Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295755 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #150 : Kolovoz 28, 2010, 11:46:43 prijepodne »
OK; svatko ima svije pozicije i svoje mišljenje... no iz iskustva znam da mnogi takvi prijedlozi predstavljaju nekakav "prečac", mišljenje formirano samo iz osobnih pozicija, jer mišljenje građanske većine ne znači da je to i ispravno... sjetim se rasprava sa moto-foruma gdje se dobar dio njih zalaže za slobodu izbora vožnje sa i bez kacige, no koliko je to utemeljeno u stvarnoj pameti i koristi, ne treba raspravljati...

Ukoliko u jednom takvom rotoru, onako oko pola 7 ujutro, dođe do sudara (vrlo izvjesna i očekivana stvar), pa sve zastane - vidjeli bi što je stvarno korisnija i sigurnija stvar. No dobro, kako tko voli... hvala Bogu, o tome neće biti referenduma.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #151 : Kolovoz 28, 2010, 11:51:40 prijepodne »
Meni je super onaj rotor pored Westgatea na staroj zagorskoj magistrali, često prolazim njime i nikad nema zastoja, a zamisli da su tamo stavili semafor. Stvarale bi se gužve i zastoji, a sve zbog par auta koji izlaze s parkirališta šoping centra i skreću lijevo prema Zagrebu.

Da, usporedio si izlazak sa jednog PARKIRALIŠTA kao obrazac za regulaciju prometa na najprometnijoj cesti u Hrvatskoj... a i ta zagorska magistrala je sada dosta slabo prometna cesta, jer u toj visini svi koriste autoput koji je tamo još besplatan do naplatnih kućica...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #152 : Kolovoz 28, 2010, 12:06:55 poslijepodne »

Ja bih još dodala i na ovo najnovije raskršće, koje ivana_vg spominje, u Gradićima ulaz u Gradiće sa novog nadvožnjaka koje nema niti semafor, a niti preglednost, a još manje se poštuju pravila ponašanja u vožnji (glavne i sporedne ceste, pravilo desne strane).


Ovo je možda idealan primjer gdje kružni tokovi imaju najviše smisla, gdje su najkorisniji.


To raskršće je koma. Nije pregledno, a dodano je zakomplicirano pružanjem ceste s prednošću prolaza. Meni su već nekoliko puta vozači iz sporedne ceste oduzeli prednost jer su išli ravno. Ono je idealna situacija za rotor.


Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Promet
« Odgovori #153 : Kolovoz 28, 2010, 12:07:08 poslijepodne »
@plemenita >:(

mislim da nije u redu da napadate Sledga kad vam čovjek lijepo objašnjava da ima iskustva iz prakse, a ne iz teorije. Zašto ne razmislimo od prometnoj regulaciji koja se primjenjuje u razvijenim državama kao npr. Egipat , Indija, Maroko ili Turska. Evo ja sam osobno bio u navedenim i jako mi se svidio takav oblik regulacije i protočnosti. Niko nikog ne ferma ni 2%, semafori ne rade, a i kad rade niko ih baš ne gleda, ko jači taj kači i sl. Lijepo se u jutarnjim satima svi dobro deru, psuju, mlate rukama, prijete, pljuju i fino kad dođu u firmu psihički su odmorni za nove radne pobjede.
Tamo na raskršću kod Kovača ( rezervni dijelovi) koje spominješ tehnički nije izvediv rotor jer bi morala u tuđe dvorište uči, a znaš da naš pravni sistem čuva dostojanstvo građana i vlasništvo, pa bi Tomu dovela u neugodnu situaciju jer bi mu nadležno tijelo odmah zabranilo intervenciju u prostoru. Kako bi tek moj kompa Kunta iz Kurilovca prošao kad bi se navijači opijeni pobjedom Udarnika počeli zaletavati u rotor pod cugom, pa u krug. Ovak ipak skuže kad se upali crveno svjetlo, ipak malo prikoče. :D
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #154 : Kolovoz 28, 2010, 12:15:35 poslijepodne »
@plemenita >:(

mislim da nije u redu da napadate Sledga kad vam čovjek lijepo objašnjava da ima iskustva iz prakse, a ne iz teorije.

Vi znate da ja vas volim.  :-*
Prosim brzo pročitajte ovaj post jer će za par minuta biti obrisan.

Tamo na raskršću kod Kovača ( rezervni dijelovi) koje spominješ tehnički nije izvediv rotor jer bi morala u tuđe dvorište uči, ....

Zašto? Pa raskršće je dovoljno ogromno da se postavi rotor koji će pokriti cijlu površinu, pa čak i manje.

PS ...... da Turska.... njima je dovoljna truba i ne znam zakaj imaju iscrtane zebre i trake na kolniku?

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Promet
« Odgovori #155 : Kolovoz 28, 2010, 12:24:50 poslijepodne »
@plemenita >:(

mislim da nije u redu da napadate Sledga kad vam čovjek lijepo objašnjava da ima iskustva iz prakse, a ne iz teorije.

Vi znate da ja vas volim.  :-*
Prosim brzo pročitajte ovaj post jer će za par minuta biti obrisan.

Tamo na raskršću kod Kovača ( rezervni dijelovi) koje spominješ tehnički nije izvediv rotor jer bi morala u tuđe dvorište uči, ....

Zašto? Pa raskršće je dovoljno ogromno da se postavi rotor koji će pokriti cijlu površinu, pa čak i manje.

PS ...... da Turska.... njima je dovoljna truba i ne znam zakaj imaju iscrtane zebre i trake na kolniku?


Kaj bu izbrisano?
Kak ima mjesta na raskršću ? Za mene je rotor pravi muški, široki i debeli, a ne onakav koma ko poslije Domovinskog mosta ili kod bundeka.
I di si ti vidjela zebre u Istambulu. To ima samo u zapadnom dijelu, a u onom pravom istočnom nema ni zebre ni kave. Samo čaj.
I ja tebe simapizijeram al onak, forumaški, se razme, bre ;D ;D ;D ;D
Ko to tamo peva?

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Promet
« Odgovori #156 : Kolovoz 28, 2010, 12:45:34 poslijepodne »
Sleđ je dobro objasnio loše i dobre strane rotora, ali je pozivao i da se navedu gdje  su toliko rotori.

Evo ja bi krenuo s jednom od najrazvijenijih općina u Hrvatskoj to je Sveta nedjelja, ona je prva uvela rotore, i to od Hoto vila pa do ulaza u Samobor imate tri rotora i sva tri su u industrijskoj zoni.
Onda bi rekao da veliki centri popu City-a, King coross-a, imaju riješen problem prometne regulacije s rotorom.
Rotor kao takav je najjeftinije rješenje, ali on je isključivo za ceste koje samo po sebi imaju ograničenje brzine oko 40 km/h eventualno 50 km/h, rotor bi bio pogubno rješenje za ceste poput ove koja se gradi oko VG. doduše da se nekoliko križanja moglo riješiti rotorima i moglo je nažalost nije bilo sluha.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #157 : Kolovoz 28, 2010, 12:56:42 poslijepodne »

...
I potpuno je glupo i pogrešno tako zaključivati.

Nekakva nova Goričanka..?

Bok, kunta!
Ne razumijem pitanje?
Kaj ja ne smijem upotrijebiti riječ glupo?

Ne pametim da si se prije bavila z takvemi kvalifikacijami.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #158 : Kolovoz 28, 2010, 01:21:05 poslijepodne »
Evo ja bi krenuo s jednom od najrazvijenijih općina u Hrvatskoj to je Sveta nedjelja, ona je prva uvela rotore, i to od Hoto vila pa do ulaza u Samobor imate tri rotora i sva tri su u industrijskoj zoni.

Onda bi rekao da veliki centri popu City-a, King coross-a, imaju riješen problem prometne regulacije s rotorom.

Rotor kao takav je najjeftinije rješenje, ali on je isključivo za ceste koje samo po sebi imaju ograničenje brzine oko 40 km/h eventualno 50 km/h, rotor bi bio pogubno rješenje za ceste poput ove koja se gradi oko VG. doduše da se nekoliko križanja moglo riješiti rotorima i moglo je nažalost nije bilo sluha.

Tako je.

Stara samoborska je jako slabo prometna cesta, HotoVille je izlaz iz naselja, ostalo su izlasci sa parkirališta. I na takvim mjestima male brzine - rotor je dobro i jeftino rješenje.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #159 : Kolovoz 28, 2010, 08:36:53 poslijepodne »


Da, usporedio si izlazak sa jednog PARKIRALIŠTA kao obrazac za regulaciju prometa na najprometnijoj cesti u Hrvatskoj... a i ta zagorska magistrala je sada dosta slabo prometna cesta, jer u toj visini svi koriste autoput koji je tamo još besplatan do naplatnih kućica...

Nakon što se napravi spoj obilaznice na Domovinski most i autocesta, ta cesta će biti daleko od najprometnije u Hrvatskoj. Osim toga, rotor na ulazu u Goricu bi se razlikovao od rotora kod Westgatea, imao bi vjerovatno slobodno skretanje desno iz Fizirove na Zagrebačku bez uključivanja u sam rotor. Ja nisam za rotor na tome mjestu, ali ako se već mora napraviti, ne smatram ga ni toliko katastrofalnim riješenjem, a smatram da bi bio i bolje riješenje od sadašnjega. Dakako, volio bih da se to križanje denivelira barem u dva nivoa, ali to naravno ovisi i o tome tko je investitor. Ako su Hrvatske ceste, onda još ima nade, ako je Grad Velika Gorica, onda je jasno da će biti izabrano najjeftinije moguće riješenje rekonstrukcije.

PS. možda se već govoriloo tome na forumu, ali ako netko zna, kad Grad VG planira obnoviti tih 1100 metara Kačića Miošića i kad Hrvatske ceste planiraju napraviti dio od križanja s Fabijančića Jape do spoja s ist. obilaznicom?

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #160 : Kolovoz 28, 2010, 08:48:04 poslijepodne »


Zanimljivo je i da su postojeće križanje sjeverno od obilaznice pored Supernove zamislili kao rotor. Meni osobno se ne sviđa, volio bih da križanje bude denivelirano tj. da rotor ostane, ali da iznad njega bude pravac sjever-jug u posebnom nivou. No za denivelaciju vjerovatno neće biti potrebe ako se ostvari ideja da se Velikogorička produži zapadno na čvor sveta Klara, a i pitanje je što je sa najavljenim zatvaranjem čvora Buzin. Ja smatram da čvor Buzin neće u potpunosti biti zatvoren, već da će ostati silazak s obilaznice iz smjera istoka kao i ulazak na obilaznicu u smjeru istoka.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #161 : Kolovoz 28, 2010, 08:57:20 poslijepodne »
... po nekakvim podacima, Buzin i Kosnica su preblizu ... cca 7 km, tj. izlaz u Buzinu se definitivno zatvara čim dovrše prilaz domovinskom mostu s goričke strane .... bar se tak pisalo prije par mjeseci ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #162 : Kolovoz 28, 2010, 09:19:40 poslijepodne »
... po nekakvim podacima, Buzin i Kosnica su preblizu ... cca 7 km, tj. izlaz u Buzinu se definitivno zatvara čim dovrše prilaz domovinskom mostu s goričke strane .... bar se tak pisalo prije par mjeseci ...

Ne postoji takva kategorija "preblizu". Idealno bi bilo da su čvorovi na obilaznici svaka 3 ili 4 kilometra. Pa i čvorovi Lučko i Jankomir se nalaze na 5 kilometara razdaljenosti. Također će i novi čvorovi Jakuševec i Sv. Klara biti na 3 kilometra međusobne udaljenosti. Baš zato se spominjalo ukidanje čvora Buzin, koji bi bio između ta dva, jer bi 3 čvora na 3 kilometra bilo previše. Čvor Kosnica nema nikakve veze s čitavom pričom.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #163 : Kolovoz 28, 2010, 09:57:21 poslijepodne »
oprosti kaj pitam, očito nisam u toku, koji je to čvor Sv. Klara ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #164 : Kolovoz 28, 2010, 10:01:22 poslijepodne »
oprosti kaj pitam, očito nisam u toku, koji je to čvor Sv. Klara ?

Novi čvor kojeg tek treba napraviti.

http://img219.imageshack.us/i/domovinskimostuf4.jpg/