Autor Tema: Zašto Hrvati misle da su siromašni?  (Posjeta: 28266 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #30 : Rujan 10, 2009, 07:06:46 poslijepodne »
Onda odlično! Fala za savjet, bum ja otvorila temu tam!  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #31 : Rujan 11, 2009, 05:07:01 poslijepodne »
Da, fakat, htel bi da još netko osim mene da barem mizernu analizu i mišljenje - zakaj Hrvati misle da su bokčija?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #32 : Rujan 12, 2009, 09:51:17 prijepodne »
Da, fakat, htel bi da još netko osim mene da barem mizernu analizu i mišljenje - zakaj Hrvati misle da su bokčija?

Sredinom devedesetih je više od 90% ljudi (prema nekoj anketi) reklo da se osjeća siromašno. Ljudi onda nisu puno imeli, a zakej? Zato kej banke nisu tak lako davale kredite ko denes. I z tak malemi kamatami. A kej je denes? Denes ljudi imaju sekakove gluposti, najnoveše aute, najnoveše mobitele itd. Ali se to imaju na kredit. I onda kad glediš z te strane, denes je stanje još gorše neg onda jer ljudi ne da niš nemaju, neg su još i vu minusu. Sad tu dolazi ona - "132 milijarde kuna iznosi dug građana u bankama, ali ukupna štednja građana u bankama iznosi također 132 milijarde kuna". Znači kad se se zbroji i oduzme pak niš nemamo. Ali je žalosno kej ima fest ljudi teri su u kreditima do grla, a od štednje nemaju ni š.

Isto tak trebalo bi definirati točnije taj pojam - "bokčija".

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #33 : Rujan 12, 2009, 10:19:52 prijepodne »
Da, fakat, htel bi da još netko osim mene da barem mizernu analizu i mišljenje - zakaj Hrvati misle da su bokčija?

Ja ne mislim da sam bokčija, pa baš i nemrem dati analizu koja bi bila općenita i vrijedila za sve Hrvate.

Meni se čini da je to prvo stvar mentaliteta, onoga da moraš stalno cviliti i kukati, tak da drugi ne kuže da ti je dobro, pa budu se sažalili i još ti malo dodali na hrpu.
Jer di se god okreneš svi kukaju.
Em je sve skupo, te se nema novaca, pa su plaće male, puno se dela....trla baba lan.
A onda vidiš da su dućani navek puni (parkinga nema dosta ispred šopig centara), o birtijama da ne govorim, svaka šuša kupi novi auto, ide se na skijanja, ljetovanja...
Recimo, za školske knjige su svi jamrali, na koncu su stajali u redovima pred knjižarama kak da se za badaf dijele, još 2 tjedna prije škole.

I, drugo, to je stvar discipline, jer npr. Švabi troše ono kaj imaju - svoju ušteđevinu, a Hrvati ono kaj nemaju - bankovne minuse.

Jer, da Hrvati uistinu loše žive, valjda bi već jednom odreagirali, smjenili lošu vlast, primili se posla i popravili si život.
Dok god svi jamraju a niš se konkretno ne poduzima, to znači da se živi dobro i da su ljudi generalno zadovoljni.
Ma koliko se stalno pričalo suprotno.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #34 : Rujan 12, 2009, 10:12:01 poslijepodne »

Ja ne mislim da sam bokčija, pa baš i nemrem dati analizu koja bi bila općenita i vrijedila za sve Hrvate.

Niti ja sebe ne vidim vu toj bokčiji (bar nisam nikada, ali tko zna kaj me čeka) i ne mogu pisati u svoje ime, ali za primjetiti je da ima siromašnih ljudi. To se vidi na ulici ali ne i za stolom, jer ne znam kako ljudi jedu. Odriču li se i čega u korist hrane ili grijanja, ili odjeće ili da idem daleko - putovanja.
Znam neke ljude koji sebi i svojoj djeci "priušte" neke blagodati jer štede i odriču se, i često čujem - ne mogu, nemam, ali nisam saznala čega se odriču.
A da je skupo - je, a da je poskupjelo - je.

...............
Jer, da Hrvati uistinu loše žive, valjda bi već jednom odreagirali, smjenili lošu vlast, primili se posla i popravili si život.

Slažem se, još uvijek ima puno više onih koji imaju u odnosu onih koji nemaju. Kad se taj omjer promijeni, onda će se ipak pobuniti jer ne budu imali za kruh.
Već ove zime kad počne sezona grijanja, kad dođu računi i kad ne bude plina.
Na žalost, umjesto da se to već sada riješi i spriječi.

A ovo "primili se posla" - a joj to je za zasebnu temu.

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #35 : Rujan 12, 2009, 11:37:13 poslijepodne »
Oooooo, ima bokčije, ima... i te koliko. Samo treba dobro otvoriti oči i gledati oko sebe, što sve ubogi ljudi čine da bi preživjeli.

Zar se nitko ne sjeća slike onog starijeg para na forumu (zaboravih imena, a bila su napisana) u temi o poskupljenju grijanja, kada su ljudi kazali kolike imaju mirovine, a koliki im je račun za grijanje došao. To su umirovljenici, a koliko je njima sličnih u zemlji ovoj "bajnoj".

A jeste kada vidjeli ljude, starije, srednje dobi pa i mlađe kako prebiru kante  s otpadom, kao traže PET-flaše, a imala sam priliku vidjeti i ozarena lica takvih ljudi koji su umjesto flaše našli nekakvu hranu i po sakrivećki ju stavili u torbu s flašama, a onda nakon desetak metara odmaka od te kante, iz torbe istu hranu izvadili i gladno, halapljivo počeli jesti. Ja sam to svojim očima imala prilike u nekoliko navrata vidjeti, bilo je strašno, bolno do suza za mene. Ti bokčije, tako jadni, gladni, ipak su nosili u sebi malo srama, ponosa i dostojanstva, jer su se najprije osvrnuli okolo i pogledali da li ih tko gleda da uzimaju tu pronađenu hranu, odmaknuli se malo dalje pa uzeli jesti. A što je to, pitam? To je još ono malo srama i ponosa u njima što im je jedino ostalo, ali neimaština i glad su silna potreba.

I razgovarala sam s jednom takvom osobom u gradu, plakala sam, teško mi je bilo, nisam znala što bih rekla na svu poplavu gorčine, jada, doživljenog poniženja, nakon dugo godina poštenog rada i borbe. Kaže, moram, imam djecu, njima ne mogu dati iz kante, njima moram za sakupljene flaše ipak kupiti makar kruha i krompira. Ja ovako ponešto nađem, pojedem i idem dalje, nema druge.  Sakuplja flaše,  sakuplja papir, raznosi reklamne materijale, svakako se muči, jer nema druge. Koga pitati i tražiti, jer da su humani ti koji bi im mogli pomoći, ne bi dozvolili da takvih uopće u ovoj zemlji bude. A smatra, zapravo da su "oni viši, na vlasti"  krivi za takvu sudbinu koja ih je zadesila. Strašno!

I u pravu je cjenjena Plemenitashica kada pita koliko će takvih još biti ovu zimu kad nastupi sezona grijanja i teški računi budu dolazili, morati će se odricati svega i svačega za platititi grijanje, a od te stavke se je ovog ljeta moglo nekako skromno i prolaziti, preživljavati. Putovanja? Ma kakva putovanja i trice! Nema toga. A odjeća i obuća? Ma da, nema niti toga. Oblače se i prepravljaju stari odjevni predmeti. Pa krojači i postolari sada zapravo na popravcima i preživljavaju.

Ima, ima bokčije, puno, previše. I nije to samo osjećaj, to je nažalost, stvarna svakodnevica velikog dijela ovog jadnog napaćenog naroda.

Smjeniti vlast? Kako i s kime? Sit gladnom ne vjeruje, pa ga niti ne zanima što je onom drugom vlast - loša vlast.

Primiti se posla? Da, ali gdje, tolike tisuće su na burzi. Ne kažem da mnogi od njih "traže posao, ali mole Boga da ga ne nađu", ali ipak...što može onaj koji radi, a ne prima plaću, što može onaj koji radi, a ta plaća je minimalac a iza  je obitelj, djeca, starci, mladi...

Nema svatko mogućnosti niti fizički da može "primiti se posla i poboljšati život".

Halo, nikada nije bilo toliko loše kak je danas, a ne vidim niti u očekivanjima "bolje sutra", bokčije već naveliko ima, a  bude je još više i više svaki dan.

I neka nitko ne pita: Zašto hrvati misle da su siromašni, jer ne trebaju misliti, hrvati JESU siromašni, s iznimkom od 20% onih koji to "možda" nisu, ali tko zna...

Tur

  • Gost
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #36 : Rujan 13, 2009, 08:25:26 prijepodne »
I neka nitko ne pita: Zašto hrvati misle da su siromašni, jer ne trebaju misliti, hrvati JESU siromašni, s iznimkom od 20% onih koji to "možda" nisu, ali tko zna...

Rožica nemrete na osnovu cca 30 ljudi v Gorice teri jeju ze smeča reči da je Gorica bokčija. Mi sim govorimo o nekakovomu prosjeku. A u prosjeku si imaju aute, mobitele i stanove. E sad to kej to imaju na kredit - to je druga pesma.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #37 : Rujan 13, 2009, 09:49:55 prijepodne »
Tema je općenita, i odnosi se na sve Hrvate koji generalno misle da su bokčija, a realno to nisu.
Moj post se odnosio na većinu stanovništva koja živi prosječnim životima.
Bokčije i sirotinje, gladnih, obespravljenih i teških sudbina ima svuda, pa i u Hrvatskoj, ali vjerujte mi izvan nje još i više.
Što je zamlja razvijenija to više sirotinje ima - to sam se osvjedočila svuda, osim možda u Švedskoj i Norveškoj. Tamo su socijalne kategorije sasvim drugačije od ostatka svijeta, ali i to se polako mijenja na gore u zadnje vrijeme.
A to da bude u Hrvatskoj sve više sirotinje je jasno ko dan, jer nemre toliko ljudi još dugo solidno živjeti od nikakve proizvodnje, slabe poljoprivrede i tuđe trgovine.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #38 : Rujan 13, 2009, 11:27:27 prijepodne »
Tema je općenita, i odnosi se na sve Hrvate koji generalno misle da su bokčija, a realno to nisu.

Tko je ovdje ovlašten ili siguran da smije uvjeriti nekoga da ga njegov vlastiti osjećaj - vara??

Nigdje se takva pitanja ne bave ničim drugim osim baš mišljenjem ispitanika, bez puno filozofije, no vidim da je ovdje intencija da se te ljude, koji vele da su siromašni, uvjeri da su oni ustvari bogati... duhom možda i jesu, vjerojatno puno više od onih koji su materijalno bogati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #39 : Rujan 13, 2009, 12:13:43 poslijepodne »
Krivo si doživio, jer sam se ogradila od takvog shvaćanja uvodnom rečenicom:


Ja ne mislim da sam bokčija, pa baš i nemrem dati analizu koja bi bila općenita i vrijedila za sve Hrvate.


Naravno, nisam bogata (prema hrvatskim kriterijima), živim jedan sasvim prosječan život.
A to sigurno ne znači da sam bokčija. Niti se tako osjećam.
A ti?
« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2009, 12:39:10 poslijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #40 : Rujan 13, 2009, 02:47:01 poslijepodne »
I neka nitko ne pita: Zašto hrvati misle da su siromašni, jer ne trebaju misliti, hrvati JESU siromašni, s iznimkom od 20% onih koji to "možda" nisu, ali tko zna...

Rožica nemrete na osnovu cca 30 ljudi v Gorice teri jeju ze smeča reči da je Gorica bokčija. Mi sim govorimo o nekakovomu prosjeku. A u prosjeku si imaju aute, mobitele i stanove. E sad to kej to imaju na kredit - to je druga pesma.

Ne govorim @Tur niti brojem (30 ljudi niti o Gorici bokčiji - to ste vi samo pogrešno protumačili) niti o gradu, govorim o općenitom osjećaju hrvata i to sam i istaknula. To što sam ispričala samo jednu priču s ulice kojoj sam nazočila, ne znači da takvih priča nema ne samo u Gorici, nego ih nažalost ima i diljem cijele zemlje.

