Autor Tema: Komunalije  (Posjeta: 32078 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Komunalije
« Odgovori #15 : Travanj 11, 2012, 07:56:58 poslijepodne »


Reci tu priču o mobitelima starcima po zabitim selima, starcima i sirotinji po pasivnijim krajevima, koji dobivaju parsto kuna mirovine i mobitele nikada nisu ni vidjeli, kamoli da ih imaju.

Da u pravu si, ti ljudi ne koriste mobitele, no oni upravo imaju najmanju potrošnju struje i ne bune se a znaju vrlo dobro i cijeniti struju za razliku od mnogih drugih, koji mogu plaćati račune za mobitele višestruko veće od računa za struju.
Veliš debilni, demagoški pristup? Volio bi kada bi me demantirao, kako to nije istina, pa neka ja budem i debil.
Bune se upravo oni koji troše najviše struje a takvi imaju i po nekoliko mobitela.
Da slažem se mobitel je izbor, no za taj izbor damo počesto i duplo više nego za struju, šutke plaćamo i ne bunimo se, zato što je to izbor a struja nije, struju plaćamo "prisilno" ne po izboru kao mobitel.
Žalosno je što nam ne smeta da po izboru plaćamo toliko puno a kada struja ide gore 15-ak % eto problema.
Čudni smo mi ljudi s čudnim kriterijima!

@dadi pozdravi svoje ljubljene HNS-ovce! ;D
« Zadnja izmjena: Travanj 11, 2012, 08:03:36 poslijepodne Jaguar »

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Komunalije
« Odgovori #16 : Travanj 11, 2012, 09:36:19 poslijepodne »
kako se samo bezpogovorno brane odluke hns-a! jadno za čovjeka u tvojim godinama!
Nego reci ti meni kad si tako bistar i iznosiš "sopstvene" stavove, zasto hep sponzorira sportske klubov? recimo rukometaše, da li je to moralno? Da li je tvoje izvrtanje teza izrugivanje poštenim i vrijednim ljudima? Ja mislim da nas ovom izjavom jako vrijeđaš.
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Komunalije
« Odgovori #17 : Travanj 11, 2012, 10:00:44 poslijepodne »
 Kada je riječ o poskupljenju struje ili vode sa argumentima da je poskupjelo održavanje ili nekakva bolja usluga, to je za mene čista laž. Još se mogu složiti da je poskupjelo održavanje, ali i tu ima „kvaka 22“. Jer poznata je stvar ,da su recimo u Elektri kupovane zastarjele stvari , oprema i uređaji koji su trebali posebno skupa održavanja, da se rasipalo i trošilo na sve strane, a sve to plača krajni korisnik: mi kao potrošači.
Tako se svi problemi iz takvih komunalnih poduzeća prevale na leđa potrošača, jer je poznato da u svemu tome i sam država ima svoj dio,gdje omasti brk. Nitko nije odgovoran i ne odgovara za neracionalno trošenje,za krive gospodarske procjene, a sam zakonodavac donosi zakone koji njemu pogoduju,a sve na trošak stanovništva.
Sve su to još socijalistički mastodonti kojima su pogodovali jedni i drugi na sve načine ,jer su mogli izvlačiti novce za svoje potrebe,koje su i dalje bez mjere.
Da se od poskupljenja učini nešto za tog potrošača, da ima nešto bolje kvalitetnije ,to bi bile druge stvari i drugačiji pogledi. Ovako se poskupljenja samo nižu, a boljitka nigdje.
To nije gospodarenje, to je rasipanje, sinova razmetnih,koji nisu nikad naučili stvarati,ali su znali sve rasipati i rastepsti.
Ista je stvar i sa telefonima,koje smo plaćali u tisućama maraka po kućnom priključku,a ti su                 „ gospodari“ stručnjaci ,prodali HTP Nijemcima i nama nametnuli harač od cca 60,00 kuna za ništa!! I nikome ništa, netko dobio proviziju, a mi koji smo financirali stvaranje mreža i svega kaj danas postoji i služi, dobili nogom u guzicu! Od naših izabranih zastupnika! Jer mi smo im dali takav mandat!
Kaj god, oni su nas pokrali, sasvim prosto i jednostavno.
A vi koji ste stranački opredijeljeni,recite mi koja je stranka do sada priznala,da pogriješili smo možda tu i tu, nismo trebali tako, mogli smo više , i tome slično?
Ne svi su oni bili stalno u pravu,a računa je plaćao i plača narod.
Razumije ja da svatko može i normalno je da ima simpatije prema nekome , prema stanci ,ali ako nekaj ne valja( a evidentno je da ne valja ) ljudski je griješit, ali je ljudski i priznati.
Jer samo onaj koji ne radi taj ne može ni pogriješiti, ali greške koje se mjere u milijardama kuna ili Eura, pa to je ipak previše.
I na kraju nikome ništa! I svi stranački opredijeljeni ljudi šute kao zaliveni, kao da se to njih ne tiče!
Tako da je i tih vaših čašćenja ,stvarno dosta. Pogledajte sebi u oči i priznajte da su vam gazde pogriješile i da vas muljaju,sebi, ne nama.
Sve dok budemo imali takvo ponašanje i takav pristup svemu od nacionalnog interesa, nikad ništa od nas kao države.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Komunalije
« Odgovori #18 : Travanj 11, 2012, 10:26:20 poslijepodne »
kako se samo bezpogovorno brane odluke hns-a! jadno za čovjeka u tvojim godinama!
Nego reci ti meni kad si tako bistar i iznosiš "sopstvene" stavove, zasto hep sponzorira sportske klubov? recimo rukometaše, da li je to moralno? Da li je tvoje izvrtanje teza izrugivanje poštenim i vrijednim ljudima? Ja mislim da nas ovom izjavom jako vrijeđaš.

Joj naj me ti samo sažalijevati.
Nego da se malo podsjetimo:
Jel pokradeno? Je.
Tko je pokrao? Zna se.
Jesu li izgrađivani energetski sustavi? Nisu
Je li bilo razvoja u sustavu HEP-a? Nije
Je li bilo različitih sponzoriranja? Je.
Tko je do sada upravljao HEP-om i vodio takvu politiku Kompanije? Zna se.
Hoće li biti daljnjih sponzoriranja? Nadam se kako neće, vidjet ćemo.
Jel ova Vlada govori o razvoju Energetike? Govori, pa pričekajmo da vidimo što će ona uspjeti napraviti.
Jel se govori o izgradnji novih Hidrocentrala? Govori.
Tko govori? Ova Vlada.
I na kraju koji dio ti nije jasan? Jesam li u HNS-u, podržavam li HNS ili možda SDP? A možda sam i desničar samo te vješto zavaravam? Hm, pitanje dana. E u toj neizvjesnosti ćeš živjeti još dugo, pa kad te to muči, pati!

Iznio sam samo moje mišljnje kako više trošimo na mobitele nego na struju a ti se razvezao o stranci, nekakvoj pripadnosti nekome, Bože sačuvaj, koji si ti....ma znam koji si, onaj koji je u partiji i sudi po sebi, zato odmah sve dižeš na političku razinu, ti si neki opaki she*ani političar. ;D

« Zadnja izmjena: Travanj 11, 2012, 10:33:01 poslijepodne Jaguar »

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Komunalije
« Odgovori #19 : Travanj 12, 2012, 09:37:43 prijepodne »
Stvar je u tome što ti jedini na ovom forumu braniš političku stranku i to ni manje ni više nego HNS. Svi drugi forumaši uključujući i mglavovica komentiramo akutalne teme akutalne vlade.
Dobro ti je rekao, i slažem se s činjenicom da svojim izvrtanjem teza vrijeđaš malog čovjeka.

Prebacuješ sve negativno na bivšu vladu i bulazniš o nekakvim činjenicama  ??? klasičan zadatak stranačkog gramzljivca, poltrona, uvlakača koji je  zadrt i inertan bez svog stava.

Evo npr. jedne relevantne činjenice kako su SDP i HNS još 1999. g. isto tako obećavali zaposliti 200.000 ljudi, a na kraju njihova mandata 2004. bilo je rekordnih 380.000 ne zaposlenih. Isto tako znamo da je HDZ smanjio broj nezaposlenih sa 380.000 koliko ih je zatekao na početku mandata na nekih 250.000.

« Zadnja izmjena: Travanj 12, 2012, 09:41:27 prijepodne tromblon »

Jaguar

  • Gost
Odg: Komunalije
« Odgovori #20 : Travanj 12, 2012, 09:53:26 prijepodne »
Stvar je u tome što ti jedini na ovom forumu braniš političku stranku i to ni manje ni više nego HNS....

Ha,ha,ha....nasmijavaš me do boli, čime?
Time što tvrdim kako trošimo višestruko više za mobitele, nego plaćamo rate struje? Pokušaj me demantirati!

Ili ako prenesem neki tekst s weba?

Jel ćeš sada i Kuntu svrstati u HNS?

http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/zagrebacka-luftbrenza/msg42891/?topicseen#msg42891

Zbog toga što je prenio tekst s weba HNS-a?

Naj me nasmijavati, naj suditi po sebi i kolegi kojeg si naveo. Vas dva ste zapravo pravo "oličenje" stranačkih pobočnika, no važno je krivicu prebacivati na nekog drugog. Rekli bi, napad je najbolja obrana! ;D

Jaki su ti argumenti za svrstavanje mene u neku političku stranku, lega fulo si cijeli fudbal!

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Komunalije
« Odgovori #21 : Travanj 12, 2012, 10:06:29 prijepodne »
U krivu si!
Sjeti se samo svog stranačkog kolege Beusa kojeg konstantno glorificiraš ,koji je urlao po Saboru HARAČ HARAČ kad je HDZ podigao PDV, ti si jednako tako napadao taj potez. Sada kad tvoja stranka radi ista sranja ti to opravdavaš argumentom "trošimo na mobitel više nego na struju?" Hoče li ti taj jadni mobitel biti i opravdanje za sva poskupljenja ove Vlade? Da, vjerojatno neki i troše, ali to nije opravdanje da državna tvrtka čiji su proizvodi neophodni za život i rad  udara na budžet građana u ovoj recesiji dok još uvijek sponzorira sportske klubove.

Krivi potez!

 Prvo su trebali smanjiti rashode koliko se to može, a na sponzoriranju sportskih klubova bi prvo trebali rezati, a zatim ako im to nije dovoljno, tek tada razmišljati o povećanju prihoda.
Vjerujem i da novoizabrani članovi uprave HEP-a koji su redom iz tvoje stranke HNS-a ne moraju voziti nove Audije A8 i slično, ali imaju monopol pa si ovo mogu dozvoliti  :(

Što građani mogu iz ovog poteza zaključiti? Da je i ova Vlada ista kao i ona HDZ-ova sa Sanaderom na čelu.

I zato te pitam zašto nas vrijeđaš? zar misliš da smo toliko glupi da nam možeš prodavati ovakve priče? ma daj...

Ti si jedan jadni stranački hoštapler i ništa više!
« Zadnja izmjena: Travanj 12, 2012, 10:08:33 prijepodne tromblon »

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Komunalije
« Odgovori #22 : Travanj 12, 2012, 10:17:48 prijepodne »

Jel ćeš sada i Kuntu svrstati u HNS?


Kaj si se sad "usro" pa uvlačiš i druge? Kunta nema skučen pogled kao ti. Ima svoj stav i to cijenim koliko se god on slagao ili ne slagao s mojim stavom. A ti? moralni patuljak..

Jaguar

  • Gost
Odg: Komunalije
« Odgovori #23 : Travanj 12, 2012, 10:41:40 prijepodne »

Jel ćeš sada i Kuntu svrstati u HNS?


Kaj si se sad "usro" pa uvlačiš i druge? Kunta nema skučen pogled kao ti. Ima svoj stav i to cijenim koliko se god on slagao ili ne slagao s mojim stavom. A ti? moralni patuljak..

Je, je tromblon baš od tebe, nasra si toliko i uopće se ne želim spuštati na tvoju razinu!
Zahvaljujem na svim komplimentima koje si mi uputio, sve od tebe doživljavam samo kao kompliment!

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Komunalije
« Odgovori #24 : Travanj 12, 2012, 10:49:25 prijepodne »
Kao što sam i rekao tipično za jednog uvlakača, stranačkog hoštaplera. Kad nemaš više argumenata počinješ uvlačiti druge na svoju stranu, okrećeš na drugu temu i pokušavaš diskreditirati rečenicom  uopće se ne želim spuštati na tvoju razinu! ha ha ha Ti si daleko ispod razine kojom ja hodam. Budi dosljedan, nastavi i dalje opravdavati ovo poskupljenje struje. Ili moraš na papicu u zgradu stare općine? Od kad ste Lučića izbacili više vam ne ide kao prije. Nema tko pisati govore  ???

uskoro poskupljuje i plin, pa me zanima čime ćeš to opravdavati? Hoćeš li nam tada reći da previše jedemo? da ne moramo svaki dan trošiti na hranu, jer kako ne možemo platiti plin, a svaki dan bi jeli?

Jaguar

  • Gost
Odg: Komunalije
« Odgovori #25 : Travanj 12, 2012, 10:59:33 prijepodne »
okrećeš na drugu temu i pokušavaš diskreditirati rečenicom  uopće se ne želim spuštati na tvoju razinu! ....

Tim se jasno i nedvojbeno misli na razinu komunikacije, ne želim se dovoditi u situaciju da ti vraćam istom ili većom mjerom jer to nije moj stil komunikacije a niti razina ponašanja i (ne)uvažavanja drugačijeg mišljenja.
Kada se naučiš pristojno komunicirati, uvažavati drugo i drugačije, možemo nastaviti. No već vidim kako će to kod tebe još dugo biti problem, pridruži se zabranjenom mitingu i tamo liječi svoje frustracije.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Komunalije
« Odgovori #26 : Travanj 12, 2012, 12:51:01 poslijepodne »
Upravo zbog tvog histeričnog pisanja i vrijeđanja ja sam bio odsutan neko vrijeme s ovog foruma. Ali si pretjerao u svojim lažima i obmanama pa eto, vratio sam se iz jada koji osjećam da nam ljudi poput tebe sjede u raznim odborima i kroje politiku naše države, dok je velika nepoznanica porijeklo istih. Nadam se da ćeš se malo odmaknuti i početi pisati vlastite stavove, a stranačku demagogiju možeš prodavati u zgradi stare općine. Ovakvim istupima, izvrtanjem teza, i bježanjem ne postižeš ništa drugo nego da te oslovljavam kao stranačkog hoštaplera i uvlakača.

Molim te da se držiš teme i nemoj ju zagađivati stranačkim pamfletima.

Sad kad si shvatio da si zabrijao na mobitele počinješ se odmicati od teme, imaj hrabrosti pa nastavi što si započeo. Nastavi i dalje pisati kako smo mi malograđani glupi i što bi mi htjeli, tko smo mi da nas se išta pita?

Nastavi i dalje zagovarati kako je potpuno uredu i moralno (osim ako to nije moral koji vlada u HNS-u) da HEP koji ima monopol diže cijenu struje dok pritom financira sportske klubove i dok članovi uprave voze automobile vrijedne po 100-tinjak tisuća eura!

Prodali ste zračnu luku, uskoro čete HPB i CO, Petrokemiju,... U čemu je ova Vlada drugačija od HDZ-ove? 


Jaguar

  • Gost
Odg: Komunalije
« Odgovori #27 : Travanj 12, 2012, 01:05:08 poslijepodne »
Toliko si nasra ovdje da ni pas ne bi polizao pa da se podsjetimo radi istine:

HEP je pokrao HDZ s Mravkom na čelu i svima ostalim, dokazano!
HEP je sponzorirao klubove za vrijeme vladavine HDZ a za ubuduće ćemo vidjeti hoće li?
Zračnu luku je prodala Vlada Jadranke Kosor
Vozni park HEP je naslijeđen od HDZ koji je uvijek volio se voziti, čak i u blindiranim!
Da i dalje ostajem pri tvrdnji kako više plaćamo račune za mobitele nego što su računi za struju.

Koji dio ti nije jasan?
Samo nastavi lupetati daj mi materijala, uživam!

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Komunalije
« Odgovori #28 : Travanj 12, 2012, 01:18:57 poslijepodne »
Toliko si nasra ovdje da ni pas ne bi polizao pa da se podsjetimo radi istine:

HEP je pokrao HDZ s Mravkom na čelu i svima ostalim, dokazano!
HEP je sponzorirao klubove za vrijeme vladavine HDZ a za ubuduće ćemo vidjeti hoće li?
Zračnu luku je prodala Vlada Jadranke Kosor
Vozni park HEP je naslijeđen od HDZ koji je uvijek volio se voziti, čak i u blindiranim!
Da i dalje ostajem pri tvrdnji kako više plaćamo račune za mobitele nego što su računi za struju.

Koji dio ti nije jasan?
Samo nastavi lupetati daj mi materijala, uživam!

Ne lupetam, ne branim niti jednu stranku, niti prebacujem krivnju na nekoga prekrivajući nesposobnost.

Konkretno me zasmetala tvoj maloumna ideja, tvoj način razmišljanja gdje bezpogovorno braniš svaki potez ove vlade, da poskupljenje struje braniš uspoređujući koliko plaćamo račune za mobitel.

NE MOŽEŠ BRANITI OVAKAV POTEZ DRŽAVNE TVRTKE ČIJI SU PROIZVODI NEOPHODNI ZA RAD I ŽIVOT, DOK ISTA NIJE POČELA SMANJIVATI RASHODE POČEVŠI OD SPONZORIRANJA SPORTSKIH KLUBOVA PA NADALJE.




Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Komunalije
« Odgovori #29 : Travanj 12, 2012, 01:20:31 poslijepodne »

HEP je pokrao HDZ s Mravkom na čelu i svima ostalim, dokazano!


A ovakvu bandu i gamad koji su pokrali treba strpati u zatvor i oduzeti nelegalno stečenu imovinu!