Autor Tema: Bioelektrana pred vratima Gorice  (Posjeta: 163531 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #135 : Veljača 11, 2012, 05:22:57 poslijepodne »
U svakom slučaju su argumenti protiv tok projekta izuzetne kvalitete. A ima ih suviše da bi se taj projekt smio ostvariti. Kako zakonskih tako i ostalih.

Umjesto toga ćemo se i dalje grijati na mazut koji sadrži sumpor, teške metale i kancerogene spojeve.

Jaguar

  • Gost
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #136 : Veljača 11, 2012, 08:28:10 poslijepodne »
Dajte malo zbrojite 2+2 ... zabavljaju ljude s energanom samo s razlogom da ljudi imaju o čemu raspravljati. U stvarnosti, ne znaju ni kam bi sami sa sobom ...

Tu si u pravu. Prije par dana na televiziji Beus govori protiv bioelektrane, a SDP-ov doministar za bioeleketranu. Zar se SDP i HNS ne mogu dogovoriti niti oko jedne elektrane / toplane?

Jel tebi važno što ovi ljudi govore? Pusti politiziranje, nije ni čudo što iz ureda gradonačelnika dolazi takva retorika koja se pokušava prenijeti i ovdje na forum.
Nego objasni nam ti ili gradonačelnik zašto je VG Plin uništen, zašto ne bi imali elektranu na plin, zašto ne bi imali svoju distribuciju plina i kroz sve to povoljnije cijene grijanja a i nekoliko ljudi zaposleno u toj tvrtki?
Posao s energentima je jako unosan i kao takav nije dobro došao gradu? Ili se hoće nekome pogodovati?

Ili je to model, daj vodu županiji, srozaj VG Vodopskrbu, kao profesionalno ustrojenu tvrtku, sve poradi svojih sitnih parcijalnih interesa umjesto da se štite interesi građana kratkoročno i dugorčno.

Zadnje, nisam shvatio kako je bilo tko protiv elektrane, protiv rješenja goričkih kotlovnica, no pitanje zašto se ide u ovaj model kad je Gorica već bila krenula jednim, za grad i građane boljim i pametnijim putem u svakom smislu, a kako je o građanima brinula i brine ova granitura, već viđeno!

Ovi ljudi, svi redom dole:

DA LI ĆEMO MOĆI POGLEDATI SVOJOJ DJECI U OČI I REĆI IM DA SMO OVO DOPUSTILI!!!


MO NOVO ČIČE
MO STARO ČIČE
MO VUKOVINA
MO JAGODNO
MO LAZINA
MO RIBNICA
MO DONJE PODOTOČJE
MO ČIČKA POLJANA
MO ČRNKOVEC
ZEMLJIŠNA ZAJEDNICA PLEMENITA OPČINA TUROPOLJSKA
UDRUGA ZEMLJIŠNIH ZAJEDNICA URBARSKIH OPĆINA TUROPOLJA
ZAGREBAČKO RIBOLOVNO DRUŠTVO
SAVEZ ŠPORTSKO RIBOLOVNIH DRUŠTAVA ZAGREB
HRVATSKI ŠPORTSKI RIBOLOVNI SAVEZ
KLUB SKIJANJA NA VODI ZAGREB
 KLUB SKIJANJA NA VODI ČIČE
HRVATSKI SAVEZ SKIJANJA NA VODI


Napomena:
Svakodnevno se podrška povećava sa preostalim
MO i raznim udrugama
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2012, 08:31:19 poslijepodne Jaguar »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #137 : Veljača 11, 2012, 09:26:42 poslijepodne »
Ne bih želio da se shvati da sam protiv Energane tog tipa, naprotiv, ja sam za to, ali realno gledajući, ni grad ni županija neće to napraviti. Ovi kaj se bune, moraju znati da se samo na goričkom području pripremaju papiri za 4 (četiri) energane na biomasu, manjeg kapaciteta, ali bi trebale poslužiti svrsi. 
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #138 : Veljača 12, 2012, 10:03:38 prijepodne »
Promicanje zelene energije

Britanska komapanija Ecotricity u sklopu svoje kampanje za promicanje zelene energije napravila je video koji prikazuje rušenje tornjeva za hlađenje u elektranama širom svijeta. Reklama je definitvno privukla pažnju, ali tornjevi i dimnjaci u njoj djeluju presimpatično, pa nismo sigurni je li postigla željeni cilj...