Ako netko ima stan, da li biste htjeli da takav proda i ostane i bez krova nad glavom i ta "zaštitna" 4 zida. Dajte, molim vas nemojte tako...pa ti zidovi štite mnoge od "onih hrvata iz ove teme" da sakriju i ne pokažu sav jad i bijedu života u siromaštvu. Čuvaju im još preostale mrvice ponosa i dostojanstva, za koje ne žele i neće pokazati da im je već odavno oduzeto, pogaženo, uništeno, da žive (čitaj preživljavaju-vegetiraju) poniženi, posramljeni, pogrbljeni na samom dnu dna života. Eh, kad bi zidovi pričati mogli i znali...vidjeli bismo deveti krug pakla, a ovako...

A krediti? Zar mislite da su mnogi ušli u kredite iz obijesti i bespotrebno. Neki jesu, ali mnogi i ne. Pa napišite nešto o toj drugoj pjesmi. Oni koji jesu sigurno su blizu tog devetog kruga, ako nisu u njemu.

Osvrnite se, popričajte s rodbinom, prijateljima, susjedima, poznanicima, pa ako će biti iskreni, shvatit ćete surovu stvarnost.

Tema je općenita, i odnosi se na sve Hrvate koji generalno misle da su bokčija, a realno to nisu.

Tko je ovdje ovlašten ili siguran da smije uvjeriti nekoga da ga njegov vlastiti osjećaj - vara??
[/color]

Nigdje se takva pitanja ne bave ničim drugim osim baš mišljenjem ispitanika, bez puno filozofije, no vidim da je ovdje intencija da se te ljude, koji vele da su siromašni, uvjeri da su oni ustvari bogati... duhom možda i jesu, vjerojatno puno više od onih koji su materijalno bogati.

@Sledge, potpisujem od riječi do riječi. Potpuno točno i ispravno napisano, a ono najvažnije poboldano. Vrijedi za ona 4 zida.

Krivo si doživio, jer sam se ogradila od takvog shvaćanja uvodnom rečenicom:


Ja ne mislim da sam bokčija, pa baš i nemrem dati analizu koja bi bila općenita i vrijedila za sve Hrvate.


Naravno, nisam bogata (prema hrvatskim kriterijima), živim jedan sasvim prosječan život.
A to sigurno ne znači da sam bokčija. Niti se tako osjećam.

A ti?

@Goričanka, prekrasno mi je pročitati ovo što se tiče vas, vaše obitelji i života. Bog vam daj tako živjeti do kraja i nikada ne vidjeti i upoznati onu veliku skupinu koji  su na staleškom dnu dna ovog društva. I da, vi ste očito jedna od sretnica koja može kazati da pripada ostatcima srednjeg staleža kojeg nepobitno nestaje i to galopirajući.

Na kraju da pripomenem, bila je na HTV-u prije par godina dokumentarna emisija (koja je na zahtjev gledatelja 2 x reprizirana) o "obrisanima - Druga smjena" ili tako nešto slično, a radilo se o generacijama "za poslodavce prestarima, a za mirovine premladima" ljudima između od 40<godina, a 55>. I zaista su obrisani. To je trebalo gledati, a treba gledati i danas oko sebe.

Danas u novinama "24 sata"  u rubrici "Glas naroda" piše-citiram: "SA 1500 KUNA SVI SMO MI BOGATAŠI  Ako je 1500 kuna dovoljno za normalan život u našoj Hrvatskoj, onda me ne zanimaju ničije imovinske kartice. umirovljenik, Cerna" Mislim da je svaki komentar suvišan.

Pa još kad vam se preko medija triumfalno oglasi "ZNA SE tko" pa isto tako triumfalno poruči (slobodno interpretiram)  kako još u ovih proteklih 7 mjeseci nisu kasnile plaće i mirovine iz proračuna, sačuvaj me Bože bilo kakvog osjećaja nesigurnosti, straha, neizvjesnosti ili nedaj Bože "osjećaja siromaštva". Ta od kud mi to pravo, ako je "ON-glista i majstor od rupa i rupetina" rekao da "nisu kasnile", a ja čitam "moguće  i da ih i ne dobijete - što hoćete, još vam se i nije sve dogodilo što bi moglo".






Tur

  • Gost
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #41 : Rujan 13, 2009, 04:42:37 poslijepodne »
Ne govorim @Tur niti brojem (30 ljudi niti o Gorici bokčiji - to ste vi samo pogrešno protumačili) niti o gradu, govorim o općenitom osjećaju hrvata i to sam i istaknula. To što sam ispričala samo jednu priču s ulice kojoj sam nazočila, ne znači da takvih priča nema ne samo u Gorici, nego ih nažalost ima i diljem cijele zemlje.

