Autor Tema: Parkinzi i stupići  (Posjeta: 4262 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Parkinzi i stupići
« : Prosinac 13, 2009, 09:40:38 poslijepodne »
iako ovakovih tema ima nekoliko ipak imam potrebu spomenuti 3 lokacije koje su jako bolne:

1. Kod caffe bara Sokol u Kolarevoj i dalje se automobili parkiraju pošto si je vlasnik sredio prilaz drugim putem do parkinga, možda bi tamo dobro došli stupići

2. Kod RTV servisa preko puta toplane - Galženica, vlasnik RTV servisa ima pristup na pločnik ispred zgrade s automobilom. I čovjeko uredno svaki dan parkira pred mojim prozorom auto kad god mu je teško nositi televizor 10 metara više. Stupići su svugdje postavljeni ali ispred njegovog lokala nisu. Halooo ?

3. i još jedan primjer serifovanja u gradu, na adresi Slavka Kolara 13a, je uredjen salon za uljepsavanje, i čovjek je na svoju ruku izasfaltirao 20 m2 parkinga, i još posadio cempresa na površini 10m2 bez ikakve dozvole ili konzultacija s stanarima. Kada su ga stanari upozorili, rekao je da on ima veze u Gradu i neka ga prijave.

De Loren

  • Gost
Odg: Parkinzi i stupići
« Odgovori #1 : Prosinac 14, 2009, 10:27:27 prijepodne »
... a možda bi trebalo, npr. u Zagrebačkoj,  biciklističku stazu fizički odvojiti od kolnika, npr. stupićima, time bi riješili problem genijalaca koji samo na minutu stanu na biciklističkoj, otrče do bankomata, zap-a, pošte itd ...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Parkinzi i stupići
« Odgovori #2 : Prosinac 14, 2009, 10:56:48 prijepodne »
... a možda bi trebalo, npr. u Zagrebačkoj,  biciklističku stazu fizički odvojiti od kolnika, npr. stupićima, time bi riješili problem genijalaca koji samo na minutu stanu na biciklističkoj, otrče do bankomata, zap-a, pošte itd ...

ne bi trebalo ni u kom slučaju, jer to bi prestrašno izgledalo.
Trebalo bi samo da se svi naučimo redu i odgovornosti, postoje sada i prometni redari, policija, kažnjavati i kad nas opali par puta po džepu onda ćemo se nadam se naučiti redu. Prije par dana sam gledao kako je auto udario biciklista na biciklističkoj stazi,kod izlaza od Banića, prestrašno koliko su vozači neodgovrni. Imamo dovoljno parkirališta u Gradu, mogućnosta plaćanja sms-om, svi nosimo i po nekoliko mobitela a kada treba platiti parkiralište 3 kn onda štedimo valjda na te 3 kn. Nevjerojatno, samo neodgovornost u ponašanju na javnoj površini i ništa drugo. Nadam se da će prometni redari postići bar djelomični efekat Pauk službe koja je bila već napravila malo reda u Gorici s autima.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Parkinzi i stupići
« Odgovori #3 : Prosinac 14, 2009, 11:30:54 prijepodne »
Nadam se da će prometni redari postići bar djelomični efekat Pauk službe koja je bila već napravila malo reda u Gorici s autima.

Ja pak mislim da je i tu "kriv" Beus jer je skupa sa Piculom došao na ideju o Pauk službi.
I sad kad njih nema, ne treba niti Pauk služba. Koga će se vraga taj kamiončić vozikati po VG i trošiti naše novce. Bolje da mu grad isplati naknadu po nagodbi (koliko ono - preko 4,5 milijuna kn).
Domaći ljudi na vlasti i domaći ljudi koji su glasali za njih se budu vozili po domaći, i parkirali po domaći.
Samo sva sreća po njih pa nema graba po VG  :P.  A biciklisti i pješaci imaju paziti, pa nije gradska ulica poljska linija. :P :P :P

De Loren

  • Gost
Odg: Parkinzi i stupići
« Odgovori #4 : Prosinac 14, 2009, 03:14:12 poslijepodne »
... a možda bi trebalo, npr. u Zagrebačkoj,  biciklističku stazu fizički odvojiti od kolnika, npr. stupićima, time bi riješili problem genijalaca koji samo na minutu stanu na biciklističkoj, otrče do bankomata, zap-a, pošte itd ...

ne bi trebalo ni u kom slučaju, jer to bi prestrašno izgledalo.
Trebalo bi samo da se svi naučimo redu i odgovornosti, postoje sada i prometni redari, policija, kažnjavati i kad nas opali par puta po džepu onda ćemo se nadam se naučiti redu. Prije par dana sam gledao kako je auto udario biciklista na biciklističkoj stazi,kod izlaza od Banića, prestrašno koliko su vozači neodgovrni. Imamo dovoljno parkirališta u Gradu, mogućnosta plaćanja sms-om, svi nosimo i po nekoliko mobitela a kada treba platiti parkiralište 3 kn onda štedimo valjda na te 3 kn. Nevjerojatno, samo neodgovornost u ponašanju na javnoj površini i ništa drugo. Nadam se da će prometni redari postići bar djelomični efekat Pauk službe koja je bila već napravila malo reda u Gorici s autima.



... Kad se vozači ponašaju kao stoka (svaka čast izuzecima) onda im fizički ograniči gdje se smije voziti i stajati.