Autor Tema: Homofobija u Hrvatskoj  (Posjeta: 105994 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #30 : Svibanj 21, 2013, 10:05:00 prijepodne »
Stoljećima je homoseksualnost  u društvima smatrana poremećajem, dok su takve osobe na razne načina nalazile svoje mjesto u društvu , ovisno o razvoju društvene sredine gdje su živjeli. Ni do danas nije poznato ,u kolikoj se to mjeri može smatrati bolešću, poremećajem ili nešto sasvim treće.
Godine 1973. homoseksualnost je jednostavno uklonjena sa liste mentalnih oboljenja u SAD-u, a njihov primjer slijedile su i ostale države u Evropi. Na taj su način Amerikanci jednostavnim ukazom, političkom odlukom  „izliječili“ sve homoseksualce i oni su postali „normalni“.


 Danas se svi aktivisti homoseksualci i ostali pripadnici LGBT zajednice pozivaju na tu odluku.
Kako se političkom odlukom može bilo tko izliječiti,proglasiti ga zdravim bilo bi dobro znati!?
To je ipak učinilo Američko udruženje psihijatara i to ne samo pod pritiskom, nego sa vrlo nategnutom većinom. Dali bi to značilo da je taj argument ispravan i da on  predstavlja znanstvenu osnovu?
Kako bilo da bilo, to je najveće kolektivno ozdravljenje.


E sad, tko laže o bolesti, ili ne prosudi sam i misli si kaj hoćeš.


No tu nije kraj , jer sve se kasnije lijepo zakamufliralo, a ovih smo dana imali lagano odmatanje , tog celofana oko LGBT zajednica. Jer tu se lijepo umiješao Kinsey, zatim György Lukacs, pa  ‘Institut za društvena istraživanja kasnije nazvan Francuska škola, i mnogi drugi. Započinje bitka homoseksualaca protiv psihijatara i na razne su načine u Američkom kongresu lobirali za svoje stavove. Zatim na red dolaze mediji i nastaje prava poplava homoseksualaca u medijima, a nikako se ne smije zaboraviti Hollywood, zatim danas imamo Red Carpet, Farma, Big Brother, MTV.


Svi oni rade na veličanju i promicanju kulture LGBT udruga, svi pokušavaju da je društvo izvan njih nenormalno i pokušavaju sebe prikazati kao jedine prave.


Na stranu ako ti imaš simpatije prema tome, tvoj odabir. No ne vidim razlog zbog kojeg mene osuđuješ u pokušaja očuvanja obitelji kao jedini tradicionalne vrijednosti od postanka svijeta. Tvoja nesnošljivost prema crkvi i svemu kaj ima takav prizvuk je poznato, ne tražim tvoje bilo kakvo priznavanje, ali ne odobravam  ni tvoju manipulaciju.


Nastavak pisanja o toj temi gubi svaki smisao jer za tebe sve činjenice, navodi ili bilo kakvo mišljenje suprotno tvojem , je napad na nečiju slobodu.


LGBT zajednica i udruge, neopravdano i konstantno svojim djelovanjem narušavaju našu slobodu. To kaj ih ti podržavaš , slobodno napiši, ne trebaš biti prikriveni.   
Upamti, ja nikoga ne napadam !!
Svatko ima pravo na slobodan život, suživot pod uvjetom, da isto omogućava i drugome!!
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2013, 10:09:41 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #31 : Svibanj 21, 2013, 12:01:04 poslijepodne »
Potpisujem svaku riječ, poanta je jasna:

prava koja traže za sebe - ne daju drugima,
metode koje sami koriste - zamjeraju drugima čak i kada ih nema ili su neusporedivo manje od njihovih (ako ih nema, onda ih izmisle i nalijepe),
istina za koju se navodno zalažu - ne postoji kod drugih ako nije njihova i u skladu sa njihovom...

pojam tolerancije je nepoznat u njihovom osobnom ponašanju, kao i pojam poštovanja i uvažavanja, no to ih ne smeta da se sami pozivaju na iste te vrijednosti kada se osjećaju ugroženi, a to je nekako stalno... o

ni imaju prava otvoreno biti jednaki i otvoreno se boriti za sebe, no to isto pravo nemaju drugi, osobito ako je ta borba u koliziji sa njihovim ciljevima...

vrhunac svega je što te svoje ciljeve ne iznose iskreno i otvoreno, nego se stalno služe lažima i plitkom retorikom ugroženosti i nejednakosti, služe se farsom "ja te optužim a ti se onda vadi van iz toga..."... retorika ugroženosti je promašena i prozirna, i ista je već na slučaju hrvatskih Srba donijela previše zla ovom narodu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #32 : Svibanj 21, 2013, 10:13:48 poslijepodne »
Stoljećima je homoseksualnost  u društvima smatrana poremećajem...
...
Dali bi to značilo da je taj argument ispravan i da on  predstavlja znanstvenu osnovu?
Stolječima je crkva tvrdila da je zemlja ravna ploča. I kaj sad to treba značiti??? Za kaj je to dokaz? Misliš da ak buš još milion puta ponovil da je homoseksualnost bolest, da bu to onda i istina?

Ili misliš da sad kad se zemlja više ne smatra pločom, da se ploča pretvorila (abrakadabra?) u kuglu?

O čem se tu priča? Kakvi dokazi, kakvi argumenti? Sve kaj ja ovdje vidim i čitam su babske priče, rekla - kazala. To je kranje neozbiljno i nema ama baš nikakve osnove za neku ozbiljnu diskusiju.
Citat:
No ne vidim razlog zbog kojeg mene osuđuješ u pokušaja očuvanja obitelji kao jedini tradicionalne vrijednosti od postanka svijeta.
Ti pokušavaš očuvati obitelj time da braniš homoseksualcima da budu u nekoj bračnoj zajednici? Tako ti vidiš da se očuva obitelj? A kaj ak budu u bračnoj zajednici? Onda bu po tvojem manje obitelji na ovom svijetu? Ovo je stvarno krajnje nelogično kaj ti pišeš, da se ne izrazim gore.
Citat:
Tvoja nesnošljivost prema crkvi i svemu kaj ima takav prizvuk je poznato, ne tražim tvoje bilo kakvo priznavanje, ali ne odobravam  ni tvoju manipulaciju.
Niš ja ne manipuliram, ne krivi me za nekaj kaj ti delaš! Ja samo rušim tvoje tvrdnje i argumente koji nemaju smisla.
Citat:
LGBT zajednica i udruge, neopravdano i konstantno svojim djelovanjem narušavaju našu slobodu.
A di je tvoja sloboda napadnuta konkretno?
Citat:
Upamti, ja nikoga ne napadam !!
I te kako to radiš, samo nis siguran jel to delaš ciljano i svjesno, ili samo kao kolateralna šteta, znači ono - kvazi slučajno. No u svakom slučaju moraš znati da snosiš odgovornost za sve kaj pišeš, i moraš se suprostaviti kritici toga kaj pišeš.
Citat:
Svatko ima pravo na slobodan život, suživot pod uvjetom, da isto omogućava i drugome!!
Ak je tak kak veliš, onda zakaj baš ti ideš drugima braniti slobodan suživot nego se petljaš da mu onemogućiš ista prava koja ti imaš od rođenja? S jedne strane ovak pričaš, s druge strane onak. Kao da danas ne znaš kaj si jučer pripovedal. Ili si jedan dan prenosil nekaj od jednog, a drugi dan si sam malo mislil svojom glavom? Ajde priznaj, o čem se radi?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #33 : Svibanj 21, 2013, 10:20:44 poslijepodne »
prava koja traže za sebe - ne daju drugima,
Koja su to prava konkretno?
Citat:
metode koje sami koriste - zamjeraju drugima čak i kada ih nema ili su neusporedivo manje od njihovih (ako ih nema, onda ih izmisle i nalijepe),
Koje su to metode konkretno?
Citat:
istina za koju se navodno zalažu - ne postoji kod drugih ako nije njihova i u skladu sa njihovom...
O kojoj ti to istini konkretno govoriš?
Citat:
pojam tolerancije je nepoznat u njihovom osobnom ponašanju, kao i pojam poštovanja i uvažavanja, no to ih ne smeta da se sami pozivaju na iste te vrijednosti kada se osjećaju ugroženi, a to je nekako stalno... o
Kada konkretno su to homoseksualci netolerantni?
Citat:
ni imaju prava otvoreno biti jednaki i otvoreno se boriti za sebe, no to isto pravo nemaju drugi, osobito ako je ta borba u koliziji sa njihovim ciljevima...

vrhunac svega je što te svoje ciljeve ne iznose iskreno i otvoreno, nego se stalno služe lažima i plitkom retorikom ugroženosti i nejednakosti, služe se farsom "ja te optužim a ti se onda vadi van iz toga..."... retorika ugroženosti je promašena i prozirna, i ista je već na slučaju hrvatskih Srba donijela previše zla ovom narodu.
To je za mene sve pričala - kazala, ak ne napišeš o čem to konkretno govoriš. Tak bi i ja mogel nabrajati neke "istine" o različitim grupacijama, ali onda bi se i ja služil rekla - kazala metodom, a to je krajnje... neozbiljno

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #34 : Svibanj 22, 2013, 07:39:16 prijepodne »
Hajde ti Bobe konkretno , prošeći malo po gradu sa djetetom. Pa se onda javi i sruši sve moje teorije

Uživaj.
« Zadnja izmjena: Svibanj 22, 2013, 07:41:51 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #35 : Svibanj 22, 2013, 07:58:28 prijepodne »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #36 : Svibanj 22, 2013, 11:34:01 prijepodne »
Idemo, Milanoviću, pokaži i dokaži da ti je legalnost i poštovanje volje građana na prvom mjestu - kao što znaš trubiti kada želiš zaštititi svoje interese i interese lobija koji te podmazuju izvana... puna usta "prava", puna usta "sloboda", puna usta "zakona i ustava"... pa idemo to konačno i poštovati!!

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/inicijativa-u-ime-obitelji-prikupila-380-000-potpisa-dovoljno-za-referendum---287543.html
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #37 : Svibanj 22, 2013, 11:51:41 prijepodne »
Današnji dan je dobro počeo, sa lijepim vijestima, referendum će se MORATI održati, a i tradicionalni Hitler, više nego ikada bliži stvarnim akterima, je i sada tu... i jope - odličan!!

U ime obitelji
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #38 : Svibanj 22, 2013, 11:59:15 prijepodne »
Neka se vidi odakle ide nacizam i koje su stvarne namjere tih "boraca za jednakost"... ne sviđa im se što su toliko uložili u pedere, a sve uzalud...

BLANKA VLAŠIĆ IZGUBILA JE SPONZORSTVO ADIDASA ZBOG POTPORE GRAĐANSKOJ INCIJATIVI "U IME OBITELJI".

Toliko o demokraciji, slobodi izražavanja, toleranciji i dobronamjernosti nacista i fašista. Naravno, i Adidas je izgubio mene kao kupca. Fuer immer.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #39 : Svibanj 22, 2013, 12:06:50 poslijepodne »
Kakav li je ovo Dan Gospodnji:

1. Ustavni sud UKINUO i ZABRANIO DO DALJNJEGA seksualni odgoj Jovanovića u školama.

2. Ekipa "U ime obitelji" priopćila da je SAKUPILA potreban broj potpisa za referendum (prema zadnjim podacima, debelo preko 380.000!)

Još samo da Milanović objavi da daje ostavku cijela Vlada i to bi bilo to. :)

No, strpljenja, vrijeme brzo prolazi pa će i to brzo doći...  :D :D :D :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #40 : Svibanj 22, 2013, 12:24:47 poslijepodne »
http://neslanovac.com/novosti/iz-neslanovca/461-dva-obicna-gradjanina-raspravljaju-o-referendumu-za-brak

Jedan (anti)hrvatski portal koji otvoreno poziva i širi mržnju prema katolicima, poznat po žestokim napadima na sve hrvatsko, domoljubno i blisko hrvatskom narodu, a posebno po napadanju "referenduma za brak", objavio je otvoreno pismo jednog gay građanina upućeno svima nama koji tražimo referendum za zaštitu braka muškarca i žene.

Jedan naš čitatelj (ime poznato redakciji) napisao je odgovor na to pismo.

Gay građanin s navedenog portala potpisao se kao „Jedan običan građanin“, a mi smo ga skraćeno označili sa (JOG).
Naš čitatelj potpisao se kao „Drugi obični građanin“ ili skraćeno (DOG). Slijedi pismo i odgovor u formi dijaloga:

(JOG) Pismo svima koji su se potpisali za referendum i

(DOG) Odgovor svima koji napadaju referendum za zaštitu braka muškarca i žene

Jedan običan građanin (JOG): "Žao mi je. Radi svega. Žao mi je što je došlo do ovoga.“
Drugi obični građanin (DOG): "I meni je žao. Radi svega. Žao mi je što je došlo do ovoga.“

(JOG): "Žao mi je jer ne mislim da ste zli ljudi, ali ovog časa ne vidite da činite zlo drugima.“
(DOG): "I meni je žao jer ne mislim da ste zli ljudi, ali ovog časa ne vidite da mi ne činimo zlo drugima.“

(JOG): „Žao mi je što ste vođeni strahom, neznanjem i krivim informacijama koje šire institucije i grupe kojima nije stalo do vaše dobrobiti, ali su vas uvjerile da ste u nekakvoj imaginarnoj opasnosti.“
(DOG): „I meni je žao što ste vođeni strahom, neznanjem i krivim informacijama koje šire mediji koji su redom protiv REFERENDUMA ZA BRAK, institucije i grupe kojima nije stalo do vaše dobrobiti (a ni do demokracije), ali su vas uvjerile da ste u nekakvoj imaginarnoj opasnosti.“

(JOG): „Žao mi je što mislite da vaš brak treba braniti jer bi ravnopravnost drugih nekako negativno utjecala na njega.“
(DOG): „Žao mi je što mislite da se traženjem referenduma za zaštitu braka vama uskraćuju neka prava ili ravnopravnost.“

(JOG): „Žao mi je što mislite da smo suprotstavljene strane i što ćete bilo koji ishod doživjeti kao poraz ili pobjedu nad "negativcima".“
(DOG): „I meni je žao što mislite da smo suprotstavljene strane i što ćete bilo koji ishod doživjeti kao poraz ili pobjedu nad "negativcima".“

(JOG): „Žao mi je što tako odlučno sudite nekome koga ne poznajete i tko vam nikada nije učinio išta nažao.“
(DOG): „I meni je žao što tako odlučno sudite nekome koga ne poznajete i tko vam nikada nije učinio ništa nažao.“

(JOG): „Žao mi je što (mislite da) nikada niste upoznali homoseksualca, jer je lako uskraćivati prava i suditi nevidljivoj skupini ljudi.“
(DOG): „Žao mi je što mislite da nikada nismo upoznali homoseksualca i što usprkos presudama Europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu mislite da brak spada u ljudska prava.“

(JOG): „Žao mi je što mislite da bi homoseksualni građani ove države trebali i dalje ostati nevidljivi "unutar svoja 4 zida".“
(DOG): „Žao mi je što mislite da svi mi koji tražimo referendum o braku smatramo da bi homoseksualni građani ove države trebali i dalje ostati nevidljivi "unutar svoja 4 zida".“

(JOG): „Žao mi je što vam vaš prijatelj, ujna, stric, brat, sin, kćer, kolega nikada neće reći da je homoseksualac jer do sada već jasno zna da može očekivati samo vaše nerazumijevanje i osudu.“
(DOG): „Žao mi je što mislite da naš prijatelj, ujna, stric, brat, sin, kćer, kolega može očekivati samo naše nerazumijevanje i osudu ako je homoseksualac.“

(JOG): „Žao mi je što nas smatrate poremećenima iako znanost tvrdi upravo suprotno.“
(DOG): „Žao mi je što niste upoznati i sa drugačijim znanstvenim tvrdnjama.“

(JOG): „Žao mi je što nas smatrate neprirodnima iako se homoseksualno ponašanje pojavljuje u prirodi kod tisuća životinjskih vrsta.“
(DOG): „Žao mi je što zanemarujete da je homoseksualnost u postotcima kod ljudi i tisuća životinjskih vrsta vrlo rijetka, 1-2%.“

(JOG): „Žao mi je što kada nas pokušavate diskreditirati ne radite razliku između ljubavi dvije punoljetne suglasne osobe i raznih kažnjivih zlostavljanja slabijih.“
(DOG): „Žao mi je što niste upoznati sa nastojanjima da se legalizira pedofilija, slijedeći upravo korake koje su činili homoseksualni aktivisti prije 40 godina kada su se izborili da se homoseksualnost briše iz priručnika za mentalne poremećaje i što niste upoznati s izjavama Gerta Hekme da su Homoseksualnost i pedofilija povijesni suputnici.“

(JOG): „Žao mi je što nas smatrate izmišljotinom modernog nemoralnog zapada, iako smo u istom postotku prisutni u svim društvima od pamtivijeka.“
(DOG): „Žao mi je što mislite da smatramo kako je nemoralni zapad izmislio homoseksualnost.“

(JOG): „Žao mi je što mislite da je ljubav i privlačnost dvije odrasle osobe uvjetovana njihovim mogućnošću razmnožavanja, iako ljudska rasa i dalje najčešće stupa u intimni odnos kao izraz ljubavi i privrženosti, a najrjeđe sa namjerom čiste reprodukcije.“
(DOG): „Žao mi je što zanemarujete da je primarna funkcija i uloga spolnog čina razmnožavanje i nastavak vrste. Mi ne negiramo da ljudi stupaju u intimne odnose kao izraz ljubavi i privrženosti.“

(JOG): „Žao mi je što u trenutcima kada nam prijeti ozbiljan i teško rješiv problem prenapučenosti planeta gdje broj ljudi eksponencijalno raste vi tvrdite da nam prijeti izumiranje ako svi odluče postati homoseksualci.“
(DOG): „Žao mi je što mislite da je problem čovječanstva njegova brojnost, a ne npr. nepravedna raspodjela bogatstava, izrabljivanje, neokolonijalizam i sl.“

(JOG): „Žao mi je što mislite da smo odlučili "postati homoseksualci" iako nikada ne možete odgovoriti na pitanje kada ste vi odlučili postati heteroseksualci.“
(DOG): „Žao mi je što tako pojednostavljujete stvari o „postajanju homoseksualcem“. Stvar je mnogo složenija od obične ODLUKE.“

(JOG): „Žao mi je što su vas u doba krize uvjerili da je referendum koji košta više desetaka milijuna kuna zapravo dobro potrošen novac samo da bi izraziti svoje neslaganje sa nečijim životnim stilom.“
(DOG): „Žao mi je što su vas uvjerili da je referendum nepotreban i skup instrument pokazivanja neslaganja s nečijim stilom života. Žao mi je što ne vidite da se radi o mnogo ozbiljnijim stvarima od životnih stilova.“

(JOG): „Žao mi je što su vas uvjerili da je referendum protiv gay braka pitanje od goruće važnosti za državu koja tone i u kojoj je polovica stanovništva nezaposlena“
(DOG): „Žao mi je što su vas uvjerili da je ovo referendum PROTIV tkzv. gay braka. Zapravo se radi o referendumu ZA BRAK MUŠKARCA I ŽENE.“

(JOG): „Žao mi je što neki od vas misle da će referendum ikako smanjiti broj homoseksualaca ili postojećih gay obitelji sa djecom jer neće.“
(DOG): „Žao mi je što ne razumijete uopće za što je ovaj referendum. Možda vam može pomoći ovaj video.“

Željka Markić o referendumu http://youtu.be/NGOK6EwVvKA

(JOG): „Žao mi je što nitko ništa ne dobiva ovim referendumom, ali svi gube (novac, a neki i možda prava)“
(DOG): „Žao mi je što mislite da nitko ništa ne dobiva ovim referendumom. Jeste li promislili o 6000 volontera baka, djedova, žena, muževa, djece, mladića i djevojaka koji svaki dan satima stoje na štandovima i izlažu se napadima i vrijeđanjima nekih netolerantnih osoba koje vjerojatno misle da je demokracija samo za njih, tkzv. napredne i one koji se s njima slažu, a da onih više od 90% Hrvata koji se zalažu za tradicionalne vrijednosti ne trebaju imati pravo reći što misle.“