Ako netko ima stan, da li biste htjeli da takav proda i ostane i bez krova nad glavom i ta "zaštitna" 4 zida. Dajte, molim vas nemojte tako...pa ti zidovi štite mnoge od "onih hrvata iz ove teme" da sakriju i ne pokažu sav jad i bijedu života u siromaštvu. Čuvaju im još preostale mrvice ponosa i dostojanstva, za koje ne žele i neće pokazati da im je već odavno oduzeto, pogaženo, uništeno, da žive (čitaj preživljavaju-vegetiraju) poniženi, posramljeni, pogrbljeni na samom dnu dna života. Eh, kad bi zidovi pričati mogli i znali...vidjeli bismo deveti krug pakla, a ovako...

A krediti? Zar mislite da su mnogi ušli u kredite iz obijesti i bespotrebno. Neki jesu, ali mnogi i ne. Pa napišite nešto o toj drugoj pjesmi. Oni koji jesu sigurno su blizu tog devetog kruga, ako nisu u njemu.

Osvrnite se, popričajte s rodbinom, prijateljima, susjedima, poznanicima, pa ako će biti iskreni, shvatit ćete surovu stvarnost.

Ja sem dal Goricu samo za primer, al činjenica je da je tak i u celoj Hrvatskoj. Ima bokčije, normalno da ima. Pa de je nema? Ali reči da su Hrvati u prosjeku bokčija je smešno.
« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2009, 04:44:47 poslijepodne Tur »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #42 : Rujan 13, 2009, 05:30:23 poslijepodne »
Ali reči da su Hrvati u prosjeku bokčija je smešno.

Mislim da - na žalost - uopće nije smiješno. Jer je istina vrlo rijetko - smiješna.

Što znači prosjek? Da li je za zadovoljenje te forme dovoljno reći neki postotak, recimo - 50%??

Jer ako je - a istina je još poraznija - onda je reći "u prosjeku" laž. Obzirom je istina puno gora... I ovaj puta za to treba uzeti u obzir REALNU situaciju. Koju nije problem potkrijepiti brojkicama...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #43 : Rujan 13, 2009, 08:32:42 poslijepodne »

Što znači prosjek? Da li je za zadovoljenje te forme dovoljno reći neki postotak, recimo - 50%??


A šta znači bokčija? I koji postotak zadovoljava tu formu?
I s kim se to uspoređujemo da bi rekli da smo bokčija?

Rožica, pustite srcedrapateljne priče. Sirotinje ima, to je nedvojbeno, ali ne ništa više nego drugdje. Nemam sad vremena ali bum vam sutra napisala koju i o tome.
Di je taj silni mnogobrojni gladni napaćeni narod? Di je?
Ne izlazi na prosvjede to je sigurno. Znači ne buni se. Znači dobro mu je.
Jer meni kad čine nepravdu ja glasno vičem i teram mak na konac dok ne isteram.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zašto Hrvati misle da su siromašni?
« Odgovori #44 : Rujan 13, 2009, 08:40:45 poslijepodne »
A šta znači bokčija? I koji postotak zadovoljava tu formu? I s kim se to uspoređujemo da bi rekli da smo bokčija?

Pa tro znači da zadovoljava određene razine standarda međunarodno propisane (da, i to je propisano!!). A uspoređujemo se sa drugim narodima i zemlja iz svijeta.

Ne izlazi na prosvjede to je sigurno. Znači ne buni se. Znači dobro mu je.

Blago tebi i tvojoj logici.  :o :o :o

Znaš onaj vic o držanju ribica i akvarija i pederima? Isti logički zaključak...  ::)

Jer meni kad čine nepravdu ja glasno vičem i teram mak na konac dok ne isteram.

To si ti. No 90% ljudi nisu takvi.

Možda nemaju pameti za prosvjed. Možda nemaju smisla za organizaciju istoga. Možda su mutavi pa ne viču. Možda su toliko oguglali na nepravdu da nemaju snage više ni buniti se. Možda nemaju ni fizičkih mogućnosti za to. Možda...

No sve to ne znači da ne zaslužuju pravdu i boljitak samo zato jer su nemoćni poduzeti nešto.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”