Autor Tema: Auto-moto  (Posjeta: 165878 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #45 : Siječanj 12, 2010, 12:43:15 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #46 : Siječanj 12, 2010, 12:09:19 poslijepodne »
Crash Test New Chevrolet Cruze 2010 Euro NCAP
Crash Test New Chevrolet Cruze 2010 Euro NCAP

Crash Test New Opel Astra 2010 Euro NCAP
Crash Test New Opel Astra 2010 Euro NCAP

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #47 : Siječanj 12, 2010, 03:35:04 poslijepodne »
Faca nove Opel Astre sa farovima previše liči na masku Mazde 6 i još nekih modela - očito su ideje presahnule, samo kopiranje igra igru...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #48 : Siječanj 12, 2010, 03:50:09 poslijepodne »
Mene ta samozasleplujuča "od štosdenfera do pol haube" svetla idu na...
Primer;fiat punto je imal prema novina najbola svetla v klase i kaj oni naprave pri idučemu redizajnu..?
Premene svetla.


Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #49 : Siječanj 12, 2010, 04:16:09 poslijepodne »
Gosp. Sledge, može jedan savjet?
Pošto Vi radite u MUP-u pretpostavljam da mi možete dati jedan savjet jer više nemam živaca dopisivati se sa Zagrebparkingom i MUP-om. Prije 11 godina sam prodao motorno vozilo i prodaju ovjerio kod javnog bilježnika kojom se novi vlasnik obvezao izvršiti prijenos vozila. Prije tri godine sam počeo dobivati dopise od Zagreb parkinga  za prekršaje parkiranja, prebrze vožnje itd. Ravno 10 puta sam nosio dokumente u Zagreb parking i MUP ( Heinzlova ul.) i ravno 10 puta su mi rekli da će to biti rješeno. Jučer sam ponovo dobio kaznu za krivo parkiranje u Velikoj Gorici, a dobio sam i obavijest da moram platiti porez za motorno vozilo KOJE SAM PRODAO PRIJE 11 GODINA. bez obzira što sam svima poslao dokumente još uvijek ista stvar.
Kako je uopće moguće da netko registrira vozilo bez mene, da vozi na tuđe ime, da ga zaustave u cugi u "tuđem autu" itd.
Što bi Vi napravili? Evo, molim savjet iz prakse. Unaprijed hvala.
Ko to tamo peva?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #50 : Siječanj 12, 2010, 04:21:24 poslijepodne »
Ajde, bar nekaj da je imal dobro...  :D :D :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #51 : Siječanj 12, 2010, 04:24:42 poslijepodne »
Kopiju svih dokumenata dati kao prilog pisamcu u kojemu bi činjenično prikazao situaciju i objasnio priču, te onda sve poslao na Ured Načelnika policijske uprave i na Ured Ministra UP, te ih molio za očitovanje tko je, zašto i kada dozvoio da se takve stvari dešavaju, te zašto se nikako - unatoč opetovanim dokazivanjima - nije stvar riješila, jer ćeš inače biti prisiljen tražiti sudsku zaštitu...

Ne znam, ja bi to tak...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Ignoriranje
« Odgovori #52 : Siječanj 12, 2010, 09:37:48 poslijepodne »
Ravno 10 puta sam nosio dokumente u Zagreb parking i MUP ( Heinzlova ul.) i ravno 10 puta su mi rekli da će to biti rješeno. Jučer sam ponovo dobio kaznu za krivo parkiranje u Velikoj Gorici, a dobio sam i obavijest da moram platiti porez za motorno vozilo KOJE SAM PRODAO PRIJE 11 GODINA.

Sličan slučaj imam i ja. Kopiju dokumenata i zamolbe već sam slao tri puta. Baš krajem prošle godine sam opet bio u PU i ponovno priložio kopije dokumenata te popunio molbu/zahtjev na obrascu kojeg sam tamo dobio.  A da prijavimo krađu vozila? :-)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #53 : Siječanj 12, 2010, 10:29:39 poslijepodne »
TESTOVI EURO NCAP-a
Cruze briljirao, Urban Cruiser razočarao
Datum objave:26.11.2009 10:34 Autor: I. Ć.

Euro NCAP je objavio novi set rezultata europskih crash testova među kojima ima dosta iznenađenja. Nezavisna agencija testirala je dvanaest automobila prema novom postroženom kriteriju, a na vrh je isplivao – Chevrolet
Chevroletov Cruze najbolje je ocijenjeni automobil u posljednjoj tranši Euro NCAP-ovih testova. Proizvođač koji se donedavno mučio s fiksnim i pokretnim preprekama briljirao je na posljednjem testu i, premda se rezultati ne mogu uspoređivati s onima vozila većih dimenzija i mase, zaradio punih pet zvjezdica sa 96 posto bodova za zaštitu odraslih, 84 posto za zaštitu najmlađih i 34 posto za zaštitu prolaznika. U toj klasi nešto su slabiji bili Opel Astra, Mazda 3 i Volkswagen Scirocco s također pet zvjezdica, no nižim postotkom osvojenih bodova.

U klasi kompaktnih SUV-ova i crossovera najboljim se pokazao Peugeot 5008, ali u stopu ga prate Mercedesov GLK i BMW X1. Citroenov novi DS3 također se pokazao sigurnim automobilom, no zato je inženjerima Euro NCAP-a neugodno iznenađenje priuštio Toyotin Urban Cruiser. Samo 58 posto za zaštitu odraslih, 71 posto za zaštitu najmlađih i 53 posto za zaštitu prolaznika priuštilo je Urban Cruiseru ocjenu od svega tri zvjezdice.

Za iduću godinu Euro NCAP je najavio još strože kriterije.
http://www.tportal.hr/autozona/vijesti/45077/Cruze-briljirao-Urban-Cruiser-razocarao.html

-

EuroNCAP: Inflacija 'odlikaša', razočarao Toyotin Urban Cruiser       

Autor: Božidar Komarić     
Četvrtak, 26 Studeni 2009
 
EuroNCAP je objavio rezultate najnovijih crash testova, a nakon toga počela su 'frcati' priopćenja sa svih strana – ovaj auto dobio 5 zvjezdica, onaj auto dobio 5 zvjezdica, pa još jedan dobio 5 zvjezdica... To zapravo i više nije neka vijest, jer očigledno je dobiti 5 zvjezdica postala normalna stvar. I dobro da je tako, jer to znači da nam auti postaju sigurniji.

Međutim, s obzirom da je na zadnjem testiranju od 12 razbijenih auta njih 10 dobilo 5 zvjezdica, zapravo je veća vijest - tko nije dobio 5 zvjezdica. I zašto? Dakle, da vidimo tko je dobio, a tko nije dobio tih famoznih 5 zvjezdica.

Novi 'odlikaši' su BMW X1, Chevrolet Cruze, Citroen DS3, Infiniti FX, Mazda3, Mercedes GLK, Mercedes E-klasa, Opel Astra, Peugeot 5008 i Volkswagen Scirocco.

Manje zvijezdica zaradili su Chevrolet Spark i Toyota Urban Cruiser. Spark je dobio četiri, a Urban Cruiser samo tri zvjezdice. Kako i zašto?

Kao što je poznato, generalna ocjena donosi se kao rezultat kompleksnog testiranja koje uključuje procjenu sigurnosti odraslih putnika, djece putnika i pješaka, a od ove godine bitan kriterij su i elektronski sustavi sigurnosti, posebno ESP. Chevrolet Spark nije dobio petu zvjezdicu zato što nema serijski ugrađen ESP, što je za tu klasu auta i razumljivo. Inače su ostale ocjene sasvim zadovoljavajuće.

Vrijedi istaknuti da je Chevrolet Cruze od svih testiranih auta u zadnjoj rundi dobio najveći postotak bodova za sigurnost odraslih putnika, čak 96 posto. Dokaz je to da EuroNCAP-ova testiranja i njihova percepcija u javnosti jako puno znače proizvođačima, jer upravo se Chevrolet osramotio prije tri godine kad je među hrpom 'odlikaša' njihov Aveo dobio jadnu jednu zvjezdicu. U međuvremenu su sigurnosni inžinjeri dobili malo veću važnost među svim tim stručnjacima koji se bave stvaranjem auta, pa se sad Chevrolet može pohvaliti supersigurnim Cruzeom i zadovoljavajuće sigurnim malim Sparkom.

S druge strane, razočaravajući je rezultat Toyotinog Urban Cruisera. Nakon što su ranije ove godine Avensis, iQ i Prius zaslužili pet zvjezdica, pokazalo se ipak da ime marke ne znači da će kupac uvijek dobiti automobil iste kvalitete, odnosno u ovom slučaju iste sigurnosti. Ukupna ocjena za Urban Cruiser su samo tri zvjezdice, a glavni razlog je samo 58 posto bodova na testu sigurnosti odraslih putnika. Iako se razbijeni Urban Cruiser mogao pohvaliti svom silom zračnih jastuka, primjerice i onima za koljena ili bočnim zavjesama, upravo njihova funkcionalnost se pokazala upitnom, jer su ozljede testnih lutaka u tim područjima bile veće nego kod konkurenata. Ispada da je velik broj zračnih jastuka samo marketinški trik, a kad dođe do razbijanja, onda ipak glavu spašavaju Bog i sudbina.















Autor: Marijan Malčević
http://www.automanija.com/auto-novosti/euroncap-inflacija-odlikasa-razocarao-toyotin-urban-cr.html

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #54 : Siječanj 24, 2010, 03:26:47 poslijepodne »
Koji je ovo kua!?
Nokia Focus !!!?







Zvana mi je ok,sedan,ali...

hornet34

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #55 : Siječanj 25, 2010, 11:11:12 prijepodne »
kunta možda se to tebi nesviđa,ali zamisli mlađariju kad to vidi uživo :)...tata,tata,mama,daj mi to kupi,tri ispita bum položil bez penez...
em je stara politika forda ta da mladim ljudima ponudi nekaj kaj bi njih zainteresiralo,bilo kaj da je samo drukčije nek kaj imaju ostali...odnosno napraviti da im taj auto bude prvi u životu,s ciljem da bu ostal vjeran toj marki auta za života...a još ovi kaj se posle škole odmah zaposle(takve je malo nažalost)pa si ga sam priušti,veruj mi da bu i tak bilo...

kaj se tiče svetla,mislim da punto nije imel najbolja svetla u klase jer leče nisu nikad bile neko rješanje za kratko svetlo bez obzira na marku i tip auta...ovo kaj denes delaju to je opet stvar ukusa nekima se to sviđa nekome ne...ali je definitivno sigurno da to znatno poskupljuje održavanje ili eventualni popravak a kaj je nedvojbeno u interesu svake firme...

noviteta  za ovu godinu ima puno,puno npr.bmw5,audi a7,mercedes E cabrio,saab 9-5,9-4cx,nisan micra,hyundai ix35,volkswagen amarok,touareg,toyota yaris.alfa giulieta,honda crz, volvo s60 itd...

Bilaj

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #56 : Siječanj 25, 2010, 11:41:45 prijepodne »
noviteta  za ovu godinu ima puno,puno npr.bmw5,audi a7,mercedes E cabrio,saab 9-5,9-4cx,nisan micra,hyundai ix35,volkswagen amarok,touareg,toyota yaris.alfa giulieta,honda crz, volvo s60 itd...

Jedino ovo dvoje ima smisla za mene :o

hornet34

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #57 : Siječanj 25, 2010, 12:27:11 poslijepodne »
nabrojio sam sve ove modele zato što pratim auto industriju(puno manje nego kad sam bio klinac),barem ono što uspijem pohvatati od silnih noviteta i inovacija,informacija...inače jako volim i motore i aute pa i kamione,i imao sam sreću isprobati dosta toga ,sve od (pre)zastarjelih vozila od jna,pa sve do najmodernijih bmw-a,meca,jaguara i porša istoje bilo i sa motorima,prvi je bio tomosova čenta,a zadnji hornet(honda),zbog toga malo zabrijem...pretpostavljam da si mislio na svoju financisku mogučnost odabira modela...vjeruj mi  ni ja nisam u boljoj situaciji,što je najgore uopče ne razmišljam o novom autu nego o krpanju starog...ali nesmemo biti pesimistični,tko zna možda nekad :)...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #58 : Siječanj 25, 2010, 08:51:29 poslijepodne »
Baš sem mislil reči;Dej nekaj spod 30 ilada...

Chevrolet Spark (zakaj ne Daewoo,čemu tržiti bele bubrege?Drugi primer je,po mene dober,Dacia.Ne Renault nek Dacia.)
Kia Venga
Renault megane CC
Alfa Romeo Giulietta (Nemam pojma kaj je pesnik štel zovem povedati.Kak i z interijerom 159.)
Suzuki Alto
Škoda Fabia/Scout
VW CrossPolo
VW CrossGolf
Smart ForTwo
Opel Meriva
Audi A1
Ford C-Max
Suzuki Swift
Lancia Ypsilon
Opel Astra Sportstourer

I mene zanimlivi;
Citroen C3
seat Ibiza ST
Dacia Duster
Ford Focus

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #59 : Siječanj 25, 2010, 09:53:15 poslijepodne »
FIAT TOPOLINO NA TRAGU YUGO AMERIKE
Minijaturan automobil proizvodit će se u Kragujevcu i izvoziti u cijeli svijet 
Subota, 23 Siječanj 2010 



Fiat SpA kupio je veći dio vlasništva proizvođača automobila Zastava iz Srbije. Fiat je postigao dogovor sa Vladom Srbije oko ulaganja u tvornicu i proizvodnju novog malog automobila koji će sa proizvodnih traka u Kragujevcu silaziti sa zaštitnim znakom Fiata. Radi se o malom gradskom automobilu pod imenom Fiat Topolino. To je dvosjed sa troja vrata dugačak oko tri metra, te će biti pozicioniran između Pande i modela 500. Osnovu motorizacije Fiat Topolina iz Kragujevca činit će MultiAir atmosferski motor obujma 900 ccm i najveće snage 65 KS.



(dvk)
http://www2.autoportal.hr/200912297257/Noviteti/Minijaturan-automobil-proizvodit-ae-se-u-Kragujevcu-i-izvoziti-u-cijeli-svijet/menu-id-65.html