Autor Tema: CRNA KRONIKA  (Posjeta: 212610 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #90 : Svibanj 11, 2010, 09:01:18 poslijepodne »
Ja se uvijek nelagodno osjećam kad moram s klincima prošetati tim dijelom Zagrebačke (od Parka do Štarkelja) jer svako malo neki luđak projuri. Kaj nije nedavno bilo da je neki auto sletio s ceste i parkirao se na pločnik malo dalje od tog mjesta, baš gdje je sada Vipov dućan? Tamo kod ljekarne je pješački prijelaz, ne znam kakvi su to vozači koji baš na tome mjestu pritisnu gas. Očito da su to oni kojima bi pravo na vožnju trebalo oduzeti.

JosipJoža

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #91 : Svibanj 12, 2010, 08:41:20 prijepodne »
Ja nisam uspio procitati da se autom zaletjela u slasticarnicu, neznam Gos Joza od kuda vi vadite te informacije.

Newbie kao što vidite moj komentar je crveno označen, sve ostalo je c/p teksta iz 24 sata s linkom.
Tolko ste trebali moći shvatiti, jer ja nigdje nisam ni tvrdio da se gđ. Šuker zabila u slastičarnicu.

Moje podsjećanje s pravom na Autocestu i problem prometa kroz Veliku Goricu, skojim ste se i sami složili, dakako uz napomenu, da bi u ovom slučaju kao i u mnogim drugim do sada taj Auto ipak možda bio na Autocesti a ne u Gradu, građani koji se voze samo po Gradu uglavnom, nije pravilo, voze sporije za razliku od onih koji prometuju prema Zagrebu i žure iz raznoraznih razloga.
U konačnici podsjetio sam i na Sisačke vozače i na ograničenje brzine, jelte tako? Da ne bi bilo zabune.

Podrugljivo spominjete Čačićev slučaj, dakako da on s ovim slučajem nema nikakve veze, osim te da ga čine neke javne osobe, prekršaj, kazneno djelo je svako koje je učinjeno bez obzira tko ga je učinio i gdje ga je učinio, pa tako i Čačić, i na koncu da se razumijemo za mene je svaki takav slučaj podjednak.

Kako reče i Stjepan, i sam imam malu djecu s kojom ponekad šetam po tom dijelu koji bi trebao biti kak ti naša buduća šetnica, zgrozim se od pomisli da bilo tko može tako voziti da izazove takvu nesreću ili nedaj bože sa smrtnim posljedicama kakvih smo mi u Velikoj Gorici do dana današnjeg imali  NAŽALOST i previše, previše ljudi je zavijeno u crno i u tugu.

Postavio sam pitanje ograničenja brzine, ma molim Vas lijepo ako se po ograničenju vozi kroz Grad, gotovo je nemoguće da dođe do ovakve nesreće bez obzira tko ju čini.
Drugo je pitanje kontrole prometa od  strane policije, Velika Gorica je šesti Grad po veličini u Hrvatskoj, s takvim brojem stanovnika i stolikim brojem Auta, te tolikim tranzitnim prometom kroz Grad, policiju će te vrlo rijetko vidjeti u Gradu u kontroli prometa, možda se meni samo tako čini, možda je to samo moj subjektivni dojam, možda Vi imate drugačiji, volio bih da griješim u tome.

Kao uostalom i kaos koji je ponovno nastao u Gradu s Autima u mirovanju(parkiranim svugdje po svud)

plemenitashica

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #92 : Svibanj 12, 2010, 12:38:25 poslijepodne »

Newbie kao što vidite moj komentar je crveno označen, sve ostalo je c/p teksta iz 24 sata s linkom.
Tolko ste trebali moći shvatiti, jer ja nigdje nisam ni tvrdio da se gđ. Šuker zabila u slastičarnicu.

Zabila bi se da se nije zaletjela u stup, bar tako kažu novine, nisam srećom, bila blizu pa nisam niti vidjela.
Kak se tamo mogla zaletjeti bilo kamo izvan ceste? Zakaj nije kočila, kojom je brzinom vozila po centru VG? HA?

Kaj provocirate? Bolje bi bilo da je gorički HDZ sazvao pressicu i objasnio kaj se dogodilo i pokušalo umiriti građane da mogu bez bojazni šetati po NOGOSTUPU  jer gđa Šuker više ne bude vozila po gradu ništa osim bicikla.

A odmah povući paralelu sa Čačićem je čista zajedljivost, iako se to uopće ne može uspoređivati, jer je ovdje samo (na sreću) matarijalna šteta.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #93 : Svibanj 13, 2010, 10:19:35 prijepodne »
Malo i od mene, koji živi na spomenutoj prometnici. Zagrebačka je opasna cesta. Svjedok sam svakodnevnih divljana na tom potezu koja se ne kontroliraju (i ne žele se kontrolirati). Potužio sam se svojevremeno kvartovskom policajcu u vezi prometa - svakodnevno gledam kako vozači prolaze kroz crveno svjetlo na semaforu kojime se služe djeca (kod POU). Stisne se gas od Merkatora kako bi se dostiglo žuto na tom semaforu i često se ne stigne. Policajac kaže da nemaju uvjeta da postave patrolu na tom mjestu - nesmiju zaustavljati na biciklističkoj, nemogu se nigdje parkirati da to bude po zakonu) - jedino legalno im je kod groblja i takva slična, već poznata mjesta.


Jednom sam sat vremena promatrao i brojao - u tih sat vremena je 5 vozača prošlo na čisto crveno (od toga jedan šleper i jedan Zetov bus), 4 "street recera" je prošlo u svom stilu velikom brzinom samim centrom, 3 motorista je podiglo gas uz zaglušujuću buku (jedan se i vozio na zadnjem kotaču). Bio je i jedan koji je zaobilazio vozila koja su stajala na semaforu preko biciklističke. I to sve u sat vremena...

Sljedeći problem je parkiranje na biciklističkoj koji ozbiljno ugrožava bicikliste koji prelaze na prometnicu kako bi zaobišli vozača koji je tu stao "samo na minutu". Isto tako moram spomenuti i dostavna vozila koja stanu na desnu stranu Zagrebačke, upale četri žmigavca i uredno istovare robu. Moram priznati da se divim hraborosti/ludosti roditelja koja se sa svojom djecom na biciklima voze po biciklističkoj... ja se vozim po nogostupu.

Kad spominjemo biciklističku moram spomenuti i vozače koje izlaze na prometnicu sa parkirališta i uopće ne gledaju u smjeru Zagreba već samo promet iz smjera Siska i tako previde bicikliste koji se kreču u "suprotnom" smjeru..

Pješaci pridodaju prelaženjm ceste gdje god se želi.

Sljedeći problem je samo shvačanje prometnice, vozači ne shvačaju da je to lokalna prometnica (pogotovo ovi iz Siska) sa ulazima u dvorišta i garaže i da ja kao stanar moram usporiti i skrenuti sa nje, prije toga se potpuno zaustaviti ako prolazi biciklista koji ima prednost, a isto vrijedi i za pješake na nogostupu zbog kojih dio auta ostane na cesti.

Dakle zaključak od čovjeka sa iskustvom. Zagrebačka je opasna za sve sudionike. Crne točke su tri semafora u centru - Merkator, POU i Rojc - Zagrebačku treba zatvoriti i pokloniti je pješacima, biciklistima i djeci i dati ovom gradu dušu...
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2010, 10:24:25 prijepodne fitt »
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #94 : Svibanj 13, 2010, 10:52:26 prijepodne »
He, vozim se ja biciklom, normalno po biciklistickoj... kad ispred mene auto, uredno parkiran! I namjerno se biciklom zaletim u njegov zadnji kraj. Kad izlece covo iz auta i kao pa kaj radim, kako sma se zaletio, gleda onaj svoj branik i mrmlja... A ja mu velim na to, joj, nisam uspio vas zaobici, jer su auti isli, pa nisam stigao ni zakociti. I jos tu on nesto kao sto ne pazim, da kaj ga nisam vidio... Na to sam ja izvadio mobitel i reko a nista, priznajem da sam kriv, budem nazvao policiju da naprave zapisnik jer sam vam ostetio auto, udario vas sa zadnje strane. Onda mu valjda doslo iz guzice u glavu hehehe, joj pa necemo policiju zvati, budemo to ko ljudi rijesili! Pa sam mu odgovorio: Ko ljudi? a kako ces ti stoko ko covjek to rijesiti kad si se najebo preko cijele biciklisticke!! I izvrijedjao ga na mrtvo ime, jadan vise nije znao sto bi reko hehehehe:) E pa nisam odmaknuo ni 50 metara dalje, kad drugi, ravno pred mene na biciklisticku i stane ispred mene! Jebi ga, bilo mi zao kotaca od bicikla, heheh, pa sma samo laganini zastrugao po njegovom desnom kraju sa ruckom od kocnice:))) i normalo da je opet bili pa jel ja ne pazim, a posto sam bio dobre volje, opet sam htio zvati policiju radi zapisnika... i dalje ista prica:))

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #95 : Svibanj 13, 2010, 12:05:49 poslijepodne »
He, vozim se ja biciklom, normalno po biciklistickoj...

Respekt!

Imaš muda. Malo radikalan način, zato ne znam dal bi to ja mogel podržavati, ali i to je jedan način.

A ne bi ni bilo baš tak loše da i dojde policija. Kad neće delati svoj posel da to spriječe onda nek dolaze na uvid i prave zapisnike. Možda onda bar po statistici vide da tu nekaj ne štima.

JosipJoža

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #96 : Svibanj 17, 2010, 02:39:38 poslijepodne »
Jutros se ponovno dogodila prometna nesreća u Velikoj Gorici s teškim posljedicama, na sreću ne i smrtnim.
Svako malo i ponovno se dogodi, policije koliko vidim nema baš ni kod groblja, vrlo rijetko u kontroli brzine.
Jer koliko mogu zapaziti uglavnom su velike i prekoračene brzine uzrok većine prometnih nezgoda, pa i u smislu neprilagođavanja brzine uvjetima na cesti.

http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/fabijom-u-suprotni-trak-velikogoricke-dvoje-tesko_303890

Fabijom u suprotni trak Velikogoričke, dvoje teško ozlijeđeno .....

B.M. je Fabijom zbog kočenja izletio u suprotni trak Velikogoričke kod Plesa te naletio na Clio u kojem su putnici teško ozlijeđeni

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #97 : Svibanj 17, 2010, 03:41:42 poslijepodne »
He, vozim se ja biciklom, normalno po biciklistickoj... kad ispred mene auto, uredno parkiran! I namjerno se biciklom zaletim u njegov zadnji kraj. Kad izlece covo iz auta i kao pa kaj radim, kako sma se zaletio, gleda onaj svoj branik i mrmlja... A ja mu velim na to, joj, nisam uspio vas zaobici, jer su auti isli, pa nisam stigao ni zakociti. I jos tu on nesto kao sto ne pazim, da kaj ga nisam vidio... Na to sam ja izvadio mobitel i reko a nista, priznajem da sam kriv, budem nazvao policiju da naprave zapisnik jer sam vam ostetio auto, udario vas sa zadnje strane. Onda mu valjda doslo iz guzice u glavu hehehe, joj pa necemo policiju zvati, budemo to ko ljudi rijesili! Pa sam mu odgovorio: Ko ljudi? a kako ces ti stoko ko covjek to rijesiti kad si se najebo preko cijele biciklisticke!! I izvrijedjao ga na mrtvo ime, jadan vise nije znao sto bi reko hehehehe:) E pa nisam odmaknuo ni 50 metara dalje, kad drugi, ravno pred mene na biciklisticku i stane ispred mene! Jebi ga, bilo mi zao kotaca od bicikla, heheh, pa sma samo laganini zastrugao po njegovom desnom kraju sa ruckom od kocnice:))) i normalo da je opet bili pa jel ja ne pazim, a posto sam bio dobre volje, opet sam htio zvati policiju radi zapisnika... i dalje ista prica:))

Ne znam zašto se tip prepao, jer ti nisi oslobođen odgovornosti ukoliko je on bio na biciklističkoj stazi a ti se zaletio u njega... Ja bih ti uredno zvao policiju - ja prekršajnu kaznu ako treba  zbog krivog parkiranja (koje trebaš dokazati, pogotovo ako je čovjek u autu!), no ti bi platio svako oštećenje branika, plus prekršajna prijava...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #98 : Svibanj 17, 2010, 06:43:20 poslijepodne »
Jutros se ponovno dogodila prometna nesreća u Velikoj Gorici s teškim posljedicama, na sreću ne i smrtnim.
Svako malo i ponovno se dogodi, policije koliko vidim nema baš ni kod groblja, vrlo rijetko u kontroli brzine.
Jer koliko mogu zapaziti uglavnom su velike i prekoračene brzine uzrok većine prometnih nezgoda, pa i u smislu neprilagođavanja brzine uvjetima na cesti.

http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/fabijom-u-suprotni-trak-velikogoricke-dvoje-tesko_303890

Fabijom u suprotni trak Velikogoričke, dvoje teško ozlijeđeno .....