Collapsing Cooling Towers
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #139 : Veljača 12, 2012, 04:12:30 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2012/02/osuda-politikantskih-istupa-oko-projekta-bioelektrane/


u potpisu


DA LI ĆEMO MOĆI POGLEDATI SVOJOJ DJECI U OČI I REĆI IM DA SMO OVO DOPUSTILI!!!


MO NOVO ČIČE
MO STARO ČIČE
MO VUKOVINA
MO JAGODNO
MO LAZINA
MO RIBNICA
MO DONJE PODOTOČJE
MO ČIČKA POLJANA
MO ČRNKOVEC
ZEMLJIŠNA ZAJEDNICA PLEMENITA OPČINA TUROPOLJSKA
UDRUGA ZEMLJIŠNIH ZAJEDNICA URBARSKIH OPĆINA TUROPOLJA
ZAGREBAČKO RIBOLOVNO DRUŠTVO
SAVEZ ŠPORTSKO RIBOLOVNIH DRUŠTAVA ZAGREB
HRVATSKI ŠPORTSKI RIBOLOVNI SAVEZ
KLUB SKIJANJA NA VODI ZAGREB
 KLUB SKIJANJA NA VODI ČIČE
HRVATSKI SAVEZ SKIJANJA NA VODI


Napomena:
Svakodnevno se podrška povećava sa preostalim
MO i raznim udrugama

da, jaka podrska, lupetanje kao i od onih koji zele proguraati elektranu na toj lokaciji.

projekt je hvala vrijedn i treba ga podrzati.

problem je dovoz sjecke koja se mjeri u 200 tisuca tona godisnje i tako  desetljecima ...mlati mudan na tribini to nije rekao niti ga je itko od prisutnih krkana  pitao  ..u tome lezi gadan problem  i svaki onaj mlatimudan koji zagovara predvidjenu lokaciju mjesto mu je na prvoj banderi.

u blizini je zeljeznicka pruga, lokacija za bogove, napraviti dodatni kolosjek sa diretnim prilazom elektrani. da li ce ona biti sa lijeve ili desne strane autoputa uopce nije bitno.

maltretirati desetljecima stanovnistvo donjeg turopolja sa dovozom sjecke je zlocin prema zivotnom prostoru.

danas postoje naucna saznanja u njemackoj vise ljudi umire od buke , nego od saobracajnih nesreca.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #140 : Veljača 13, 2012, 12:02:37 prijepodne »
Ne bih želio da se shvati da sam protiv Energane tog tipa, naprotiv, ja sam za to, ali realno gledajući, ni grad ni županija neće to napraviti. Ovi kaj se bune, moraju znati da se samo na goričkom području pripremaju papiri za 4 (četiri) energane na biomasu, manjeg kapaciteta, ali bi trebale poslužiti svrsi. 
Tere 4?

Ak se ponovi izlaganje nek ne zoveju onoga Kisiča jel je čovek definitivno krivi čovek v krivo vreme na krivem mestu. I još da v jene minute od* tri laserske pokazivače... Balen očito zna samo se nemre boriti sam z 4-5 sugovornikov "na crno" kaj hitaju kak z rukava različita pitajna i teme. Ona mlada ženska isto barata samo z činjenicami i nje sako poštovanje.
Ak su zmed Kupe i Save na fajn mest vrgli šumu "pod kosu" (Pokupski Palanjek,Kravarski Gladovec,Buna,Lug,.. -dost je otpreti google earth iako su slike stare par let) mene interesera kak to utiče na količinu biomase. + toplane na Kravarske i Pokoskomu tere jednak pretenderaju na istu biomasu. Sukob interesov?
Koji je kapacitet ove čelave šume v krugu 50 km, kulko ona/e more tri/ko/generacijske pogonov zbaviti?
Ak se ne splati voziti z dale od 50 km, kak se ta ista biomasa izvozi v Mađarsku?


