Autor Tema: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...  (Posjeta: 47573 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #15 : Rujan 16, 2010, 08:39:49 prijepodne »
Rat je specifično stanje u kojem odlikaši tonu , a plivaju oni koji su naučeni preživljavati na dnu.

Znači - kod nas je još uvijek rat??

zaboravite gluposti i primite se posla jer za ondašnje vrijeme neophodni prljavci su svoje odradili, a odlikaši nek sad odrade svoje, al ne mijenjanjem imena ulica i zadiranjem u prošlost nek s nekim gospodarskim planom i ciljem koji bi svima nama donio bolju budućnost.

Znači, po tebi, nitko se nebi trebao baviti i sa takvom stvari kao što je mijenjanje imena ulica, jer "ima važnijih stvari"??

Pa nećemo se svi baviti važnijim stvarima - ima tko je za to plaćen, i to jako dobro, a netko mora brinuti i o najmanjim stvarima (a ime ulice baš i nije najmanja stvar, jer je u konkretnom slučaju riječ da se mora živjeti u jednoj takvoj - ma uopće je i imati!! - ulicu imena po osobi čije su zasluge u najmanju ruku sumnjive, a šteta od tih "zasluga" je predebelo vidljiva i danas...).

Da stanujem u ulici koja se zove po nekome tko je sve, samo ne obrazac pameti, poštenja i općeg dobra - jasno da bih volio da ju promijene! Ionako je do "svoje" ulice Šušak došao naprečak, preko noći i na silu zloupotrebom vlasti i demokratskih načela, a potreba da isti "ima svoju" ulicu je otprilike kad da ono što se danas zbiva, da jednog ministra danas-sutra (kad neki od sadašnjih umre) nabijemo na tablu imena ulice... je ministar, sli toliko ni dobar ni zaslužan u pozitivnom pogledu nije da bi se po njemu zvalo išta, a kamoli tako velika i dugačka ulica kao što je Avenija izviđača (koja ide od Avenije Dubrava pa skroz do Dotrščine i Žutog brijega...).

Nemoj pravdati jedno sranje sa drugim; nećemo se svi baviti sa svime, niti treba rješavanje jednog pitanja čekati dok se ne odrade neka druga, "važnija"... ima dovoljno ljudi da se svaki posao može i mora odraditi na zajedničko dobro i zadovoljstvo, i to sve u isto vrijeme. Ili smatraš da ne?

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #16 : Rujan 16, 2010, 08:57:10 prijepodne »
Ja mislim da bi bilo puno mudrije ulice nazvati po pjesnicima, slikarima, umjetnicima ili znanstvenicima, nego po političarima, ministrima i razno-raznim jebivetrima koji su se na ovaj ili onaj način našli u pravo vrijeme na pravom mjestu.
Da je netko bio zaslužan političar za neku državu, pokaže vrijeme, uglavom puno godina nakon njegove smrti.
I takvih zaslužnih je jako malo na svijetu.
I onda radi takve glupe odluke o imenovanju i dodjeljivanju imena ulica, ljudi plaćaju promjene dokumenata, branitelji bi blokirali promet, štrajkali glađu, otvaraju se neproduktivne diskusije, ponovo se budi animozitet - nek mu daju tam od kud je i trla baba lan.
Ma, najbolje ko u New Yorku, ulice po brojevima, i vuk sit i ovce na broju i kaj je najvažnije nemreš se zgubiti jer se lako snajti de god da jesi.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #17 : Rujan 16, 2010, 09:13:08 prijepodne »
... Vegi, po tebi, znači ako (ZNA SE tko) ostane na vlasti, Šuker, naš vrli ministar, ima velike šanse da dobije svoju ulicu u Velikoj Gorici ? Zakaj, pitaš se ... prvo, najsiromašniji ministar u vladi, ko crkveni miš, ništa nema, a raspolaže velikim povjerenjem ZNA SE koga, zadužil nas je i ne samo nas nego i djecu naše djece do tko zna koje godine silnim kreditima jer država kupuje mir i među radnicima i među braniteljima, penzionerima, trudnicama ... Samo čekam će Kolarec predložiti u ima mlateži ZNA SE čije da se najzaslužnijem što nam je ovako kako nam je, oda počast ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #18 : Rujan 16, 2010, 11:18:24 prijepodne »
Što se tiče političara iz vremena stvaranja Hrvatske i Domovinskog rata, jedini koji može imati svoju ulicu ili trg je prvi hrvatski predsjednik dr. Tuđman - i on ih i ima, ako se ne varam, preko 40-ak širom Hrvatske... svi ostali nisu vrijedni spomena, barem ne iz kruga tadašnje vladajuće političke elite.