B.M. je Fabijom zbog kočenja izletio u suprotni trak Velikogoričke kod Plesa te naletio na Clio u kojem su putnici teško ozlijeđeni
stvarno prebrzo voze  na toj cesti, evo što se  meni skoro  dogodilo  pred  mjesec dana. 
Ja stojim   na semaforu kod  V.Mlake, čekam  za skretanje  lijevo  prema nadvožnjaku.  Pali mi se  zeleno,ja polako krećem, ali vidim  da iz smjera Zagreba  juri auto  i ne planira se zaustaviti,stotka  je sigurno  bila,ja   stajem iako mi je zeleno,  ovaj još  juri,nije ni skužila  baba  da joj je  crveno,ostali  su  auti stajali na mjestu,  i  ova   u zadnji čas skuži  da joj  je crveno, i počne naglo kočiti,  mogla je samo nastaviti ,a  ne sad kočiti bezveze, i kak ju je zaneslo, završila  je  pola metra  od mene na suprotnoj strani  ceste, dakle  da sam ja krenula jer mi je bilo crveno,ova bi me isti čas pokupila,i raspolovila auto na pola, mene priljepila  na semafor i pravac  mirogoj.  Ja  sam predvidjela  što će ona napraviti. 
Poslije toga, baba je uglavnom bila pijana,  nije ni shvaćala  kaj se dogodilo, zaustavljen promet  ,ova se ne miče  sa ceste,ukopana na mjestu, ja još uvijek  nisam skrenula lijevo,tak  da..ono...ima  svakakvih budala

shaka zulu

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #99 : Svibanj 17, 2010, 10:30:40 poslijepodne »
Ceste su nove i trebale bi biti sigurneje ali...moreš se fletneše popelati.
Sad vidim na Gorice,semafor zaba/tržnica;lik z sivem pešojičem 407 se zapiknul f krivu traku (prvi puta u fašem kradu!) a z Sisačke doletava drugi lik v belem kliju,normalno skreče se policijski,bez "migavca" i nagazi se kočnica do pleha.Obadva zbunjeni i nemaju pojma kaj se dogaja.Problem rešava pešojič 407 kaj zdesna obilazi klija i čez crveno se zapikne v zagrebačku...
Da smo več na teme,vidim da je negdo pak odštancal znak na "heliodromu"-lepi ravni tragi kočejna taman do znaka...

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #100 : Svibanj 18, 2010, 11:00:39 prijepodne »
Jel ko zna kaj o događaju čera vu 8. martu ?
Navodno se neki deran od 14 let itil ze zgrade (u tere je ZG banka, apoteka i pekara od Klare ) bele črtvero katnice.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #101 : Svibanj 18, 2010, 12:26:08 poslijepodne »
He, vozim se ja biciklom, normalno po biciklistickoj... kad ispred mene auto, uredno parkiran! I namjerno se biciklom zaletim u njegov zadnji kraj. Kad izlece covo iz auta i kao pa kaj radim, kako sma se zaletio, gleda onaj svoj branik i mrmlja... A ja mu velim na to, joj, nisam uspio vas zaobici, jer su auti isli, pa nisam stigao ni zakociti. I jos tu on nesto kao sto ne pazim, da kaj ga nisam vidio... Na to sam ja izvadio mobitel i reko a nista, priznajem da sam kriv, budem nazvao policiju da naprave zapisnik jer sam vam ostetio auto, udario vas sa zadnje strane. Onda mu valjda doslo iz guzice u glavu hehehe, joj pa necemo policiju zvati, budemo to ko ljudi rijesili! Pa sam mu odgovorio: Ko ljudi? a kako ces ti stoko ko covjek to rijesiti kad si se najebo preko cijele biciklisticke!! I izvrijedjao ga na mrtvo ime, jadan vise nije znao sto bi reko hehehehe:) E pa nisam odmaknuo ni 50 metara dalje, kad drugi, ravno pred mene na biciklisticku i stane ispred mene! Jebi ga, bilo mi zao kotaca od bicikla, heheh, pa sma samo laganini zastrugao po njegovom desnom kraju sa ruckom od kocnice:))) i normalo da je opet bili pa jel ja ne pazim, a posto sam bio dobre volje, opet sam htio zvati policiju radi zapisnika... i dalje ista prica:))

