Autor Tema: Ovo je Hrvatska  (Posjeta: 15269 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Ovo je Hrvatska
« : Listopad 02, 2011, 08:06:36 poslijepodne »
Evo jedne zanimljive peticije,pa u tom smislu otvaram i temu uvjeren da ovdje imamo puno toga reći u skladu s naslovom teme, primjera imamo koliko hoćete, ova peticija obuhvaća dio problematike u ovoj i ovakvoj Hrvatskoj.

http://www.ovojehrvatska.com.hr/

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #1 : Listopad 02, 2011, 09:12:06 poslijepodne »
Plitka predizborna finta - i to parlamentarne stranke!

Zbog čega traže peticiju - kada su je u Saboru mogli staviti na dnevni red kada su htjeli (sa svojim koalitičarima)??

Gdje su bili dosad?

BTW, ja sam glasao, no parlamentarnoj stranci ne treba takav način pokretanja problematike i njezina rješavanja, to su mogli i trebali odraditi puno prije, ovako u kampanji to je "passe", hrana za naivce i bedake, stvaranje lažnog dojma kako takve stvari jaaaako smetaju HNS-u, koji se ubio od brige za građane i njihove interese... iako ti problemi postoje već jako dugo vremena, dapače otkadav je Hrvatske... pokretanje 20 godina starog problema dva mjeseca prije izbora je ljigavo. Baš kao i njezini pokretači.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #2 : Listopad 02, 2011, 10:05:56 poslijepodne »
"Ovo je Hrvatska!"
Podržavate li peticiju?
Da: 94%
Ne: 5%
Broj glasova: 139
Broj posjetitelja: 676

"Podržavate li inicijativu da se u Republici Hrvatskoj zabrane pretplate koje nisu rezultat protučinidbe ( osim poreza)?"
Kaj je to protučinidba?

HNS - NZGI,kulko su oni jaki da moreju bilokaj pregurati?
Kulko je realno da to prejde?
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #3 : Listopad 02, 2011, 10:14:14 poslijepodne »


Zbog čega traže peticiju - kada su je u Saboru mogli staviti na dnevni red kada su htjeli (sa svojim koalitičarima)??

Gdje su bili dosad?


A da li je ta parlamentarna stranka mogla staviti u sabor kad je htjela? Pa i ti kao i ja vrlo dobro znamo kako fukcionira Sabor, odnsono saborska većina sa HDZ-om. Imamo primjer prijedlog zakona o povratu zemlje ZZ, zašto nije bilo još rasprave? Zato što HDZ gura one prijedloge koji mu ne pašu iz bilo kojeg razloga u stranu, pa tako i taj prijedlog zakona još čeka, kada je upućen bio je 45. točka dnevnog reda a sada je 81. točka iako je u međuvremenu odrađeno još bezbroj točaka, ovo je inicijativa jedne gradske organizacije, koliko ja kužim a vjerojatno onda i HNS stoji iza toga, kao nacionalna stranka. I to svakako treba podržati, bez obzira od koga dolazilo.

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #4 : Listopad 02, 2011, 10:18:21 poslijepodne »
Kaj je to protučinidba?


to bi trebalo značiti, usluga za nešto što plaćaš, mislim.
Dakle kao što obrtnici plaćaju komori a ne dobiju niš,
kao što plaćamo vodnu naknadu po tko zna koliko osnova a dobijemo feferonu
i takvih najmanje 250 parafiskalnih nameta a za koje ne dobijemo ništa učinjeno od onoga kome plaćamo.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #5 : Listopad 02, 2011, 11:47:14 poslijepodne »
Spremnost na uslugu...  :-\
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #6 : Listopad 03, 2011, 08:24:46 prijepodne »
Citat:
Jaguar
Pa i ti kao i ja vrlo dobro znamo kako fukcionira Sabor, odnsono saborska većina sa HDZ-om.

Kak funkcionira?...o čemu pričaš?..kak su došli do većine?...daj me prosvijetli..(da su tvoji pajdaši većina onda bi takav sustav bil ok...svašta..)

Citat:
Imamo primjer prijedlog zakona o povratu zemlje ZZ, zašto nije bilo još rasprave?

A tvoji kukurikavci bi uvrstili da su na vlasti prijedlog HDZ-a..?????????????????...koliko se sjećam postoji izjava za javnost legalne zemljišne zajednice Turopolja koja djeluje preko povjernstva Grada, naime zemljištarci su ukazali da je svaki potez i inicijativa oko povrata hvale vrijedna no isto tako upozorili su da je način na koji su to napravili HNS-vci preko svog saborskog zastupnika štetan, drugim riječima LEGALNI zemljištarci su napunili kantu s mlijekom a ovi nelegalni željni političkih jednokratnih poena sve prosuli (razlijali)...

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #7 : Listopad 03, 2011, 08:45:10 prijepodne »
Citat:
Jaguar
Pa i ti kao i ja vrlo dobro znamo kako fukcionira Sabor, odnsono saborska većina sa HDZ-om.

Kak funkcionira?...o čemu pričaš?..



A tvoji kukurikavci bi uvrstili da su na vlasti prijedlog HDZ-a..?????????????????...koliko se sjećam postoji izjava za javnost legalne zemljišne zajednice Turopolja koja djeluje preko povjernstva Grada, naime zemljištarci su ukazali da je svaki potez i inicijativa oko povrata hvale vrijedna no isto tako upozorili su da je način na koji su to napravili HNS-vci preko svog saborskog zastupnika štetan, drugim riječima LEGALNI zemljištarci su napunili kantu s mlijekom a ovi nelegalni željni političkih jednokratnih poena sve prosuli (razlijali)...

Pričam o tome da je velika razlika u radu Sabora u mandatu 2000-2003 i nakon toga do danas iako bi danas nakon 10 godina trebali imati još daleko veći pomak u tom smislu, u radu Sabora, međutim mi smo mnogostruko nazadovali, ak to tebi nije jasno, meni je onda jako žao.

Legalni zemljištarci?  Joj, joj Muha, daj naj me masmijavati.
Poverenstvo? Tko je branio poverenstvu da bilo što učini, a što je ućinilo?
Zašto nije HDZ-ovo poverenstvo preko HDZ onda poslalo prijedlog izmjene zakona? Ili zašto nije napravilo bilo kaj drugo?
I ti i to tvoje poverenstvo se javite samo onda ukoliko netko, bilo tko spomene zemljišne zajdnice ili pokuša nekaj napraviti po pitanju problema zemljišnih zajednica, a to je toliko prozirno, kao celofan. Treba tebe i poverenstvo zamotati u celofan, svezati mašnicu, pokloniti VŠO i Barišiću, za sve zasluge oko zemljišnih zajednica. ;D

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #8 : Listopad 03, 2011, 10:00:09 prijepodne »
Citat:
Jaguar
se javite samo onda ukoliko netko, bilo tko spomene zemljišne zajdnice ili pokuša nekaj napraviti po pitanju problema zemljišnih zajednica,

A kaj ste vi to napravili?..niste li 2003 godine obvezali svoju vladu temeljem većine (78 ZA )da napravi prijedlog zakona o povratu?..jeste li ga izradili?...NISTE!!.. zakaj niste?.. hebate tko vam je kriv...he...HDZ-e.???..neš vjerovat...sad oni traže HDZ-ovu vladu da vrati zemlju....pa kaj to nije bolesno?....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #9 : Listopad 03, 2011, 10:27:56 prijepodne »
Jaguar, ne drobi bezveze... Za pokretanje teme u Saboru ne treba nikakva većina, već samo želja parlamentarne stranke da se nešto raspravi. Izgovori su ti plitki i činjenično netočni.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #10 : Listopad 03, 2011, 01:09:30 poslijepodne »
Analiziraj malo i prouči rad Sabora pa ćeš vidjeti tko drobi bez veze. 8)

Bilaj

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #11 : Listopad 03, 2011, 01:59:49 poslijepodne »
Analiziraj malo i prouči rad Sabora pa ćeš vidjeti tko drobi bez veze. 8)

Pa daj nas prosvijetli. O temi se ne treba posebno glasovati niti imati poseban prijedlog.

Inače lako bi se mogao pojaviti prijedlog zakona da se smanje zastupničke mirovine na istu razinu kako se računaju običnim građanima.

To bi mogli već sada pripadnici kukuriku koalicije predložiti, ali naravno nitko neće predložiti.
A i naravno nitko od zastupnika (bilo vlast bilo oporba ne bi podržao takav prijedlog.)
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2011, 02:02:24 poslijepodne Bilaj »

Jaguar

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #12 : Listopad 03, 2011, 04:56:06 poslijepodne »
Analiziraj malo i prouči rad Sabora pa ćeš vidjeti tko drobi bez veze. 8)

 

Inače lako bi se mogao pojaviti prijedlog zakona da se smanje zastupničke mirovine na istu razinu kako se računaju običnim građanima.

To bi mogli već sada pripadnici kukuriku koalicije predložiti, ali naravno nitko neće predložiti.
A i naravno nitko od zastupnika (bilo vlast bilo oporba ne bi podržao takav prijedlog.)


Pa koliko sam vidio takav program i taj prijedlog stoji u Planu 21 s kojim kukuriku koalicija će ići nakon izbora i kada bude imala većinu u Saboru, kao što znadete da do sada svi prijedlozi oporbe su ili ismijani od strane trenutne saborske većine ili uopće nisu došli na Sabor(opstruirani su), ili je nakon nekog vremena većina išla kao sa svojim prijedlogom iako je ta tema i inicijativa pokrenuta i godinu ranije, od strane oporbe, kada je ismijana, da bi nakon godine dana kao vlasiti prijedlog bio dobar. To je praksa Sabora i ove saborske većine, kao da to do sada niste imali priliku gledati ili ste i Vi jedan od onih zaboravnih.

Bilaj

  • Gost
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #13 : Listopad 03, 2011, 04:58:59 poslijepodne »
Neka sada donesu prijedlog zakona i da se vidi tko neće glasati za isti.
Sve kaj je doneseno 2010 je smanjenje ali ne i ukidanje:http://www.zakon.hr/z/311/Zakon-o-smanjenju-mirovina-odre%C4%91enih,-odnosno-ostvarenih-prema-posebnim-propisima-o-mirovinskom-osiguranju


Promjene trebaju sada a ne da plan bude da se zakon donese u sljedećih 200 godina.
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2011, 05:00:49 poslijepodne Bilaj »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ovo je Hrvatska
« Odgovori #14 : Listopad 03, 2011, 05:19:27 poslijepodne »
Analiziraj malo i prouči rad Sabora pa ćeš vidjeti tko drobi bez veze. 8)

Pa ti drobiš bezveze!

Stranka koja je parlamentarna može pokrenuti bilo koju temu, a posebice HNS - koji je bio 4 godine na vlasti dok je postojao isti taj problem! Dakle, kome prodaje sada muda pod bubrege?? Misli da svi imaju blok na mozgu?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”