Radije sam za to da Domovinski rat ima dobru zastupljenost u javnosti i svijesti ljudi.

Na žalost, u mnogome je Gopričanka u pravu; mi smo kao narod previše iskompleksirani, mali i preciganski (neka mi Cigani ne zamjere!) da bi se dozvolilo dijeljenje po svemu! Davno rekoh kako su za nas registarske tablice kao i u BiH; samo brojke i slova, uglavnom sustavom koji nikako ne otkriva iz kojeg je sela, kraja i gradića Lijepe Naše vlasnik tog vozila... a i nazivi ulica sa brojevima nisu loša ideja, no tome ipak ne bi trebalo u Hrvatskoj - mi ipak, za razliku od Amera, imamo nekakvu dugotrajniju povijest, i daleko časniju i kvalitetniju, sa dovoljno časnih, poštenih, učenih i plemenitih ljudi kojima se mogu nazivati ulice.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #19 : Rujan 16, 2010, 11:36:47 prijepodne »
Tekst je simpatičan i duhovit  :)

Fakat smo namćori i mrgudi, ali to je zato jer smo bolji od drugih, pa nam svi oni idu na živce  :D

Interesantan tekst. I nije baš novi, već sam ga imal prilike na više mjesta vidjet. I budimo iskreni prema sebi, kad ga pročitamo vidimo da ima puno istine u tome kaj piše. To je problem. Zato se tolko priča o tom tekstu: čovjek se počeše gdje ga svrbi.

Ovaj razlog koji si ti navela zakaj smo namćori i mrgudi prvi put čujem, nisam još pomislio na tak nekaj. Možda jer se bojim biti ne-skroman. Ali moram priznat da mi to dobro zvuči. Ima nešto u tome.  :)

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #20 : Rujan 16, 2010, 06:15:55 poslijepodne »
Nažalost mrzimo sve i svakoga pa smo skloni i u vrijeme najveće krize ekshibicijama poput preimenovanja ulica i sličnih gluposti.
Ne ulazim u opravdanost inicijative ali mislim da je financijski faktor presudan
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #21 : Rujan 16, 2010, 09:11:40 poslijepodne »
Nažalost mrzimo sve i svakoga pa smo skloni i u vrijeme najveće krize ekshibicijama poput preimenovanja ulica i sličnih gluposti.
Ne ulazim u opravdanost inicijative ali mislim da je financijski faktor presudan


... nisam znal da su izviđači tak profitabilna organizacija ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #22 : Rujan 16, 2010, 09:41:20 poslijepodne »
uf sad sem došel i skužim da sam non stop bil logiran a celi dan me ni bilo. Sad sam preumoran da bi sve ovo čital, al sve u svemu mišljenja sam da je ovo se u stilu trla bab lan da joj prođe dan i mislim i dalje da se pametneše baviti s današnjim konkretnim problemima nego s menjanjem imena ulica. Al će baš i očete menjati menjajte - baš me briga. Mišljenja sem da danas imamo većih problema od imena ulica.Do zutra podvečer laku noć i log off ::)

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #23 : Rujan 17, 2010, 09:13:31 prijepodne »
Tekst je simpatičan i duhovit  :)

Fakat smo namćori i mrgudi, ali to je zato jer smo bolji od drugih, pa nam svi oni idu na živce  :D

Interesantan tekst. I nije baš novi, već sam ga imal prilike na više mjesta vidjet. I budimo iskreni prema sebi, kad ga pročitamo vidimo da ima puno istine u tome kaj piše. To je problem. Zato se tolko priča o tom tekstu: čovjek se počeše gdje ga svrbi.

