe županije
http://www.zagrebacka-zupanija.hr/static/files/misc/zupanijska_kronika/2012/zupanijska_kronika_br48.pdf

Naša mačeha vredno dela...  :-\
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Voda
« Odgovori #22 : Veljača 13, 2012, 09:03:57 prijepodne »

Naša mačeha vredno dela...  :-\

Tak je to kad majka napusti dijete, maćeha preuzima.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #23 : Ožujak 28, 2012, 11:13:20 poslijepodne »
Tajana Amšel Zelenika: „...Drugo pitanje, gospodinu zamjeniku gradonačelnika, Stjepanu Kosu, naime nastavno na pitanje gospođe Fabijančić-Križanić od prije dvije sjednice, vezano uz vodocrpilište Kosnica, zanima me da li je Grad reagirao i u kojoj proceduri je to.“

Stjepan Kos: „Što se tiče vodocrpilišta Kosnica, uzeo sam si to slučajno sa sobom pa imam, to je problem, koliko ja znam, koji se rješava već oko 5 godina. Rezime bi bio ovakav: 27.6.2007. t.d. VG vodoopskrba d.o.o. podnosila je zahtjev za dodjelu koncesije za zahvaćanje voda sa izvorišta Kosnica I, faza I, neću ja sada čitati kao gospodin Lisac, URBR 1-121/111/07 zagrada zatvorena, uz obrazloženje opravdanog interesa prilažući potrebnu dokumentaciju. To je znači bilo 2007. 2008. išla je požurnica za rješavanje navedenog predmeta, 08.08.2008. Vodoopskrba šalje novo, znači očitovanje na dopis nadležnog Ministarstva od dana 28.7. prilažući potrebnu dokumentaciju, dana 11.5.2010. godine Vodoopskrba šalje dopis, URBR taj i taj, kojim ponovno traži očitovanje nadležnog Ministarstva o statusu zahtjeva za dodjelu predmetne koncesije. Uz dopis dana 19.4.2011. Vodoopskrba šalje kopiju katastarske situacije s ucrtanim lokacijama zdenca na vodocrpilištu, pod b) zahtjev za osnivanje prava građenja na zemljištu radi dodjele koncesije za zahvaćanje voda za potrebe javne vodoopskrbe na vodocrpilištu Kosnica od dana 19.4. i pod c) dopis upućen Hrvatskim vodama za dostavu elaborata o vodoistražnim radovima za zdence na vodocrpilištu Kosnica od 19.4. Dana 16.12.2011. Vodoopskrba je zaprimila Rješenje Ministarstva regionalnog razvoja, šumarstva i vodnoga gospodarstva kojim se odbija zahtjev za dodjelu koncesije za zahvaćanje voda za potrebe javne vodoopskrbe na vodocrpilištu Kosnica I faza i kaže Rješenje je konačno u upravnom postupku. Dana 13.1.2012., nakon sastanka u Vodoopskrbi, izjavili smo upravnu tužbu Upravnom sudu u Zagrebu jer samo da ponovim, zbog onih koji vele da Grad ne štiti područje i svoje rudno blago, odnosno vodu u ovom slučaju, mi to štitimo i štiti ćemo do kraja. Dana 13.1.2012., to smo rekli, Vodoopskrba izjavljuje Upravnu tužbu Upravnom sudu u Zagrebu, dana 19.3., to je prije dva dana, Vodoopskrba zaprima Rješenje kojim se upravna tužba odbacuje kao neosnovana, na koju Vodoopskrba d.o.o. planira ići dalje, a sada ja nisam pravnik, slijedeći je, gospođo Fabijančić, Ustavni sud, po nekom slijedu bi trebao biti. Visoki sud, u redu, to mi je drago čuti, tako da budemo znali, znači Visoki, a slijedom toga, mi smatramo da u prilog Vodoopskrbi kao najizglednijem budućem koncesionaru bi trebale ići u prilog sljedeće činjenice:
da je isto društvo javni isporučitelj javnih usluga na području Grada Velike Gorice, te i na dijelu područja Grada Zagreba, tehnički i kadrovski je opremljeno, te potpuno je spremno preuzeti ulogu koncesionara.
Pod dva, da se izvorište nalazi na području Velike Gorice, katastarska općina Kosnica i katastarska općina Obrezina, što daje Gradu Velikoj Gorici prvenstvo prava korištenja voda iz navedenog izvorišta
