Autor Tema: PRIJATELJSTVO  (Posjeta: 3571 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nika

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
PRIJATELJSTVO
« : Studeni 15, 2009, 11:48:01 poslijepodne »
Dragi prijatelji.Zanima me,što za vas znači prijateljstvo i koliko vam je vazno?
Čovjek uči dok je živ,na kraju umre bedast.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PRIJATELJSTVO
« Odgovori #1 : Studeni 16, 2009, 07:58:51 prijepodne »
Čim si nepoznate ljude oslovila sa "prijatelji", znači da je Tebi taj pojam vrlo, ali vrlo širok... no smatram da su prijatelji prave rijetke biljke, i da je "prijatelj" od "prijatelja" ogromna razlika...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

hornet34

  • Gost
Odg: PRIJATELJSTVO
« Odgovori #2 : Studeni 16, 2009, 02:00:20 poslijepodne »
u pravu si sledge,i ako imaš samo jednog iskrenog...ali stvarno iskrenog i pravog prijatelja,jako si bogat čovjek,jer PALE SAM NA SVIJETU ne funkcionira.Nika pravo prijateljstvo puno mi znači ijako mi je važno.

Offline Nika

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: PRIJATELJSTVO
« Odgovori #3 : Studeni 16, 2009, 06:37:50 poslijepodne »
Drago mi je da ste komentirali na moju temu....prijateljstvo.To što sam oslovila nepoznate ljude sa prijatelji,ne znači da je prijateljstvo za mene širok pojam.To sam učinila iz tog razloga što se obično ljudi na forumima oslovljavaju sa "prijatelju".za mene konkretno prijatelj je velika stvar.Ja se mogu pohvaliti da imam prijateljicu već33 godine.Sretna sam što postoji i čuvam ju kao kap vode na dlanu.Pozdrav.
Čovjek uči dok je živ,na kraju umre bedast.

shaka zulu

  • Gost
Odg: PRIJATELJSTVO
« Odgovori #4 : Studeni 16, 2009, 08:18:10 poslijepodne »
Tera su prijatelstva trajnija;ona z vrtiča,škole,posla,..?
A z druge pak strane,jel muška il ženska?
Jel moguča varijanta muško-ženskoga prijatelstva a da negdo nekoga neče "maznuti"?

Offline Nika

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: PRIJATELJSTVO
« Odgovori #5 : Studeni 16, 2009, 10:00:43 poslijepodne »
Moguče i jedno i drugo.Pitanje je da li je prijateljstvo pravo ako se dogodi ono drugo.S druge stane je pitanje koliko su ljudi spremni žrtvovati prijateljsto za ono drugo.O tome bi se dalo puno govoriti.Mislim da je tema zanimljiva.
Čovjek uči dok je živ,na kraju umre bedast.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: PRIJATELJSTVO
« Odgovori #6 : Studeni 17, 2009, 12:35:26 poslijepodne »

Pravog je prijatelja teško naći, a još ga je teže zadržati, vele mudri ljudi. Takve se dragocjenosti grade i njeguju godinama.

Život je danas površan, svi smo postali površni, pa ćemo često prijateljem nazvati onoga s kim povremeno popijemo kavu,  a koji će sutra odmahnuti rukom i okrenuti nam leđa kad ga zamolimo za neku uslugu. Koliko sam primijetila, mladi danas najčešće imaju jako puno "prijatelja", a da zapravo ne znaju što je istinsko prijateljstvo i kad ih natjeraš da malo bolje promisle i ocijene ta "prijateljstva", iskreno će zaključiti da i nemaju stvarno blisku osobu kojoj se mogu obratiti kad im je teško ili kad su u krizi, jer ih mnogi od njih ne žele niti saslušati, a kamoli se potruditi da im na bilo koji način pomognu.

A evo odličnog primjera što prijateljstvo nije:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sletio-autom-sa-ceste-i-pobjegao-a-ozlijedjenog-suputnika-ostavio-u-vozilu/460438.aspx