Autor Tema: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica  (Posjeta: 79833 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #30 : Veljača 24, 2010, 04:40:11 poslijepodne »
Dva mesece v stranke i mam v upravu-to ti je stranka.
Mladi i stručni,kaj se to ne išče v svetu?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice
« Odgovori #31 : Veljača 24, 2010, 04:47:46 poslijepodne »
Kakvu promjenu može tražiti član koji je svega 2 mjeseca u stranci? Ma dajte, pa očito je o čemu se radi.

Gdje se u tekstu spominje da netko od 2 mj staža u stranci traži promjenu?
I dajte mi pojasnite što je očito?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Konvekcija
« Odgovori #32 : Veljača 24, 2010, 05:09:16 poslijepodne »
Ti tam,kaj si tek prešla jezeraču!
Kaj napadaš čoveka mam na prve poruke?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvekcija - Konvencija
« Odgovori #33 : Veljača 24, 2010, 05:12:57 poslijepodne »
Ti tam,kaj si tek prešla jezeraču!
Kaj napadaš čoveka mam na prve poruke?

 Are you talking to me?   ;)  (ja petokraka hihihihihih))

Kak napadam  ??? , pitam, nisam razumujela niti pročitala to kaj je on, i zato pitam.

acer1

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice
« Odgovori #34 : Veljača 24, 2010, 08:46:18 poslijepodne »
I ja vam odgovaram: „Vrijeme je da svojim „saznanjima“ platite kavu i zahvalite se na suradnji. Dovode vas u blago rečeno, vrlo neugodnu i nezgodnu situaciju.“

Imate li možda saznanje kako ste došli do riječi VJEROJATNO?

sused

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice
« Odgovori #35 : Veljača 25, 2010, 09:45:11 prijepodne »
Kakvu promjenu može tražiti član koji je svega 2 mjeseca u stranci? Ma dajte, pa očito je o čemu se radi.

Gdje se u tekstu spominje da netko od 2 mj staža u stranci traži promjenu?
I dajte mi pojasnite što je očito?


Anita Šikić dva mjeseca u stranci, ušla je u gradski odbor vjerojatno će uskoro i u još jedno tijelo  SDP-a, dok njezina predsjednica gradske četvrti Nevenka Rapa o kojoj je Muha pisao, koja ima veliko iskustvo nije prošla...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice
« Odgovori #36 : Veljača 25, 2010, 10:29:13 prijepodne »
Kakvu promjenu može tražiti član koji je svega 2 mjeseca u stranci? Ma dajte, pa očito je o čemu se radi.

Gdje se u tekstu spominje da netko od 2 mj staža u stranci traži promjenu?I dajte mi pojasnite što je očito?


Anita Šikić dva mjeseca u stranci, ušla je u gradski odbor vjerojatno će uskoro i u još jedno tijelo  SDP-a, dok njezina predsjednica gradske četvrti Nevenka Rapa o kojoj je Muha pisao, koja ima veliko iskustvo nije prošla...

Fala na odgovoru, i nadam se da ćete imati još svašta za reći na ovom forumu.

Teško mi je komentirati kad ne znam ustrojstvo stranke, statut i pravila.
Osim toga SDP je vrlo zatvorena stranka, što mene žalosti. :(

Uvijek naglašavam da pišem prema vlastitim zaključcima i samo iz svojeg životnog iskustva, pa prosim da me se tako i čita tj razumije.

Nedopustiva je uopće mogućnost kandidature bilo kojeg člana koji nema neki određeni staž u stranci. Koliki će taj staž biti, to bi trebalo biti regulirano na nivou cijele stranke, a ne na nivou grada ili nekog manjeg područja. E sad, kako se ovo u VG dogodilo, očito je dozvoljeno. A kako je uopće glasovano za takvu osobu, a ne za onu iznad koja je zadužila gorički SDP – to mi je još manje jasno.

Da bi se novopridošli ljudi u stranci mogli uopće asimilirati i dati svoj udio potrebno je znati i htjeti, a čak i imati talent i karmu.