@Franjo Tere železničke stanice v krugu 50 km imaju infrastrukturu za pretovar z kamiona na vlak?
Ak ideš drito z kamionom z šume v elektranu šparaš vreme i peneze.
Kaj se buke dotikavle z kulko kamionov Hidrel dnevno buči?
D30?
Tranzitni promet za Domovinski most?

Još jedno predstavljanje Studije utjecaja na okoliš bioelektrane
09.02.2012.
...Predsjednici ova tri mjesna odbora prihvatili su prijedlog te će se u sljedećih nekoliko dana utvrditi termin novog predstavljanja Studije.
http://www.gorica.hr/2012/02/jos-jedno-predstavljanje-studije-utjecaja-na-okolis-bioelektrane/
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #141 : Veljača 13, 2012, 09:23:42 prijepodne »
Citat:
Jaguar
Nego objasni nam ti ili gradonačelnik zašto je VG Plin uništen, zašto ne bi imali elektranu na plin, zašto ne bi imali svoju distribuciju plina i kroz sve to povoljnije cijene grijanja a i nekoliko ljudi zaposleno u toj tvrtki?

Ovo je previše, pa kak te nije sram spominjati VG plin?...pa jesi li ti normalan?...spominješ tvrtku u koju je Picula svojevremeno zbrinuo Dugo Selskog gradonačelnika nakon što je ovaj zbog nesposobnosti smijenjen...neš vjerovat...tom trandofilku je Picula i ekipa iz Veliko Goričkog proračuna osigurala pola miliona kuna da se zahebava i lagodno živi...kaj je napravio?..niš!!!...o čemu ti prićaš?...čim si ti protiv elektrane njušim prevaru i obmanu koju predvodi tvoj pokvareni poslodavac...A pro po Bioelektrane, neophodno je da Grad Gorica prihvati inicijativu za ovaj veliki posao u koji se mora uključiti Vlada RH koja preko svojih energetskih  stručnjaka mora nadzirati studiju izvodljivosti. Svjestan sam i slažem se  da ne treba zanemariti strahove ovdašnjih ljudi od promjena primjer "događanja naroda" prije tjedan kada je sve to skupa kulminiralo. Naime, tim ljudima treba pojasniti preko raznih foruma i okruglih stolova kvalitetnim argumentima što donosi izgradnja takvog elektroenergetskog objekta, ukazati prednosti (izmještanje 8 postojećih toplana, pojasniti da nema bojazni oko zaštite okoliša, nova radna mjesta idr.) financijskog interesa lokalne zajednice. Takvim načinom bi se onemogućili dušebriznici mobilizirani od strane oporbenih političara koji opstruiraju ovaj projekt radi svojih osobnih interesa. Građani imaju pravo, ali i obavezu, da traže održivo upravljanje ovakvim resursima, za upravljanje tim resursima neophodan je strateški plan u čiju izradu trebaju po mom mišljenju biti uključeni. Ne slažem se sa idejom da se prije uključenja javnosti donesu odluke o gradnji novih enegetskih postrojenja, potpišu ugovori sa strateškim partnerima, a da se javnost planira uključiti tek u procesu dobijanja okolinske dozvole. Dakle ja nisam protiv napretka, nisam protiv izgradnje novog energetskog postrojenja ali se zalažem za razvoj koji će biti u skladu sa potrebama lokalne zajednice u smislu racionalnog korištenja prorodnih resursa i zaštite okoliša.
« Zadnja izmjena: Veljača 13, 2012, 09:26:01 prijepodne Muha »

