Domaće teme > Gradska poduzeća i ustanove

Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća

<< < (6/6)

kuntakinte:

--- Citat: Mlačanin - Veljača 16, 2012, 11:18:42 prijepodne ---Navodno ove njihove nove kante imaju čipove po kojima mogu točno ustanoviti koliko puta je koja kanta istovarena u kamion.  To je ujedno i poboljšanje usluge, na koju se stalno pozivaju
Pa neka bude odvoz dva puta tjedno. To povisuje cijenu apsolutno, ali neka daju bonove za svaki odvoz, pa ako ja kao pojedinac ne iskoristim tokom godine sve bonove znači da nisam imao uvijek potrebu za odvoz, nije bilo toliko smeća. Slijedom toga koristim taj bonus u drugom razdoblju dok ga ne potrošim.
--- Kraj citata ---
Picula nam je uvalio čiperane kante tere ne služe ničemu osim da je mi otplačivamo,projekt nigdar ni ni zaživel a kak stvari stoje nit nebu.

A kaj buš z bonom? Dežural celi dan vuz kantu da ti ga pri odvozu Velkomov kondukter odštanca? Zakelil ga na kantu (da ti ga maznem)?

Zagorec BP:
Pa zar nije u Velikoj Gorici i u Ivanić Gradu postojao projekt odvajanja bio otpada i ostalog otpada, pa je to propalo jer su ljudi uredno odvajali otpad, a onda bi kamion čistoće došao i komunalni djelatnici su obje kante praznili u isti kamion. :P

Muha:

--- Citat: ---kuntakinte

Picula nam je uvalio čiperane kante tere ne služe ničemu osim da je mi otplačivamo
--- Kraj citata ---

He..koja prevara, najbolje je kaj kante uopće nisu čipirane, Tadašnji dir. Čistoće Pejak podojio je blesimetra Piculu, prodao mu maglu, he. ..da bi se uveo sustav sa čipiranim kantama moraš imati kamione koji važu i evidentiraju svaku kantu temeljem čega građani na kraju mjeseca dobivaju račune prediđene Zakonom (po količini)...ovo liči na gradnju kuće od krova...

Zagorec BP:

--- Citat: Muha - Veljača 17, 2012, 08:44:24 prijepodne ---
--- Citat: ---kuntakinte

Picula nam je uvalio čiperane kante tere ne služe ničemu osim da je mi otplačivamo
--- Kraj citata ---

He..koja prevara, najbolje je kaj kante uopće nisu čipirane, Tadašnji dir. Čistoće Pejak podojio je blesimetra Piculu, prodao mu maglu, he. ..da bi se uveo sustav sa čipiranim kantama moraš imati kamione koji važu i evidentiraju svaku kantu temeljem čega građani na kraju mjeseca dobivaju račune prediđene Zakonom (po količini)...ovo liči na gradnju kuće od krova...

--- Kraj citata ---
Vidim na svojoj kanti sa doljnje strane gornjeg ruba kante da je" prišrafljen" nekakav čep ispod kojeg bi mogao biti transponder, ali mi se ne da raskapati to da ne uništim.
Naravno, i kamioni bi morali biti opremljeni adekvatnom opremom da to odrade, a ne kao što sada smetlar zgrabi kantu i tresne rubom kante u rub posude kamiona i moja kanta postaje sva ispucana iako je nova.

delta force:

--- Citat: Zagorec BP - Veljača 17, 2012, 07:44:01 prijepodne ---Pa zar nije u Velikoj Gorici i u Ivanić Gradu postojao projekt odvajanja bio otpada i ostalog otpada, pa je to propalo jer su ljudi uredno odvajali otpad, a onda bi kamion čistoće došao i komunalni djelatnici su obje kante praznili u isti kamion. :P

--- Kraj citata ---

Je, je bil je pilot projekt u VG, samo kaj nisu djelatnici VG Čistoće mješali otpad nek građani nisu stavljali adekvatan otpad u adekvatnu posudu.
Cjela ulica dobro odvaja, a jen majmun (kojega treba opaliti po đepu) pomješa otpad i sj.be cjeli kamion.
Nama prije svega treba usaditi kulturu ( i to udarcem po šetoflinu) i onda bu sve štimalo.
A ovim kaj nas pljačkaju treba zabiberiti (prosvjedima i ne plačanjem). Posel moraju delati kak treba i naplačivati po pravici (za odrađenu uslugu), nek si sami organiziraju, plate mehanizaciju i popratne službe (a ne od građana uzimati novce za svoja sredstva za rad), koje buju naplatile samo onoliko za koliko je odrađena usluga.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju