Autor Tema: Afere u Turopoljskom nogometu  (Posjeta: 21820 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Afere u Turopoljskom nogometu
« : Studeni 24, 2009, 06:15:01 poslijepodne »
Nažalost afere u nogometnom svijetu ne tiču se samo svjetskih liga. Prema nogometnim krugovima u Velikoj Gorici, NK Gradići su posljednje kolo ( prije 2 dana ) kupili utakmicu za cca 10.000 kn ( ili 500 kn po igraču ) od NK Meštrica.

Kada se zbroje kockice izgleda da bi to moglo biti istina. Na poluvremenu su gubili 0:1, a odmah na početku drugog poluvremena igrač Meštrice je napravio grubi faul u kaznenom prostoru nad Modlicem igračem Gradića. Dalje poznata stvar, Gradići pobjedili 3:2.

Nije ostala niti neprimjećena svađa predsjednika i trenera Gradića, a čini se kako Dean Klafurić bježi od afere te je već dao ostavku na mjesto trenera NK Gradića.

Ova kupovina je Gradićima omogućila da budu jesenski prvaci u ligi ispred Lomnice i Save.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #1 : Studeni 24, 2009, 08:44:03 poslijepodne »
Oni koji su skloni muljanju, nemogu oni ni nogomet poštedjeti od toga, to je u krvi i teško se mijenja.
"Vuk dlaku mijenja ali ćud nikada" "Para vrti gdje burgija neće", tuđe (naše) pare još više, i eto slučajno su Gradići u pitanju,
pa ne bi bilo loše da se udruže Gradići i Lekneno, grad da još jedan milijunček naših para, te napravimo još jedan klub pod imenom Nenograd.

Offline susjedi_vg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #2 : Studeni 25, 2009, 12:13:02 prijepodne »
Ništa novo... Ne govorim o gore navedenom slučaju (nisam upoznat), ali su takve stvari nažalost normalne u nižim ligama. Tek sad na proljeće počinje prava "shoping mania". Nažalost to je teško spriječiti jer u većini tih klubova igrači igraju za crkavicu ili za klopu i cugu. I onda kad dođe ponuda da se proda utakmica većina će ih pristati.

Tur

  • Gost
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #3 : Studeni 25, 2009, 08:25:56 prijepodne »
Nažalost to je teško spriječiti jer u većini tih klubova igrači igraju za crkavicu ili za klopu i cugu.

Z ovem se ne slažem. Denes je (nažalost) došlo takovo vreme da ti nigdo neče igrati zabadav. Veruj mi, svi ti dečki primaju plaču i to pristojnu.

I onda kad dođe ponuda da se proda utakmica većina će ih pristati.

Ne pristaju igrači (njih se ni ne pita), neg vodstvo kluba. I to zato da bi mogli isplatiti igračima plaće ili na vreme platiti režije.

Tur

  • Gost
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #4 : Studeni 25, 2009, 08:28:13 prijepodne »
Ništa novo... Ne govorim o gore navedenom slučaju (nisam upoznat), ali su takve stvari nažalost normalne u nižim ligama.

U nižim ligama? Hm... http://www.javno.com/hr-sport/skandal---namjestanje-utakmica-u-premiershipu_137707

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #5 : Studeni 25, 2009, 08:36:03 prijepodne »
Nažalost afere u nogometnom svijetu ne tiču se samo svjetskih liga. Prema nogometnim krugovima u Velikoj Gorici, NK Gradići su posljednje kolo ( prije 2 dana ) kupili utakmicu za cca 10.000 kn ( ili 500 kn po igraču ) od NK Meštrica.

Kada se zbroje kockice izgleda da bi to moglo biti istina. Na poluvremenu su gubili 0:1, a odmah na početku drugog poluvremena igrač Meštrice je napravio grubi faul u kaznenom prostoru nad Modlicem igračem Gradića. Dalje poznata stvar, Gradići pobjedili 3:2.

Nije ostala niti neprimjećena svađa predsjednika i trenera Gradića, a čini se kako Dean Klafurić bježi od afere te je već dao ostavku na mjesto trenera NK Gradića.

Ova kupovina je Gradićima omogućila da budu jesenski prvaci u ligi ispred Lomnice i Save.
ovo jednostavno ne može biti istina. nije istina ni da su gradići prošle sezone prodali utakmicu ostrni i nije istina da je to bilo za 10000 kuna. nije istina ni da su igrači dobili po 200 kuna (neki navodno nisu htjeli uzet novce). sve su to objede i laži.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #6 : Studeni 25, 2009, 09:07:28 prijepodne »
pa nitko nije niti spomenuo ostrnu i ne znam kaj jos....ja naravno nemam dokaze ali sam sve to cuo od ljudi koji su unutra oko naseg nogometa...a i potvrdjena je informacija da dean odlazi. najbolje od svega sto mi je frend jucer , igrac mestrice potvrdio da su gradici jos u tjednu nudili cifru od 500 kn po igracu ( cca 10.000 kn ), da mestrica pusti tekmu.

Offline susjedi_vg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #7 : Studeni 25, 2009, 06:42:29 poslijepodne »
Nažalost to je teško spriječiti jer u većini tih klubova igrači igraju za crkavicu ili za klopu i cugu.

Z ovem se ne slažem. Denes je (nažalost) došlo takovo vreme da ti nigdo neče igrati zabadav. Veruj mi, svi ti dečki primaju plaču i to pristojnu.

I onda kad dođe ponuda da se proda utakmica većina će ih pristati.

Ne pristaju igrači (njih se ni ne pita), neg vodstvo kluba. I to zato da bi mogli isplatiti igračima plaće ili na vreme platiti režije.


Pa iz prve ruke znam da ih većina ne dobiva plaću. Možda za benzin ili premije po golu, neki bolji igrači dobiju po 500 kuna. Pa kad nenadano uleti 500 kuna, ili koliko već, nitko se ne buni.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #8 : Studeni 25, 2009, 09:30:21 poslijepodne »
da nitko se ne buni...ali netko bi se ipak trebao pobuniti kad se dijeli novac koji je dobiven iz zajednice sportskih udruga za rad mladeži u klubu, a kad ono to je novac za kupovanje seniorskih utakmica....i još k tome da li netko dobiva plaću ili.... pa tko i malo nešto zna o nogometu zna da pereković golman ne brani za manje od 10.000 kn po sezoni, a on bas brani u gradićima.  hehe

Tur

  • Gost
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #9 : Studeni 25, 2009, 09:36:08 poslijepodne »
Pa iz prve ruke znam da ih većina ne dobiva plaću. Možda za benzin ili premije po golu, neki bolji igrači dobiju po 500 kuna. Pa kad nenadano uleti 500 kuna, ili koliko već, nitko se ne buni.

Dejte najte mlatiti praznu slamu. Iz koje prve ruke? Pa nigdo ni bedast da bi uz posel još išel i bežat saki drugi dan na trening i v nedelu kad si očeju imeti mira išel napucavat balon. Još da sluša psovke s tribina uz se to kad krivo doda i sve to ZABADAV! Još morem verovati da bi se vu sakomu selu našlo 3-4-5 takovih bedaka, ali 11 teško!

A v teromu se rangu natječe taj vaš klub "iz prve ruke" (ak ni tajna)?

« Zadnja izmjena: Studeni 25, 2009, 09:38:43 poslijepodne Tur »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #10 : Studeni 25, 2009, 10:39:03 poslijepodne »
Pa iz prve ruke znam da ih većina ne dobiva plaću. Možda za benzin ili premije po golu, neki bolji igrači dobiju po 500 kuna. Pa kad nenadano uleti 500 kuna, ili koliko već, nitko se ne buni.



A v teromu se rangu natječe taj vaš klub "iz prve ruke" (ak ni tajna)?



gospon Tur, najte Vi mlatiti praznu slamu, ima klubova koji igraju 4 ligu a dečki igraju za kobase ili ćevape, provjereno, e sada ako Vas baš zanima Vi odite i istražite koji su to klubovi. Nažalost takvi klubovi ne dobiju ili jako malo dobiju od grada ili saveza sportskih udruga, jer ona je rezervirana za NK Gorica, NK Polet, sada i NK Gradiće, NK Nenograd (Lekneno- Gradići) ako se osnuje, taj bi mi jako puno značio da se spoji.

« Zadnja izmjena: Studeni 25, 2009, 10:41:22 poslijepodne JosipJoža »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #11 : Studeni 26, 2009, 12:07:16 prijepodne »
A,omerta je pukla mam zutradan f dučanu da su Jagica i Regica počele lajati...  ^-^

Tur

  • Gost
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #12 : Studeni 26, 2009, 08:38:34 prijepodne »
gospon Tur, najte Vi mlatiti praznu slamu, ima klubova koji igraju 4 ligu a dečki igraju za kobase ili ćevape, provjereno, e sada ako Vas baš zanima Vi odite i istražite koji su to klubovi.

Pa ak već iznosite "provjerene" podatke onda bi bil red da i velite koji su to klubovi. Ne ovak na principu rekla-kazala. Idi pa vidi. 

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #13 : Studeni 26, 2009, 02:49:21 poslijepodne »
postoje klubovi u kojima igraci igraju za male ili nikakve novce, kao mraclin ili jelačić. a to je moguće samo zato jer su u 4. ligi, a  nadobudni klinci misle da će odatle u 1. ligu pa igraju rađe u 4. ligi bez novaca, nego u 5. za više. ali to je samo dio igrača.

vidim da smo skrenuli s teme....ja sam se malo pozabavio kupljenom utakmicom nakon što sam vidio da za ovu temu ima interesa i nazvao par prijatleja u gradićima. tako sam saznao točno tko je dao novce za kupovinu utakmice, jedan autoprijevoznik iz gradića ( znam koji je, ali ne želim ga ovdje spominjati iz razloga što je on samo htio pomoći klubu ) i imam priznanje trojice igrača, dvojice iz meštrice i jednog iz gradića.

malo je čudno da se u tako niskom rangu utakmice tako skupo plaćaju, a ljudi iz uprave gradića koji rade oko kluba su se dobro pomičili posljednjih mjeseci da namaknu novce za stvaranje momčadi. kad sam vidio u sportskima jučer tko igra u gradićima sve,  moja procjena je da to ne košta ispod 18.000 kn mjesečno + treneru ( sada bivšem ) cca 4000....a ne mogu biti prvi bez kupovine...malo smijesno...zar ne ?

k tome još treba dodati ( kako kaže moj izvor iz gradića ) i neke druge stvari poput dosuđenih penala i to u skoro svakoj utakmici bar jedan kad gradići igraju doma...koliko to košta ?


Offline susjedi_vg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: Afere u Turopoljskom nogometu
« Odgovori #14 : Studeni 26, 2009, 06:02:01 poslijepodne »
Pa iz prve ruke znam da ih većina ne dobiva plaću. Možda za benzin ili premije po golu, neki bolji igrači dobiju po 500 kuna. Pa kad nenadano uleti 500 kuna, ili koliko već, nitko se ne buni.

Dejte najte mlatiti praznu slamu. Iz koje prve ruke? Pa nigdo ni bedast da bi uz posel još išel i bežat saki drugi dan na trening i v nedelu kad si očeju imeti mira išel napucavat balon. Još da sluša psovke s tribina uz se to kad krivo doda i sve to ZABADAV! Još morem verovati da bi se vu sakomu selu našlo 3-4-5 takovih bedaka, ali 11 teško!

A v teromu se rangu natječe taj vaš klub "iz prve ruke" (ak ni tajna)?

Naravno da nije tajna. Prva županijska liga istok. I ne bi vjerovali, ali nađe se i 11 bedaka koji igraju zabadav, dobro nije zabadav, za piće i klopu poslije utakmice. Ima ljudi koji uživaju u nogometu.
Mene više brine ko je toliko lud da u tom rangu natjecanja ide uopće kupovati utakmicu.