Kad dođe do problema na terenu, morate moći nekoga pitati da te savjetuje što i kako dalje, što kažu iskustva, što kaže pravilo. I onda ideš pitati onoga tko zna, koji ima iskustva i koji je već rješio takve ili slične prepreke. A tko je taj – onaj koji je godinama unutra i ima rezultate.
I sad, pitam se, kako će jedan takav novoizabrani dvomjesečnik uopće imati hrabrosti pitati gospodu koja su odavno na velikim pozicijama i izvan VG, a nisu izabrani u domicilni odbor.

Osim toga, kako će taj izabrani kadar uopće predstavljati svoj ogranak izvan VG? Zar to radi samo predsjednica?

No, rekoh već, nije moje da sudim, članovi SDP su izabrali i nosit će se s tim.

Jedino mogu apelirati na, kak Muha veli „stručne, kvalitetne socijaldemokrate utemeljitelje SDP-a V.G.“ da se zauzmu za ogranak na pozicijama gdje jesu i da pomažu svoj domicilni ogranak.  :)

sused

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #37 : Veljača 25, 2010, 10:58:56 prijepodne »
Hm... ma ako uzmemo u obzir tu jednu osobu pa kažemo: ajde ide na sreću ili slično, ali da je takvih 10 - 15? i da od starijih nitko ne prođe?? e to je već malo za zapitati se. Svakome tko imalo prati politiku ova situacija mu je jasna. Isto kad se u HDZ-u glasa za unutarstranačke čelnike javno dizanjem ruke...

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #38 : Veljača 25, 2010, 03:58:38 poslijepodne »
Ono kaj mene čudi, otkud uopće moral nekome tko je izgubio izbore da se kandidira za najodgovorniju funkcije u SDP-u (VFK, Robić).
Isti bi trebali dati neopozive ostavke jer su se pokazali kao nesposobni, i neodgovorni za tako visoko odgovorne funkcije u stranci.
Je li itko iz gradskog odbora SDP-a tijekom izborne kampanje kontaktirao članstvo u smislu izrade političkog programa SDP-a ? ......znaju li članovi SDP-a da  je vodstvo SDP-a doslovno poklonilo nekoliko mandata DC- u i HNS-u te da SDP-e kao najveća oporbena stranka nema ni jednu značajniju funkciju u gradu VG... Je li članstvo znalo da su se dijelile funkcije kad je SDP bio na vlasti ? Naravno da NISU jer je to družina nedodirljivih koja dijeli funkcije među sobom i članovima svojih obitelji (Marija Stevinović, Fabijančići, Klarić i slični)
O 14 kandidatura za člana predsjedništva ušlo ih je 7-ero...otpali su redom Nevenka Rapa, Mirjana Pišl, Gajić Mirela, Dianežević Ivan, Stepanić Vladimir, Dubravka Vidić i Berislav Župetić......nije li to najblaže rečeno čudno??????????????....interesira me što se dogodilo u glavama delegata prilikom biranja????...koji su to kriteriji bili??????..interesira li koga???....npr. Gajić Mirela naspram Klarića Marina....da nije istinito bilo bi nevjerovatno...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #39 : Veljača 25, 2010, 04:23:21 poslijepodne »
...otpali su redom Nevenka Rapa, Mirjana Pišl, Gajić Mirela, Dianežević Ivan, Stepanić Vladimir, Dubravka Vidić i Berislav Župetić......nije li to najblaže rečeno čudno??????????????....interesira me što se dogodilo u glavama delegata prilikom biranja????...koji su to kriteriji bili??????..interesira li koga???....npr. Gajić Mirela naspram Klarića Marina....da nije istinito bilo bi nevjerovatno...
Mene ti ova imena niš ne nose...Kaj piše v SDPedie do su ti ludi..?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice
« Odgovori #40 : Veljača 25, 2010, 04:51:25 poslijepodne »
............
Mene ti ova imena niš ne nose...Kaj piše v SDPedie do su ti ludi..?

