Autor Tema: Iduća žena u Formuli 1 bit će Hrvatica!  (Posjeta: 2335 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Iduća žena u Formuli 1 bit će Hrvatica!
« : Rujan 26, 2010, 10:51:52 poslijepodne »
http://www.jutarnji.hr/evelin-frank-ce-biti-iduca-zena-u-formuli-1/889751/

Iduća žena u Formuli 1 bit će Hrvatica!

Nakon testa u Silverstoneu ekipa CRS napisala je Evelin pismo preporuke u kojem kaže: “Cijela ekipa bila je vrlo impresionirana njezinom vožnjom. I na stazi i van nje Evelin se pokazala vrlo profesionalnom, a vremena po krugu koja je odvezla u tijeku testa su odlična. Najimpresivniji element bio je način na koji je Evelin usvojila i primijenila mnoštvo informacija u tijeku testnog dana. I također, pokazala je potpuno odsustvo straha u automobilu!”

Ekipa je također izrazila želju da ponudi Evelin još nekoliko testova ove jeseni, a također joj nudi i mjesto u ekipi za zimsko prvenstvo u Formuli Renault koje se vozi u studenom, ‘s opcijom za britansko nacionalno prvenstvo 2011.’.

Krajnji cilj je Formula 1. U Formuli 1, od 1950. do danas, sudjelovalo je okruglo 700 muškaraca, i tek dvije žene. Posljednja žena koja je startala,u jednoj Grand Prix utrci, bila je Talijanska Lella Lombardi, 1976. godine.

Evelin Frank želi biti sljedeća. Tom je cilju odlučila posvetiti život. Osim pohađanja gimnazije, već nekoliko mjeseci, u očekivanju prilike koja se sada ukazala, boravi svaki dan po četiri sata u teretani i radi na pripremanju što bolje fizičke spreme. Sama činjenica da vrhunska ekipa (CRS su osvojili britansko prvenstvo u Formuli Renault 2008.) želi angažirati mladu hrvatsku vozačicu samo na osnovu jednodnevnog testa, bez ikakvog prethodnog natjecateljskog pedigrea, vjerojatno dovoljno govori o razini talenta Evelin Frank.

Hrvatska u Formuli 1? Ako bude novca, pameti i volje, to je apsolutno moguće. Talent postoji, test je to pokazao.

hornet34

  • Gost
Odg: Iduća žena u Formuli 1 bit će Hrvatica!
« Odgovori #1 : Rujan 26, 2010, 11:03:46 poslijepodne »
e to bi bila fora... :) :) :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Iduća žena u Formuli 1 bit će Hrvatica!
« Odgovori #2 : Rujan 27, 2010, 11:04:09 prijepodne »
Čekaj da se u pripremu terena uključe naše demokratske tiskovine, koji će napraviti senzaciju od svega, a ako je nema - budu ju izmislili!

Tako smo već popušili obnovu Grobnika i dovođenje F1 pod rukom Berniea Ecclestonea zbog uvreda njegovoj tadašnjoj supruzi Slavici, a i sada bi takova investicija bila svakako prevelik zalogaj za Hrvatsku, a kako bi se proveli vjerojatni strani investitori - ostaje za vidjeti (obzirom se mora graditi nova staza, Grobnik više čak i da se kompletno obnovi ne zadovoljava nove standarde F1...).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

hornet34

  • Gost
Odg: Iduća žena u Formuli 1 bit će Hrvatica!
« Odgovori #3 : Rujan 27, 2010, 11:26:36 prijepodne »
ma gle,grobnik je već odavno tisućama godina do F1,bilo bi super da barem uđe u kalendar motoGP,to bi bio već veliki napredak...nek Evelin fino uđe u veliki cirkus,jednog čovjeka već imamo u krovnoj auto-moto organizaciji,i nek uđe još netko i tko zna,tko zna...(znam,znam pusti snovi)  :(

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Iduća žena u Formuli 1 bit će Hrvatica!
« Odgovori #4 : Rujan 27, 2010, 11:32:58 prijepodne »
Grobnik isto više ne zadovoljava pravila MotoGP i sličnih natjecanja, najviše po pitanju sigurnosti i zona izlijetanja, a i mnogo drugih stvari je katastrofalno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

hornet34

  • Gost
Odg: Iduća žena u Formuli 1 bit će Hrvatica!
« Odgovori #5 : Rujan 27, 2010, 12:02:02 poslijepodne »
ma znam,pa tu su i popratni objekti koji isto moraju uči u standarde,da o stazi i ne pričamo...velika je lova tu u igri,ali i nažalost velika ulaganja,no maštati nije zabranjeno...barem malo :)