Autor Tema: CRNA KRONIKA  (Posjeta: 217674 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #270 : Siječanj 05, 2012, 08:00:03 poslijepodne »
Uhićena banda koja je opljačkala poslovnicu za otkup zlata

Velikogorička policija u suradnji s Odjelom općeg kriminaliteta uhitila je počinitelje jedne od tri pljačke poslovnice za otkup zlata u Zagrebačkoj ulici. Slučaj je razriješen u sklopu veće akcije u kojoj su uhićena četvorica mladih razbojnika koji su od listopada do kraja prošle godine počinili 14 pljački na području zagrebačke policijske uprave. Pljačkali su i u Sisku, Splitu, Rijeci i Zadru, a ukupno su odnijeli 145 tisuća kuna.

Jedan od počinitelja, A.S.(22) iz Velike Gorice, od prije je poznat policiji zbog razbojništva. Štoviše, unatoč svojoj mladosti već je odležao zatvorsku kaznu zbog razbojništva.

- Direktno nije bio počinitelj pljačke u Velikoj Gorici, ali je bio u toj ekipi koja je pljačkala te je opljačkao druga mjesta - potvrdili su nam u goričkoj policiji.

Najmlađi član imao je 20 godina dok je najstariji, 29-godišnjak, sakupio preko 250 kaznenih prijava.

- Osumnjičeni su od 7. listopada do 31. prosinca prošle godine u raznim kombinacijama ulazili u poslovnice za otkup zlata, čije su adrese pronalazili na internetu, te najčešće uz prijetnju noža ili pištolja počinili razbojništva. Otuđivali su novac i nakit koji su kasnije prodavali putem oglasa - stoji u objavi zagrebačke policijske uprave.

Poslovnica za otkup zlata Aerodomus u Zagrebačkoj ulici pod prijetnjom oružja opljačkana je već tri puta, a jednom je i tijekom noći provaljeno u prostorije poslovnice. Kako je upravo istog dana bila opljačkana kradljivac je odnio samo vagu. Policija i dalje traga za počiniteljima drugih pljački.http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/3797/uhicena-banda-koja-je-opljackala-poslovnicu-za-otkup-zlata.aspx


Uhvaćeni razbojnici
Policijski službenici Policijske uprave sisačko-moslavačke su kriminalističkim istraživanjima, provedenim u suradnji s više policijskih uprava, utvrdili da su muškarci stari 20, 22 i 23 godine sa zagrebačkog područja u poslovnici poduzeća za otkup zlata i srebra u ulici Franje Lovrića u Sisku, uz prijetnju nožem 17. prosinca nad 47-godišnjom zaposlenicom počinili razbojništvo i otuđili novac.
 
Njih trojica, zajedno s još jednim mladićem, osumnjičeni su za ukupno 18 razbojništava u poslovnice poduzeća za otkup zlata i srebra diljem Hrvatske.
http://www.sisak.info/?p=10052067


Otkriveni pljačkaši zlata
SISAK/ZAGREB - Pronađeni su i uhićeni počinitelji pljačke poslovnice za otkup zlata u Sisku, počinjene krajem prosinca u jutarnjim satima u Lovrićevoj ulici.

Naime, u Zagrebu i Velikoj Gorici uhićena su četvorica razbojnika, otprije poznata policiji. Njih trojica su s područja Zagrebačke županije, a jedan je iz Benkovca i u dobi su od 20, 22, 23 i 29 godina starosti.

Tereti ih se da su od početka listopada do kraja prosinca, uz prijetnju nožem ili pištoljem, opljačkali 14 poslovnica za otkup zlata u Zagrebu, te po jednu na području Policijske uprave zadarske, primorsko-goranske, splitsko-dalmatinske i sisačko-moslavačke. Time je riješeno 18 kaznenih djela razbojništava u poslovnicama za otkup zlata.

Policija prilikom uhićenja nije pronašla oružje kojim su su se služili u pljački poslovnice niti ukradeno zlato i novac, kazao je načelnik Odjela općeg kriminaliteta zagrebačke policije Krešimir Antolić.

Dodao je da su razbojnici zlato i nakit odmah prodavali različitim preprodavačima koje su pronalazili putem oglasa i interneta. U poslovnicama su najčešće prilikom pljački vezali zaposlenike. U tim pljačkama nitko nije ozlijeđen.
http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/1793-otkriveni-pljackasi-zlata.html


Petorica štićenika pobjegla iz Odgojnog zavoda i krala cijelu noć po Capragu
Prava zatvorska pobuna dogodila se u Sisku u noći sa 29./30. prosinca. Petero maloljetnika pobjeglo je iz izdvojenog Odjela pojačane skrbi Odgojnog zavoda u Turopolju, i više od pet sati haračilo Siskom, dok ih policija nije sve pohvatala. Epilog su četiri teške krađe provaljivanjem, jedno razbojništvo, i to u krugu manjem od dva kilometra od mjesta bijega u Capraškoj ulici.
 