Ne znam zašto se tip prepao, jer ti nisi oslobođen odgovornosti ukoliko je on bio na biciklističkoj stazi a ti se zaletio u njega... Ja bih ti uredno zvao policiju - ja prekršajnu kaznu ako treba  zbog krivog parkiranja (koje trebaš dokazati, pogotovo ako je čovjek u autu!), no ti bi platio svako oštećenje branika, plus prekršajna prijava...

sada ispada da je on bio propisno parkiran na biciklistickoj? usput, kaj mislis kakvo se moglo ostecenje vidjeti na braniku ako sam ga pogodio gumom od bicikla?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #102 : Svibanj 18, 2010, 12:58:04 poslijepodne »
sada ispada da je on bio propisno parkiran na biciklistickoj? usput, kaj mislis kakvo se moglo ostecenje vidjeti na braniku ako sam ga pogodio gumom od bicikla?

Kao prvo, tko kaže da je on bio - parkiran?? Ti to ne znaš koliko je on tamo stajao... a za definiciju treba stajati duže od 3 minute da bi se reklo da je parkiran. Sa druge strane, čovjek je u autu, znači jako bi ti teško dokazao (dapače - nikako!) da je on bio parkiran, a ne samo zaustavljen. Kao treće, impliciraš da ako si ti u nekoj situaciji sa jedne strane u pravu da možeš raditi, i imaš pravo raditi što želiš, pa tako i namjerne štete, i to nekažnjeno, što je velika zabluda...

Da je oštećenje ne znam kakvo - ukoliko isto uopće postoji! - ne bi prošao samo tako (da imam novi auto ili u superstanju - baš me briga ako bi se vidjela ijedna piknjica oštećenja, tražio bih da ju nadoknadiš... a to zna koštati jaaaako puno za jedan gušt inata zabijanjem u nečije vlasništvo... moderni metalik-obojani branici koštaju puuuuno, samo da ih se i prelakira, vjerojatno puno skuplje od tvog bicikla i prekršaja zajedno - ovisno i o modelu auta!... da ne velim da bih ti, uz odvjetnika, lako natovario i kazneno djelo "oštećenja tuđe pokretne stvari", i to namjerno, naravno - sa svim popratnim odštetama, troškovima suda itd... pa ti misli jel tvoj inat vrijedan toga i glumljenja "face koja će meni pokazati kako sam u krivu i gdje ću se ubuduće parkirati...").

BTW, oštećenje može i od te gume bicikla biti poveće, jer može ulupiti današnje plastične branike, može puknuti lak na tom mjestu, možeš mi ostaviti riseve i rupice na laku od kamenčića koje imaš u ripnama gume, ili i samo crni masni trag za kojeg želim da ga ispoliraš (naravno, netko drugi, stručan - ali na tvoj trošak...).

Zanimalo bi me i kako bi ti opravdao svoje zalijetanje u taj auto, za kojega bih namjerno rekao da tamo stoji nepomičan (to je još jedan ključni pojam!) već sat vremena, a ti reci kako to da ga nisi vidio i htio/mogao zaobići? Jer - bez obzira koliko ti bio u pravu - ti nisi taj koji će bilo kome i prema bilo kome uzimati zakon i rješavanje tog problema u svoje ruke.

Naravno da to možeš, ali moraš biti svjestan da si se time istog trena odrekao svojih prava i pravdanja, te od žrtve postao napadač...

Kao što vidiš, jako male stvari i sitnice lako postanu veeeeeliki i skupi problem (i sve što sam ti opisao je čista svakodnevna realnost!!), pa mi je namjera samo da te potaknem da drugi puta, prije negoli pomisliš kako bi nekome mogao soliti pamet (ma koliko on to zaslužio ili ne), dobro promisliš, jer nasilna kaubojština i prodavanje svojih principa mogu biti vrlo, ali vrlo skup sport...  ;)

Ako ništa drugo, napaseš se batina da ćeš jesti 6 mjeseci na slamku, a bicikl ti više neće padati na pamet...
« Zadnja izmjena: Svibanj 18, 2010, 01:07:16 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #103 : Svibanj 18, 2010, 02:58:24 poslijepodne »
Daj stani na biciklisticku pred mene, molim te...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #104 : Svibanj 18, 2010, 03:07:15 poslijepodne »
Kada god hoćeš... a ti se zaleti mene. Pa buš pojel taj bicikl od muke, i ni bog te nebu spasil od toga, da si ne znam tko. I više nikad nebuš glumil frajera koji bu meni - ili bilo koga drugoga - nekaj pokazival i učil me pameti na najprimitivniji postojeći način.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”