Autor Tema: Zdravstveni odgoj u školama  (Posjeta: 126672 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #360 : Lipanj 07, 2013, 01:36:22 poslijepodne »
... tu sam čekao da se nađe netko pa da nama neukima, koji "ne kužimo stvar" objasni tko to kome što duguje i naravno, zašto ?

Samo jedan hint za tebe:

Koje nekretnine koristi država u HRvatskoj - a u vlasništvu su Crkve?

Probaj pojmiti samo taj jedan segment - no riječ je o cijelim kvartovima, cijelim trgovima, cijelim blokovima zgrada i cijelom nizu nekretnina koje koriste državne institucije ove zemlje, a vlasnički list glasi na Crkvu... riječ je o milijunima kvadrata na najčešće najelitnijim i najprometnijim lokacijama, a najam takvih kvadrata je ... ajmo reći - skup... u svakom slučaju, samo najam i korištenje tih nekretnina košta daleko više negoli država "daje" (ma šta daje - POKLANJA!!  >:D ) Crkvi... a gdje su prava iz međudržavnih ugovora? Ili prava iz sveučilišnih, edukacijskih i odgojnih ustanova i radnih mjesta? Zdravstveni sustav treba spominjati? Ima toga još puno, no zadržimo se samo na prvom stavku....

Sledge, lijepo ali uzaludan trud.
Ovu smo temu ovdje već prožvakali, ali gospoda ne žele prihvatiti ni mrvicu argumenata, ili bilo kaj drugo.
Naravno, to ne znači da ti ne trebaš na to odgovarati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #361 : Lipanj 07, 2013, 03:47:39 poslijepodne »
Ne brini, u borbi za istinu ne može me nitko ušutkati i natkriliti, da parafraziram našeg dragog Blaženog kardinala Alojzija Stepinca...

Možda da tom "borcu za prava" napomenem da su cijela Vlada, kao i Sabor, smješteni u zgradama koje su vlasništvo neću reći koga, a njih dijeli cijeli Trg Svetog Marka - koji se nalazi 1/1 u vlasništvu tog istog kojeg ovoga trenutka ne želim spomenuti...  >:D >:D >:D  Znači, neka to bude nagradnjača za prvoborca ovog foruma po pitanju borbe za prava komunističko-ateističkih šuftova...

Kao da komunističke zmije ne bi već odavno nešto "konkretnije" poduzele da zadovolje te neznalice koje se ne znaju izboriti ni za svoja, a kamoli tuđa prava, no za svako slovo izgovoreno i ispod glasa slijedi šamarčina od koje zuji u pilećoj glavi... dok im netko pametniji sa strane samo ne došapne "šuti i ne seri da ne bi bilo po labrnji i glavi stanovnika..."... tako da Zokica badave uči latinske izreke, svaki svećenik je latinski i starogrčki, te aramejski - i kao četvrti - neki živi jezik - studirao i završio u školi koja nije smještena u Kumrovcu (već u kvartu koji komunjarama više paše, odmah pomisle kako su jako važni!), tamo u "Visokoj školi moderne diktature i ozakonjenih zločina protiv vlastita naroda" se više učila neverbalna komunikacija kroz predmete "brzo dizanje ruke", "diktatura ili smrt", "šira upotreba vazelina za šire poglede napredovanja" i slični predmeti za jačanje neljudskosti, nekulture, netolerancije i diktatorske bahatosti...

 
« Zadnja izmjena: Lipanj 07, 2013, 04:10:47 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #362 : Lipanj 07, 2013, 07:57:02 poslijepodne »
no riječ je o cijelim kvartovima, cijelim trgovima, cijelim blokovima zgrada i cijelom nizu nekretnina koje koriste državne institucije ove zemlje, a vlasnički list glasi na Crkvu... riječ je o milijunima kvadrata na najčešće najelitnijim i najprometnijim lokacijama, a najam takvih kvadrata je ... ajmo reći - skup... u svakom slučaju, samo najam i korištenje tih nekretnina košta daleko više negoli država "daje" (ma šta daje - POKLANJA!!  >:D ) Crkvi...
Da, riječ je o milijunima kvadrata na najatraktivnijim lokacijama za koje crkva ne plaća ni kune poreza  :-)  Da, zainteresirani su da koliko god mogu, sudjeluju u vlasti , ali kad se spomene porez, onda baš i nisu toliko zainteresirani.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #363 : Lipanj 07, 2013, 07:59:47 poslijepodne »
Ovu smo temu ovdje već prožvakali, ali gospoda ne žele prihvatiti ni mrvicu argumenata, ili bilo kaj drugo.

... koje argumente, molit ću lijepo ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #364 : Lipanj 07, 2013, 08:19:35 poslijepodne »
Da, riječ je o milijunima kvadrata na najatraktivnijim lokacijama za koje crkva ne plaća ni kune poreza  :-)  Da, zainteresirani su da koliko god mogu, sudjeluju u vlasti , ali kad se spomene porez, onda baš i nisu toliko zainteresirani.

Lupetaš i nagađaš... kao prvo, obzirom ne postoji porez na nekretnine u vlasništvu koje se ne koriste kao kuće za odmor, nemam pojma što bi Crkva trebala plaćati, osobito za mnoge crkvene građevine koje su i proglašene kulturnim dobrom...?

Kao drugo, Crkva nije zainteresirana za sudjelovanje u vlasti (Crkva ima vlast nad narodom i bez ikakovih izbora, na dobroj volji tog istog naroda, ne trebaju joj nikakvi izbori da bi se potvrdio utjecaj Crkve!), ali je zainteresirana za predstavljanje građana i većine građana koji su se izjasnili vjernicima, jer Crkva kao pravna osoba to može - i pravno, i moralno, i svakako drugačije, i to i treba raditi, to je njezino poslanje (kao u primjeru ZO - ja kao mali pojedinac ne mogu dići glas i predstavljati ikoga, no Crkva to može - i to je u redu, tako treba biti, i to je zakonito i moralno).

To što mnoge zlonamjerne njuške to predstavljanje interesa građana tumače kao želju Crkve da vlada - to je nonsens, glupost samo takva, jer Crkvi vlast ne treba i nije joj potrebna - Crkva ima sasvim dovoljno vlasti i imovine bez obzira koja vlast bila, i bilo kakav SDP, HDZ ili neka druga privremena bokčija Crkvi mogu samo popljugati - ideja, mogućnosti i načela po kojima Crkva postoji i radi daleko su iznad moći bilo koje druge zemaljske vlasti, Crkva postoji tisućljećima, i postojat će još tisućljećima, a njezina moć ne ovisi o nikakvim izborima ili trenutno vladajućim garniturama, jer Crkva svoju vlast ne demonstrira kroz kojekakve institucije vlasti, dvorane parlamenta ili ine simbole vladanja.

No takve tvrdnje o nekakvoj želji Crkva za vladanjem državom su nesposobnoj vlasti dobre za okretanje naroda protiv Crkve, prodavanje plitke i netočne retorike kako bi se skrivali vlastiti promašaji i neuspjesi, i opravdan gnjev naroda protiv nesposobnjakovića koje taj narod plaća okretali prema nekome tko niti vlada, niti ga ti građani plaćaju, niti taj donosi zakone, a niti prodaje državu i izdaje nacionalne i svake druge državne interese... Crkvi nije naškodila NITI JEDNA komunistička ili bilo koja druga nasilna i istinski opasna garnitura, pa svakako neće ni ova kokošana koja nema tri čiste o realnom životu, koja ne može pomoći ni sebi, kamoli nekom drugom...
« Zadnja izmjena: Lipanj 07, 2013, 08:32:04 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”