Jaguar

  • Gost
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #142 : Veljača 13, 2012, 10:00:34 prijepodne »
Građani imaju pravo, ali i obavezu, da traže održivo upravljanje ovakvim resursima, za upravljanje tim resursima neophodan je strateški plan u čiju izradu trebaju po mom mišljenju biti uključeni. Ne slažem se sa idejom da se prije uključenja javnosti donesu odluke o gradnji novih enegetskih postrojenja, potpišu ugovori sa strateškim partnerima, a da se javnost planira uključiti tek u procesu dobijanja okolinske dozvole. Dakle ja nisam protiv napretka, nisam protiv izgradnje novog energetskog postrojenja ali se zalažem za razvoj koji će biti u skladu sa potrebama lokalne zajednice u smislu racionalnog korištenja prorodnih resursa i zaštite okoliša.

Ovo je jedino vrijedno u tvom postu, sve ostalo je politiziranje i politikanstvo, pa stoga to ne želim niti komentirati niti zavređuje bilo kakvu pažnju.
No kao što je tebi poznato, uvjeren sam u to, upravo je ovaj projekt vođen bez komuniciranja gradske uprave s javnošću, čak do te mjere da ni predsjednici MO nisu imali pojma o ovom projektu. Naravno građani su se organizirali, s pravom digli u kako ti kažeš "događanje naroda"(opa, pazi retorike) što ni gradska uprava nije očekivala i predviđala, kao što sam rekao već ranije, ništa novo, ta ista garnitura na vlasti u županiji je na isti način vodila proces oko županijskog centra za zbrinjavanje otpada, ne uvažavajući i ne zastupajući interese građana, kao uostalom i u slučaju goričke vode u Črnkovcu, koja je poklonjena županiji, da se pitalo građane sigurno bi bili protiv takvog neodgovornog ponašanja u upravljanju resursima koje Velika Gorica ima na svom području i od kojih bi u najmanju ruku trebala imati nekakve koristi u svom daljnjem razvoju.

Što se tiče Picule, jeo si mu jako dugo iz ruke i nemaš autoriteta uopće ga komentirati.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #143 : Veljača 13, 2012, 10:15:52 prijepodne »
Citat:
Jaguar

Što se tiče Picule, jeo si mu jako dugo iz ruke i nemaš autoriteta uopće ga komentirati

Gle, Piculi nisam nikad niti neću jesti iz ruke za razliku od tebe...Picula će jesti ono kaj mu serviraju u Briselu a ako kaj ostane možda koja zaostala mrvica iz pokvarenog zuba i tebe dopadne... baj d vej...reci jeli laž da je Picula osnovao fiktivno tvrtku VG PLIN samo da bi zbrinuo svog stranačkog kolegu???...tebi je to ok...he..naravno kao i uvjek u svom dvorištu niš ne vidiš niti čuješ, sve štima...koja bolesna retorika...a nije niti čudo s kim si takav si...

Jaguar

  • Gost
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #144 : Veljača 13, 2012, 11:15:20 prijepodne »
Muha, ponavljam, politiziranje me ne interesira.
Pitam tebe a i sve forumaše što misle ima li smisla ili ne, je li to bolje ili ne za grad i građane, sljedeće:

1. ako grad ima svoju tvrtku za plinofikaciju i distribuciju plina
2. ako ta tvrtka u svom temeljnom kapitalu ima 120 mil kuna, plinske infrastrukture kojoj je vlasnik grad na velikogoričkom području
3. ako bi lektrana bila na plin i ako bi ta potrošnja plina u elektrani podigla ukupnu potrošnju plina na razinu kako bi ta tvrtka mogla ostvariti pravo na distribuciju plina, velikogoričani bi imali svoju distribuciju plina, monopol koji ima i koristi HEP plinarstvo bi bio animiran, što bi svakako bilo u interesu građana a odrazlo bi se prije svega na cijene plina i grijanja.
4.imali bi ekološki prihvatljiviju elektranu a problem s  kotlovnicama i grijanjem u Velikoj Gorici bi bio riješen
5.ako bi u budućnosti nakon ostvarivanja ovog predhodnog, privukli privatni kapital koji bi bio investiran u tu tvrtku, s temeljnim kapitalom, dakle 120-150 mil kuna, u suvlasništvo sa gradom omjera 50:50 otprilike, dakle svježi kapital od cca 50-60 mil kuna, čime bi se moglo plinoficirati još najmanje 10-ak naselja okolo Velike Gorice, naravno dalje vremenom i daljnja plinofikacija ostallih naslja.

Na taj način ne da bi bilo riješeno samo 14 velikogoričkih kotlovnica, nego bi bilo riješeno mnogo više, na zadovoljstvo građana s jedne strane što bi bili plinoficirani, oni koji nisu a s druge strane što bi dobrim upravljanjem imali bitno niže cijene i plina i grijanja. No za takvo nešto treba biti kreativan, znati i ustrajati u takvom projektu, ukoliko se misli na dobrobit građana.

Ovako, najlakše prepustiti nekome drugome da odradi sve, samo da mi ne radimo ništa, pa koliko god to koštalo grad i građane, ovako prepuštamo kompletnu infrastrukturu nekome drugom da je koristi, bogati se, kao što je to slučaj i sa DTK mrežom bio do sada i još uvijek je, da gradi bioelektranu gdje njemu odgovara, kako bi imao manju investiciju(zbog trafostanice) a kasnije stvarao veći profit. O uništenju šuma neću ni govoriti, da onih šuma koje bi se trebale vratiti zemljišnim zajednicama Muha, a to kako će bioelektrana sutra prije postati spalionica smeća budućeg županijskog centra za zbrinjavanje otpada, o tome ne želim ni razmišljati, vjerujte mi kako očekujem ukoliko ovo prođe, a obzirom da je Ivanić Grad pružio veliki otpor tom centru, kako će se netko sjetiti da umjesto Ivanić Grada budući centar smjesti upravo u Mraclin, što bi bilo i te kako spojivo sa budućom planiranom bioelektranom, no ide se korak po korak. No kako je u poruci građanske inicijative naglašeno: Hoće li nam naša djeca oprostiti ukoliko ne pokušamo to spriječiti? Zapitaj se i ti Muha, korisnije nego da politiziraš ovu temu!
« Zadnja izmjena: Veljača 13, 2012, 11:20:57 prijepodne Jaguar »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #145 : Veljača 13, 2012, 12:10:50 poslijepodne »
Citat:
Jaguar

Muha, ponavljam, politiziranje me ne interesira.

He..ne uopće, nego reci mi zašto je tvoj poslodavac istupio emisiji Dobro jutro Hrvatska i tako PREVARIO Laburiste i HSLS????... naime večer prije sastali su se svi skupa donjeli odluku da će istupiti zajedno. Po poznatom receptu i scenariju tvoj poslodavac odlazi na TV  i prikazuje se kao vođa..o tome pričam prika...ne vjerujem ti niti ono kaj ti u ruci vidim...

Citat:
Jaguar

1. ako grad ima svoju tvrtku za plinofikaciju i distribuciju plina

Pa imal je, o tome i pričam...potrošili ste pola miliona kuna napravili niste niš

Jaguar

  • Gost
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #146 : Veljača 13, 2012, 12:29:38 poslijepodne »
Muha, nešto sam pitao, na što ne daješ odgovor, čini mi se, kako se slažeš sa svim što sam iznio.
No ti i dalje pokušavaš politizirati a već sam ti rekao kako me to ne interesira.
Možeš me svrstavati kam god hoćeš, komplekse po pitanju toga nemam!
Ne osjećam uopće potrebu braniti se pred tobom.
I ako imaš što reći o projektu, možemo nastaviti diskusiju, politiziranje me ne zanima!

