Autor Tema: Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta  (Posjeta: 26950 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta
« : Rujan 06, 2009, 09:11:17 poslijepodne »
Kako to već zakon o gradnji i zakon o lokalnoj samoupravi propisuju i Velika Gorica je dobila Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta, odnosno kako ga se voli nazivati - povjerenstvo za ljepotu.

Članovi našeg povjerenstva su :

1. Ivica Leder, dipl.ing.arh.
2. Petar Puhmajer, dipl.ing.arh.
3. Roman Repač, dipl.ing.arh.
4. Vlado Meštrović, dipl.ing.kult.teh.
5. Marija Balenović, dipl.ing.arh.
6. Ante Balončić, dipl.ing.arh.
7. Stjepan Kos, zamjenik gradonačelnika

Bilo bi dobro kad bi malo više znali o ljudima čije ukuse moramo zadovoljiti kad želimo graditi kuću. Od svih imena meni je poznat Ivica Leder, velikogorički arhitekt koji je autor dobrog dijela važeće prostornoplanske dokumentacije grada, zatim Roman Repač koj je privremeni pročelnik gradskog upravnog odjela za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, te Stjepan Kos, za kojeg osim što je zamjenik gradonačelnika znam da je i ravnatelj srednje strukovne škole u Velikoj Gorici?

Znate li tko su ostali članovi povjerenstva i koje su uopće reference svih njegovih članova koje ih čine kompetentnima da odlučuju u ljepoti nečijeg budućeg doma?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta
« Odgovori #1 : Rujan 06, 2009, 09:18:48 poslijepodne »
Pero Puhmajer ti je jen od piscov i urednik knige "Arhitektura Velike Gorice".

A kaj je ovo još jen Ured za istraživanje ruda?
Citat:
Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta

Ak to znači da se v selu nemreju delati urbane vile onda ok.Ali ak bu se po starem...
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2009, 09:20:48 poslijepodne kuntakinte »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta
« Odgovori #2 : Rujan 06, 2009, 09:32:00 poslijepodne »
Znam da Maji Balenović ne bi dala da mi napravi idejni nacrt ni za psećju kućicu.
Radi pod krinkom arhitekte koju još uvijek netko plaća.   :o

shaka zulu

  • Gost
Odg: Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta
« Odgovori #3 : Rujan 06, 2009, 09:55:30 poslijepodne »
Zakaj?
De su ti argumenti?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta
« Odgovori #4 : Rujan 06, 2009, 09:58:04 poslijepodne »
Zakaj?
De su ti argumenti?

Previše osobno za forum. Moje iskustvo.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta
« Odgovori #5 : Lipanj 07, 2015, 10:46:39 poslijepodne »
Bunker iz II. svjetskog rata postaje vinoteka
27.05.2015.
 Donedavna automehaničarska radionica i trošna kućica za život bivšeg gradskog djelatnika iza Muzeja Turopolja trebala bi postati moderan Centar za posjetitelje.
 Suglasnost Ministarstva
Smjestit će tamo turistički informativni centar, malu kavanu, multifunkcionalnu dvoranu, suvenirnicu, predstavit ćemo regionalne i nacionalne proizvode…
http://www.gorica.hr/2015/05/bunker-iz-ii-svjetskog-rata-postaje-vinoteka/#more-20378

Posle "čardaka" imamo "ovo". Da vidimo kak zgledaju prvi susedi.

Turopoljski grad (Muzej)- 1765., Trg kT 1
Kotarska oblast (Sresko načelstvo)- 1891., Trg kT 2
Župna crkva - 1893.
wwwg tablice

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta
« Odgovori #6 : Kolovoz 28, 2015, 03:33:39 poslijepodne »
Danas sam saznao da imamo i povjerenstvo za davanje love iz gradske kase za radove na objektima koji nikada neće biti izvedeni ili su već  izvedeni. Na portalu Grada Velika Gorica 6.srpnja 2015. objavljena je lista za projekt obnove pročelja i krovova građevina sa spomeničkim obilježjima unutar zaštičenih cjelina GVG . Daje se lova za obnovu krova i pročelja zgrada u Zagrebačkoj ulici kućni broj 1, 7 i 9. Nisam siguran što će se raditi na broju 1, na broju 7 su fasada i krov napravljen prije 6.srpnja 2015., a zgrada na broju 9 je ovih dana srušena. Baš me zanima kako će obnoviti pročelje i krov na zgradi na broju 9, koja je zaštičeni spomenik kulture. Sve mi tu smrdi na gradnju bez građevinske dozvole uz koju svi prolazimo ( ako možemo proći jer je pločnik ograđen) i delamo se mutavi i ne usudimo se pitati kakvu dozvolu imaju. Za rušenje stare  i gradnju nove građevine u zaštičenoj cjelini -malo sutra. Ništa biti će nova legalizacija za par godina ili će se dati potvrda da je nova građevina sagrađena prije sto godina. Tako to ide u Gradu Velika Gorica, sramota.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta
« Odgovori #7 : Kolovoz 30, 2015, 10:55:38 prijepodne »
... koliko sam imao za čuti, na spomenutom kućnom broju je u planu izgradnja stambeno-poslovnog objekta.  Vjerujem da Ante Šimunović čita ovo i da već ima spremljen odgovor, za sve one koji misle da tu nešto smrdi .... i to poprilično.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.