Autor Tema: Rukovodstvo foruma  (Posjeta: 33924 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #45 : Kolovoz 29, 2010, 08:44:08 prijepodne »
".....ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku....."
Zabranjeno Pušenje

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #46 : Kolovoz 29, 2010, 08:49:15 prijepodne »
nastavak posta...

Tebi osobno se neko hudo zameril?? Ili samo nemreš preboljeti tvgrdoglavu prijateljicu?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #47 : Kolovoz 29, 2010, 08:54:15 prijepodne »
kad prijatelji odu, uvjek boli... :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #48 : Kolovoz 29, 2010, 11:50:35 prijepodne »
Je. Samo da to ne pravda nekom - da ne velim nekaj gore - primitivnom jal-filozofijom, jer mu/joj se očito više stvari glede mene ne sviđa...

Meni je žal kaj mnogi ne mogu u tri života proći i proživjeti ono kaj sam ja proživel samo do 25.-e godine života, kaj sam sve učio, čime se bavio, gdje sam sve bio, putovao, i što sam sve naučio i doživio! - i na to sam izuzetno ponosan, no neki to očito ne doživljavaju tak... no, ruku na srce, nije ni važno...!

Jadna je ta razina razgovora - smatram normalnim da razgovaramo na temeljima argumenata, činjenica, a ne nečijeg jala, da maltene nesmem niš reči jer bi se netko mogel naći iskompleksirano uvrijeđen, pa onda kada "pukne" od tog jala, ja sam kriv zato kaj znam nekaj kaj on(a) ne zna... daleko da znam sve, ima tu pametnijih i iskusnijih, ali ak nekaj znam - mislim da sam uvijek i rekel otkud znam. Kaj baš nisam nikada doživel od tih mojih pasionirano najvećih kritičara - koji to i nisu. Jer kritika je nekaj pozitivno...

Ak joj je do prijateljice, nek ju pozove natrag - ja to nebum, nisam je ni otjerao, i za njezin odlazak se ne sojećam krivim nimalo.

A volio bih i da barem razumije mnoge pojmove na koje se poziva kada tak "metaforički" priča o meni. Valjda podrazumijeva da ovdje ima dovoljno pametnih da razumiju što je ona tak pametno i uvijeno htjela reći... na to treba uvijek računati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #49 : Kolovoz 29, 2010, 03:20:29 poslijepodne »
 :P hik, auć, ma u 3PM, de tu more negdo imeti prijatele  ???, hik, auć, ' pas mater....??  O0 >:D ;)


...hik, auć ;), poklopec je tu, a kaj je z klučem i loktirajnjem, hik, auć,  :P, 'pas mater...?  :( ;)

...hik, auć.. u 3PM , a brisanke, de jesu? kaj su se se strošile? hik, auć ... :P :P 'pas mater...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2010, 03:27:02 poslijepodne Rožica-ljutibijes »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #50 : Kolovoz 29, 2010, 04:30:14 poslijepodne »
Kretenizam na djelu...

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #51 : Kolovoz 30, 2010, 12:58:19 poslijepodne »
Sve piše jasno i nedvosmisleno:

Je. Samo da to ne pravda nekom - da ne velim nekaj gore - primitivnom jal-filozofijom, jer mu/joj se očito više stvari glede mene ne sviđa...

Meni je žal kaj mnogi ne mogu u tri života proći i proživjeti ono kaj sam ja proživel samo do 25.-e godine života, kaj sam sve učio, čime se bavio, gdje sam sve bio, putovao, i što sam sve naučio i doživio! - i na to sam izuzetno ponosan, no neki to očito ne doživljavaju tak... no, ruku na srce, nije ni važno...!

Jadna je ta razina razgovora - smatram normalnim da razgovaramo na temeljima argumenata, činjenica, a ne nečijeg jala, da maltene nesmem niš reči jer bi se netko mogel naći iskompleksirano uvrijeđen, pa onda kada "pukne" od tog jala, ja sam kriv zato kaj znam nekaj kaj on(a) ne zna... daleko da znam sve, ima tu pametnijih i iskusnijih, ali ak nekaj znam - mislim da sam uvijek i rekel otkud znam. Kaj baš nisam nikada doživel od tih mojih pasionirano najvećih kritičara - koji to i nisu. Jer kritika je nekaj pozitivno...

Ak joj je do prijateljice, nek ju pozove natrag - ja to nebum, nisam je ni otjerao, i za njezin odlazak se ne sojećam krivim nimalo.

A volio bih i da barem razumije mnoge pojmove na koje se poziva kada tak "metaforički" priča o meni. Valjda podrazumijeva da ovdje ima dovoljno pametnih da razumiju što je ona tak pametno i uvijeno htjela reći... na to treba uvijek računati.


Citat:

Stalo mi je do foruma, stalo mi je da Gorica ima neki kutak gdje se mogu komenirati događaji i problematika, ali dovođenjem ovog moderatora to je za mene postalo nemoguće.

http://plemenitashica.iz.vg/ni-blizu-ni-daleko/2010/08/28/abecedni-red

  O0

 



Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #52 : Kolovoz 30, 2010, 01:47:42 poslijepodne »
Joooooooj Rožica, kaj sad?

Piše da plemenitašica nemre/ne želi komentirati na forumu pokraj ovog novog moderatora. S druge strane novi moderator piše da se ne osjeća krivim za njen odlazak. Obje strane imaju svoje gledište i to je i prije tvog posta bilo svima jasno. Ne pišeš ništ novog.

To kaj jedna strana ne osjeća neku krivnju za nekaj kaj druga strana osjeća - jebiga, osjećaji je nekaj kaj ne podliježe zdravom razumu.

Po mojem je jedna strana moooožda malo preveć osjetljiva, dok druga niti ne zna značenje te riječi senzibilitet, totalna nepoznanica. I to su dvije odrasle osobe koje teško mogu promijeniti svoje poglede, i da hoću. Godinama ljudi postaju sve manje fleksibilni i drže se svojih nekih starih uhabanih stavova ko pijan plota. Mladi ljudi se još mogu mijenjati, slušati kritiku, učiti iz grešaka, formirati razumne stavove, prepustiti razumu da vlada, dok kod starijih to sve teže ide.

To je samo općeniti razlog, još kad se uđe malo dublje u materiju onda... Kaj da ti velim? Ni ti ni ja to nemremo promijeniti. That's it.

amarkulin

  • Gost
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #53 : Kolovoz 30, 2010, 02:13:23 poslijepodne »
Bobrock sve je u redu, osim ovoga:

Pa opet je onako kako rekoh, jer se rukovodstvo foruma na drugim mjestima odabire on-line, na forumu

Ovdje novi moderator nije odabran na forumu, za što se i sam zalaže prema gornjoj izjavi. Da je admin stavio prijedlog moderatora na forum, mi bismo rekli što o tome mislimo (neki bi bili protiv, a neki za) i onda bi admin odlučio. Ovako se mi javljamo post festum, a admin je ušao na teren na kojem nije trebao biti. Na gubitku su svi, a najviše ovaj forum...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #54 : Kolovoz 30, 2010, 02:52:17 poslijepodne »
Ovdje novi moderator nije odabran na forumu, za što se i sam zalaže prema gornjoj izjavi. Da je admin stavio prijedlog moderatora na forum, mi bismo rekli što o tome mislimo (neki bi bili protiv, a neki za) i onda bi admin odlučio. Ovako se mi javljamo post festum, a admin je ušao na teren na kojem nije trebao biti. Na gubitku su svi, a najviše ovaj forum...

Ovdje je već bila pokrenuta procedura za odabir moderatora pa se nitko nije javio. Sumnjam da bi i sada bilo drugačije. Ja ne mislim da bi većina odabrala najboljeg moderatora, pogledaj si našu državu, cijelo vrijeme većinu osvaja HDZ pa nije baš da se pokazalo da većina bira najbolje. Tako bi i kod odabira moderatora sigurno proradila izborna mašinerija, a mislim da bi tek to bio gubitak za ovaj forum. Siguran sam da bi bilo pokušaja manipulacije i da bi tek onda nastao cirkus.

U open source svijetu se već pokazalo da bolje funkcionira benevolentna diktatura (npr. programski jezik Python) od 'demokracije'.



amarkulin

  • Gost
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #55 : Kolovoz 30, 2010, 02:59:13 poslijepodne »
Iz iskustva sa starog foruma: bila su predložena tri kandidata (Neo, domovinesin i moja malenkost). Sva tri su dobila podršku većine. Osim konfliktnih tipova, s kojima je stalno bio rat, većih problema nije bilo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #56 : Kolovoz 30, 2010, 03:12:34 poslijepodne »
Pa opet je onako kako rekoh, jer se rukovodstvo foruma na drugim mjestima odabire on-line, na forumu

Ovdje novi moderator nije odabran na forumu, za što se i sam zalaže prema gornjoj izjavi.

Kao prvo - otkuda si citirao onaj moj "citat" - očito je malo dorađen od tebe da bi sebi dao argumentaciju... zato reci gdje je to točno.