Da, i meni je ta asocijacija došla čitajući imena. Muha – nama, običnim građanima zabadave pišete imena kad nam baš ništa ne govore, osim ako nam je netko od njih susjed.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #41 : Veljača 25, 2010, 05:37:37 poslijepodne »
...otpali su redom Nevenka Rapa, Mirjana Pišl, Gajić Mirela, Dianežević Ivan, Stepanić Vladimir, Dubravka Vidić i Berislav Župetić......nije li to najblaže rečeno čudno??????????????....interesira me što se dogodilo u glavama delegata prilikom biranja????...koji su to kriteriji bili??????..interesira li koga???....npr. Gajić Mirela naspram Klarića Marina....da nije istinito bilo bi nevjerovatno...
Mene ti ova imena niš ne nose...Kaj piše v SDPedie do su ti ludi..?

Kaj se delaš grbav?????.....!!!!!...

acer1

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #42 : Veljača 25, 2010, 06:04:17 poslijepodne »
Evo malo pojašnjena za druge ljude koji čitaju vaj forum koje su kvalitete navedenih osoba.
Spominje se Mirela Gajić, dotičnu poznam od dolaska u SDP do danas. Iskreno mogu reći samo sve pohvale za nju i nje rad u SDP-u. Ona je čak i profesionalno se posvetila radu u SDP-u. Kao mlada i neiskusna je samostalno složila listu za mjesni odbor Ogulinec, i to odradila vrlo kvalitetno. Imala je niz inicijativa u samom GO. Recimo dok je mlada Mirela još kao studentica slagala listu za loko izbore u mjesnom odboru navedeni Klarić je bio došao na našu listu kao nestranačka osoba jer je frend od Bere Župetića.
Vlado Stepanić, ne vidim ni jednu njegovu kvalitetu, jer je poznavateljima lokalne politike poznato da je navedeni bio u koaliciji s HDZ-om i oni su zajedno s DC-om doveli HDZ na vlast. I bez Stepanića SDP je imao listu za Kurilovec i izašao na izbore u toj gradskoj četvrti. Mala napomena Stepanić je svojevremeno bio član SDP-a pa je netom prije loko izbora 2005 izašao iz stranke da bi ušli on Karas i DC u koaliciju s HDZ-om, te se nakon te avanture vratio u SDP. BRAVO ZA SDP.
Gospodin Dijanežević je stari kadar koji je uvijek bio dosljedan svojim promišljanima kako na GO tako i u razgovoru s njim, Dubravka Vidić je bila došla u SDP nakon raskola koji se dogodio nakon gubitka lokalnih izbora do tada nije bila istaknuta, kao ni Mirjana Pišl, koja je znala doći na sjednicu gradskog odbora u plavi salon i kod predstavljanja se predstavila kao nestranačka osoba. Što je zaprepastilo ostatak ekipe a na čelu ekipe je bio tadašnji predsjednik gospodin Trupčević. Gospodin Trupčević je jedini ostao dosljedan svojoj političkoj misli i ne samo što je sustavno polako gubio politički utjecaj on je ostao dostojanstven i demokrata.

Spominjete tu ljude koji su tek 2 mjeseca u stranci i odmah su došli na poziciji ter da bi trebali biti određeni broj dana članovi SDP-a da bi se mogli kandidirati. Ne mogu dijeliti to Vaše mišljenje jer je upravo ekipa koja je izgubila na izborima (osim starih iskusnih kadorva) došla na svoje pozicije upravo na takav način.

Klin se klinom izbija
 
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2010, 06:08:12 poslijepodne acer1 »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #43 : Veljača 25, 2010, 06:38:56 poslijepodne »

acer1

  • Gost
Odg: Konvencija SDP-a Velike Gorice - neka nova lica
« Odgovori #44 : Veljača 28, 2010, 11:33:59 prijepodne »
Navodno su se u petak našli u pivnici "Posavina" ekipa koja je izgubila na konvenciji i žele se vratit na stare staze.