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #147 : Veljača 13, 2012, 01:03:34 poslijepodne »
Citat:
Jaguar

Muha, nešto sam pitao, na što ne daješ odgovor, čini mi se, kako se slažeš sa svim što sam iznio.

Hebate kao da pišem Kineski, ljepo sam napisal da nisam protiv napretka, točnije nisam protiv Bioelektrane...oš da ti nacrtam..protiv sam takih kakav si ti i tvoj gazda, manipulirate einformiranim građanima, plašite ih sa kiselim kišama, onečišćenim zrakom, koristite ih za svoje prljave posove..Zašto prešućujete da se takve tehnologije uspješno koriste po raznim EU destinacijama (skijalištima, izletištima)...nisi li ti i tvoja bratija glasali za tu i takvu EU, a vidi vraga  ovim aktivnostima ste protiv onoga za kaj ste glasali...sory...ali meni je to obična demagogija... Ti si član stranke, zna se koje, dakle drugim riječima ti si stranački vojni poslušnik, tvoje uključivanje i djelovanje ovu vrstu problematike stavlja pod upitnik, ne samo da si neobjektivan, već si i smiješan. Smiješnih političara smo se nagledali i naslušali.  Metode kojim se koristiš su sredstvo da se preko neinformiranih, zavedenih građana dođe do jeftinih jednokratnih političkih poena u cilju dolaska do vlasti. Ti si primjer političkog poslušnog pojedinca koji vlast ne smatra radom za građane i opće dobro, nego za vlastite interese, a takvi pojedinci dobrim dijelom sudjeluju u navedenim huškačkim procesima.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #148 : Veljača 13, 2012, 02:02:51 poslijepodne »
Citat:
Jaguar
Muha, nešto sam pitao, na što ne daješ odgovor, čini mi se, kako se slažeš sa svim što sam iznio.
Štima, ajde malo objektivno diskutiraj o argumentima, a ne odgovaraj samo nekim sveopćim političkim izrekama. Osim kaj si neke za SDP vrlo loše činjenice iskopal iz prošlosti, o konkretnoj temi nisi niš rekel. To kaj ti delaš je klasični primjer primitivne demagogije, tak da ti nemoj niš pričati o demagogiji drugih.
Citat:
Ti si primjer političkog poslušnog pojedinca koji vlast ne smatra radom za građane i opće dobro, nego za vlastite interese, a takvi pojedinci dobrim dijelom sudjeluju u navedenim huškačkim procesima.
Nemrem si pomoći, ali ti ko da si sebe opisal.
Citat:
Jaguar

Muha, nešto sam pitao, na što ne daješ odgovor, čini mi se, kako se slažeš sa svim što sam iznio.

Hebate kao da pišem Kineski, ljepo sam napisal da nisam protiv napretka, točnije nisam protiv Bioelektrane...oš da ti nacrtam..
Nisi baš jako konstruktivan.
Citat:
protiv sam takih kakav si ti i tvoj gazda, manipulirate einformiranim građanima, plašite ih sa kiselim kišama, onečišćenim zrakom, koristite ih za svoje prljave posove..
Opet demagogija i prepucavanja. Ali dobro si rekel, ti si protiv ljudi, čak i ak bi ideja bila dobra, ti bi bil protiv. Jedino ak to delaju tvoji, e onda je svaka ideja dobra, kaj ne?
Citat:
Zašto prešućujete da se takve tehnologije uspješno koriste po raznim EU destinacijama (skijalištima, izletištima)...
Kaj samo tamo? A jel je Velika Gorica skijalište ili izletište?
Citat:
nisi li ti i tvoja bratija glasali za tu i takvu EU, a vidi vraga  ovim aktivnostima ste protiv onoga za kaj ste glasali...sory...ali meni je to obična demagogija... Ti si član stranke, zna se koje, dakle drugim riječima ti si stranački vojni poslušnik, tvoje uključivanje i djelovanje ovu vrstu problematike stavlja pod upitnik, ne samo da si neobjektivan, već si i smiješan. Smiješnih političara smo se nagledali i naslušali.  Metode kojim se koristiš su sredstvo da se preko neinformiranih, zavedenih građana dođe do jeftinih jednokratnih političkih poena u cilju dolaska do vlasti. Ti si primjer političkog poslušnog pojedinca koji vlast ne smatra radom za građane i opće dobro, nego za vlastite interese, a takvi pojedinci dobrim dijelom sudjeluju u navedenim huškačkim procesima.
A Bog te..., ti si ko i Sleđ pun mržnje. Zbog te mržnje nemreš objektivno diskutirati, nego se prije svega moraš spuštati na emocionalnu razinu i pljuvati po sugovorniku. Jeb.. takvu diskusiju.