Kao drugo, tko je rekao da se ja za to - ZALAŽEM?? WTF??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #57 : Kolovoz 30, 2010, 03:13:18 poslijepodne »
Smatram da je defektaža problema sa kojim se ovaj forum sve do jučer suočavao ispravno detektirana i da su postavljena i provedena rješenja i ustoličenja ispravna. Pozitivni rezultati već su vidljivi. :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #58 : Kolovoz 30, 2010, 03:32:30 poslijepodne »
Stalo mi je do foruma, stalo mi je da Gorica ima neki kutak gdje se mogu komenirati događaji i problematika, ali dovođenjem ovog moderatora to je za mene postalo nemoguće.

Plemenitašica malo pretjeruje, jer priča laži (i tako sam njezine riječi stavio kao one od ružice). Nitko nije ukinuo nikakav kutak, jer isti postoji i dalje, a tako će i ostati. Njezin problem je što je ona cijeli forum shvaćala kao takav "kutak" - a to je štetno za forum, i protivno njegovim interesima. Tako da je samo trebala shvatiti i toga se i držati - da svaka tema o kojoj se piše ima svoje mjesto, jer forum nije njezin blog, gdje na svim mjestima može lupati o čemu god poželi. No shvaćanje toga njoj nije od interesa, pa sada na sva zvona traži izgovore i krivce za njezine osobne stavove.

Ovdje ona (kao i svatko) može isto biti svugdje prisutna - ali ne sa istom temom. A to je problem, koji njoj teško pada, jer ne zna vlastite granice i misli da ih i ne treba biti. A treba biti - neka nađe forum gdje se takav stav i ponašanje toleriraju - ovaj forum ga je predugo tolerirao. No znam samo jedno - takav forum NE POSTOJI, osim ako ona ne napravi svoj vlastiti i onda bude bog-i-batina, doslovno "svoj na svome", sam svoj admin, mod i generalni direktor.

Koliko ja vidim, političke rasprave žive i dalje, i dalje čine većinu svih postova, jedino je stvar u tome što takve rasprave više ne zagađuju sve teme, već su prisutne u za to pripadajućim podforumima - a tako će biti i ubuduće.

Jasno je da ni to njoj ne paše, jer bi htjela reklamirati "superiornost" svojih političkih uzora svugdje gdje joj se prohtije. No to neće ići - i ako je to moj crimen, neka. Od nje se ne traži ništa što se ne traži i od svih ostalih - no ona misli da je nešto ekstra, da bi (u ime jednakosti) trebala imati veća prava, no moram reći da nitko, pa tko ni ona, nije ništa ekstra u odnosu na druge - pa tako neće ni imati veća prava. I u tome leži problem - što bih ja trebao biti kriv za njezinu umišljenost i tvrdoglavost (!?). A meni ne pada na pamet biti kriv za to. Možda i zato jer za to razloga - nema.

Nepridržavanje pravila svugdje povlači za sobom odgovornost, kazne i ostale mjere za red na forumu. Postovi nestaju, brišu se - to je normalno. Teme se zaključavaju - i to je normalno. Ljudi dobivaju upozorenja, bannove, brisanja - sve je to normalno.

Zašto bi to sve, pod pravilima foruma, bila iznimka na ovom forumu, ne znam. Možda budemo na njezinom blogu pročitali i njezine vizije kako bi "pravi" forum trebao izgledati. To i ima šanse zvučati dobro - dok sama ne bude uključila u te opservacije kako bi njezina ograničenja trebala stvarno i izgledati u njezinoj viziji.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #59 : Kolovoz 30, 2010, 03:39:19 poslijepodne »
Iz iskustva sa starog foruma: bila su predložena tri kandidata (Neo, domovinesin i moja malenkost). Sva tri su dobila podršku većine. Osim konfliktnih tipova, s kojima je stalno bio rat, većih problema nije bilo.

Da, osim što je forum propao od silne dobrote.

I jer smatraš normalnim, dobrim i poželjnim da nezavisan forum služi interesima političkih kružoka (a tvoje moderiranje je jedinična mjera za takvo ponašanje, a sada bi tu pametovao i držao predavanja... možeš, ali o tome kako se NE vodi forum - to je ionako jedino u čemu imaš puno pokriće. No na žalost - o tome nas nećeš podučavati, iako bih ti ja osobno rado dao odriješene ruke za takovu temu!).

U takovoj atmosferi i sa takvim neobjektivnim modovima, kakav si ti bio, biti konfliktan tip je pitanje časti, morala i karaktera. Kojemu su svi kasniji događaji na tom forumu dali za pravo.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”