Autor Tema: Rojs se vraća u HDZ: Krećem ispočetka, iz svog ogranka na Medveščaku  (Posjeta: 1208 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Rojs se vraća u HDZ: Krećem ispočetka, iz svog ogranka na Medveščaku
« : Svibanj 16, 2011, 09:22:20 poslijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/rojs-se-vraca-u-hdz-krecem-ispocetka-iz-svog-ogranka-na-medvescaku/551951.aspx

OSAM godina nakon što ga je Ivo Sanader izbacio iz stranke, Ljubo Ćesić Rojs vraća se u HDZ. Barem tako tvrdi, nakon što javnosti nije promaklo kako se u subotu srdačno izljubio s Jadrankom  Kosor na obilježavanju 89. rođendana Franje Tuđmana na Mirogoju.

"Spremam se otići u svoj ogranak na Medveščaku i početi iznova, kao običan član stranke. Iskaznicu HDZ-a nikad nisam ni odbacio, imam onu najstariju, na rasklapanje. Iz stranke me izbacio vožd Sanader, iako sam u HDZ bio godinu i pol dulje od njega", rekao nam je Rojs i najavio da će se boriti protiv svih "koji detuđmaniziraju Hrvatsku".

Kad smo ga podsjetili da je "detuđmanizatoricom" upravo on nazvao Kosoricu, u kampanji prije predsjedničkih izbora 2005. , gdje i on bio kandidat, priznao je svoj grijeh i poručio.

"Na istoj televiziji s koje sam joj uputio te riječi, nedavno sam se ispričao. U subotu smo srdačno razgovarali", kazao je za Index. 

Kaže da bi u stranku vratio sve članove koje je potjerao Ivo Sanader, uključujući i zloglasnog Ivića Pašalića. Misli da Pašalićev povratak ne bi štetio HDZ-u, " jer mu nikad nijedno kazneno djelo nije dokazano".

Iz HDZ-a nema nikakve reakcije na Rojsove najave o povratku. Zasad se ne zna ni hoće li ga stranka pripustiti nazad u svoje redove. Olakotna okolnost mogla bi biti što ga je izbacio Sanader, a otegotna što možda ne vide nikakve koristi od njegova uskrsnuća na političkoj sceni.