Autor Tema: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav  (Posjeta: 272217 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

kekec

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #30 : Rujan 29, 2009, 10:25:35 prijepodne »
domovine sin ... hajde idemo po redu ... po tebi su Barišić i Kolarec stručni da vode grad ?

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #31 : Rujan 29, 2009, 10:52:23 prijepodne »
naravno da je krajnje vrijeme da kadrove dovedene političkom voljom zamijene stručnjaci, ali zar bi sad gradonačelnik trebao šutjeti i trpjeti one koje mu je političkom voljom nametnula

Naravno da ne treba šutjeti, ali zašto onda on radi to isto? Izabran je za gradonačelnika jer je većina ljudi stekla dojam da se radi o poštenom čovjeku koji će raditi na korist građana. Zašto onda zapošljava svoje stranačke kolege?

Zašto recimo jednu Elizabetu Stipetić koja ima samo srednju školu zapošljava na radno mjesto za koje je propisana visoka stručna sprema? I onda naknadno mijenja Odluku o unutrašnjem redu kako bi je prilagodio njezinim "kvalifikacijama"? Čemu onda natječaj, čemu je bez veze dovukao još troje ljudi na testiranja i razgovore samo da bi se to proforma zvalo "natječaj"? Samo zato jer je vjerno smišljala laži u njegovu korist? Da, radilo se u dva navrata i o odvratnim lažima u kojima se spominje moje ime i prezime.

Zašto gđu. Zlatu Filipović, dugogodišnju pročelnicu UO za gospodarstvo i poljoprivredu, stručnjaka u području poljoprivrede i na kraju dobitnicu Nagrade Grada uklanja iz procesa odlučivanja u natječajima koje raspisuje i provodi njezin resor?

Picula je izgubio izbore vjerojatno i zbog takvog kadroviranja, ali zašto se onda Dražen trudi izgubiti ih na isti način? Zar su njemu kratkoročni interesi kruga njegovih prijatelja iznad interesa građana?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #32 : Rujan 29, 2009, 02:50:37 poslijepodne »
Odlično  pitanje, Alen!
Zbilja bi voljela i ja, a pretpostavljam i ostatak građana, znati odgovor na ta pitanja - zašto se ponavlja upravo ono što se kritiziralo kod bivše vlasti?
I do kad bu taj revanšizam na djelu?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #33 : Rujan 29, 2009, 04:39:09 poslijepodne »
Draaaaaaaaaaš..?
Zakaj je forumček ukinut..?

Nije on ukinuo forum nego antiša sa svojim rođom.

Ovaj-onaj,vaki-naki,boli me živo.
Ali jem negde **pak žvače gače kad su se splašili veličine tipa "masturbatori" na beznačajnomu forumu.
Oooooooooo,rođeni... ;D

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #34 : Rujan 29, 2009, 04:51:37 poslijepodne »
....naravno da je krajnje vrijeme da kadrove dovedene političkom voljom zamijene stručnjaci, ali zar bi sad gradonačelnik trebao šutjeti i trpjeti one koje mu je političkom voljom nametnula ......

Ali smijeniti SVE članove, nemojte mi tvrditi da je to ispravan put.
Smijeniti magistra znanosti iz NO Zračne luke i imenovati Kotrmana? Dajte najte.
Govorimo o stručnosti kaj ne?

Zakaj nije smijenio/izbacio Šimunovića i Hubaka iz svojih prostorija? Kaj njih nije otjerao na njihova radna mjesta i neka zasluže plaću koju im vi i ja uplaćujemo mjesečno u proračun.
Žive na mojem znoju i ZNANJU i još se usude omalovažavati i mene/vas/nas sve kao građanina, i VG kao grad, i mnoge ljude koji se trude i rade dobro, a sve to ispred gradonačelnika, tj u njegovo ime. Blate mu i ime i ugled. Id..ti.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #35 : Rujan 29, 2009, 06:52:36 poslijepodne »
Bilo bi vrlo zanimljivo ,a i poučno pogledati u kojim je sve organizacijama bio i stolovao gospodin Hubak. nakon njegovog odlaska potežu se dugovi i neporavnati računi!!
Dali je i to bilo po zadatku ,ili je ovo novi zadatak?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav: Nedostupan 24 vure
« Odgovori #36 : Prosinac 15, 2009, 12:33:57 prijepodne »
Peta sjednica Gradskog vijeća Grada Velike Gorice započela je dosad najkraćim Aktualnim satom. Naime, kako sjednici nisu prisustvovali gradonačelnik Dražen Barišić i njegov zamjenik Ervin Kolarec, predbilježeni vijećnici su odustali od svojih pitanja.
http://www.gorica.hr/2009/12/odrzana-5-sjednica-gradskog-vijeca/#more-2042