Sve je počelo oko 22,30 sati kada su dvojica štićenika metalnim šipkama napali pravosudne policajce koji su uspjeli pobjeći i zaključati metalna vrata. Iza vrata dvojica nasilnika su tada oslobodila iz ćelija još trojicu kolega, uništili dio inventara u sobama, provalili u kotlovnicu i razbili armirani prozor te pobjegli.
 
Odmah je pokrenuta potraga, a na ulice su izašli svi raspoloživi policijski službenici Policijske postaje Sisak. Prvog bjegunca policija je uhvatila u 2,16 sati, a zadnjeg u 3,50, no do tada je petorka poharala Caprag.
 
Provalili su u Sportsku dvoranu Brezovica, odakle su uzeli novac iz aparata za napitke, na meti im je bila i obližnja Narodna knjižnica i čitaonica, gdje su također provalili, a iz kancelarije odnijeli digitalni fotoaparat. Svratili su i do prostorija Nogometnog kluba Metalac, i pokušali provaliti bez uspjeha, a na putu im se na početku Strossmayerove ulice našao i 21-godišnji Siščanin. Zatražili su ga novac i cigarete, a kad im ovaj nije htio dati, napali su ga, srušili na pod, udarali i ukrali mu mobitel.
 
Zadnji im je pokušaj bila krađa automobila iz ulice Miroslava Kraljevića. Provalili su u auto, odvalili bravu, no nisu ga mogli pokrenuti i pobjeći iz Siska. Cijelo to vrijeme policija ih je tražila, pratila tragove haračenja te locirala skupinu, koja se kretala zajedno. Prvog su bjegunca uhvatili u 2,16 sati, a posljednjeg u 3,50 sati.
 
Cijeli petak, 30. prosinca, protekao je u kriminalističkoj obradi i očevidima, a maloljetnici su zaradili cijeli niz kaznenih prijava. Iz Ministarstva pravosuđa, uprave za zatvorski sustav potvrđena nam je informacija o bijegu petoro maloljetnika, uz napomenu da je utvrđivanje činjenica bijega još uvijek u tijeku, a time i moguća odgovornost pravosudnih policajaca.
http://www.sisak.info/?p=10052056
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #271 : Siječanj 06, 2012, 01:40:54 poslijepodne »
"29-godišnjak, sakupio preko 250 kaznenih prijava."

Ma ovo meni zvuči odlično, netko skupi 250 kaznenih prijava i na slobodi je, prestrašno.
Nešto je trulo, jako trulo u ovoj državi.  8)


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #272 : Siječanj 06, 2012, 03:19:35 poslijepodne »
Zakonodavstvo koje se izgubilo u bježanju od "nepravednog socijalističkog sudstva", a nije nikada ni shvatilo što ljudska prava jesu i dokle imaju smisla ići...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #273 : Siječanj 07, 2012, 06:05:57 poslijepodne »
@Jaguar
Malo i` je koji bečar nije.  ;D
Nisu oni v "Crne" zato kaj jem je prvi put...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #274 : Veljača 10, 2012, 10:08:12 poslijepodne »
Do je spojil golfa i banderu na križjnu Vukomeričke i nove AKM?
wwwg tablice

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #275 : Veljača 11, 2012, 12:29:05 prijepodne »
Plavi Seat.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #276 : Veljača 18, 2012, 05:29:38 poslijepodne »
U Gorici "pao" diler s gotovo 100 grama heroina

POLICIJA je ovog tjedna u Velikoj Gorici uhitila i kazneno prijavila 39-godišnjaka kod kojeg je zaplijenjeno gotov sto grama heroina.

Osumnjičeni je policiji otprije bio poznat zbog zloporabe droge, au trag su mu ušli još u četvrtak, kada je u svom BMW-u zatečen na parkiralištu u Velikoj Gorici, javlja PU zagrebačka.

Prilikom legitimacije i pretresa, 39-godišnjak je policiji dobrovoljno predao paketić s oko osam grama heroina. Policajci su potom ishodovali sudski nalog i pretresli prostorije kojima se osumnjičenik koristi i tamo pronašli vrećicu s još 89 grama heroina.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-velikoj-gorici-pao-diler-s-gotovo-sto-grama-heroina/599899.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #277 : Ožujak 16, 2012, 07:42:02 poslijepodne »
ZET-ov autobus koji je prevozio školsku djecu sletio je s ceste i udario u drvo. Do nesreće je došlo oko 17 i 20 sati, u Lipničkoj ulici u mjestu Donji Dragonožec, javlja policija. Na mjesto nesreće upućena je Hitna pomoć.

U autobusu je bilo sedmero djece, od kojih je troje lakše ozlijeđeno. S obzirom da je riječ o lakšim ozljedama, djecu su u bolnicu u Klaićevoj prevezli roditelji.

Prema prvim informacijama, 40-godišnji vozač izgubio je svijest tijekom vožnje te mu se ukazuje pomoć. Njegove ozljede također su okvalificirane kao lakše, te je prevezen u KBC Sestara milosrdnica.

"Ozlijeđeno je troje djece od sedmero koliko ih je bilo u autobusu, a kako od ekipe Hitne pomoći doznajem, riječ je o lakšim ozlijedama.", kazao je glasnogovornik ZET-a Tomislav Jurić.

"Pomoć se u ovim trenucima pruža našem ozlijeđenom 40-godišnjem vozaču, za kojega se pretpostavlja kako je, neposredno prije nesreće, izgubio svijest. Vozač je naš iskusan djelatnik, s urednim medicinskim svjedodžbama, a vozilo je redovno održavano i novije generacije.  Više informacija znat ćemo nakon policijskog očevida koji je u tijeku", dodao je glasnogovornik ZET-a.

Na očevid je izašla i policija. Točan uzrok nesreće trebao bi biti poznat nakon očevida.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zetov-autobus-koji-je-prevozio-skolsku-djecu-sletio-s-ceste-i-udario-u-drvo/604764.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #278 : Ožujak 20, 2012, 09:37:52 poslijepodne »
Ponovno opljačkan kiosk kod Doma zdravlja
Još jedna oružana pljačka poslovnice za otkup zlata
Ponovno je opljačkana jedna poslovnica za otkup zlata
Usred bijela dana pljačka poslovnice za otkup zlata

Jel imaju kakvi rekorderi?
INA Mlaka i zlatarna v Zagrebačke?


"U Gorici djeluje i Vijeće za prevenciju kriminaliteta koje predlaže mjere za sigurniji grad"

Koje su to mere? Il jem je to samo v opisu... (poverenja,veča,delovanja?) posla...
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #279 : Ožujak 21, 2012, 06:56:56 prijepodne »
Nekada kad je na Plesu bio Unprofor, gorica je kotirala vrlo visoko kaj se tiče droge, dealera i narkomana, onda se to odlaskom unproforaca smanjilo (bar tak vele) ... kaj sad opet idemo prema vrhu ali s brojem pljački ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #280 : Ožujak 28, 2012, 12:04:30 prijepodne »
Krade se svašta! Krađu je prijavila i tvrtka Hidrel iz Novog Čiča. S jezera Čiče ukradeni su tijekom ove godine dijelovi pontona za bager i drugi profili vrijedni 5000 kuna.
Ista šteta počinjena je i Hrvatskim autocestama. Kod mosta na sutocesti prema Sisku ukradeno je, naime, 50 kvadrata betonskih ploča.
http://www.cityportal.hr/vijesti/nakon-desetak-krada-konacno-dolijali/

Most je ponton "slučajno otplutal" na drugu stran jezera...
Mislim da više ni spod jenoga nadvožnaka na i oko autoceste ni "betonske opločnikov" a "inteligencija" kaj je je predvidela na tem mestu upitne funkcije je zaslužila nagradu Greatest Shits. Mam do građevinca-kuferaša kaj je Maslenički most napravil na vetrometine. Ovo me seča pak na Rumunjsku i cestu za fletno premeščajne vojske z kraja na kraj države tera je radi snega otprta čak 45 dan na leto. Pa nebu je valda negdo napal na kontra strane v druge 320 dan...
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #281 : Travanj 22, 2012, 08:13:46 prijepodne »
Nije s našeg terena, ali je stravično za čuti i vidjeti ...
Neki očevici tvrde da je grupa koja se kretala iz Lovrana već ondje divljala na cesti, radeći poznate „osmice“, a potom krenula dalje velikom brzinom.
Stravična prometna nesreća koja se dogodila u subotu oko 19 sati ostavila je bez riječi stanovnike mjesta Kraj između Lovrana i Mošćeničke Drage. U sudaru sedam motocikala poginule su tri osobe, dok je dvoje u kritičnom stanju prevezeno u KBC Rijeka na Sušak. Pet motocikala potpuno je izgorjelo. Očevid je jučer trajao do dugo u noć, no prema prvim informacijama, doznajemo da su motociklisti iz Rijeke i Labina.
- Još sam uvijek u šoku, bilo je strašno, vidjela sam kako ljudi gore, pokušavali su se međusobno ugasiti – kazala je Slađana Lazarević, žena pred čijom se kućom u Kraju dogodila ova nezapamćena nesreća.
Nesretnim motoristima prvi su pokušali pomoći ljudi koji ondje žive, no nije se moglo previše učiniti. Na mjestu nesreće intervenirali su i opatijski vatrogasci s dva vatrogasna vozila i šest vatrogasaca, kompletna smjena. Jedna naša ekipa još je ondje kao potpora policiji koja obavlja očevid, osvjetljavaju mjesto gdje se sve dogodilo, potvrdio nam je zapovjednik Gordan Filinić.
Policija je zasad potvrdila da se radilo o dvije grupe motociklista, jedna se iz pravca Lovrana kretala prema Mošćeničkoj Dragi, a druga u suprotnom pravcu, kada je došlo do sudara. I očevici su potvrdili kako se radilo o motociklima riječkih i pulskih registracija. Neki pak tvrde kako je grupa koja se kretala iz Lovrana, već ondje divljala na cesti, radeći poznate „osmice“, a potom krenula dalje velikom brzinom, da bi se tek nekoliko kilometara dalje dogodila nesreća kakva se ne pamti.
I vozači automobila koji su se u tom trenutku našli na cesti, posvjedočili su njihovoj jurnjavi koja je, unatoč dobrim uvjetima na cesti, kobno završila. Nažalost, današnji je dan bio tragičan za još jednog motociklistu iz Italije, koji je oko 11 sati poginuo na Automotodromu na Grobniku.

http://www.vecernji.hr/vijesti/svjedokinja-horora-ljudi-su-gorjeli-pokusavali-su-ugasiti-jedni-druge-clanak-401089

Nije ni motor za svakoga ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #282 : Travanj 22, 2012, 09:32:22 prijepodne »
Hm, nije baš točno to što su naveli novinari, no nisu ni imali pravu informaciju, a njihova nestrpljivost da daju informaciju prečesto ode u krivom smjeru - davanjem izmišljotina koje čine "informaciju pod svaku cijenu"... po meni, to je amaterizam, ali na žalost - takav amaterizam oblikuje javno mnijenje glupih građana koji slijepo vjeruju novinarima, i istodobno nemaju mozga sa kojim bi mogli sami logički ili smisleno shvatiti i ocijeniti događaj ili priču.

Pričama tipa "neki govore" se samo nepotrebno unaprijed osuđuje, kao i senzibilizira javnost na točno određenu vrstu zaključaka, a takve priče ne pripadaju u sferu informativnog novinarstva. Time ne branim mnoštvo budala koje imaju motor i znaju divljati sa istima, ali je činjenica da sam više nekulturnih, opasnih, nasilnih tipova sreo iz volana auta nego na motorima...

Da sada velim da svatko iskreno - ali ISKRENO!! - veli kaj je prvo pomislio nakon ovakvog članka, to svakako ne bi bili zaključci ili mišljenje koje ima veze sa ikakvom realnošću vezanom uz konkretan događaj, ali ima sa podgrijavanjem predrasuda o motorima i vozačima motora.

BTW, očevid je utvrdio da nisu bile dvije grupe motocikala, već pojedinac (isto na motociklu, smrtno stradao) koji je skrivio nesreću i grupa na koju je on, prelaskom pune crte i ulaskom u voznu traku iz kontra-smjera, frontalno naletio i pokosio ih, ubivši još dvoje, jedan je sa teškim opekotinama u životnoj opasnosti u KBC Rijeka, ostalo troje je brzo sanirano (iako jedan od to troje ima TTO zbog prijeloma šake, ali nije životno ugrožen).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #283 : Travanj 22, 2012, 09:46:10 prijepodne »
poznajem poprilicno tu cestu i ista dozvoljava najvecu brzinu u tom gusto naseljenom podrucju max.60km. na sat.

to ludilo koja prave motoristi svakodnevno na cestama hrvatske  iskljucivo je kriva policija koja ne radi svoj posao.

krivi su oni , mi svi,  koji nemamo dovoljno civilne hrabrosti da te idiote masovno ne prijavljujemo svezi njihovog divljanja i terora na cestama.

osobno sam postao imun na takve nesrece, pod uvjetom samo da ne stradavaju neduzni ljudi uz cestu i na cesti..ostali, kokajte se picka vam materina.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #284 : Travanj 22, 2012, 09:58:20 prijepodne »
Kada takvi potpuni idioti kao što si ti imaju pravo glasa i javnog istupa, neka netko veli da Hrvatska nije demokratska zemlja!!

A tvoj komentar je samo dokaz onoga što sam rekao u prethodnom postu - kakvi novinari, takva i publika.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”