Ovaj razlog koji si ti navela zakaj smo namćori i mrgudi prvi put čujem, nisam još pomislio na tak nekaj. Možda jer se bojim biti ne-skroman. Ali moram priznat da mi to dobro zvuči. Ima nešto u tome.  :)

Šalila sam se u toj rečenici, ali znaš kak vele - u svakoj šali zrno istine  :)
Mislim da smo generalno u napretku bolji od drugih (kako je vidljivo i iz teksta) upravo radi tog vječitog nezadovoljstva.
Kad si nezadovoljan mijenjaš stvari. Zadovoljni prihvaćaju stanje koje imaju. Zato im nikad nebu bolje.
Nebu ni nama jer mi bumo nezadovoljni uvek.
Ajmo filozofski - šta je sreća  :)  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #24 : Rujan 17, 2010, 10:45:08 prijepodne »
mislim i dalje da se pametneše baviti s današnjim konkretnim problemima nego s menjanjem imena ulica

Tvoje mišljenje bi bilo utemeljeno kada bi jedni te isti ljudi delali sve poslove - onda bi se i moglo postavljati redoslijed poslova po važnosti.

No dok to ne delaju iste osobe - zakaj se sa time (preimenovanjem ulica) nebi bavil onaj kome je to u opisu posla?? Ili bi taj trebal čekati da netko drugi obavi pak svoje posle - očito, "puno važnije"... Potenciraš li ti nerad na taj način?  8) 8)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #25 : Listopad 13, 2010, 09:20:32 prijepodne »
... Samo čekam, hoće li branitelji i u slučaju da počnu hapšenja (ZNA SE) koga, započeti sa štrajkom glađu i blokadom prometa .....  :'(
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #26 : Prosinac 12, 2010, 09:30:05 prijepodne »
... krok, hočete li ti i tvoji Ožboltići blokirati granični prijelaz kad nam austrijanci budu predavali Sanadera, onako fol, tek toliko da se čuje za vas ? 
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #27 : Prosinac 12, 2010, 12:39:29 poslijepodne »
Pa braniteljima je u interesu da se stvari postave na svoje mjesto.

No "braniteljima" baš i nije. Na žalost, takvi i prevladavaju...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #28 : Prosinac 12, 2010, 05:17:45 poslijepodne »
... Samo čekam, hoće li branitelji i u slučaju da počnu hapšenja (ZNA SE) koga, započeti sa štrajkom glađu i blokadom prometa .....  :'(

Ne tako davno su se branitelji kleli u Sanadera...

http://glup.iz.vg/sanader/2008/09/09/branitelji-bi-sanadera-za-predsjednika

Citiram citirani komentar...
Citat:
E, ovo je naslov članka koji me, ko branitelja, užasno ljuti. neđu fašistima su krenuli pistat tko im je najmiljiji. Naravno da će oni uvijek biti na strani fašista. Pravi, poštenom branitelju, se na spomen Sanadera i njegovih 300000 lažnih branitelja bljuje. Problem je kaj lažnih branitelja ima više od pravih, pa lažni uvijek preglasaju prave. Za dan zagrebačkih branitelja, nisam na cirkusu koji su priredili vidio niti jednog zagrepčana, a kamoli branitelja.
Jel ' onih 300.000-LAZNIH branitelja za Iveka ?Kakav Ivek takvi i oni !
Lazni branitelji podrzavaju LOPOVA Ivu, odakle tolika ljubav kod istih ? Sredil im Ivo LAZNE mirovine i sad mu oni vracaju ljubav za lazne mirovine-ebiga isplati se ! Na ciju stetu LAZNI branitelji ? Imali kod vas trunke morala ? Znadete li da mnogi ljudi u Hrvatskoj skapavaju od gladi, a vi uzimate ono sto vam nepripada-SRAMOTA !

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Branitelji prijete blokadom prometa i štrajkom glađu ...
« Odgovori #29 : Prosinac 12, 2010, 07:58:59 poslijepodne »
Krok, sutra ujutro u 9 sati polažu se vijenci i pale svijeće poginulim braniteljima sa goričkog područja, ispred golubice. Ožboltica će biti, predpostavljam, a ožboltići ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.