Autor Tema: Naknadna toplinska izolacija krova  (Posjeta: 35024 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #30 : Siječanj 04, 2011, 12:17:11 poslijepodne »
Prvivozač - mogel si pitati one za kojima se povodiš - kaj ti oni nisu pomogli svojim "ogromnim znanjem i savjetima"... ak već misliš da sam ti ja "upropastio" temu. Najlakše je ići linijom manjeg otpora - otprilike nekak kao i moj sused... sam pazi da nebuš i ti menjal krov svakih par godina...  ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mrfloyd

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 5
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #31 : Siječanj 04, 2011, 02:16:14 poslijepodne »

 :D  
sad je kasno.. nema smisla da kažem išta vezano uz svoju temu, da pitam išta... nitako me više ne vidi i ne čuje ...  :-\

nego, si otvorio možda novu temu, jer i mene malo zanima, pošto imam sličnu situaciju!?

Hajde , osvježi malo temu. Nemoj nadu gubiti.


Kuća u nizu, krajnja kuća - dakle jedna strana zida izložena sjevercu sa Plesa ;) , krov je šindra + 8cm staklene vune - postavljano prije 10godina, tavan je uređen i boravi se.
Uskoro mi je namjera: staviti izolacijsku fasadu  ( stiropor ili k. vuna 10-12cm), prozori promijenjeni, prilikom mjenjanja pločica u prizemlju staviti jaču izolaciju na pod , promijeniti radijatore --- dakle uglavnom smanjiti troškove grijanja!

Pitanje je vezano za tavan: SUMNJIV mi je :) , nije da želim škrtatariti ali trgati kroviše koje je 10g staro mi je malo lalalala!
Koliko bih dobio da iznutra na knauf postavim  4-6cm kamene vune, pa foliju (paronepropusna brana ako se ne varam) pa knauf ploče i gletanje!???

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #32 : Siječanj 04, 2011, 02:20:43 poslijepodne »
nabavi si novolit program za izračun toplinskih gubitaka pa češ odmah znati :-)

Koliko dobivaš. Ja znam da je moje krovište. ovako.
crijep, letve kontraletve, paropropusna, vodonepropusna folija, daske, grede a između njih 8 cm vune, pa 6 cm vune i preko greda i preko 8cm vune, pa vodo i paronepropusna folija pa knauf.

najbliže potkrovlju trebaš postaviti vodo i paro nepropusnu foliju (najčešće to ti je neki obilni PVC)

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #33 : Siječanj 04, 2011, 04:10:00 poslijepodne »
Nemrem instalirati novolit. Cijelo vrijeme mi javlja grešku.
Uglavnom odi na stranicu novolit.si i tamo imaš za skinuti program koji je jako dobar i koji ti dosta toga govori što trebaš napraviti da kontrukcija zida bude dobra.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #34 : Siječanj 04, 2011, 11:22:56 poslijepodne »
Nemrem instalirati novolit. Cijelo vrijeme mi javlja grešku.
Uglavnom odi na stranicu novolit.si i tamo imaš za skinuti program koji je jako dobar i koji ti dosta toga govori što trebaš napraviti da kontrukcija zida bude dobra.

Sigurno su izracunali da moras kupiti jebeni slovenski stiropor jer on daje najbolje rezultate... cak najbolje od Novolita kupiti, ne nis drugo :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #35 : Siječanj 05, 2011, 10:47:46 prijepodne »
Bilaj, i ja sam svojedobno imao grdih problema sa Novolit programom... i jednostavno nisam našao razlog zašto najčešće ne radi, a ponekad, iz čista mira, šljaka super, pa opet ne...  ??? ??? ???
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #36 : Siječanj 05, 2011, 10:56:25 prijepodne »
Ne znam Sleđ. :-[  Ja sam bio super zadovoljan sa novolitom.
Meni je radio super, na staroj instalaciji kompa.
Ali mi je sada crkel i ne znam zakaj sada više ne mogu instalirati.

Inaće New, ovaj ti je program čist ok. Ima i novolit stvari ali ima i generalne stvari. Ali što je najbolje nauči te neke osnovne računice kako s čim kombiniraš da znaš što je dobro a što nije.

Npr pokazati će ti da stiropor ti je super u odnosu za kladičnu žbuku ali i da nije svemoguć.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #37 : Siječanj 05, 2011, 10:59:53 prijepodne »
Ne znam Sleđ. :-[  Ja sam bio super zadovoljan sa novolitom.

Lako moguće. Jer ja nisam bio zadovoljan sa svojim kompom...  ;) ;D ;D ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #38 : Siječanj 05, 2011, 11:33:14 prijepodne »
ne kužim, napisao sam post, piše da je gore, a nema ga.
da ponovim: izgleda da neki od vas koji su pisali nisu skužili u čemu je moj problem. zaboli me za pravne stvari itd.
želim napuniti dodatno izlacijom  prostor krovišta koji je između dasaka a koji mi je nedostupan. pri početku teme sam stavio i fotku. znači trebao bih ugurati izolaciju nekako, i to nekoliko metara "dubine", i ne dolazi u obzir stiropor, a mislim niti ikakva vuna ili filc. mislim da je najbolje nasuti kuglice od stiropora i natobati ih nekakvim štapom, fakat mi se ne da rastavljati jebeni krov. ovo kupim par vreća kuglica, saspem, i za sat vremena sam gotov. što kažete na ideju ;)?

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #39 : Siječanj 05, 2011, 11:57:20 prijepodne »
zašto ne.
Najjednostavnija riješenja su uvijek najbolja.

A i vreče kuglica stiropola nisu jako skupe. Cijela stvar kod izolacije jest kako umrtviti strujanje zraka. A s ovim kuglicama ti je jednostavno raditi- samo ćeš imati kuglice svukuda. To možeš utrpati u te rupe kaj si nacrtao. A na onaj ravni dio ipak stavi nekaj čvršćega po ćem ćeš moći hodati.

Ono što je kod tih kuglica loše jest da to nije pravo riješenje- ali ako se računa uložen trud i novac vs koliko se dobije topline- to je definitivno plus.

Ali pogledaj i mr floyd je imao pitanje.
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2011, 11:59:44 prijepodne Bilaj »

Offline mrfloyd

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 5
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #40 : Siječanj 05, 2011, 01:00:19 poslijepodne »
Bed je malo kada naslijediš relativno novo uređeno nešto (krov, soba bla bla) pa sada to ići tumbati i ponovo utucati pare  je grrrrrr!!!!
Fakat mi se ne da, jer ako mijenjam krov, to nije samo krov  , bit će tu još nešto, poučen sam prijašnjim iskustvima životom kod staraca!  >:(

Mislim da je bolje probati neko jednostavno, ne preskupo riješenje da ti pomogne to prave rekonstrukcije!
Tako i ja ispitujem teren da podebljam izolaciju iznutra, jer računam da za kroviše kuće dimenzija (unutarnjih) 3.6mx11m knauf i vuna neće koštati too much, a kum i ja bi bili izvođači  8)


Tako da ti preporučujem što se tiče kuglica --- go for it!!! Neš puno potrošit, a krovište uvijek možeš raskpopati, usisati kuglice i zbubati crijep+letva+letva+daske+ljepenka+12cm vuna+folije+knauf , valda tako ide!!!! :P
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2011, 01:01:53 poslijepodne mrfloyd »

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #41 : Siječanj 05, 2011, 02:03:09 poslijepodne »
crijep+letva+letva+daske+ljepenka+12cm vuna+folije+knauf , valda tako ide!!!! :P

crijep+letva+ Kontra letva+daske+ Paropropusna, vodonepropusna folija ljepenka +12cm vuna+ Vodo i paronepropusna folije+knauf

To je tipično za jednosturuko ventilirani krov. Dvosrtuko ventilirani krov je možda bolji ali rijetko viđam dvorstuko ventilirane krovove.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #42 : Siječanj 05, 2011, 04:15:38 poslijepodne »
što kažete na ideju ;)?

Ništa.

Sve genijalne ideje su jako jednostavne.

Probaj pa nam reci kak je ispalo. Možda bi ti se ipak "dalo" rastavljati krov kad buš videl da to baš i nije tak kak si zamišljaš.

Kuglice stiropora, koje nisu stlačene, nemaju maltene nikakav učinak kao izolator, jer između njih ide i prolazi podosta zraka. Možda da potrošiš ne jedan, nego recimo 4 sata, pa da znaš kaj imaš, a ne da si cijelo vrijeme u nedoumici hoće li ta lutrija biti na tvojoj strani ili ne... da ne bi od jednog posla napravio njih pet, i od malog problema jedan jako veliki...

Prečica je počesto - najduži put. Tako nekako ide i narodna izreka, a ja osobno nisam pristalica polovičnih ili brzinskih rješenja, jer iz mojeg iskustva - iste su najgori izbor. I najskuplji.
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2011, 04:18:34 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #43 : Siječanj 05, 2011, 05:48:49 poslijepodne »
ne kužim, napisao sam post, piše da je gore, a nema ga.
da ponovim: izgleda da neki od vas koji su pisali nisu skužili u čemu je moj problem. zaboli me za pravne stvari itd.
želim napuniti dodatno izlacijom  prostor krovišta koji je između dasaka a koji mi je nedostupan. pri početku teme sam stavio i fotku. znači trebao bih ugurati izolaciju nekako, i to nekoliko metara "dubine", i ne dolazi u obzir stiropor, a mislim niti ikakva vuna ili filc. mislim da je najbolje nasuti kuglice od stiropora i natobati ih nekakvim štapom, fakat mi se ne da rastavljati jebeni krov. ovo kupim par vreća kuglica, saspem, i za sat vremena sam gotov. što kažete na ideju ;)?

Bez obzira kaj si ti misliš da je to dobro, mislim da buš izgubil vrijeme, novac i materijal i opet moraš na kraju sve raskopati da dobro napraviš.
Ne možeš nekaj dobro napraviti, a da to ne vidiš, jel sve kak treba.
Na kraju , ako ti to doista uspije - za to trebaš opet vrijeme da se potvrdi dali je dobro, onda u redu.
Mislim da sam sebi ne želiš priznati pravo stanje stvari.Tražio si mišljenje, ja o tome mislim tako.
Ne zamjeri na iskrenosti. Pozdrav.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #44 : Siječanj 05, 2011, 06:30:33 poslijepodne »
400 L stiropolnih kuglica kušta oko 100 kuna.
odnosno to je 4 m2 (ako je visina 10 cm). Pa sada koliko toga ima treba vidjeti. Definitivno je bolje nego ništa. Između kuglica će i dalje juriti zrak ali puno manje nego prije. niej loše za problati.
Nek izračuna koliko ima površine u koju treba napucati taj zrak pa nek proba.  ako je to nekih 40 ili koliko m2 koliko treba pokriti to i nije tak veliki trošak pa da i tih 1000 kuna baci u smeče.