(JOG): „Žao mi je što ne vidite da neki od nas žele brak upravo zato jer zastupaju tradicionalne vrijednosti, a ne obratno.“
(DOG): „Žao mi je što ne razumijete što je BRAK, MAJČINSTVO, OČINSTVO i RODITELJSTVO i koliko su te odrednice ključne za zdrav i skladan razvoj djece.“

(JOG): „Žao mi je što mislite da morate stati u obranu nečega što nitko od nas nije napao.“
(DOG): „Žao mi je što mislite da BRAK nije napadnut. Možda će vam ovaj članak otvoriti neku drugu perspektivu.“

(JOG): „Žao mi je što upravo vaša "obrana" djeluje kao još jedan napad i osuda sa kakvima se svakodnevno susrećemo.“
(DOG): „Žao mi je što vam naša obrana djeluje kao napad i osuda. Možda biste trebali upoznati naše argumente, a ne slijepo ponavljati floskule o uskraćivanju ljudskih prava, mržnji i homofobiji.“

(JOG): „Žao mi je što za pedesetak godina kada homofobija i rasizam budu stvar prošlosti, vaši unuci neće razumjeti zašto bi itko branio nekome brak, a vama će biti neugodno iskreno mu odgovoriti.“
(DOG): „Žao mi je što ne razumijete da za pedesetak godina neće biti ni unuka ni djedova ni baka, ni majki ni očeva, ako se različiti oblici ljudskih veza izjednače s brakom muškarca i žene.“

(JOG): „Žao mi je što ste na krivoj strani povijesti, a da toga niste ni svjesni.“
(DOG): „Žao mi je što mislite da smo na krivoj strani povijesti i da toga nismo ni svjesni.“

(JOG): „Žao mi je što ne shvaćate da smo svi ljudi i da smo svi isti.“
(DOG): „Žao mi je što mislite da ne shvaćamo da smo svi ljudi i da smo svi isti.“

(JOG): „Žao mi je ako osjećate nekakvo zlo prema meni ili nekakvo zlo od mene, jer ja vam doista ne želim ništa nažao.“
(DOG): „I meni je žao ako osjećate nekakvo zlo prema meni ili nekakvo zlo od mene, jer ja vam doista ne želim ništa nažao.“

(JOG): „Želim nam svima samo sreću i dobro u životu. A vi?"
(DOG): „Također nam želim svima samo sreću i dobro u životu. Pozivam vas, umjesto napada dođite, razgovarajte s volonterima i sami vidite što je istina!“

Jedan običan građanin (JOG) i Drugi obični građanin (DOG)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #41 : Svibanj 22, 2013, 01:34:34 poslijepodne »


Još samo da Milanović objavi da daje ostavku cijela Vlada i to bi bilo to. :)

No, strpljenja, vrijeme brzo prolazi pa će i to brzo doći...  :D :D :D :D

joj joooj , polako..nek jugosi padnu polaganim saptom..

ovako , moglo bi s e potrefiti da zoki baci krpu, pusicka preuzme..ona bi dalje luftiguzila po europi i regionu , a mandatara imenuje odiseja..

jebote , to bi bio potez da dow jones, dax  i nikkei skoce na rekordnu marku..

polako..i ona bulumenta koja vreba u zasjedi sa svojim celnikom je u rangu zokija.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #42 : Svibanj 22, 2013, 08:43:12 poslijepodne »
Hajde ti Bobe konkretno , prošeći malo po gradu sa djetetom. Pa se onda javi i sruši sve moje teorije

Uživaj.

Opet ti sa tvojim tipičnim stilom: ignoriranje svega kaj te se pita.

Odakle to imaš? Ne vjerujem da su te doma tome tome učili, ili u crkvi. Si se to sam naučil kroz godine?

Nego - kaj misliš kaj ti drugima pokazuješ takvim ponašanjem?
 
Možda kolko poštuješ sugovornika takvim ignoriranjem?

Jel stvarno misliš da je u redu da konstantno ignoriraš i čupaš uvijek druge teme i argumente samo da ne ispadneš da nemaš odgovore?

I sad bi se mogel koristiti tvojim forama i reči ti da se prošetaš, ili da si odspavaš, ili kajtijaznam kaj, ali smatram da je totalno bezveze, pa ti nebum takve gluposti pisal.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #43 : Svibanj 22, 2013, 08:49:03 poslijepodne »
Toliko o demokraciji, slobodi izražavanja, toleranciji i dobronamjernosti nacista i fašista. Naravno, i Adidas je izgubio mene kao kupca. Fuer immer.
Pa evo, zahvaljujući baš toj demokraciji Blanka je mogla reći kaj je rekla. I adidas je mogel prekinuti ugovor s njom. Očito da demokracija, sloboda izražavanja dela baš kak treba. I kaj se sad žališ? Samo zato kaj nije kak bi ti štel? Kaj ne vidiš da je to jadno koristiti tu istu argumentaciju kak ti paše, bez da konkretno obrazložiš kaj ti stvarno ne paše. Takva demagogija je demagogija prvog osnovne, a to smo svi ovdje već davno prošli.

No tebe bih upozorio ovim putem da tu slobodu izražavanja ne shvaćaš baš 100%, isto kak i ti veliš da ni demokracija ne znači da se baš sve smije. Pazi na svoje izraze na različitim temama da te ne bi moral formalno upozoravati ili pak sankcionirati.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #44 : Svibanj 22, 2013, 10:15:42 poslijepodne »
Zanimljiv članak koji ču prenjeti u cjelini da ostane ako se orginal kojim slučajem zbriše.
Savjetujem svakom imale razumnom čovjeku da pročita i da si malo promisli odakle mu ta netolerancija ili čak mržnja prema pederima.

Pederi i kršćani, pojednostavljeni u deset kratkih točaka

1. "Pederi" (LGBT zajednica) čine oko 4% pučanstva, kako u svijetu tako i u Hrvatskoj. Za razliku od Crkve, mi nemamo pravila, organizirano vodstvo, ili jedan "program" koji prihvaćamo ili ne. Svaki od nas sam bira je li liberal, desničar, Kršćanin ili ateist. Udruge poput Zagreb Pridea super zastupaju naše generalne interese, ali ne određuju naše stavove ništa više nego li HNS određuje stavove ljudima koji vikendom igraju nogomet iza kuće. Isto tako, sve što ovdje pišem predstavlja samo moje vlastito iskustvo.

2. Svaka država definira brak zakonima, ali ne zato što je brak sakrament, generalno svet, ili tradicija - nijedan zakon RH ne regulira, recimo, posljednje pomazanje, niti bi trebao. Brak se definira zakonima samo zato što se ulaskom u isti dobivaju i gube određena prava.

3. Ovo ne mogu dovoljno naglasiti: Pederi žele *ta prava*. Pederi ne žele svetost braka. Pederi koji nisu vjernici ne žele da ih vjenča svećenik u Crkvi jer - nisu vjernici, isto kao što se hetero par Kršćana neće ići vjenčati kod imama u džamiji samo zato što bi izgledalo lijepo na fotkama ili da im napakoste. Mislim, tko to radi? Zašto? Čak i da se to dogodi i da gej par bude inzistirao da ih vjenča svećenik, on će bez ikakvog problema reći ne, uz vrlo opravdano objašnjenje da se protivi doktrini Crkve. Kad ste zadnji put vidjeli svećenika da protivno svojoj volji dvaput vjenča razvedene parove samo zato što Hrvatska država priznaje razvod braka? Upravo tako.

4. Referendum je iznimna (i vrlo, vrlo skupa) mjera javnog glasanja i vrlo je neodgovorno potrošiti milijune kuna na ovo. Sama činjenica da smo dosad imali samo dva (samostalnost i EU) vam daje do znanja da se istim reguliraju vrlo bitne promjene. Mi Hrvati, s druge strane, baratamo njime kao da je anketa na Facebooku. Stotine tisuća ljudi su htjeli referendum o (2007) prekidu suradnje s Haagom, (2008) ulasku u NATO, (2009) slovenskom moru, itd.

5. Neki od gore navedenih razloga su ispravni, neki su kretenski, ali u svakom slučaju su bili vođeni promjenama. Referendum o gej brakovima, s druge strane, ne donosi promjene. Njime se samo u Ustav unosi definicija da, bez obzira na to koja stranka u budućnosti bude na vlasti, brak mora biti između muškarca i žene, kako to trenutačno implicitno i jest. Dakle, ne glasate za ili protiv Zakona o gej brakovima, jer isti ne postoji.

6. Da 100% građana Hrvatske izglasa ovaj referendum i on prođe, nijedna lezbijka ne bi time manje bila lezbijka, niti bi vas manje živcirala. Ako je plan da se pederima "pokaže tko je glavni", sumnjam da bi i to uspjelo, budući da se to trenutno radi šakama i palicama po tramvajima i parkovima, a Pride u Zagrebu ne izgleda ništa preplašenije. Štoviše, uspjeh Pridea u Splitu je samo dokaz da su nasilne mjere kontraproduktivne. Ne znam zašto to nitko nije rekao idiotu koji je išao spaliti štand potpisivača referenduma. Glupih ljudi ima i u tih 4-6%, nažalost.

7. Također, U ime obitelji veli da žele referendum kako bi "zaštitili djecu" od gej roditelja. Na stranu činjenica da je, ponavljam, homoseksualnost, biseksualnost i transrodnost statistička vjerojatnost, prisutna u New Yorku, Belišću i Gambiji bez obzira na to tko ih i kako odgaja. Moj tata je hetero, kao i moja mama, a ja nisam. Dogodi se! Ono što je bitno je da imate na umu da ovaj referendum nema nikakve veze sa promjenama Obiteljskog zakona o usvajanju.

8. Mnogi od vas, logično, ne želite dati gej ljudima pravo na bračno usvajanje djece jer smatrate da bi život te djece u Hrvatskoj bio pakao. Ne znam zašto mislite da mi, koji živimo u istoj toj Hrvatskoj i taj pakao osjećamo na vlastitoj koži, nismo toga jednako svjesni. Gej ljudi ne bi posvajali djecu kao foksterijere, iz dosade, niti bi im se davala djeca na lijepe oči. Ako znate bilo koji hetero par koji je pokušao posvojiti u RH, znate koliko je to neopisivo težak i zahtjevan proces. Također, ne žele svi LGBT ljudi djecu isto kao što ne žele ni svi hetero ljudi djecu.

9. Trenutno, hetero par u RH ima apsolutno pravo usvojiti, recimo, dijete iz istočne Afrike, i ako znate nekoga tko je pokušao usvajati, vjerojatno će vam reći da je takva opcija često jednostavnija, brža i birokratski blaža nego posvajanje iz RH. Zašto onda hrvatske škole ne vrve djecom različitih rasa iz dalekih krajeva? Između ostalog zato što roditelji koji su uistinu spremni posvojiti dijete su jednako tako spremni upotrijebiti razum i zaključiti je li ili nije posvajanje u djetetovom najboljem interesu. Ja ne ću posvojiti dijete ako njoj ili njemu ne mogu garantirati sigurnost.

Ovom sljedećom točkom apeliram na one među vama koji imaju gej frendove, ne smeta im LGBT zajednica, ali misle da Hrvatska nije spremna ili da time provociraju ostale:

10. Da Vlada sutra zabrani Hrvatima brak sa Srbima s ciljem zaustavljanja maltretiranja djece srpske nacionalnosti u hrv. školama, znam da biste to smatrali nepravdom. Iako bi, teoretski, Vlada bila u pravu i broj maltretirane djece bi se s vremenom uistinu smanjio, oni koji ih maltretiraju ne bi ni na koji način platili za to - naprotiv, mislili bi da im Vlada čini uslugu. Jednako tako, najgori ishod ovog referenduma je da oni koji nas omalovažavaju, tuku, otpuštaju i ubijaju pomisle da većina Hrvata stoji iza njih. A znam da ne stojite, jer koliko god se ja možda gadio nekima od Vas, nije vam to toliko bitno da me nađete pred haustorom i iscipelarite. (Hvala!)