Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295606 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #345 : Listopad 26, 2010, 07:20:16 poslijepodne »
Ona je dokazala onim linkom (protiv kojeg nisi neš rekel) da se smije voziti ljetnim gumama po zimi (ako su ispunjena ona druga dva uvjeta),
Tako je - AKO SU ISPUNJENA ONA DRUGA DVA UVJETA
ili ljetne gume s najmanjom dubinom profila četiri milimetra i s lancima za snijeg pripremljenima za postavljanje na pogonske kotače“.
Netočno. ... Treba čitati zakone i to je to.
@Sleđ
Sad sam skroz na skroz zbunjen.
Prvo mi nije bilo jasno jer si tvrdil drugačije nego kaj sam ja pročital na stranici HAKa pa sam pital. Poslije diskusije sam mislil da mi je jasno jer si mi potvrdil da je točno ono kaj piše na stranici HAKa. A sad vidim da opet tvrdiš suprotno od onog na stranici HAKa. Ne znam jel ono kod HAKa vjerodostojna informacija tako da bih to htio pročitati u zakonu. Kad se već referenciraš na zakon vjerojatno znaš u kojem to zakonu stoji. Dakle: u kojem to točno zakonu piše?

Ili veliš da je zato "Netočno" jer piše "pripremljenima za postavljanje na pogonske kotače", a ne "(u prtljažniku pripremljeni za pogonske kotače)"? Jel te samo ta razlika u tom izrazu navodi da umjesto "točno" veliš "netočno"? U čemu je riječ?
Točno  bi trebalo pisati u  "Zakon o sigurnosti prometa na cestama ". Potražim pa napišem ako  kaj nađem pametnoga.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #346 : Listopad 26, 2010, 07:35:36 poslijepodne »
Neko je već prije spomenuo,  htjela sam to prokomentirati  , kak je  kad se  ide od nadvožnjaka Lomnica,  na  semaforu je   praktički samo jedna  traka i cesta skroz  sužena,  ak ideš ravno,a   gužva  je, bome češ se načekati  jer je preusko.

Apsurd,puno veći  je  zato što su oni  trebali  stanicu busa napraviti   tamo  gdje je ta  ograda,prije semafora,  a oni su lijepo  prebacili stanicu tam   kod  Bertola. 
I onda ljudi koji idu za  Goricu,  moraju    10 minuta prelaziti  semafor i  hodati bespotrebno,nije baš blizu.  A prije   su samo  imali 20 m od  busa do  drugog   busa. 

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #347 : Listopad 26, 2010, 07:48:22 poslijepodne »
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html

Zakon o sigurnosti prometa na cestama  NN 2008
članak 193
(1) Zimski uvjeti na cesti su takvi uvjeti kada je kolnik prekriven snijegom ili kada je na kolniku poledica.
(2) Za vrijeme zimskih uvjeta na cestama zabranjuje se promet motornim vozilima koja nemaju propisanu zimsku opremu i teretnim automobilima s priključnim vozilom.
(3) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, ministar nadležan za poslove prometa može u određeno vrijeme i na određenoj cesti ili dijelu ceste propisati obvezno posjedovanje zimske opreme, za pojedine vrste i kategorije vozila, bez obzira postoje li na tim cestama zimski uvjeti.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se pravna ili fizička osoba obrtnik ako naredi ili dopusti da se u prometu na cestama koristi vozilo koje nema propisanu zimsku opremu ili teretni automobil s priključnim vozilom.
(5) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako upravlja vozilom suprotno odredbama ovoga članka.

 čl.290 stavak 2

(2) Ako policijski službenik zatekne vozilo koje se kreće cestom na kojoj je kretanje te vrste vozila zabranjeno ili se kreće bez zimske opreme na dijelu ceste i u vrijeme kada je zimska oprema obvezna, naredit će vozaču da odmah prekine kretanje vozilom ili da vozilom nastavi kretanje na cesti na kojoj je kretanje te vrste vozila dopušteno, odnosno da upotrijebi zimsku opremu.

Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama

Članak 93.

(1) Pod zimskom opremom motornih vozila čija najveća dopuštena masa nije veća od 3,5 tona, prema ovom Pravilniku, podrazumijevaju se zimske gume (M+S) na svim kotačima ili ljetne gume s najmanjom dubinom profila od 4 mm i s lancima za snijeg pripravnim za postavljanje na pogonske kotače.

(2) Pod zimskom opremom autobusa podrazumijevaju se lanci na pogonskim kotačima ili zimske gume (M+S) postavljene na pogonske kotače, a autobusi i teretna vozila koja zbog tehničkih razloga ne mogu postaviti lance na pogonske kotače moraju imati zimske gume (M+S) na pogonskim kotačima.

(3) Na vozila se ne smiju postavljati gume s čavlima.

(4) Odredbe ovog članka ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga Republike Hrvatske iz članka 245. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2010, 08:01:33 poslijepodne ivana_vg »

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #348 : Listopad 26, 2010, 11:14:57 poslijepodne »
evo koko , ovaj bu ti prevel  :D:
http://translate.google.hr/?hl=hr&tab=wT#

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #349 : Listopad 27, 2010, 08:34:20 prijepodne »
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
Tooooo Ivana! To te ja pitam!

Svaka čast, sad diskusiju možemo voditi u pravom smjeru. Sve drugo bilo bi rekla-kazala.

U svakom slučaju detaljna informacija kaj je "zimska oprema" stoji u pravilniku, ne u zakonu. I sad je 100% sigurno ono kaj je si rekla o ljetnim gumama po zimi, kak se got to nekom sviđalo ili ne.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #350 : Listopad 27, 2010, 08:55:08 prijepodne »
Bob, još kad si se toliko potrudil pronaći članak na netu, budi toliko dobar pa ga i prevedi, za one koji ne znaju ni engleski a ni njemački.

Evo, samo za tebe. Izabral sam Njemački pošto ga ipak češće koristim (shopping u Gracu,... :D), ali ono na engleskom je skoro pa prijevod onog Njemačkog. Ili obrnuto.

Kružni tokovi na raskrižjima s visokom gustoćom prometa su problematični zbog toga što vozila koja ulaze u krug vrlo često moraju čekati na ulazu, a time se stvaraju i duge kolone. Taj nedostatak je kod prometnih znakova rjeđi. Ako glavne ceste - za razliku od cesta manjeg prometa koje prilaze raskrižju - budu preferirane sa dužim zelenim fazama, može se dostići granica optimalnog korištenja raspoloživih kapaciteta raskrižja.

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #351 : Listopad 27, 2010, 09:59:55 prijepodne »
zakaj je jučer bila kolona skroz do hrašća.
Ja sam išel u goricu taman oko 4 i kolona je bila kroz do skretanja za hrašće?

koji je to vrag. Dal je bil sudar ili "super idealna nova regulacija prometa"

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #352 : Listopad 27, 2010, 10:03:45 prijepodne »
Žena mi rekla da je bil sudar na onom "koljenu" ispod budućeg nadvožnjaka, pa sam ga zaobišel kroz Mičevec.

@ Sledge: Gukni.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Promet
« Odgovori #353 : Listopad 27, 2010, 10:42:58 prijepodne »
Sudar je bil!

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #354 : Listopad 28, 2010, 06:07:55 poslijepodne »
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
Tooooo Ivana! To te ja pitam!

Svaka čast, sad diskusiju možemo voditi u pravom smjeru. Sve drugo bilo bi rekla-kazala.

U svakom slučaju detaljna informacija kaj je "zimska oprema" stoji u pravilniku, ne u zakonu. I sad je 100% sigurno ono kaj je si rekla o ljetnim gumama po zimi, kak se got to nekom sviđalo ili ne.
Zanimljiv je ovaj Sledge. Kad mu ponestane argumenata u raspravi, jednostavno je - ignorira.  :P
Ajd, ovaj put bar nije pobrisal neugodna pitanja...  :-*
A dobro nećemo se sada raspravljati oko   guma, mislim da je nepotrebno,  svatko zna kaj  bude napravil kad padne snijeg.

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #355 : Listopad 28, 2010, 07:27:16 poslijepodne »
Ljetne na kotačima, a lanci u gepeku. Sledge?

Netočno. Dotična glasnogovornica se malo zabunila - znači, ništa neuobičajeno.

Dovoljno je samo reći da ako te se zatekne sa ljetnim gumama u zimskim uvjetima - plaćaš kaznu.

A da se nisi ti malo zabunio? Jel možeš citirati paragraf po kojem se razrezuje kazna?

@ Ivana: Ako buš ovak tolerantna prema svakom nasilniku, onda se bolje nemoj udavati.  ;)  ;D

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #356 : Listopad 28, 2010, 08:37:04 poslijepodne »
Sutra puštanje u promet sjeverne obilaznice
28.10.2010.
Sutra, u petak 29. listopada 2010., bit će pušten u promet velikogoričkom sjevernom obilaznicom. Svečanost puštanja u promet održat će se u 11 sati na trasi obilaznice.
http://www.gorica.hr/2010/10/sutra-pustanje-u-promet-sjeverne-obilaznice/

-

S prometnica...
28.10.2010. Vijesti 
Na blagdan Svih svetih vrijedit će posebna regulacija prometa na djelu ulice Jurja Dobrile uz gradsko groblje i to od 7 do 19 sati. Tako će dio Dobriline (od Zagrebačke do Ul. kardinala Alojzija Stepinca)  postati jednsmjerna, te će s obje strane biti dozvoljeno parkiranje vozila za posjetitelje groblja. Cilj ovakve prometne regulacije je povećanje brojna parkirališnih mjesta.  U ponedjeljak tako budite oprezni na ovim dionicama, vozite polako i bez nervoze.

Radovi u Mičevcu
Jedna obavijest iz VG komunalca. Traju radovi na izgradnji oborinske kanalizacije i odvodnje u ulici Stjepana Radića u Mičevcu. Radovi će trajati 60 dana, a vozači i građani se mole za poštivanje privremeno postavljene prometne signalizacije.
http://www.rvg.hr/index.php?id=3695

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #357 : Listopad 29, 2010, 02:59:38 poslijepodne »
... još ni traga ni glasa o tome tko je rezao vrpcu na obilaznici ?  Nek mi objasne  dušebrižnici, ali zar nije svečano puštanje u promet uoči blagdana Svih Svetih ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #358 : Listopad 29, 2010, 03:10:37 poslijepodne »
Napravil sam krug po obilaznici, nigdje nikoga, Sisak i dalje ide kroz grad.....
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #359 : Listopad 29, 2010, 03:13:07 poslijepodne »
Tema obrisana od offtopica, ostaje samo promet.

====================================

Koko, a zakaj bi se čekalo i jedan jedini dan - zar je svrha prometnice da služi, ili joj je svrha da uveličava nekakve prazničke obljetnice? BTW, kakav je to praznik "Svih Svetih" da bi se za njega otpirale prometnice?? A i tko bi na takav blagdan išel rezati vrpce, kada ljudi imaju sasvim drugog posla?

Ovako će se odmah, i pod punim opterećenjem, vidjeti kako funkcioniraju ta nova prometna rješenja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”