Autor Tema: Žicanje sa osjećajima  (Posjeta: 13628 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Žicanje sa osjećajima
« : Rujan 23, 2009, 11:47:07 prijepodne »
Primio ja pismo, piše mi "Izdavačka kuća umjetnika koji slikaju ustima i nogama d.o.o.". Pismo napisano ustima od neke curice i dolje slika male djevojčice koja u ustima drži kist i slika na platno. U pismu još i 12-tak božičnih čestitaka, isto toliko koverti, cjenik ostalih proizvoda oslikanih ustima i nogama (šalice, kuhinjske krpe, podloge za miš, set za manikuru....), kalendar (džepni i stolni), 6 privjesnica za pokone i uplatnica (prazna).

Kažu mi da to košta 120,00 kuna.

Dajem uvijek, na semaforu, kada mi dođu na vrata, uplatama u banci, zovem 060..., skupljam plastične flaše i dijelim siromašnika koji ih skupljaju....

Ali moram priznati da me smeta kada me netko dovede pred gotov čin, pošalje proizvod i stavi me pred zid. Kaj bi ja sada trebao raditi, vratiti? Provjerio sam na internetu i fakat se ti ljudi muče. Malo mi upada jedino u oko "izdavačka kuća d.o.o." - ali po forumima ne vidim da se netko tuži

Al opet sam u nedoumici....ak nedam ništa osječati ću se ko govno, ak vratim - pizda, ak platim - magarac...zakaj jednostavno ne pitaju i dal bi im....

edit: popravila sam slovo Č u naslovu
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2009, 11:57:40 prijepodne plemenitašica »
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

plemenitashica

  • Gost
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #1 : Rujan 23, 2009, 11:59:21 prijepodne »
Primio ja pismo, piše mi "Izdavačka kuća umjetnika koji slikaju ustima i nogama d.o.o.". ........

Al opet sam u nedoumici...........zakaj jednostavno ne pitaju i dal bi im....

Upravo to i rade – pitaju.
Ne obavezuju vas, nego pitaju da im pomognete.
Svake godine šalju replike svojih uradaka.

Jedne godine sam poslala 2000 kn i zvali su me što želim da mi pošalju za uzvrat.
Nisam htjela ništa, ali su inzistirali i onda smo dogovorili da će mi poslati nekoliko dječjih slikovnica (koje su bile najčitanije i kolale su po familiji), pa neke ukrasne papire, pa neke marame, pa replike slika ali ne u formatu razglednica, nego veće, kalendare.
Osim toga, ako platite preko firme pošalju vam i račun da si odbijete pretporez.

Ako ste odlučili pomoći tu udrugu (jer oni su registrirani kao poduzeće u sustavu PDV), nećete pogriješiti.
Svakako preporuka. (na prošlom forumu smo već pisali o njima, ali ste vjerojatno previdjeli).   :)
A i to kaj ste dobili u koverti vrijedi toliko.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #2 : Rujan 23, 2009, 02:13:56 poslijepodne »
Meni svake godine pošalju te čestitke i ja svake godine kupim.
Odlično mi je to jer onda i ja bar za Božić šaljem prave čestitke  :-*
Samo ove godine su rano tebi poslali fitt  :-[
Meni obično dođu početkom studenog. Ma taman.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #3 : Rujan 23, 2009, 03:30:53 poslijepodne »
Svakodnevno se suočavam sa raznoraznim prijevarama kojima raznorazi debili pokušavaju namaknuti novac bez rada i ne prezaju od ničega. Mailovi sa bolesnom djecom i brojevima računa, velikim dobicima raznoraznih knjižara u kojima sitnim slovima napišu da si dobio "gotovo" sigurno i da moraš kupiti knjigu ako želiš sudjelovati. Jednom su mi došli da li želim da mi besplatno ukucaju podatke u nekakav adresar, nakon moga pristanka su mi poslali račun od 1300,00 kuna i obavezu da me u adresar stavljaju bez pitanja sljedečih 5 godina i to mi naplate. Sreča da imam za najboljeg prijatelja odvjetnika koji jede takve za doručak.

Hvala na odgovorima, vidim da se ovdje treba dati i dati ću.

Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #4 : Rujan 23, 2009, 05:29:15 poslijepodne »
To gdje ćeš dati a gdje ne je stvar osobne procjene i ne daj da naši komentari donesu tvoju odluku.
Meni se sviđa da mi oni to pošalju doma, ali razumijem i da ima ljudi kojima to nije baš najsretnije rješenje upravo iz razloga koje si naveo u svom prvom postu.
I u pravu si kad kažeš da ti na neki način nameću obavezu da to kupiš. Bez obzira što ta obaveza nije nigdje nego u glavi onoga koji ju stvori, ipak se osjećaš loše ako ne kupiš, a to je manipulacija.
No, velim ti meni je to ispalo slučajno o.k.
Onog trena kad mi to više ne bude pasalo neću kupiti njihove čestitke i bok.
Dajem gdje mislim da trebam ali ne nužno onima koji se najbolje reklamiraju. Zapravo uvijek onima za koje nitko ne zna i ne mari, a kamo li da imaju kakvu reklamu.

A kad smo već u takvim vodama i da ne bi bilo kasno, jer vrijeme leti, možda ne bi bilo loše organizirati kakvu forumsku Božićnu kasicu, kojom bi se razveselilo onoga koga odlučimo razveseliti. Po mogućnosti nekoga iz našeg lijepog grada  :-*
Mislim da bi to bila lijepa gesta. Kaj velite?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #5 : Rujan 23, 2009, 05:52:27 poslijepodne »
Imao je HNS dobru stvar sa prikupljanjem igračaka, evo ideje da malo prošire štand...
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #6 : Rujan 24, 2009, 10:52:21 prijepodne »
zbog silnih potreba je došlo i do poplave traženja pomoći. tako je došlo i do inflacije empatije. tko može, treba svakako pomoći, ali smo prisiljeni nekima pomoći, a neke odbiti. ideja s kasicom prasicom je jako dobra. podržavam
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #7 : Rujan 24, 2009, 10:59:18 prijepodne »
Apsolutno dobra ideja o kasici. To možda treba odraditi s centrom za socijalnu skrb ili sa crvenim križem.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #8 : Rujan 25, 2009, 07:10:21 poslijepodne »


Pridružujem se!!!   :)

Tur

  • Gost
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #9 : Rujan 26, 2009, 09:24:48 prijepodne »
Primio ja pismo, piše mi "Izdavačka kuća umjetnika koji slikaju ustima i nogama d.o.o.". Pismo napisano ustima od neke curice i dolje slika male djevojčice koja u ustima drži kist i slika na platno. U pismu još i 12-tak božičnih čestitaka, isto toliko koverti, cjenik ostalih proizvoda oslikanih ustima i nogama (šalice, kuhinjske krpe, podloge za miš, set za manikuru....), kalendar (džepni i stolni), 6 privjesnica za pokone i uplatnica (prazna).

Kažu mi da to košta 120,00 kuna.

Dajem uvijek, na semaforu, kada mi dođu na vrata, uplatama u banci, zovem 060..., skupljam plastične flaše i dijelim siromašnika koji ih skupljaju....

Ali moram priznati da me smeta kada me netko dovede pred gotov čin, pošalje proizvod i stavi me pred zid. Kaj bi ja sada trebao raditi, vratiti? Provjerio sam na internetu i fakat se ti ljudi muče. Malo mi upada jedino u oko "izdavačka kuća d.o.o." - ali po forumima ne vidim da se netko tuži

Al opet sam u nedoumici....ak nedam ništa osječati ću se ko govno, ak vratim - pizda, ak platim - magarac...zakaj jednostavno ne pitaju i dal bi im....

edit: popravila sam slovo Č u naslovu

Pa ne bi rekel da je to nametanje nečega. Ljudi ti to pošelu - ak očeš i moreš pomori, ak nemreš - nemoj. Nigdo te ne sili. Oni ti samo ukažu na to vu kakove situacije se nalaze i pod terim uvetima delaju.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Žicanje sa osjećajima
« Odgovori #10 : Rujan 26, 2009, 10:36:24 prijepodne »
Ne slažem se, kada mi pošalju gotov proizvod, pismo sa srceparajučom slikom i račun to je ipak nametanje. Bar meni, kojemu srce puca kada vidi takve stvari i sigurno nebudem to vratil i sigurno nebudem to bacil u smeče. To je za mene bizizlazna situacija (dakle ZA MENE). Da su poslali brošuru sa brojem računa, recimo - to ne bi bilo nametanje več ukazivanje.

Uopče ne dvojim da im treba i dali im budem dao. Kad treba, treba. Ak imam 500 kn na računu dal bum 500, ak imam 20, dal bum 20. Nije problem. Samo - toliko me bombardiraju lažnim e-mailovima, dolaze mi na vrata žicat - nemaju za kruh a imaju cigaretu u ustima - pisma sa srceparajučim sudbinama...... Tak da pušem na hladno.

Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator