Autor Tema: LABURISTI  (Posjeta: 38295 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
LABURISTI
« : Veljača 16, 2013, 11:18:32 prijepodne »
EKSKLUZIVNO: RASKOL U VELIKOGORIČKIM LABURISTIMA ZBOG PODJELE FOTELJA!

Velikogorički Laburisti posvađali se oko podjele fotelja!

Iako mnogi građani ne znaju da i u Velikoj Gorici postoji ogranak Hrvatskih Laburista, koji broji nekoliko desetaka članova, i koji je zbog svađe oko podjele mjesta na listi za Gradsko vijeće raspušten. Iako neaktivni u Velikoj Gorici, Laburisti zbog populizma Dragutina Lesara uživaju mali ugled među građanima, obzirom na stranačke igre i “silovanje” demokracije u Velikogoričkom ogranku, upitno je njihovo daljnje djelovanje. Koliko kao takvi  građanima mogu ponuditi kvalitetna rješenja za naš grad zaključite sami iz pisama koje vam ekskluzivno donosimo!

http://turopoljka.com/2013/02/16/ekskluzivno-raskol-u-velikogorickim-laburistima-zbog-podjele-fotelja/#more-2465

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: LABURISTI
« Odgovori #1 : Veljača 16, 2013, 12:07:15 poslijepodne »
Laburisti su imali šansu, uostalom zato su im ljudi i dali toliko povjerenje na izborima. Gdje je zapelo ? Deklarativno u Gorici Laburisti nisu zastupljeni u Gradskom vijeću, ali sada poslije ovoga funkcionalno su još dalje od toga. Ponavljam imali su  šansu. Sada ju opet traže, sada opet očekuju povjerenje zamjenom mjesta. Ovime su pokazali ne da su isti već i gori.
Ljudima je dosta stranaka i strančarenja, ljudi žele istinske promjene žele da konačno netko služi ovom narodu u ime naroda .Stranačka stega drži  svima zajedno uteg na nozi i toga su ljudi konačno svjesni .Na koncu želim svima neke nove ljude ,neke nove snage koje ovu prekrasnu zemlju mogu odvesti u neko bolje sutra.  Lesar, populist, stari sindikalni lisac, a vidljivo je iz  njegovih komentara, u ovoj našoj sjebanoj državi nezna što treba napraviti osim smjeniti vladajuće sa vlasti. Imamo velikih stručnjaka ,samo im politika treba dati polaznu osnovu.Prvo banke vratiti u vlasništvo hrvatskoga naroda,zaplijeniti sve opljačkano i nečisto vlasništvo a vinovnike ne u zatvore da se tamo zajebavaju i pišu memoare nego na višegodišnji prisilni rad /GOLI OTOK/ ili da krče vodne oteretne kanale, stvaraju vrijednosti, drvenu sječku s kojom će plaćati hranu i smještaj a ne da im mi kao porezni obveznici  omogučujemo da planduju tamo.
Za Guvernera HNB jednu dokazanu stručnu poštenjačinu tipa Jurčić, TO JE ZA POČETAK DOSTA.


Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: LABURISTI
« Odgovori #2 : Veljača 16, 2013, 01:24:54 poslijepodne »
Ja se neću skrivati iza kojekakvih anonimnih nikova već svi znate tko sam ja.

Nakon što sam se učlanio u Hrvatske laburiste - Stranku rada odlučio sam imenovati moderatore ovog foruma koji nisu stranački kako bi on i dalje bio neovisan. Nisam želio više aktivno sudjelovati u radu foruma kako na bilo koji način moje članstvo ili funkcija ne bi ugrožavalo njegov rad. Ispričavam se moderatorima što su se možda nekada osjećali napušteno i što im nisam otkrio razlog mojeg povlaćenja, ali nisam želio na bilo koji način utjecati na njih.

Bio sam među osnivačima Ogranka Velika Gorica, postao sam član Izvršnog odbora, a kasnije i član Izvršnog odbora podružnica Zagrebačke županije. Sudjelovao sam u izradi programa stranke (dobar dio poglavlja E-Hrvatska, uključujući i 8 načela o otvorenosti javnih podaka, je moje djelo) i aktivno sudjelovao u radu. Moji motivi su jasni. Rad, poštenje, istina, znanje i društvena pravednost za mene nisu samo prazne fraze. Ja sam tako odgojen i to je ono čime se vodim. Nisam se učlanio u stranku zbog vlasite guzice jer želim pokušati doprijenjeti da se nešto promijeni. Zapravo učlanio sam se u laburiste nakon što je Vesna Škare Ožbolt prebjegla na drugu stranu. Rekao sam sebi dosta je besmislenog zanovijetanja i prigovaranja, idem probati nešto napraviti.

Pokazalo se da to nije lako, da je zapravo jako teško. Ima tu puno vjetrenjača na koje treba jurišati. A ima i ljudi koji imaju neke druge motive.

Ova objava me natjerala da se javim jer se radi o lažima. Jer se radi o ljudima koji su na ovaj ili onaj način zapravo i uključeni u ovu priču.

Zna se tko stoji iza portala Turopoljka. HNS na svojim stranicama piše da je jedan član predsjedništva Laburista (što je krivo jer mi nemamo predsjedništvo već Izvršni odbor) izjavio kako je Žic nudio novce za ulazak. Ja tu informaciju nemam i ne mogu govoriti o tome, ali koliko znam kontakti prema pojedinim članovima su postojali.

Članovi bivše Pančićeve stranke su također željeli masovno preći u laburiste, ali smo im se lijepo zahvalili na ponudi.

Gospodo draga, hajde skinite maske, potpišite svoje riječi, pa onda možemo pošteno razgovarati. Ili vi to ne možete.

Ostavio sam komentar na stranici Turopoljka portala, pa ću ga ponoviti i ovdje jer nekako sumnjam u njihovu objektivnost i bojim se da bi mogao biti moderiran, tj. pobrisan.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: LABURISTI
« Odgovori #3 : Veljača 16, 2013, 01:27:19 poslijepodne »
Komentar objavljen na stranici Turopoljka.com.

Neka osnovna novinarska etika nalaže da se i druga strana upita za mišljenje, ali budući da se ovdje igrate portala onda me ne čudi ovakva objava.

Kao prvo, ogranak Velika Gorica broji preko 100 članova i dalje nam pristižu novi (samo prošli tjedan dobili smo tri nova člana).

Nije točno da je ogranak raspušten, samo je sazvana i održana izvanredna izborna skupština. Da je predsjedništvo željelo trenirati strogoću moglo je raspustiti ogranak i na 6 mjeseci imenovati povjerenika koji bi sastavio listu i vodio ogranak do poslije izbora (kao što je to napravila jedna druga stranka u gradu). Nije, prepustilo je odluku članstvu.

Problem i opstrukcija rada ogranka je izazvana upravo od strane potpisnika ovog pisma koje je objavljeno. Oni su činili 4 od 7 članova Izvršnog ogranka stranke i to su koristili kako bi mimo pravilnika izglasali listu. Prije toga su mjesecima izazivali umjetnu krizu u radu stranke i vršili pritisak na predsjednicu kako bi ostvarili ono što su naumili.

Ono što je drugim članovima stranke zasmetalo je činjenica da su dvojica od četvorke koja je opstruirala rad ogranka bili nedovoljno aktivni. Nezadovoljstvo jednog člana se vuklo još od parlamentarnih izbora jer je on smatrao da je trebao biti prvi na listi i ući u Sabor mada je tijekom glasovanja (jer članovi laburista su svojim glasovima odlučili o poretku na listi) dospio na 10 mjesto. Nezadovoljan tim mjestom on nije pristao biti na listi pa je ogranak Velika Gorica izgubio jedno mjesto na listi kandidata za Sabor.

Početkom prošle godine osnovali smo radne skupine koje su trebale raditi na analiziranju problema u gradu i donošenju prijedloga njihovih rješenja, kao i na izradi programa rada. Nijedan od spomenute dvojice se nije aktivno uključio u rad tih skupina.

Prilikom izglasavanja liste oni su bili protiv prijedloga da se napravi analiza rada u stranci u proteklom razdoblju i da to bude jedan od kriterija pri određivanju mjesta na listi. Jedan od njih je izjavio ‘pa zna se tko je što radio’ i odbili su svaku mogućnost da se protekli rad uzme u obzir prilikom određivanja mjesta. Time su pokazali da su željeli zloupotrijebiti svoju poziciju i progurati listu s njima na vodećim mjestima kako bi se našli u poziciji da nastave praksu političkog trgovanja po kojem je velikogorička politika na zlom glasu.

Nakon što su vidjeli da im ne ide sve po planu konačno su se sjetili i viših instanci pa su napisali ovo objavljeno pismo iako prije toga nisu priznavali stranačku hijerarhiju, a bivši član SDP-a (i navodno desna ruka Žica za vrijeme kad je pokušavao istisnuti Vesnu Fabijančić-Križanić s mjesta predsjednice) je prije toga cijelo vrijeme glasno vikao kako on priznaje samo skupštinu ogranka. Pravilnik o radu jasno govori da radom ogranka rukovodi predsjednik koji odgovara skupštini, Izvršnom odboru podružnice, Predsjedništvu i Nacionalnom vijeću Stranke. Sve do ovog pisma oni su zanemarivali hijerarhiju.

I tako je sazvana skupština koja je jasno pokazala da četvorka koja je pokušala prevrat nije imala nikakvu podršku članstva. Na skupštini je bilo prisutno 45 članova (četvorka je dala ostavke kad su vidjeli da njihova tvrdnja samo desetak članova ogranka ne drži vodu) i velikom većinom glasova za predsjednicu je ponovno izabrana Ljiljana Matezović, novi tajnik i novih 7 članova izvršnog odbora.

Hrvatski laburisti - Stranka rada, ogranak Velika Gorica nije u rasulu, već naprotiv, osvježeni smo, pomlađeni i krenuli smo raditi jer nema više onih koji su nam zadnjih nekoliko mjeseci bacali klipove pod noge. Kao što stalno govorimo, mi radimo i borimo se za interese i boljitak svih stanovnika grada Velike Gorice, nema nisu važne stolice i osnobni probitak, kao što je to bilo važno našim bivšim članovima koji sada pokušavaju naštetiti stranci kao što su joj štetili i dok su bili njezini članovi.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: LABURISTI
« Odgovori #4 : Veljača 16, 2013, 01:52:28 poslijepodne »
Citat:
Stjepan
Problem i opstrukcija rada ogranka je izazvana upravo od strane potpisnika ovog pisma koje je objavljeno. Oni su činili 4 od 7 članova Izvršnog ogranka stranke i to su koristili kako bi mimo pravilnika izglasali listu.

Stjepane ja ovdje ne vidim problem u potpisnicima već naprotiv u ostalima, naime kažeš da ima 7 članova IO i od toga 4 je imalo drugačije mišljenje...Gdje je problem Stjepane?...Koliko ja znam još uvjek je 4 više od 3....Kakav to statut Laburisti imaju kad kod njih vrjijedi da manjina zahebava većinu...Čudna mi je to stranka rada i tvoja briga za pravednošću...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: LABURISTI
« Odgovori #5 : Veljača 16, 2013, 01:55:35 poslijepodne »
« Zadnji post Turopoljka.com Danas u 11:18:32 prijepodne »

PRENOSIMO: Raskoli u Laburistima
Subota, 16 Veljača 2013 11:26
http://www.politika.hr/hrvatska/12283-prenosimo-raskoli-u-laburistima

Fala na ekskluzive. Nis znal da je kaliber ovoga foruma tak veliki. ;)
wwwg tablice

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: LABURISTI
« Odgovori #6 : Veljača 16, 2013, 01:57:21 poslijepodne »
Stjepane ja ovdje ne vidim problem u potpisnicima već naprotiv u ostalima, naime kažeš da ima 7 članova IO i od toga 4 je imalo drugačije mišljenje...Gdje je problem Stjepane?...Koliko ja znam još uvjek je 4 više od 3....Kakav to statut Laburisti imaju kad kod njih vrjijedi da manjina zahebava većinu...Čudna mi je to stranka rada i tvoja briga za pravednošću...

Ovdje se manjina (njih 4 + 2-3 istomišljenika) pokušavala nametnuti većini.

Skupština je jasno pokazala da je većina članova protiv toga što su oni pokušali napraviti. Većina je odlučila. Smijenila je one koji su radili protiv interesa stranke. I to je demokracija.

Nitko od njih nije skupio potrebnih 10% potpisa da bi se ponovno kandidirali.

Nemoj glumiti zbunjenoga kad ti i ja znamo u koji rog pušeš.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: LABURISTI
« Odgovori #7 : Veljača 16, 2013, 02:07:15 poslijepodne »
Dragutin Lesar: SDP je vršio pritisak i nudio se, ali idemo samostalno na lokalne izbore!

http://lokalniizbori.com/vijesti/dragutin-lesar-sdp-je-vrsio-pritisak-i-nudio-se-ali-idemo-samostalno-na-lokalne-izbore/

Spomenuta četvorka nije podržavala ovaj stav kojeg podržava i većina članova stranke.

Da ponovim za one koji nisu pročitali... https://www.facebook.com/laburisti.vg/posts/454441597955521

U velikogoričkim medijima i u komentarima stalno čitamo kako su Hrvatski laburisti u Velikoj Gorici najpoželjnija udavača. Najaktivnija u tom 'škicanju' je lijeva koalicija koja s ljevicom i nema previše veze. Oni su sebi u glavi zacrtali da najpoželjnija udavača i nema nekog drugog izbora i to vjerojatno uzimaju zdravo za gotovo. Desna koalicija malo samozatjanije također škica i do nas dopiru šapati o 'koalicijskom potencijalu'.

Svima njima bi trebalo biti jasno da se velikogorički laburisti neće 'udavati pod mus' jer potencijalni ženici ne zadovoljavaju naše kriterije.

Laburisti će radije odabrati ulogu 'stare cure' zbog koje će samozvane ženike zaboljeti glava jer želimo prekinuti tradiciju političke trgovine po kojoj je Velika Gorica postala poznata. Mi imamo svoj program u kojem su u prvom planu interesi građana Velike Gorice i razvoj grada bez podilaženja privatnim interesima. To je nešto što oni u svojim planovima nemaju niti su ikada imali.


Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: LABURISTI
« Odgovori #8 : Veljača 16, 2013, 02:51:01 poslijepodne »
Stjepane ja ovdje ne vidim problem u potpisnicima već naprotiv u ostalima, naime kažeš da ima 7 članova IO i od toga 4 je imalo drugačije mišljenje...Gdje je problem Stjepane?...Koliko ja znam još uvjek je 4 više od 3....Kakav to statut Laburisti imaju kad kod njih vrjijedi da manjina zahebava većinu...Čudna mi je to stranka rada i tvoja briga za pravednošću...

Ovdje se manjina (njih 4 + 2-3 istomišljenika) pokušavala nametnuti većini.

Skupština je jasno pokazala da je većina članova protiv toga što su oni pokušali napraviti. Većina je odlučila. Smijenila je one koji su radili protiv interesa stranke. I to je demokracija.

Nitko od njih nije skupio potrebnih 10% potpisa da bi se ponovno kandidirali.

Nemoj glumiti zbunjenoga kad ti i ja znamo u koji rog pušeš.

Stjepane, kao prvo ne glumim zbunjolu već ljepo pitam, ako je skupština odabrala 7 članova koji čine IO onda valjda ta skupština istima i vjeruje, stoga ne vidim razlog zbog čega i zašto se sazivala ponovno skupština da razvlasti većinu u IO...SORY, ali dozvoli da imam drugačije mišljenje i posumnjam u istinitost tvojih navoda jer kao što znaš batina uvjek ima dva kraja...kažeš da nitko od ova 4 člana IO nije skupio potrebnih 10%, vidiš i to mi je sumnjivo, naime čija je i tko je imenoval komisiju koja je ovo objavila???...i na kraju ja ne pušem u ničiji rog, nisam nikad bio ničiji niti ću biti...kao što i sam znaš a ova priča je živi dokaz,  politika je egzaktna...tri plus tri mogu biti pet ili sedam ovisi o potrebi...š

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: LABURISTI
« Odgovori #9 : Veljača 16, 2013, 03:11:49 poslijepodne »
Stjepane, kao prvo ne glumim zbunjolu već ljepo pitam, ako je skupština odabrala 7 članova koji čine IO onda valjda ta skupština istima i vjeruje, stoga ne vidim razlog zbog čega i zašto se sazivala ponovno skupština da razvlasti većinu u IO...SORY, ali dozvoli da imam drugačije mišljenje i posumnjam u istinitost tvojih navoda jer kao što znaš batina uvjek ima dva kraja...kažeš da nitko od ova 4 člana IO nije skupio potrebnih 10%, vidiš i to mi je sumnjivo, naime čija je i tko je imenoval komisiju koja je ovo objavila???...i na kraju ja ne pušem u ničiji rog, nisam nikad bio ničiji niti ću biti...kao što i sam znaš a ova priča je živi dokaz,  politika je egzaktna...tri plus tri mogu biti pet ili sedam ovisi o potrebi...š

Da ne glumiš potpisao bi se pod svoje riječi, zar ne?

To su stari članovi IO koji su odabrani prije 2.5 godine prilikom osnivanja ogranka. Jedan od njih je Anes Šuvalić koji se dva mjeseca prije toga ispisao iz SDP-a. U to vrijeme se bilo lako nametnuti jer je bilo malo članova i nitko se nije trgao za funkcije. Kasnije se IO proširio za 2 člana kako se povećavao broj članova.

To je ono što zamjeram Lesaru i predsjedništvu što nisu uveli u pravilnik da mandat IO ogranka nakon osnivanja traje 2 godine, a ne 4. Ovako su oni koji su došli prvi prigrabili pozicije i uhvatili priliku. U to vrijeme su stranci pristupali članovi koji nisu bili u nijednoj stranci i nisu se grebli za funkcije. Oni koji su bili, prepoznali su svoju priliku i iskoristili činjenicu da se međusobno malo tko pozna.

Nova skupština je održana 7.2.2013., raspušteno je staro vodstvo i pokrenut postupak izbora novog. Navedeni članovi su dali ostavku jer su vidjeli da nemaju šanse sakupiti 10% potpisa potrebnih za kandidaturu (Pravilnik o ustroju: http://www.laburisti.com/modules/mastop_publish/?tac=73). O kakvoj ti komisiji govoriš? Pravilnik jasno određuje način kandidature.

Ono što ti sada radiš je da širiš FUD (http://en.wikipedia.org/wiki/Fear,_uncertainty_and_doubt). Svima koji i malo razmišljaju i znaju zbrojiti 2 i 2 će jasno zaključiti zašto to radiš i za čiji račun.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: LABURISTI
« Odgovori #10 : Veljača 16, 2013, 03:46:57 poslijepodne »
Jako jako volim Laburiste. No, čini se da je ta moja ljubav izvan granica Turopolja.
Kako puno premalo znam (i primjećujem) "naše" laburiste nemam razloga ne vjerovati Stjepanu koji je član IO pa je najbolje upućen u razvoj situacije.
Da, i ja zamjeram onih 4 godine umjesto dvije. I to jako.

Na državnoj razini Laburisti su jedno, ali na lokalnoj sasvim drugo. Dozvolite mi ovaj moj stav, jer jednostavno su  i sve druge stranke (izuzev zna se već kojih) vrlo različite ili ako hoćete pristupačne i nepristupačne na lokalnoj odnosno državnoj razini.
S tom razlikom što se ne podudaraju.

Drago mi je da  Laburisti ostaju "stara cura" ali bi svejedno trebali i morali razgovarati sa ostalim strankama (govorim o lokalnom nivou) odnosno pojavljivati se na događanjima kao gosti. Znam da vas ponekad zovu, ali znam i da vas ne vidim.
A možda sam i u krivu jer zaista ne znam tko čini tih 100 članova, hoću reći ne poznajem ljude.

No, želim svu sreću i uspjeh Laburistima u Turopolju na slijedećim izborima.

PS valjda se sad ne bu našao netko pa napisao "zna se u čiji rog pušeš".  :P

« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2013, 03:49:46 poslijepodne plemenitashica »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: LABURISTI
« Odgovori #11 : Veljača 16, 2013, 03:58:56 poslijepodne »
Citat:
Ono što ti sada radiš je da širiš FUD (http://en.wikipedia.org/wiki/Fear,_uncertainty_and_doubt). Svima koji i malo razmišljaju i znaju zbrojiti 2 i 2 će jasno zaključiti zašto to radiš i za čiji račun.

Stjepane, nije mi cilj širiti FUD, moja radoznalost nije satkana urotama i zavjerama niti je plod nekoga i nečije mašte, budimo realni Laburisti su poznati po Lesaru, starom sindikalnom liscu koji koristi neznanje vladajućih, nezadovoljstvo građana i to artikulira njima na prihvatljiv način,  mene interesira nešto drugo, naime tko su vaši članovi i da li oni mogu sutra preuzeti odgovornost u vlasti?..jesu li dovoljno stručni? imaju li znanja??...meni se nekako čini a i čujem po kuluarima da ste deficitarni u navedenom što je u konačnici vrlo opasno...Stjepane ne prijeti Laburistima opasnost od Turopoljke i njihove nezavisne liste već od strane HNS-a i SDP-a ... Oni su vam neprijatelji, uzimate njihovo biračko tijelo, HDZ-u se hebe, još će vam priteći u pomoć...


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: LABURISTI
« Odgovori #12 : Veljača 16, 2013, 04:12:30 poslijepodne »
Do bu z HNSa il SDPa glasal za Žica!? ??? Dej si mira...
Nekaj si baš mislim do bu glasal za Turopolku... Črleni buju za črlene, plavi za plave, jedino su ostali ovi neodlučni (oni, navodno, redovito glasaju protiv vlasti a nezna se za koga buju), ovi "od svetlo sive do tamno črne" i Laburisti.
Nekak mi se čini da se HOP vidi v laburističke 5% (il kulko več vrede na izbore)... Ni bez veze ovo pismo leglo na Turopolku.
Jesu se funkcije rešene v HOPu? Nemreju političari bez politike. Nekam se ovi bivši SDP/Laburisti budu prišmajhlali.
PS valjda se sad ne bu našao netko pa napisao "zna se u čiji rog pušeš".  :P
Žena? Kak te ni sram tak pred drobnum decum pisati? XĐ
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: LABURISTI
« Odgovori #13 : Veljača 16, 2013, 04:54:42 poslijepodne »

Citat:
kuntakinte
Do bu z HNSa il SDPa glasal za Žica!?  Dej si mira...

Kunta, zakaj si tak destruktivan?...prijavi se nan natječaj, pokaži kak bi ti bil društveno koristan...

http://www.facebook.com/Hrvatskiobrtniciipoduzetnici


Jaguar

  • Gost
Odg: LABURISTI
« Odgovori #14 : Veljača 16, 2013, 05:07:42 poslijepodne »


Laburisti će radije odabrati ulogu 'stare cure' zbog koje će samozvane ženike zaboljeti glava

Stjepane hipotetičko pitanje, ukoliko se eventualno dogodi da Vijećnici Laburista budu presudni za formiranje većine u gradskom Vijeću, za neku stranu će te se trebati (morati) odlučiti, koji kriteriji i što je to presudno kod Laburista za takvu odluku?

Na koncu i "stare cure" imaju pravo na udaju, što se vrlo često i dogodi.