Ne želim nikog braniti, ali kaj nije Jaguar iznio 5 dobrih ideja i argumenata koji su dobra baza za daljnju diskusiju? A ti samo pljuješ svojim politikanstvom i primitivnom demagogijom?

Jaguar

  • Gost
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #149 : Veljača 13, 2012, 02:16:20 poslijepodne »
Gle Muha, tak se odi spominjati s nekim drugim, možeš i s gradonačelnikom, koji takve teze pokušava baciti u javnost te pokazati brigu za građanima, koje nikada nije pozvao i obavijestio o tom projektu niti predsjednike MO a niti građane, osim onih koji se znaju i sami informirati te su ga svojom građanskom akcijom prisili na razgovor i brigu o građanima.

O temi trkeljaš, jer nemaš pojma kao ni o tome kakva je situacija u EU, a situacija u EU je takva, da grade se slična postrojenja ali ni približno ne takve snage kao ova predviđena, no da te malo informiram:


http://www.poslovni.hr/vijesti/preveden-velike-elektrane-na-biomasu-nisu-isplative-158186.aspx

Protivnik sam gradnje velikih elektrana na šumsku biomasu zato što se ne može iskoristiti toplina koja se proizvodi nego se ona uništava. Smisao kogeneracije je da se sva toplina koja nastaje iskoristi jer tada je dobit najveća kao i isplativost ulaganja, a i čuva se okoliš. Sva postrojenja koje smo mi radili u EU su veličine do 2,5 megavata električne i do 15 megavata toplinske energije.


Ima samo jedna u Beču, no to je bila više politička odluka. Tvrdim da 20 megavata elektrana nije optimalna ekonomski, tehnički ni u odnosu na zaštitu okoliša. Postoje dakako proizvođači koji su isporučili elektrane i snage 20 megavata, ali to su naručile drvne industrije koje režu i do pet milijuna kubičnih metara drva. Takve elektrane imaju još i velike tvornice papira. Za usporedbu, najveća hrvatska pilana reže tek oko 100.000 kubika drva.

Muha, ovo izjavljuje stručnjak Zvonimir Preveden, bivši dugogodišnji direktor austrijskog Kohlbach Holdinga, zasigurno ćeš i njega smjestiti tam gdje i mene.

Dakle Muha, ima u EU, da ima ali su to daleko manja postrojenja koja zadovoljavaju sve kriterije, optimalne su i isplative, no ova to ni po kojem kriteriju nije,  osim ako se ne planira sutra spaljivati smeće, no to onda ima druge konotacije. I molim te da se ubuduće fokusiraš na projekt a ne na politikantstvo. Pametnije primi se studije i analize iste, možeš malo i proguglati, pa se informirati, no tebi to očito ne ide kao politikantstvo.

I kada nemaš argumenata onda slijedi salva napada, etiketiranja, svrstavanja, no rekoh ti da takvih kompleksa nemam, pa uzalud ti trud svirači!

« Zadnja izmjena: Veljača 13, 2012, 02:45:36 poslijepodne Jaguar »