Autor Tema: Cemu pridjev hrvatski?  (Posjeta: 8215 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #15 : Studeni 13, 2010, 09:20:49 poslijepodne »
dadi, HNS-ovac nisam,  ali da mi je prije bilo bolje, istina je.  


Za  svu djecu koja su rođena i preživjela
1950-te, 60-te i 70-te !!

Prvo, preživjeli smo i rođeni smo normalni, iako su naše majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pušile i radile do zadnjeg dana trudnoće i nikad nisu bile testirane na dijabetes

U to vrijeme upozorenja u stilu "čuvati daleko od dohvata djece" na bočicama sa lijekovima, vratima i ormarima nisu postojala...



dadi, kad prestaneš kopati nos i pišati u pampersice, možda shvatiš zašto je nama nekada bilo bolje nego danas ...[/font]

@koko
Svaka čast!  :)  :)  :)Super post!

@dadi,
možda bi ti postovi izgledali inteligentnije da ti neka stara "omladinka" iz DC ne šapće kaj da pišeš...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #16 : Studeni 13, 2010, 09:33:24 poslijepodne »
kao što rekoh, mali ožboltići su ljuti na sebe i na cijeli svijet....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #17 : Studeni 14, 2010, 09:14:48 prijepodne »
dadi,a di si ti onda živel.Ja sam cijeli život živila u VG,domaća dekla,reklo bi se plementaškoga roda,no to ni ni bitno.Od kad znam za sebe išla sam u crkvu,i moji roditelji,bake djedovi i cijela šira obitelj.Najljepše je bilo poslje meše kad smo se svi skupili ispred crkve i spominjali se.U Međigorju smo bili godinu dana nakon što su počela ukazanja.Na vjeronauk smo išli redovito,čak štoviše sa mnom su na vjeronauk išla djeca mnogih naših uglednih učitelja,i na pričest i na firmu.Svi moji su bili zaposleni,neki na prosječnim mjestima,neki na rukovodečim,niko ni bil u partiji i svi smo živjeli odlično,čak što više pre dobro,i niko nas nije ni proganjao ni zlostavljao zbog toga.Reci a di si ti živio?

Živel sam u Zagrebu, a mama mi je bila prof engleskog u pod ravnateljstvom žene koja je bila istaknuta članica SKJ! Tata je od Hrvatskog proljeća bil na meti komunjara, zbog toga nije mogel ni posel u struci dobiti, a višestruko je bil i izudaran na raznoraznim "obavjesnim razgovorima" Imali smo učestale premetačine kuće jer smo primali Hrvatsko slovo (ak znaš o čem govorim)....


@dadi,
možda bi ti postovi izgledali inteligentnije da ti neka stara "omladinka" iz DC ne šapće kaj da pišeš...

Moji postovi bili inteligentni ili ne su moji postovi! Nemam se razloga ni hvaliti ni sramiti prošlosti svoje obitelji, al ono što nadasve poštujem i ljubim je moja domovina i sve što je u njoj HRVATSKO!

Nije mi jasno da Vas smeta ono kaj je u ne tako davnoj prošlosti smetalo naše susjede!

A već sam na ovom forumu davno objasnil da nisam član niti jedne stranke i nemam potrebe da mi itko šapće bilo kaj!
A kaj se "inteligentnog" posta kojeg je koko postavil tiče to je post koji je pred više mjeseci kolao putem e-maila i ne odnosi se na bolji život u Jugi neg na nekaj potpuno deseto!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #18 : Studeni 14, 2010, 10:02:23 prijepodne »
... koliko sam ja shvatil, ti si još kao malji deca postao antidržavni element, ne svojom voljom i zato mrziš svaku vlast i autoritet. Vidiš, i ja sam tu doma, od kad znam za sebe, išel sam redovito k meši i na vjeronauk, starcisu mi delali u firmama od vitalnog značaja za zemlju, na čelu koje su bili sve iskusni partijci, ali opet nisam imal ni premetačine nit mi je stari išel na obavjesne razgovore. Znači, tebe Beus podsvjesno podsječa na nekog lika koji ti je dolazil u premetačinu, A HNS u SKJ ?  Moraš znati da je najveća koncentracija bivših članova SKJ u današnjem HDZ-u. pa ti onda dalje mrzi i budi pun strahova. Vidiš, u prošlom sistemu barem se nismo bojali da ćemo ostati i bez kruha, a danas je situacija sasvim drukčija. sjeti se poslovice:  TITO JE KRAO, ALI JE I DAO, A OVI KRADU, AL NE DADU ....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #19 : Studeni 14, 2010, 12:40:20 poslijepodne »
A OVI KRADU, AL NE DADU ....

Dadu možda ne, jer Dado drži lojtre. ;D

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Cemu pridjev hrvatski?
« Odgovori #20 : Studeni 15, 2010, 04:07:30 poslijepodne »
 I meni je to cudno sto dado veli, jer i mi smo ovdje isli u gorici na vjeronauk, u crkvu.. mislim, natjerali su me, mada ja nebi iso hahaha... večecasni nam dolazio na staru godinu u kucu posvetiti. Znam slucajeve iz nekih krajeva di su u vecini bili srbi, to se znalo svasta dogadjati oko odlazaka u crkvu, no ja bas neznam da je na ovom gorickom prostoru bilo nekih problema oko toga. No opet, pitanje je zasto je njegova obitelj bila na udaru, prije bi reko da to nije bilo zbog odlazaka u crkvu, nego kao sto je spomenuo hrvatskog proljeca, svi koji su imalo u to bili umjesani, bili su na tapeti one drzave i nisu ih bas pustali na miru.