Hmmmm...Jel se do seča kaj su je šteli pitati..?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #37 : Prosinac 15, 2009, 12:10:45 poslijepodne »
Vidi vidi, kako to sada, Zdravko Lucic nije dobrio povjerenje vijeca da bude predstavnik vijeca u Povjerenstvu za povrat imovine ZZ?!
Kako to? 14 vjecnika iz njegove koalicije nasuprot 13 iz oporbe... jel negdje zastekalo mozda? VŠO bila protiv mozda?? Bas mi to nekak cudno, hm...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #38 : Prosinac 15, 2009, 02:26:39 poslijepodne »
Kolko sam uspio čuti danas, kvorum na vijeću je postojao desni-lijevi, 12-12 međutim vijećnici velike koalcije za Veliku Goricu (HDZ-HSS-HSP-HSU) nisu podržali gradonačelnikov prijedlog i odluku za g. Zdravka Lučić plemenitog kao člana gradskog vijeća u gradskom povjerenstvu za povrat zemlje ZZ. Ostali su "suzdržani". ( bolje rečeno opet su politizirali s temom povrata zemlje ZZ )
Izgleda da se gradonačelnik i njegovi vijećnici ovaj put nisu dobro dogovorili. A politikanstvo oko ZZ se nastavlja i dalje, što je jako ružno i loše.     Ako netko zna više, a ja nisam dobro čuo, neka nam obrazloži ovdje.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #39 : Prosinac 16, 2009, 09:41:29 prijepodne »
Dobro je muha primjetio, nesto se dogadja sa vijecem grada, vec nekoliko sjednica koalicija dc.sdp.hns nema vecinu u vijecu. Znade li neko sto se to dogadja? Jedna ostavka sa strane DC-a u vijecu.
Jos je interesantno, da bas oni koji najvise vicu o povratku imovine ZZ kad treba neku odluku izglasati, jednostavno nemaju vecinu. Kako je to moguce? Da se sjetimo tematske sjednice u vezi ZZ, pa sada trebalo Lucica imenovati u povjerenstvo, opet se nema vecinu... sada cak nije dosao jedan clan oporbene koalicije, znaci trebalo je biti bar 13:12, i opet nista!! Nikak mi nejde politika u glavu, a opet se opterecujem sa njom! Vidim i da gos. Beus ovdje navraca, pa mozda nebi bilo lose da on malo objasni situaciju iz svoga kuta gledanja!?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #40 : Prosinac 16, 2009, 09:22:30 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2009/12/ove-godine-grad-velika-gorica-daje-vece-bozicnice-umirovljenicima/#more-2068

"Umirovljenicima koji imaju mirovinu do 1.000,00 kuna isplatit će se božićnica u iznosu 400,00 kuna (prošle godine iznosila je 200 kuna), a umirovljenicima koji imaju mirovinu od 1.000,01 do 1.700,00 kuna isplatit će se božićnica u iznosu od 250,00 kuna (prošle godine iznosila je 150 kuna)."

E Pikula, pikula možda te stigne tužba i za Božićnice, viš kak sada umirovljenici dobiju 100 kunića više, a krenulo je kao i obično jeftinim forama uz naglašavanje koliko su bile prošle godine, kao da to umirovljenici neznaju. Malo je 100 kn gradonačelniče, puno više od toga nam uzimate samo na računima a koliko će nas tek koštati tih 100 kn, kolika je kamata?

http://www.gorica.hr/2009/12/natjecaj-za-prijam-u-sluzbu-vjezbenikace-na-odredeno-vrijeme/#more-2058

"Nepotpune i nepodobne prijave neće se razmatrati. Osobe koje podnesu nepotpune i nepodobne prijave na javni natječaj ne smatraju se kandidatima prijavljenim na natječaj."






« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2009, 09:29:55 poslijepodne JosipJoža »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #41 : Prosinac 17, 2009, 12:16:30 poslijepodne »
Lako je otkupljivati cijele tiraže monografija poslušnika, podizati božićnice i jednostrano raskidati koncesijske ugovore kad u proračunu stoje milijuni rezervirani za gradnju sportske dvorane. A kad poslije ne bude dvorane reći će - nema love, oni prije nas su krivi. Nema veze, doći će Hebrang na Badnjak rezati vrpce na odavno gotovim, još zatvorenim, ali zato uredno osvijetljenim i blagdanski okićenim  ulicama i obećavati brda i doline.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #42 : Prosinac 17, 2009, 12:45:25 poslijepodne »
Lako je otkupljivati cijele tiraže monografija poslušnika, ........

O čijim monografijama je riječ?

....jednostrano raskidati koncesijske ugovore kad u proračunu stoje milijuni rezervirani za gradnju sportske dvorane. A kad poslije ne bude dvorane reći će - nema love, oni prije nas su krivi. ........

Već sada kažem, ako to ne učini neka od stranaka, i naravno ako to ne objavi, da ću osobno kao građanin ovog grada pismenim putem, pa i preko odvjetnika  ako bude potreba (o svom trošku)  zatražiti od budućeg saziva vlasti u gradu, da mi isto tako pismenim putem dostave SVE učinjene troškove u gradu (čitaj gradskom području) u razdoblju od lipnja 2009. - pa do zadnejg dana mandata ove MI grupacije koja harači po gradu.

Sve to nisam nikada tražila, iskreno, jer se uopće nisam angažirala bilo kaj saznati prije. Sve se svodilo, na rekli su mi, slučajno sam čula itd i naravno pola zaboravila jer mi je bilo nevažno.
E sad sam u godinama kad mi je važno, osim toga sad  u državi (i gradu) uopće nema novca, ostajemo bez posla kao pod normalno, ne znamo da ći ćemo dobiti zasluženu plaću na kraju mjeseca, što će biti u  proljeće, a kam tek za par godina itd. Meni je to nepodnošljivo i stresno saznanje.

Samo se nadam da na to imam pravo.


« Zadnja izmjena: Prosinac 17, 2009, 12:54:09 poslijepodne plemenitašica »

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #43 : Prosinac 17, 2009, 12:58:59 poslijepodne »
.. doći će Hebrang na Badnjak rezati vrpce na odavno gotovim, još zatvorenim, ali zato uredno osvijetljenim i blagdanski okićenim  ulicama i obećavati brda i doline.

Koji ste vi destruktivni paradoksalci.  ::)

Dok se niš ni delalo, šuteli ste i klanjali se pikuli i všo, ni jednom rječju ih niste prozivali za stagnaciju u koju je zapal i grad i okolica, a sad dok neko nekaj konačno dela, još i k tomu napravi i prije neg ste se opće nadali i vjerovali da bu opće napravljeno, vi se opet nemrete strpiti da se otpre. Kukate kak su penzići gladni, a sad dok im se podigne božićnica..pak ne valja  ::). Totalni paradoks.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradonačelnik,glavom i bradom,nepatvoren,kao takav
« Odgovori #44 : Prosinac 17, 2009, 01:00:15 poslijepodne »
Lako je otkupljivati cijele tiraže monografija poslušnika, ........

O čijim monografijama je riječ?

"Kojnača" Saše Božića - bila je to jedna od prvih gradonačelnikovih odluka.

....jednostrano raskidati koncesijske ugovore kad u proračunu stoje milijuni rezervirani za gradnju sportske dvorane. A kad poslije ne bude dvorane reći će - nema love, oni prije nas su krivi. ........

Već sada kažem, ako to ne učini neka od stranaka, i naravno ako to ne objavi, da ću osobno kao građanin ovog grada pismenim putem, pa i preko odvjetnika  ako bude potreba (o svom trošku)  zatražiti od budućeg saziva vlasti u gradu, da mi isto tako pismenim putem dostave SVE učinjene troškove u gradu (čitaj gradskom području) u razdoblju od lipnja 2009. - pa do zadnejg dana mandata ove MI grupacije koja harači po gradu.

Sve to nisam nikada tražila, iskreno, jer se uopće nisam angažirala bilo kaj saznati prije. Sve se svodilo, na rekli su mi, slučajno sam čula itd i naravno pola zaboravila jer mi je bilo nevažno.
E sad sam u godinama kad mi je važno, osim toga sad  u državi (i gradu) uopće nema novca, ostajemo bez posla kao pod normalno, ne znamo da ći ćemo dobiti zasluženu plaću na kraju mjeseca, što će biti u  proljeće, a kam tek za par godina itd. Meni je to nepodnošljivo i stresno saznanje.

Samo se nadam da na to imam pravo.

Pravo na to je definirano u zakonu o pravu na pristup informacijama. Treba podnijeti zahtjev službeniku za informiranje. A nakon što je gđa. Šebetovsky dobila otkaz, taj je posao čini mi se preuzela Glasnogovornica.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik