Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295748 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #75 : Prosinac 22, 2009, 04:49:05 poslijepodne »
Kaj se mam srdiš  :o, pak ne očekuješ da morem čitati ono kaj ti misliš. Am ljepo sam ti napisal da ne razmem kaj si htela reći, a da ti se kružni ne dopada sam samo pretpostavil jer si cijelo razmišljanje o  kružnom toku zamotala s onaj i onaj i onaj i onda kaj drugo mogu nego pretpostaviti da "voliš" kružni tok kak i onog koji je o njemu pričal ... ::)

Trs

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #76 : Prosinac 22, 2009, 05:15:08 poslijepodne »
Netreba biti klasični kružni tok nek nekakov polukružni tok teri bi samo smiril promet prije zebre a na čije sredine treba deti nekaj konkretno da mi kakov orač mačuhice nebi z čiroki đipičem prešel ramno.
Kak se onaj zval?Mirza Džeba il slično?Vglavnom,više ga ni na internetu...Ni inače.

Kunta, nisam skužil kaj si točno štel reči al ovom komadu kojega si nacrtal si trebal još dodati i tabane i glavu i ruke da se odma vidi kaj je to. Nisam baš neki crtač al to bi trebalo zgledati ovak nekak:



I, veliš, ti bi nju del, ko nekaj konkretno, na sred kružnog toka?

Inače, kaj se kružnih tokova tiče, još davno, davno sam u inozemstvu skužil da su prava stvar i pital sam se kad budu ih i kod nas počeli više koristiti. Na njih sam se stvarno lako naviknul, čak i u državama u kojima je obratno pravilo (žmigavac kad ulaziš, bez žmigavca kad izlaziš). Puno bolje teče promet kroz njih nego kod običnih križanja sa ili bez semafora.


Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #77 : Siječanj 07, 2010, 09:07:27 prijepodne »
Opet snjeg i opet ista priča s čelestoncima. Ni mi jasno , ak nemate opremu, ak neznate , neiskusni ste za ove zimske uvjete, pa zar je tak teško ići javnim prijevozom.

Tur

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #78 : Siječanj 07, 2010, 10:50:13 prijepodne »
Zimski uvjeti na snazi

Snijeg koji pada posljednje tri dana jutros je napravio snježni pokrivač od oko 10 centimetara, a na terenu su od jutra djelatnici VG Komunalca.

Čiste se prigradske i gradske prometnice, a iz VG Komunalca poručuju kako imaju dovoljno soli i sipine.

Iz Policijske postaje pak pozivaju vozače na oprezniju vožnju i obaveznu zimsku opremu.

http://www.gorica.hr/2010/01/zimski-uvjeti-na-snazi/

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #79 : Siječanj 14, 2010, 09:26:46 poslijepodne »
Meni je jako važno nerješeno pitanje prijelaza školske djece  tamo na kraju kod crkve, jer onaj ležeći policajac od 2 cm je ništa.

Da podsjetim pričali smo o novoj A.K.M ulici i ležećim policjotima tam kod crkve i osnovne škole...

Danas sem pak prešel tom novom vulicom i baš sam obratil pozornost na "malog" i "velkog" ležećeg i kaj vidim, veliki se drži kak i prije, a mali je već raskupusan, no ni ni to smak svijeta i ni me to ponukalo na javljanje nego  činjenica koju sam još više primjetil, a to je da na tom djelu mjerodavni uopće nisu niti vertikalnom ( znakovima) , a niti horizontalnom ( tzv. zebra) signalizacijom označili blizinu škole i pješačkog prelaza.

Pa eto mjerodavni, vele forumaši da čitate ov forum, pa u dobroj namjeri upozoravam i prosim urigirajte prije nego se kakovo zlo dogodi i propisno obilježite taj pješački prelaz.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #80 : Siječanj 14, 2010, 09:34:37 poslijepodne »
Moreš probati zakeliti to i vevo; http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/retoricko-pitajne/

A,jel šarafi štrče z ceste vun?  >:(

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #81 : Ožujak 10, 2010, 09:14:09 prijepodne »
Evo trebala mi vura do Zg. Opet tetkice s ljetnim gumama gmižu i kližu do te mjere da više nemreš ni u prvoj na leru iti neg moraš nogu na kuplungu stalno balanserati.
Nemre i nemre mi biti jasno kam se namrdavleju na cestu, a ljepo su najavili ovakav obilan snjeg. Ak neznaš ,nemreš, nemaš gume , onda idi z busom i sima nam bu bolje.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #82 : Ožujak 10, 2010, 02:16:32 poslijepodne »


OBLAČNO S ĆUFTAMA, humoristično-animirani, asinhroni
Još samo tanas i sutra u fašem kratu!!!

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #83 : Lipanj 08, 2010, 09:36:51 prijepodne »
Pozdravljam stručnjake  :o koji su očigledno razmrdali semafore u Velikoj Mlaki.
Gužva na Goričkoj je ovakovom regulacijom blago rečeno nepodnošljiva , a ovu razmrdanost sam primjetio jučer na povratku iz ZG.
Danas na putu u ZG opet ista stvar. Semofori u Mlaki tolko koče da bi čovek u ZG prije došel pješice.
Nadam se da budu mjerodavni reagirali i vratili semoforsku protočnost Goričke ceste  na prijašnji nivo.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #84 : Lipanj 08, 2010, 09:18:13 poslijepodne »
Pogleč v turnceler kulko se voziš.Ak ideš v Zagreb oko pol noči i voziš se 80 od zubaka do SR Nemačke si su ti semafori otprti.Po danu il v špice si žrtva gužve,kolone il špice same kao takve nepatvorene.
Mene je najgora ona Avenija Dubrava,saki te semafor stavi...A sam na ceste.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #85 : Lipanj 09, 2010, 10:30:13 prijepodne »
Ma Kunta, svaki dan idem u Zg i nazad i znam kaj je "normalna" gužva, a kaj nenormalna.
Ovo kaj se zadnja tri dana događa je totalna koma i nije normalna gužva.
Doslovno prva-druga..stani-kreni i tak do Zagreba. Baš tak do prije tri dana ni bilo.
Nema drugog objašnjenja nego da su čačkali s podešenjima semafora.

Nego tko je službeno nadležan za tu Goričku cestu i signalizaciju?


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #86 : Lipanj 09, 2010, 11:11:37 prijepodne »
Pa valjda Županijske ceste...

Zato se treba voziti motociklom, i nema gužve!

I Kunta - turnceler ti ne veli koliko se voziš!!  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #87 : Lipanj 09, 2010, 12:18:05 poslijepodne »
Ja se moram složiti sa Vegijem. koji je vrag ovo. Danas sam skoro na svakom križanju stajal. Gužva je bila kod svakog semafora. A nigdje gužve prave.

Do sada se je projurilo od gorice pa sve do buzina a sada su postavili takve semafore da hočeš nečeš moraš stati.

I to su mi "prometni stručnjaci"- treba ih sve ispitati dali su uopče položili ispite na faxu ili su sve kupili. Ne da su nekaj loše napravili nego su dobru stvar koja je funkcionirala uništili.

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #88 : Lipanj 09, 2010, 05:18:32 poslijepodne »
To su sve stručnjaci iz "index" generacije!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #89 : Lipanj 09, 2010, 07:16:46 poslijepodne »
Nego tko je službeno nadležan za tu Goričku cestu i signalizaciju?

Neznam.Probaj postaviti pitajne na portalu.

Znam,Sleđ.Kak se veli na nemačkomu "brzinomjer"?