Autor Tema: Imate li svoj ICE broj?  (Posjeta: 7062 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Imate li svoj ICE broj?
« : Studeni 15, 2013, 01:20:14 prijepodne »
Imate li svoj ICE broj?
 Na molbu liječnika i spasilaca, Međunarodni crveni križ pokrenuo je inicijativu da svaka osoba u imenik mobitela upiše broj osobe koju treba nazvati u slučaju nesreće ili prijeke potrebe.
 Naime, vozači hitne pomoći opazili su da većina unesrećenih kod sebe ima mobilni telefon. Međutim, ako je ta osoba u nesvijesti, spasioci ne znaju koga iz dugog spiska brojeva u imeniku obavijestiti. Zato predlažu da svatko u imenik svog mobitela stavi broj kontakt osobe koju će u slučaju nesreće pozvati spasioci, vatrogasci ili policija.
 Međunarodni pseudonim za taj broj je ICE, a u slučaju kontaktiranja više osoba, njihove kontakt brojeve unesite kao ICE1, ICE2 i tako dalje.
http://www.cityportal.hr/imate-li-svoj-ice-broj/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Imate li svoj ICE broj?
« Odgovori #1 : Studeni 18, 2013, 07:52:25 poslijepodne »
Imam odavno, već godinama, članove obitelji u imeniku dodatno označene sa ICE 1, 2 i 3. Nedaj Bože, no treba prema životu biti realan.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”