i tri, da je izvorište Kosnica vitalan segment razvoja za cijelu regiju, te predstavlja jednu alternativu u slučaju obustave ili ograničenja isporuke vode za piće iz sadašnjeg vodocrpilišta Velika Gorica,
i još je četiri, rezultati dosadašnjih analiza upućuju na nužnost rekonstrukcije vodocrpilišta Velika Gorica, tj. prelazak na dvostupanjsko crpljenjem sa stalnim odlaznim tlakom, te ukinuće vodotornja i uključenje budućeg regionalnog vodocrpilišta Kosnica. To su naša opravdanja koja imamo za to.“
http://www.gorica.hr/2012/03/aktualni-sat-23-sjednice-gradskog-vijeca/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #24 : Travanj 27, 2012, 12:19:51 prijepodne »
DVA POSEBNA TIMA
Holding i ViO u akciji protiv ilegalnih potrošača
FOTO: Imamo na raspolaganju ogroman broj pravnih mjera da prisilimo sve koji će izbjegavati legalizaciju, istaknuo je Pero Kovačević
...Na popisu onih koji su dosad imali nelegalan priključak na vodoopskrbni sustav nalazila se i Mesnica Fiolić u Velikoj Mlaki, no kako doznajemo, dogovorili su legalizaciju svog priključka.
...Pet zgrada istog investitora s nelegalnim priključcima
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/holding-i-vio-u-akciji-protiv-ilegalnih-potrosaca_317697
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #25 : Svibanj 02, 2012, 12:39:46 prijepodne »
Poziv građanima - s vodom racionalno 
Ponedjeljak, 16 Travanj 2012 
Zbog vrlo nepovoljnog stanja zaliha vode u vodoopskrbnom sustavu Požeštine, Grad Požega traži donošenje odluke o ograničenju korištenja pitke vode za najnužnije potrebe domaćinstava i u gospodarstvu. – obavijestio je javnost danas gradonačelnik Zdravko Ronko na konferenciji za novinare. U posljednjih godinu dana nije bilo obilnije kiše, a nepovoljne hidrološke prilike tijekom cijele protekle godine i u zimskom dijelu ove godine, rezultirale su smanjenjem zaliha vode za polovinu. - Izvorište Veličanke ima trenutačno 37 litara u sekundi, a to znači tri puta manje od normalnog stanja. Stražemanka je na 50 posto, a isto takvo stanje je i s našim bunarima na Zapadnom polju koja su na razini 1,89 m, umjesto prosječno 4 m u ovo doba godine. Stoga smo zaključili da je potrebno zatražiti od Požeško-slavonske županije da donese odluku o privremenom ograničenju korištenja vode za piće iz vodoopskrbnog sustva. A to znači da bi se potpuno zabranilo korištenje vode za zalijevanje vrtova, travnjaka, igrališta i sl., uz poziv građanima i korisnicima da maksimalno racionalno koriste vodu za piće. – Vodoopskrbni sustav „Tekije“ obuhvaća cijelo područje Požeštine, dakle sve gradove i općine požeškog područja. 
 Takvo stanje potrajat će vjerojatno do sredine ljeta, kada će u sustav biti uključen izvor Dubočanke, koji će dati dodatnih oko 60 litara vode u sekundi. - Tri godine je trebalo da se to izvorište u Parku prirode Papuk uspije riješiti. Nekidan smo konačno to uspjeli završiti s Hrvatskim šumama. Vjerujem da ćemo kroz 15 dana uz uplatu vodnog doprinosa imati i građevinsku dozvolu. Time bismo u našim planovima osigurali 5 milijuna kuna od Hrvatskih voda kako bi to izvorište počeli eksploatirati. Tako bi sredinom srpnja mogli dobiti tih 50-60 litara vode u sekundi iz Dubočanke, a to znači da bismo nadomjestili sav ovaj minus koji imamo sada na ostalim izvorištima. – rekao je gradonačelnik Ronko.
...
http://www.pozega.hr/Page-3.html

Pametni planeraju, il nestašicu il nova crpilišta, a budale čekaju.
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Voda
« Odgovori #26 : Svibanj 02, 2012, 11:20:36 prijepodne »
Kakva je situacija kod nas, najavljuje se opako ljeto a sve čitamo kako ivo npodzemnih voda pada.
Posudit ćemo od županije? 

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Odg: Voda
« Odgovori #27 : Svibanj 02, 2012, 03:20:55 poslijepodne »
Nama voda ne "treba", imamo je dosta, treba nam dobra odvodnja u donjem turopolju (kanalizacija koje nema), a ne da septičke cure na sve strane i uništavaju ono što neki samo sanjaju. Eh, da i ovaj kolektor kod jezera je odavno premali, kaj se čeka sa sanacijom toga najobičnijeg sifona?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #28 : Svibanj 02, 2012, 09:49:17 poslijepodne »
Ja bi otprl još jeno vodocrpilište, il platil nekoga da najde najbolšu (najbogatešu) lokaciju. Ove tri zone zaštite a se v/na 500 metri od erodroma i piste su falus od ofce.
Do deli koncesije na području Grada? Grad, Županija il Država?
Ak deli Grad, mam sam sebe dati par komadi i zabiti cevi.
Nemaš kaj misliti, * naftovod- napraviti vodovod. Ak je i hrana energija ni voda ni dalko.

Misliš;
Nama voda danas ne "treba", imamo je dosta,...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Voda
« Odgovori #29 : Svibanj 03, 2012, 12:19:39 prijepodne »
HA_DVA_O FESTIVAL
VODA JE NOVA NAFTA: Jutarnji i EPH dovode najvažnije tvrtke na prvi summit o vodi i turizmu
EPH organizira Ha_dva_O festival vode uoči turističke sezone, koja bi mogla imati odlučujući utjecaj na izlazak Hrvatske iz krize. U Rovinj 19. svibnja dolaze najveće tvrtke iz Hrvatske, Slovenije, Srbije i Mađarske koje proizvode vodu, predstavnici turističkog biznisa i globalnih tvrtki, banke, fondovi, ‘trend hunteri’
 ZAGREB - Postaje li voda nova nafta ili novo vino? Ili oboje? Zašto je prvi zagrebački aqua bar neslavno propao, dok biznisi pariškog, londonskog i njujorškog cvjetaju? Kada je riječ o čistoj vodi, Hrvatska je među rijetkim privilegiranim zemljama koja je ima u izoblju; zašto je voda u hrvatskim gradovima svejedno sve lošija, nezdravija neukusnija? Treba li piti vodu iz slavine, ili kupovati buteljiranu? Zašto jedne slovenske terme imaju više gostiju od svih hrvatskih toplica zajedno?
...Više o Ha_dva_o festivalu saznajte na http://www.h2o.hr/
 Radimir Čačić, potpredsjednik Vlade, još je prije izbora gospodarenje vodama svrstao među prioritete nove ekonomske politike. Dijelom je riječ o standardima koje Hrvatska mora zadovoljiti do kraja procesa pristupanja EU (riječ je prije svega o učinkovitom zbrinjavanju otpadnih voda), dijelom o činjenici da ogromne zalihe čiste vode Hrvatskoj otvaraju ogromne mogućnosti za rast ekonomije. Dosad su ostale neiskorištene zbog neznanja ili zbog, u najmanju ruku, prilično nerazumljivog odnosa vodećih struktura prema prirodnom resursu koji im oduvijek stoji na raspolaganju.
...Urbana infrastruktura, od odlučujuće važnosti za kvalitetu vode koja stiže u stanove građana, dosad je u velikoj mjeri išla na ruku proizvođačima buteljirane vode za piće. Što zbog nedostatka novca, što zbog aljkavosti, stari cjevovodi u mnogim urbanim središtima više ne zadovoljavaju standarde. Zagreb se tu pokazao kao europski izuzetak, jedan je od rijetkih europskih gradova u kojem je voda koja stiže “iz zida” i higijenski i okusom u potpunosti zadovoljavajuća na najvećem dijelu urbanog područja. Jadran je odavno okrenut proizvođačima konzumne vode, koji su tamo pronašli pouzdanu i čvrstu bazu za razvoj tržišta.
...
http://www.jutarnji.hr/ha_dva_o-waterfest--jutarnji-i-eph-dovode-najvaznije-tvrtke-na-prvi-summit-o-vodi-i-turizmu/1024684/
wwwg tablice