Autor Tema: Kaufland i preuređivanje trgovine u VG  (Posjeta: 12724 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Opčinar

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
  • Opčinski Nadzornik
Kaufland i preuređivanje trgovine u VG
« : Svibanj 15, 2018, 05:59:39 poslijepodne »
Mislim kaj je ovima strancima... ovo se ne bi dogodilo u Austrija ili Njemačkoj, da Kaufland radi unatoč preuređivanju.
Sad neznam kakav je zakon ako se trgovina preuređuje zar nije red da se i zatvori.
Ali oni piće pa piće ... oni bi i ovce i novce.
Ili se ovi u kaufladu plaše da velikogoričani ne umru od gladi.  :P  ::)
Ma dajte lagano od**bite...
Zatvorite birtiju...  >:( >:( >:(

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kaufland i preuređivanje trgovine u VG
« Odgovori #1 : Svibanj 15, 2018, 09:24:15 poslijepodne »
Netočno, vani trgovine rade bez problema i kada se preuređuju, parcijalno zatvore neki odjel i sve ostalo šljaka, malo stisnu stalaže ili palete, no sve radi... znao sam biti i u Metrou u Grazu kada zatvore po dva reda polica, uredno šljaka sve.

Problem je, međutim, što tamo od podneva u subotu do ponedjeljka u 08.00 ne radi ništa, dok je kod nas sve otprto kao kod babe p*zda, iako oni imaju realno 5x veću kupovnu moć, i Beč ima duplo manje kvadrata shopping-centara po stanovniku, pa im ne manjka ništa ako vikendom nije sve otvoreno, nitko nije crko jer ne može kupovati špeceraj u nedjelju u 5 popodne... jedino u iskompleksiranom, izrabljivačkom raju kakav je kiflastan sve može, sve ide, sve mora raditi da bi bokčija mogla nedjeljom satima šetati po shopping-centrima, iako nema love ni za dve runde kave... zna se ipak tko je gazda u državi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Opčinar

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
  • Opčinski Nadzornik
Odg: Kaufland i preuređivanje trgovine u VG
« Odgovori #2 : Svibanj 17, 2018, 09:49:48 poslijepodne »
Netočno, vani trgovine rade bez problema i kada se preuređuju, parcijalno zatvore neki odjel i sve ostalo šljaka, malo stisnu stalaže ili palete, no sve radi... znao sam biti i u Metrou u Grazu kada zatvore po dva reda polica, uredno šljaka sve.

Problem je, međutim, što tamo od podneva u subotu do ponedjeljka u 08.00 ne radi ništa, dok je kod nas sve otprto kao kod babe p*zda, iako oni imaju realno 5x veću kupovnu moć, i Beč ima duplo manje kvadrata shopping-centara po stanovniku, pa im ne manjka ništa ako vikendom nije sve otvoreno, nitko nije crko jer ne može kupovati špeceraj u nedjelju u 5 popodne... jedino u iskompleksiranom, izrabljivačkom raju kakav je kiflastan sve može, sve ide, sve mora raditi da bi bokčija mogla nedjeljom satima šetati po shopping-centrima, iako nema love ni za dve runde kave... zna se ipak tko je gazda u državi...


Pa ako već rade u vrijeme preuređivanja, mogli bi barem postaviti sigurnosne znakove. Da nekom nešto ne padne na glavu. Kao nekom dedi kojem je skoro opala kutija špageta na glavu.  ::)

Eh, sad neznam gdje je veći izrabljivački raj kod nas ili tam na zapadu. I tom bi se dale pisati balade..

Ako i naši ljudi nemaju novaca, tko im brani da samo šetaju po trgovini nedjeljom? Ja eto primjetim da se nedjeljom dobro roba prodaje. Barem kod nas u VG.  ;D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kaufland i preuređivanje trgovine u VG
« Odgovori #3 : Svibanj 18, 2018, 10:51:26 prijepodne »
Pa ako već rade u vrijeme preuređivanja, mogli bi barem postaviti sigurnosne znakove. Da nekom nešto ne padne na glavu. Kao nekom dedi kojem je skoro opala kutija špageta na glavu.  ::)

Pa ako je deda glup, ili nesposoban., neka ni ne ide u dućan, što bi sada trebalo ga nositi na rukama kroz dućan, ne kužim... u dio dućana koji se preuređuje sigurno ne možeš ući, jer je ograđeno, pa ne znam o kakvim sigurnosnim oznakama pričaš... smrdi da na silu izmišljaš razloge...

Eh, sad neznam gdje je veći izrabljivački raj kod nas ili tam na zapadu. I tom bi se dale pisati balade..

Pa kod nas je neusporedivo veći izrabljivački raj, jer se tamo jako dobro zna radno vrijeme, prava, obaveze i to se i plati... i tamo su vrlo brzio vidjeli da se to ne isplati, i zato u niti jendoj normalnoj zemlji trgovine ne rade od max. podneva u subotu do 08.00 ujutro u ponedjeljak. MI smo odrasli u sustavu u Jugi kada su dućani radili još manje, znam da se petkom kupovao kruh za tri dana, pa nitko nije krepao od nas, a danas bi se iskompleksiranoj raji i fukari trebalo dati ne znam što, za nikakvu protuvrijednost...

Ako i naši ljudi nemaju novaca, tko im brani da samo šetaju po trgovini nedjeljom? Ja eto primjetim da se nedjeljom dobro roba prodaje

Pa problem je što od tog šetanja nema koristi ni trgovina, a ni obitelj tog "šetača". Neka odvede obitelj u park, u prirodu, na Sljeme, na izlet, a ne da baulja po shopping centru bezveze, niti koristi, niti novaca, niti prirode, ni zraka, ni sunca... shopping nedjeljom je samo bahato preseravanje, ništa drugo.

Pitanje je koliko bi se dobro prodavala ta roba da se poštuje zakon, ili da ga se i pošteno postavi... vani je sva roba koja se prodaje izvan redovnog radnog vremena od 08 - 17 sati osjetno skuplja, jer svoj nemar i "zaboravnost" što nisi sve kupio na vrijeme treba platiti nekome tko je tamo zbog takovih u vrijeme kada bi se lijepo mogao odmarati i družiti sa obitelji.

Baš bi me zanimalo koliko bi kupaca došlo šopingirati u Lidl, Konzum ili Kaufland da je sva roba nedjeljom 20% skuplja, i da je satnica radnika tada 30-50% skuplja za poslodavca?? I to - BTW - nije ništa izmišljeno, u državnoj službi svatko tko tako radi ima plaćenu veću satnicu subotu 20%, nedjelju 30%, prekorad 50% - zato jer tako nalaže ZAKON u RH. Što samo znači da poslodavci u trgovini to ne jebu pol posto, več izrabljuju ljude maksimalno za minimalne plaće. Ako je to tebi u redu, onda...
« Zadnja izmjena: Svibanj 18, 2018, 10:56:02 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”