Autor Tema: Novinari su krivi što je pala kiša, što je nasip popustio.  (Posjeta: 3975 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Novinari su krivi što je pala kiša, što je nasip popustio.
« : Listopad 05, 2010, 08:59:54 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/zagreb/novinari-su-krivi-sto-je-pala-kisa-sto-je-nasip-popustio-clanak-199524

Novinari su krivi što je pala kiša, što je nasip popustio.

Ante Šimunović, Dražen Barišić i Tajana Amšel Zelenika optužili novinare za neprofesionalno izvještavanje.

Piše: Lana Kovačević/VLM
– Lako je bilo o poplavi izvještavati s Prisavlja i iz toplih ureda – izjavio je za govornicom vijećnik Ante Šimunović optužujući time baš sve novinare za senzacionalizam prilikom izvještavanja o najvećoj elementarnoj nepogodi koja je poharala Veliku Goricu. S njim su se složili i mnogi drugi – novinari su krivci.

Krivi su valjda zato što je nasip popustio, što je palo onoliko kiše, krivi su što ni u jednom trenutku nisu pisali o neprospavanim satima onih koji u tim trenucima nisu ni smjeli spavati.

Usuglasili su se vijećnici za govornicom tematske sjednice Gradskog vijeća – nećemo sada tražiti krivce, ali što jest, jest, novinari su pretjerali.

Baš nitko kritički nije reagirao na izjave koje je dao prvi čovjek Hrvatskih voda Jadranko Husarić samo nekoliko sati prije katastrofe – nema opasnosti. Nitko nije prozvao Husarića ni zbog neodržavanja ionako nikad do kraja sagrađenih nasipa. Zna to dobro i gradonačelnik Dražen Barišić. Ali su zato prozvani novinari.

– Nezadovoljan sam percepcijom šire javnosti i prenošenjem medija jer su u teškim trenucima, kada nam je trebala nadljudska snaga, visok moral i dobra organizacija, krajnje neprofesionalno izvještavali, izvlačeći primjere koji nisu generalno ocrtavali stanje na terenu – izjavio je za lokalne medije Barišić.

I novinari su, gradonačelniče, nezadovoljni, a ti isti primjeri i te kako imaju svoje ime i prezime i nisu “izvlačeni” – oni su proživljavali dramu, oni su bili na ulicama. Plakali, zapomagali, vrištali, oni su nas čekali u zarobljenim kućama.

– Izrazito me razočaralo što su mediji vrlo ružno i kritički izvještavali, a izostala je osnovna novinarska etika i moralnost – izjavila je deceovka Tajana Amšel Zelenika.

Blago nama, nakon samo tjedan dana znamo tko je kriv – mi novinari.

Komentari

05.10.2010. u 19:23h Velikogoričan56 je napisao/la:
Ako vas zanima jos toga slobodno pitajte, no nemojte nas smatrati budalama, doci ce izbori, nesto cemo i zapamtiti, kao sto smo zapamtili Piculi i njegovoj ekipi. Nemojte da se pokajemo za glasove koje ste od nas dobili.

05.10.2010. u 19:20h Velikogoričan56 je napisao/la:
Dragi vijecnici , jako sam razocaran vasimo ponasanjem prema nama gradjanima. Mi nismo ovce, znamo tko je kriv. Evo vam samo nekoliko tocki po kojima bi se moglo traziti krivce:
1. Vodeni val nije bio na nivou stogodisnjeg maksimuma za koji je programirana zastita grada Zagreba , a vrijedi i za Veliku Goricu - krivac Hrvatske vode
2. Zna se da su nasipi porozni i puni rupa od krtica, voluharica i stakora i to nije nista novo - krivac Hrvatske vode
3. Zasuni na sifonu na Odri nisu ispravni jos od 1991.godine, a to je glavni izvor vode koja je poplavila Cicku poljanu - krivac Hrvatske vode, odnosno koncesionar koji je preuzeo odrzavanje istih

Toliko o krivcima, novinari to sigurno nisu.

05.10.2010. u 16:56h Gustavo je napisao/la:
Svugdje su novinari krivi, ja bi njih ukinuo pa nitko ne bi ni znao da su ovi poplavljeni, a kamoli da političari mažnjavaju lovu, kladim se da bi ovi na vlasti podržali moj prijedlog.

05.10.2010. u 14:12h Jedina je napisao/la:
Gorički političari jedino znaju optuživati novinare. Uvijek su im krivi isključivo novinari. To je škola koju su naučili od ministra Šukera.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Novinari su krivi što je pala kiša, što je nasip popustio.
« Odgovori #1 : Listopad 06, 2010, 04:10:41 poslijepodne »
Čovek je z medija pak zna kaj novine/ari moreju napraviti.  ;) ;D
 :D  :D  :D

shaka zulu

  • Gost
Odg: Novinari su krivi što je pala kiša, što je nasip popustio.
« Odgovori #2 : Listopad 26, 2010, 12:21:06 prijepodne »
Neznam kam da ovo zapiknem...

GRADNJA NASIPA UZ SAVU - Kako bi se u budućnosti spriječile poplave, nužna je izgradnja nasipa uz Savu. Prema najavama iz hrvatske Vlade u gradnju nasipa na samoborskom, zaprešićkom, svetonedeljskom i ostalim područjima krenut će se po žurnom postupku. Samoborski gradonačelnik Krešo Beljak izjavio je da prema informacijama koje ima, neće biti otkupa zemljišta za buduće nasipe, već će se ići u izvlaštenje. Dobra je vijest da će građanima ipak biti isplaćen veći dio novčane odštete, no morat će pričekati proceduru.
http://www.radio-kaj.hr/