Autor Tema: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?  (Posjeta: 86049 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #15 : Prosinac 31, 2010, 05:39:18 poslijepodne »
Režim je totalitarni, a način vladanja u takvom režimu je diktatura (totalitarizam).
Nisu sinonimi. Budem napisal detaljno nakon nove godine ali diktatura i totalitarizam nisu isti.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #16 : Prosinac 31, 2010, 06:19:26 poslijepodne »
Tito
-odmah pripojio Dalmaciju i Međimurje

Med Murum i Dravum

Da su ustaši i hrvatski partizani šteli dobro svemu narodu primenili bi „međimurski“ model nejunačejna
(Maček: „Dok se veliki tuku, mali pod stol!“)
NDH ne nigdar priznala mađarsko otmajne Međimurja z leta 1941, nu ni poduzimala nikakve vojne akcije po tomu pitajnu.
Partizanem se isto fučkalo za prostor med Murum i Dravum. Osim sporadične hitajne letkov tu praktički ne bilo partizanskoga deluvajna do 1945 leta.
Tak je Međimurje ostalo pošparano ratnoga stradavajna.

Kam sreče da su se ustaši i komunisti i posle 22.06.1941. (den da je Nemačka napala SSSR) šparali i surađivali kak i prva 2 meseca nakon kapitulacije Kralevine Jugoslavije.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Trojanski pakt ili kojn
 
Ishod rata na području bivše Juge (1941—45.) ovisil je o tome jel buju pobedili zapadni savezniki (vuklučivo Rusiju) ili trojni pakt.
Vu prvomu slučaju,  ovisno o anticiperane Jalte, na vlast dolaze komunisti ili rojalisti (kralevska vlada). Italija ostaje bez Dalmacije, otokov, Istre. Mađarska gubi Međimurje.
Vu drugomu slučaju ostaje NDH.
Daklem, se bi bilo z puno mejne žrtvi, slično kak je bilo v zemlami tere su pristupile i ostale v trojnomu paktu (Bugarska, Rumujnska).  

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

IstraUživajne i razdvoj

Dober del Dalmacije (Zader i zaleđe), otokov, Istra, Reka došel je pod taljansku vlast več koncom 1. sveckoga rata (kak nagrada Italije za pristup silam Antante; londonski vugovo, Rapallski vugovor)
Više od pola milijuna Hrvata i Slovenaca našlo se izvan granica Kraljevine SHS; to je izazvalo veliko nezadovoljstvo jer je stanovništvo imalo osjećaj da su ih srpski političari prodali u zamjenu za teritorijalne ustupke na istoku.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Rapallski_ugovor

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

I komunisti i ustaši su proglasno „priklučili“ Dalmaciju i otoke Hrvacke posle kapitulacije Italije.

Proglas poglavnika dr. Ante Pavelića 10.09.1943. :
http://www.hcsp.hr/index.php?subaction=showfull&id=1220861006&archive=&start_from=&ucat=3&

Odluka ZAVNOH-a o priključenju Istre, Rijeke, Zadra i ostalih okupiranih krajeva Hrvatskoj donesena 20. rujna 1943.
http://hr.wikisource.org/wiki/Odluka_o_priklju%C4%8Denju_Istre,_Rijeke,_Zadra_i_ostalih_okupiranih_krajeva_Hrvatskoj

Zanimliv opis spontanoga vustanka v Istre 13.09.1943. , posle kapitulacije Italije
(Milan Rakovac):
Tko to tamo vlada Istrom? Tko se to tamo s nama sjedinjuje?
Klimaks ovog thrillera doista je vrhunski; vodstvo hrvatskog NOP-a odlučuje oprezno i odlučno reagirati i saznati što se to zbiva te u Istru šalju glavom i bradom Jakova Blaževića, ličkog odvjetnika i tvrdog komunista. Taj je šokiran (čitaj njegova sjećanja, mislim da je naslov »Kako sam tražio crvenu nit«), jer u Opatiji ga s automobilom čeka veza, a to nije netko od malobrojnih istarskih komunista, nego – svećenik!

http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=438969&postcount=965

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Kom3dija - Ljubav se ne trži, 03:26

Kom3dija - Ljubav se ne trži
« Zadnja izmjena: Prosinac 31, 2010, 06:31:16 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #17 : Prosinac 31, 2010, 06:39:55 poslijepodne »
ovakvu osebujnu kulturu izražavanja se uči na Policijskoj akademiji u Zagrebu ili Sremsko Kamenici ?

Pa bolj i tam nek kak si ju ti učil - doma...

Sa gorima od sebe se moraš naučiti razgovarati, pa makar i u školi.  >:D To je takav posel.  :)
« Zadnja izmjena: Prosinac 31, 2010, 06:45:55 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #18 : Prosinac 31, 2010, 06:59:30 poslijepodne »
... znači, nisi prošel za smetlara pa si moral u školu za pandura ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #19 : Prosinac 31, 2010, 07:13:41 poslijepodne »
Pa bolje da te gazim nek skupljam metlicom i miščaflom... mada u drugom slučaju, dok nisi razmazan, manje smrdiš... ali prvi je veći gušt.  >:D >:D >:D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #20 : Siječanj 01, 2011, 02:33:08 prijepodne »
... i ti od kulture imaš samo kulturu gljivica među nožnim prstima ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #21 : Siječanj 01, 2011, 10:31:39 prijepodne »
... sad je jutro pa da se nadovežem na tvoju "kulturu" ...  sleđ, ljudi obično bježe i miču se od onog koji smrdi ... a smrad koji puštaš oko sebe je dovoljan da potjeraš sa foruma mnoge  ljudi koji nemaju isto mišljenje kao ti. Bio si drot i ostat ćeš, za drugo nisi. Tvoj mentalni sklop još uvije radi na leru, eventualno prva. Tvrdiš da si član Mense. Nisam upoznat da se tamo može doći preko veze ... da nisi i kod njih upao i počeo mahati šerifskom značkom ?

sleđ daj se skuliraj, vrijeme šerifa je prošlo, film je za tebe završio, vrni se doma.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #22 : Siječanj 01, 2011, 11:19:20 prijepodne »
U nekim situacijama, steta je da je vrijeme serifa i njihivih pomocnika proslo... dobro bi nam dosli.

Bilaj

  • Gost
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #23 : Siječanj 03, 2011, 11:49:03 poslijepodne »
e da se nadovežem na ono dali je ubijanje Udbe po svijetu bio terorizam ili antiterorizam.

Njemačka prijeti blokiranjem hrvatske ako ne izrući ili ne sudi udbaše koji su ubijali po njemačkoj:

http://www.vecernji.hr/kolumne/udba-blokira-put-eu-kolumna-234579

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #24 : Siječanj 04, 2011, 12:13:55 prijepodne »
To nije bio terorizam, terorizam je ono što je napravio Perica i Bušić. To je terorizam.
Nitko ne brani ovdje udbu ili ozni ili razne takve gluposti, ali moraš shvatit da su oni bili pobjednici i da pobjednici pišu povijest.
Luzeri poput Pavelića i njegove bježanijske pukovnije mislim da ne zaslužuju nimalo samilosti.
Uopće je morbidno uspoređivati Tita i Pavelića .
Prije svega Tito je jedini komunistički vođa koji je doveo lovu od marshalovog plana u svoju državu, jedini komunista kojeg su ameri gotivili zbog Staljina.
Evo ukratko rezime druga Tita i zašto ga poštujem:

- Tito je jedini komunista koji je živio u socijalističkoj državi.
- Tito je jedini komunista koji je živio kao kapitalista
- Vozio je najbolje aute
- Onda je imao svoju jahtu
- Shevio je najbolje komade (Sophia Loren)
- Pušio je najbolje cigare
- Imao je nekoliko desetaka vila
- Jedini je u jugi javno psovao ("majku Vam božju")
- Uvijek je sjedio u prvom redu
- I naravno uvijek u maršalskoj uniformi

A finale svega je da ga je narod volio, a rodbina mrzila, jer im nije ostavio ni zrno pogače.

Pa lik je ne car, ne kralj on je božanstvo.

Oživio bi ga 10 minuta da mi samo kaže recept.

Evo zašto su ga voljeli

Drug Tito - Zadnji Put

Na njegovom sprovodu se došao pokloniti svijet
126 delegacija što predsjednika država ili vlada.
Ma kapa do poda majstore, bio si kurviš, pravio djecu po svijetu, uzeo si od raje (ali si i dao), otvorio si more radnih mjesta i dao si nam ono bitno, a to je bezbrižno djetinstvo, kad je došla mladost, a s njom su i došli "demokrati" i krenuo je belaj.
Pametnom dosta
« Zadnja izmjena: Siječanj 04, 2011, 12:21:37 prijepodne Mile car »
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

amarkulin

  • Gost
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #25 : Siječanj 04, 2011, 02:31:23 prijepodne »
Kakvo je vrijeme došlo: jedan se divi Paveliću, a drugi Titu!?!  :o
A prije 15 let su svršavali na Francekove govore...  :-\

Bilaj

  • Gost
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #26 : Siječanj 04, 2011, 09:28:18 prijepodne »
To nije bio terorizam, terorizam je ono što je napravio Perica i Bušić.

A što je to napravio Đuro Perica i Bruno Bušić da u bili teroristi?

Citat:
Ma kapa do poda majstore, bio si kurviš, pravio djecu po svijetu, uzeo si od raje (ali si i dao), otvorio si more radnih mjesta i dao si nam ono bitno, a to je bezbrižno djetinstvo, kad je došla mladost, a s njom su i došli "demokrati" i krenuo je belaj.
Čuj kako kome. Pročitaj kako je bilo ljudima koji su bili seljaci u vremenu od 1948 do 58. Po zakonu su trebali dati državi više pšenice nego što su uopće mogli prizvesti.

Gospodarski rast do 70tih se jako temeljio na užasnom ponašanju prema seljacima. No to se moglo donekle opravdati jer je ipak bio rast. Jednako tako tada nastaje velika depopulacija sela. Zbog neriješenih gospodarskih problema ljudi bježe van kao gasterbajteri.

ali ista ta jugoslavija od 1970 se počinje jako zaduživati i država počinje gospodarski propadati, što se najviše vidi u silnim redukcijama i nastašicama 80 godina i silnim devalvacijama monete.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #27 : Siječanj 04, 2011, 12:14:18 poslijepodne »
... sad je jutro pa da se nadovežem na tvoju "kulturu" ...  sleđ, ljudi obično bježe i miču se od onog koji smrdi ... a smrad koji puštaš oko sebe je dovoljan da potjeraš sa foruma mnoge  ljudi koji nemaju isto mišljenje kao ti. Bio si drot i ostat ćeš, za drugo nisi. Tvoj mentalni sklop još uvije radi na leru, eventualno prva. Tvrdiš da si član Mense. Nisam upoznat da se tamo može doći preko veze ... da nisi i kod njih upao i počeo mahati šerifskom značkom ?

sleđ daj se skuliraj, vrijeme šerifa je prošlo, film je za tebe završio, vrni se doma.

Kao prvo, ti si počel vrijeđati (i to činiš i dalje!), a sada se praviš grbav i u čudu. Kak se ponašaš, takav si i odgovor dobil. Jer ak si ti obrazac kulture, inteligencije i svega ostalog pozitivnog - ja sam onda ponosan da nisam takav. Jer to bi i značilo da su kriteriji stvarno potišli u qrac.

Ja nikoga nisam poterao - a ak je netko otišel, nek je. Ja za nikim nisam žalio, a niti budem. I ja kada sam odlazio od bilo kuda, nisam se zamarao sa time da li netko žali zamnom. Svatko bira i sam sebi postavlja kriterije po kojima će se ravnati - što ne znači nužno da su ti kriteriji u redu, pa i ne znam zašto bih se ja po njima trebao ravnati.

I ne - u Mensu se ne dolazi prek veze, što je za tebe tužna vijest, jer znači da sam nećeš nikada biti niti blizu članstvu.

A kak veli Newbie - dok je šerifa, do tada bude i raja disciplinirana i u toru. Jer reda mora biti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #28 : Siječanj 04, 2011, 12:18:40 poslijepodne »
Kakvo je vrijeme došlo: jedan se divi Paveliću, a drugi Titu!?!  :o
A prije 15 let su svršavali na Francekove govore...  :-\

Hvala Bogu, ne spadam ni u prve, ni u druge, a sigurno niti u treće...  :) :) :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?
« Odgovori #29 : Siječanj 04, 2011, 12:26:21 poslijepodne »
Nitko ne brani ovdje udbu ili ozni ili razne takve gluposti, ali moraš shvatit da su oni bili pobjednici i da pobjednici pišu povijest.

To očito - u tvojoj svijesti - znači da je ta "povijest" automatski i istina??  ::) ::) ::)

Ako je to tebi u redu - onda si daleko od pametnog.

Prije svega Tito je jedini komunistički vođa koji je doveo lovu od marshalovog plana u svoju državu, jedini komunista kojeg su ameri gotivili zbog Staljina.

Da li bi on to isto dobio da je bio ratni gubitnik? Obzirom da aludiraš na njegove "sposobnosti"...

On nije bio komunistički vođa, jer je to utopijski sustav koji nigdje nije nikada postojao u praksi.

I kaj je to "gotiviti"? Ja ne znam sve srpske riječi...  >:D

otvorio si more radnih mjesta i dao si nam ono bitno, a to je bezbrižno djetinstvo, kad je došla mladost, a s njom su i došli "demokrati" i krenuo je belaj. Pametnom dosta

Dao ti je utopijska uvjerenja o vječnosti nekih stvari (iako ga je povijest na najbolji način razuvjerila!!), a budale su vjerovale u to jer nisu znale za pravo stanje stvari - za koje se i nije smjelo znati.

A "demokrati" su samo promijenili taj način rada iz "ne smije se znati" u "smije se znati". I tu je njihova krivica.

Pametnom dosta.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”