Autor Tema: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja  (Posjeta: 100678 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #75 : Srpanj 17, 2014, 12:33:36 prijepodne »
SVE IZGUBILI U SVEGA 20 GODINA
 Evo kako je Hrvatska na brzinu financijski porobljena: ‘Elite’ provele plan svjetskih ‘ekonomskih ubojica’
 U vrijeme dok Vlada užurbano priprema privatizaciju svih preostalih državnih udjela u tvrtkama, ali i svih preostalih državnih tvrtki te dok nam strani diplomati otvoreno govore da će Europska Unija uvesti protektorat nad Hrvatskom jer uskoro nećemo moći vraćati enormne dugove, preispitat ćemo ovdje zbog čega je Hrvatska u tako kratko vrijeme došla u tako gotovo bezizlaznu situaciju.

...Prvi je privatizacija. U toj fazi MMF, Svjetska banka i Europska komisija tjeraju političare da rasprodaju zajedničku imovinu, uz koju dolazi i  masna provizija onima koji pristanu to odraditi.
 Drugi korak je liberalizacija tržišta, čiji cilj je da se preuzmu banke i da se blokira narodna banka. Tada spekulativni kapital ulazi i izlazi iz zemlje kako hoće i kada hoće, bez da to itko kontrolira.
 Treći korak naziva se ‘tržišno određivanje cijena’, a podrazumijeva da sve cijene rastu: od stuje, vode, plina i svih ostalih režija i životnih troškova, dok jedino plaće i mirovine padaju. To se događa jer uz sve veću zaduženost, država ima sve veću potrebu za novcem. Taj novac skuplja sve većim porezima, trošarinama i inflacijskim porezima, odnosno poskupljenjima.
 I posljednji, četvrti korak, zove se ‘MMF prosvjedi’. Podrazumjeva da Svjetska banka i MMF smišljeno izazivaju pritisak na stanovništvo, kako bi izašlo na prosvjede. Spremni su na to, pa prosvjede koriste da bi dodatno opljačkali zemlju koja se našla u njihovoj klopci. Privatizacija se tada provodi još brutalnije, ali se informacije o tome nigdje ne objavljuju. Svi pišu i govore samo o kaosu kojeg su izazvali prosvjedi. Najbolji primjer za ovaj scenarij je Grčka – pojašnjava voditelj internetske Škole demokracije te zaključuje da na kraju opisanog ciklusa počnu padati cijene svega: od stanova, hotela, tvornica…, pa spekulativni kapital dolazi na svoje te sve kupuje gotovo zabadava.

I ovo odnekud zvuči poznato, zar ne?

...– MMF nam dolazi da zaštiti interes korporacija, a ne naroda. Hrvatski intelektualci se boje to reći, a ostali ne znaju o čemu se radi. John Perkins je najbolje opisao kako radi korporativni kapitalizam. Osnovni princip je: potplati ili ubij onoga koji se ne da potplatiti. I u Hrvatskoj ima ljudi koji znaju takve stvari, ali se boje o tome pričati. Kod nas slabići koji slušaju centre moći imaju velik utjecaj, dok su znalci na periferiji. To nije slučajno, Strategija stranaca je da dižu loše, a zatiru dobre, u što sam se i osobno uvjerio kada sam 2003. godine bio član komisije međunarodnog fonda TEMPUS. Ta komisija je ocjenjivala hrvatske i bosanske projekte koji su trebali dobiti novac da bi zaživjeli. Onim projektima kojima sam davao visoke ocjene, stranci su davali najniže ocjene, a onima kojima sam davao ‘jedinice’, oni su davali ‘petice’. Nekim međunarodnim institucijama u interesu je slabljenje Hrvatske, zbog čega uzdižu ono što ne valja, a gaze ono što vrijedi.
...- Znanstveno je dokazano da 85 posto uspješnosti neke tvrtke ili države ovisi o moralnom kapitalu, odnosno o vjeri, moralu i poštenju. Gdje je manje korupcije i nepoštenja, više je uspjeha i obrnuto.
... Ljudi postaju svjesni činjenice da izvršna vlast samo provodi naloge Europske komisije, MMF-a i Svjetske banke. Sada je samo pitanje: kada će narod reagirati. Uvjeren sam da će se u skoroj budućnosti posve razgolititi bit strategije koloniziranja Hrvatske te da će osobe koje rade na rastakanju Hrvatske ponižene otići odavde – predviđa dr. Miliša.
...Kada nisu u klopci o kojoj sam govorio, Hrvati imaju državu koja upravlja resursima. Ako vlada nije sposobna upravljati resursima poput HEP-a, Hrvatskih šuma i Hrvatskih voda, onda treba odstupiti. ...
http://www.hrvatski-dom.hr/evo-kako-je-hrvatska-na-brzinu-financijski-porobljena-elite-provele-plan-svjetskih-ekonomskih-ubojica/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Britanci počinili zločin u Ahmićima?
« Odgovori #76 : Srpanj 17, 2014, 12:37:32 prijepodne »
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #77 : Srpanj 17, 2014, 03:02:56 poslijepodne »
I n ebi to ni čudilio. Oni su i započeli Drugi svjetski rat rokanjem po njemačkim brodovima, na što je Hitler popizdio...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #78 : Srpanj 17, 2014, 05:37:56 poslijepodne »
Još `93. se počelo pripovedati da su rat zmed Hrvatov i muslimanov zakuvali MI6.
Samo dokazi...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #79 : Srpanj 20, 2014, 05:12:20 poslijepodne »
Sve Jugoslavije do sada su bile produkt kuhinje britanske masonerije i tajnih službi. I jasno je da po njihovim planovima Hrvatska i ne smije postojati, osobito smo neprijatelji jer smo uspjeli razjebati sve te njihove planove, pa ne propuštaju ni jednu šansu da nam napakoste i naude.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #80 : Srpanj 21, 2014, 12:48:04 poslijepodne »

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #81 : Kolovoz 08, 2014, 12:59:04 prijepodne »
Gana i san o blagostanju kroz naftu
 Berlin/Zagreb, 31. srpnja 2014.
 - Ne ponoviti greške susjeda Nigerije! To je bio slogan vlasti u Gani kada su otkrivena velika nalazišta nafte. No od prirodnih bogatstava koristi imaju samo malobrojni.
...Dolaskom stranih tvrtki cijene su podivljale. "Otkako je otkrivena nafta, sve je postalo skuplje: školarine, hrana i prije svega stanarine”, žali se taksist Samul Kquayson.
http://www.croenergo.eu/Gana-i-san-o-blagostanju-kroz-naftu-22621.aspx

Da je v vreče 99 * i 1 B=> ovi naši bi se baš za B=> vlovili. Kaj Gana i Nigerija imaju od fante?
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #82 : Rujan 04, 2014, 04:12:02 poslijepodne »
evo vam narode vaseg spasa..uzivajte..

http://www.vecernji.hr/hrvatska/lovric-merzel-zatrazila-aktiviranje-zastupnickog-mandata-95912

jos samo za slijedece izbore predizbornu koaliciju zarku alijas marinu , odiseja , bandica i ratomira...




Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #83 : Rujan 04, 2014, 06:09:48 poslijepodne »
lovric-merzel-zatrazila-aktiviranje-zastupnickog-imuniteta  :-\

* ga, oni vladaju...
Jedino nam most ISIL more pomoči, ovo se drugo su žabe z iste mlake - Kurta, Murta, Torđijan, Tuga, Buga, Cuga, Marica, ...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Orbanova ponuda, iliti "valja nama s Ugrima"
« Odgovori #84 : Rujan 05, 2014, 12:26:22 prijepodne »
ZADNJA PRILIKA ZA ODLAZAK S BALKANA: Josipović, Milanović i Pusićka šute o Orbanovoj senzacionalnoj ponudi za ulazak u najuspješniji regionalni savez!
 Znakovito je da na mađarski poziv za ulazak u Višegradsku skupinu (Mađarska, Poljska, Češka, Slovačka) nitko od najviših hrvatskih dužnosnika nije uopće reagirao, što je prije svega nekulturno. Štoviše, i Pantovčak i Banski dvori potpuno su ignorirali ponudu koja bi mogla biti politička, ali i gospodarska alternativa za Hrvatsku. Ali ako budu odlučivali panslavisti (Josipović, Milanović, Pusić) odabrat će regiju.
...U cilju ovog potonjeg, prije pet dana od mađarskog ministra vanjskih poslova Tibora Navracsicsa stigao je poziv da se Hrvatska zajedno sa Slovenijom priključi Višegradskoj skupini - jednom od najuspješnijih regionalnih saveza u Europi (Mađarska, Češka, Slovačka, Poljska). Ulaskom u tu interesnu zonu Hrvatska bi se pozicionirala unutar EU-a i NATO-a zajedno sa zemljama s kojima je stoljećima dijelila istu sudbinu. Osim toga, od suradnje s Hrvatskom te zemlje mogu imati itekakve koristi, kao i Hrvatska od suradnje s njima. Stvorio bi se blok koji može usuglašavati zajedničku politiku i tako dobivati na snazi u institucijama EU-a. Osim toga, položaj Hrvatske im strateški daje izlaz na sva mora, te jeftin i brz pristup lukama iz kojih su spojeni s cijelim svijetom.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/131192-zadnja-prilika-za-odlazak-s-balkana-josipovic-milanovic-i-pusicka-sute-o-orbanovoj-senzacionalnoj-ponudi-za-ulazak-u-najuspjesniji-regionalni-savez.html
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Prodajom državljanstva Hrvatska će se pridružiti zemljama poput Sv. Kitts..
« Odgovori #85 : Rujan 10, 2014, 10:02:03 poslijepodne »
Prodajom državljanstva Hrvatska će se pridružiti zemljama poput Sv. Kitts i Nevisa, Dominike te Antigve i Barbude
...Europski parlament donio je rezoluciju po kojoj državljanstvo EU ne smije biti na prodaju
...Prvi problem je svođenje državljanstva na razinu proizvoda koji se može kupiti. Drugi problem je činjenica da državljanstvo nije samo pitanje pasoša, nego i građanskih prava (biračko pravo, pravo na diplomatsku zaštitu, socijalna prava i slično). Često se zaboravlja da u mnogim zemljama državljanstvo nositelju donosi i biračko pravo te da ta osoba ne samo da može glasati na izborima, nego se može i kandidirati za pojedine političke pozicije", upozorava naša sugovornica.
...Devedesetih podijeljeno 6000 državljanstava, od čega 250 teškim kriminalcima. Nakon 2001. putovnicu dobilo 700 "važnih" osoba
http://www.forum.tm/vijesti/prodajom-drzavljanstva-hrvatska-ce-se-pridruziti-zemljama-poput-sv-kitts-i-nevisa-dominike
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Izgubljeni u Europi: Diplomacija nam puno sluša, ali ništa ne kaže i ne odl
« Odgovori #86 : Rujan 10, 2014, 10:41:48 poslijepodne »
POSLUŠNO KIMANJE GLAVAMA UMJESTO VLASTITIH STAVOVA
Izgubljeni u Europi: Diplomacija nam puno sluša, ali ništa ne kaže i ne odlučuje!
...No gdje smo danas? Gotovo nigdje, jer se u vanjskoj politici gotovo nikako ne snalazimo, potvrđuju i stručnjaci i bivši diplomati.
...Nadalje, nakon što je hrvatska ministrica vanjskih poslova Vesna Pusić propustila sastanak EU ministara u Bruxellesu zbog krize u Ukrajini, hrvatski mediji su propitivali razloge tog neobičnog postupka, ali i smisao skupe hrvatske diplomacije ako nema jasne stavove ni utjecaj u važnim svjetskim pitanjima. Jer iluzorno je očekivati da prirodnim resursima siromašna Hrvatska s 4,3 milijuna stanovnika može igrati neku veliku ulogu na svjetskoj političkoj sceni, ali ne postoji nikakav razlog da se povremeno na toj istoj sceni ne istakne i poneki stav Hrvatske i Hrvata. Tu se prije svega misli na ekonomske interese i stavove koji po sili zakona ne mogu biti kompatibilni sa svjetskim centrima moći, koji guraju interese multinacionalnih kompanija sa središtima u zapadnim financijskim i političkim centrima moći.
 Gdje je u svemu tome Hrvatska, njezina slaba ekonomija i vanjska politika, zapitali su se u posljednje vrijeme mnogi te uglavnom jednoglasno zaključili: Hrvatska diplomacija, sada na čelu s Vesnom Pusić, prije s drugim jednako poslušnim ministrima i premijerima, teško će se suprotstaviti bilo kojem zahtjevu globalista pa i ako taj isti zahtjev očito ide na štetu Hrvatske. Zašto? Prije svega zbog oportunizma naših političara, koji i nakon bogato nagrađene karijere u hrvatskoj vanjskoj politici uvijek pritajeno računaju na poneku unosnu funkciju u administraciji EU-a, UN-a ili u NATO-u. Zbog toga, ali i mnogih drugih primjera, ispada da Hrvatska u svijetu puno toga sluša i ništa ne kaže. Sudjeluje, ali ne odlučuje i ne utječe. Pitanje je jesu li hrvatski građani koji su glasali za ulazak u Europsku uniju željeli takvu poziciju hrvatske diplomacije unutar europskog i globalnog, svjetskog, okruženja, koje je posljednjih godinu-dvije opterećeno i ratnim prijetnjama...
...Kovačević kaže da Hrvatska može utjecati ako unutar Europske unije pronađe saveznike i, još važnije, ako napokon jasno definira hrvatske interese i vrijednosti za koje će se zauzimati u svijetu. Dodaje da je Ministarstvo postalo mjesto za “udomljivanje” bez jasne političke strategije: “Tijekom 20-ak godina hrvatske diplomacije formirane su interesne skupine. Neke su zasnovane na pripadnosti političkim strankama, a neke na lobističkim grupama unutar samog Ministarstva. Oni, jednostavno, perpetuiraju sami sebe, to je pokazatelj krize vodstva.”
... Podsjetio je na ogledni primjer hrvatskog kolonijalnog kompleksa: “Jedna prethodna vlada, dok još nismo bili članica NATO-a, ugovorila je gradnju vojnih brodova za Iran. Nakon pritisaka zapadnih zemalja otkazali smo posao s brodovima pa je uletjela Francuska i zaradila na našoj narudžbi. Ta je zemlja, jasno, već bila članica NATO-a.”
... Velik je problem, kaže, i to što u hrvatskim veleposlanstvima i Ministarstvu često sjede ljudi bez potrebnih kvalifikacija: “Kod nas se diplomacija shvaća kao podjela plijena nakon izbora. Izbacuju se ljudi iz suprotne ekipe i šalju se svoji na pozicije.”
...The Economist izazvao veliko uzbuđenje u hrvatskoj političkoj javnosti kada je ustvrdio da se Hrvatska sve više odmiče od svoje regije, napuštajući poziciju lidera...
 Europa je navodno prepoznala taj stav i polako se sve više okreće Srbiji kao ključu za daljnje rasprave oko budućnosti Balkana...
 Zbog toga, ali i mnogih drugih primjera, ispada da Hrvatska u svijetu puno toga sluša i ništa ne kaže. Sudjeluje, ali ne odlučuje i ne utječe...
http://www.glas-slavonije.hr/246140/11/Izgubljeni-u-Europi-Diplomacija-nam-puno-slusa-ali-nista-ne-kaze-i-ne-odlucuje
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #87 : Rujan 11, 2014, 05:17:38 poslijepodne »
Kunta, fale još rubrike: rođeni - umrli, te križaljka ... e onda bi fakat bilo sve zastupljeno.   Kaj se opet natječeš sam sa sobom po broju napisanih postova ?

 :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #88 : Rujan 14, 2014, 02:53:40 poslijepodne »
koje orgije pravi vrhovni komandant zlocinacke oganizacije po i u clanici eu i nato saveza , a da domaci srbofili ni sa pantovcaka  a ni markovog trga niti da kroz gubicu dasak sape ne puste.

a bogme ni ni trupla iz  tkz. akademska zajednica, niti jugovizija sa prisavja , a ni glasaci kukurikija i adezeja..

prefino i predivno perfidno...sto cini  cetnik po Hrvatskoj.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/dacic-u-pakracu-odnosi-srbije-i-hrvatske-kljucni-za-razvoj-regije-960845

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #89 : Rujan 14, 2014, 03:59:51 poslijepodne »
Franc, naj mi mrduliti po akademske zajednice, oni su se strošili z ovum izjavum.  ;D Ni bitna ali ju prenosim z pripadajučemi komentari;

HAZU: Bunjevci su hrvatska etnička skupina i pripadaju hrvatskom nacionalnom korpusu

-Ljudi moji je li to moguće !!!!!--HAZU se javio nakon dugogodišnje rasprave o smještaju klavira i to izjavom ,o koje li genijalnosti pa to tek otkriše ,da su Bunjevci Hrvati .
U proteklih 24 godine izjave iz HAZU su bile tolika rijetkost da su se ljudi počeli pitati postoji ta ustanova .Ali evo saznasmo da postoji i radi na poziv sa Pantovčaka .Ma tko bi rekao .
 Čast hrvatskim akademicima poput akademika Pečarića koji vodi žestoku bitku sa ostacima jugoslavenskih akademika .

-Druže predsjedniče i JAZU te podržava u tvom "oštrom odgovoru" Tomi Grobaru, kojemu si svojedobno udjeljivao troljupce , ha, ha ....

-Stvarno n eznam zašto uopće postoji HAZU!!! Njihovo postojanje je tako neprimjetno da bi jednako tako mogli i ne postojati!!! O kojem problemu u Hrvatskoj su oni izrekli jasan i glasan stav? O nijednom!!! A Hrvatska grca u problemima ali oni šute, neće da uzburkaju javnu scenu, "impotentni" su i rekla bih čak nekompetentni a povrh svega imaju komunistički mentalni sklop. Ako nešto i izjave to je u stilu Josipovića i Milanovića, "nije korektno" i sl.! A gdje je tu jasna i glasna osuda? Pa to je čak i preblaga kamilica!!!

-JAZU pomno bira o kojim temama će se oglasiti. Samo da se nije nekome zamjeriti, odnosno u stopu pratiti Josipovića. O povijesnom revizionizmu ni glasa.

-Jednom davno u mladosti,šetajući Zrinjevcom ispred HAZU,neki "bohem" polupijan viče:"Zbogom,pameti i poštenju!"Zgrozih se i s prezirom ga pogledah.....danas mislim sasvim drugačije i on je prvo čega se sjetim kada se spomene HAZU.

-To si mogu nataknuti na vlastiti šešir. profesor filozofskog fakulteta Dean Duda opisao je ukratko Hrvatsku akademsku zajednicu:
>>Hrvatska akademska zajednica uglavnom je fragilan, nekonfliktan i politički nedovršen subjekt, deklarativno utemeljen na postfeudalnim figurama poštenja, časti i dostojanstva. Izvana nalikuje poluorganiziranoj zadruzi pristojnih pojedinaca koji obrađuju svoje vrtove i uživaju u društveno zajamčenom miru činjenice da su neki dublji mentalni interes pretvorili u navodno javno priznat i doista redovito plaćen posao.>>

Stvarno ih može biti sram. Neka prvo kažu koliko se puta godišnje akademici uopće pojave u svom uredu, a kamoli naprave išta za razvoj hrvatskog društva. Uredi s im prazni, ima ljudi koji godinama ne uđu u njih, ali se uredi održavaju i griju i dalje. Isto kao što se na otvorenim vratima po svim medijima žalio kako Hrvati ne doživljavaju dovoljno svoju Akademiju, da zašto nismo kao Mađari. Koji đon-obraz, Mađarska akademija neprestano radi, izdaje, sudjeluje u javnom dijalogu.Što radi HAZU zadnjih 20 godina? Nije se oglasila ni oko recesije, a kamoli oko svega što nam se i kako događa.
 Međutim, to ne znači da baš uvijek nemaju pravo. Ovaj puta imaju.

-Kako oštra i odlučna izjava, haha. Plaše mečku rešetom.
 
-Ahahahahahaha, uuuuuuu al smo jasni i 'oštri', frigam vas šugave i prestrašene, visokoTELEktualci jadni...pljuc!
 
-Pokraj ovakvih izlapelih koji ih kao brane neće biti nikakvo čudo. Društvo besposličara sa prevelikim primanjima.

http://narod.hr/kultura/hazu-bunjevci-su-hrvatska-etnicka-skupina-pripadaju-hrvatskom-nacionalnom-korpusu/
wwwg tablice