Autor Tema: CRNA KRONIKA  (Posjeta: 212665 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

De Loren

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #60 : Studeni 30, 2009, 03:10:54 poslijepodne »
 ... hm ... Sale još uvije nije za crnu kroniku, ali kako je krenulo ...
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2009, 03:14:59 poslijepodne De Loren »

plemenitashica

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #61 : Veljača 22, 2010, 03:42:20 poslijepodne »
Upravo sam prošla – pješak stradao na pješačkom prijelazu na Trgu kralja P. Krešimira IV. kod tržnog centra. Zebra nakon skretanja lijevo na parkiralište tržnog centra i prije samog skretanja desno na ono manje parkiralište uz park pored Milenijskog križa.

Nadam se da nije toliko strašno, jer su ljudi razgovarali s njim iako leži na cesti i  sav je krvav. Čekala se hitna.

Ah... valjda bu sve dobro. Na toj zebri mi se ne jednom dogodilo da auto u jednoj traci stane i pušta pješake, ali zato na onoj drugoj ne staju. Isto se događa i na zebri kod skretanja desno na Šetalište F.Lučića.

shaka zulu

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #62 : Veljača 22, 2010, 04:13:45 poslijepodne »
Dve su trake,zato se nevidi od kolone jel auto ide z parkerališča van pa si stajaju il je pešadija v pitajnu.Vglavnom,ak idem tak prek zebre čekam da obadve kolone staneju il nejdem.Posebna su pripovest "zagrepčani",kak je ja zovem radi toga kaj se ponašaju kak pešaki Zagrebu,kaj ideju prek ceste kak kokoši,de jem se oče,a da se opče nisu ogledali.

shaka zulu

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #63 : Veljača 26, 2010, 08:23:06 poslijepodne »
POLICIJA TRAŽI POMOĆ
Oba vozača tvrde da su prošli kroz zeleno FOTO: Sudar Peugeota i Mercedesa dogodio se jutros na Velikogoričkoj cesti kod obilaznice. Policija pozova očevidce da se jave

Photo Boris Šćitar/ PixsellČlanakFotogalerija 
Autor:
Stjepan Marković Objavljeno: 26.02.2010. 11:13h
 
Sudar se dogodio u 7 i 30Photo Photo: Boris Ščitar/PIXSELL 
 
Jutros na Velikogoričkoj cesti malo sjevernije od Buzina sudarila su se dva automobila. Nesreća se dogodila u 7.25 na T-križanju Velikogoričke ceste i zagrebačke obilaznice. Kako je došlo do sudara i tko je kriv policija nije mogla utvrditi jer oba vozača tvrde da su prošli kroz zeleno.

Naime, 55-godišnji vozač bijelog Peugeot Partnera vinkovačkih registracija nakon što je sišao s obilaznice ušao je u križanje te je htio skrenuti na Velikogoričku cestu u smjeru juga, tj. grada Velike Gorice. Vozač (22) Mercedesa zagrebačkih registracijskih oznaka koji se vozio po Velikogoričkoj cesti iz smjera Zagreba ušao je u križanje te je htio skrenuti u lijevo na obilaznicu.

Vozila su se sudarila na križanju, a oba vozača tvrde da su prošla kroz zeleno svjetlo. Policija poziva očevidce da se jave u 2. postaju prometne policije u Lučkom na broj 01/6530-870 ili da na zovu 92.

U prometnoj nesreći srećom nije bilo povrijeđenih ali je nastala veća materijalna šteta.

Promet je tekao otežano tom cestom dok vozila nisu uklonjena.
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/oba-vozaca-tvrde-da-su-prosli-kroz-zeleno_295700

shaka zulu

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #64 : Ožujak 12, 2010, 07:36:16 poslijepodne »
GRADILIŠTE U KOLODVORSKOJ
Odnio masivne plinske bojlere u Velikoj Gorici


Nepoznati je lopov iz objekta u izgradnji u vlasništvu tvrtke Turbo-x te ukrao više masivnih plinskih bojlera sa termostatima

Autor
Irija Čajavec Objavljeno: 01.03.2010. 12:38h 
 
Nepoznati je provalnik iz zgrade u izgradnji ukrao više plinskih bojlera i termostata, u razdoblju između petka i subote od 16 do 11 sati u Kolodvorskoj ulici u Velikoj Gorici.
Masivni su bojleri bili u vlasništvu tvrtke Turbo-x, a lopov ih je razmontirao te ručno odnio.
Materijalna šteta se procijenjuje na nekoliko desetaka tisuća kuna.
Policija je na mjestu obavila očevid. Za nepoznatim kradljivcem još se traga.
http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/odnio-masivne-plinske-bojlere-u-velikoj-gorici_296018

Šta znaju deca šta je pet tona!?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #65 : Ožujak 12, 2010, 08:07:41 poslijepodne »
Možda ne zna za pet tona, ali zna za naplatu osiguranja...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #66 : Ožujak 13, 2010, 08:07:38 poslijepodne »


Stravična prometna nesreća: Kod Velike Gorice poginuo desetogodišnji dječak

KAKO doznajemo iz zagrebačke policije, u teškoj prometnoj nesreći koja se dogodila u Sisačkoj ulici u mjestu Buševec kod Velike Gorice smrtno je stradao desetogodišnji dječak.

Nastavek:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/stravicna-prometna-nesreca-kod-velike-gorice-poginuo-desetogodisnji-djecak/480604.aspx
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #67 : Ožujak 14, 2010, 07:25:14 prijepodne »
Užas, na tom zavoju zbilja treba postaviti snajperista.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #68 : Ožujak 14, 2010, 10:10:11 prijepodne »
Siguran sam da je vozač HOnde išao najmanje dvostruko od dozvoljenog, sudeći po udaru...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #69 : Ožujak 14, 2010, 01:06:36 poslijepodne »
Užas, na tom zavoju zbilja treba postaviti snajperista.

http://www.24sata.hr/news/uzas-na-cesti-djecak-10-poginuo-u-teskom-sudaru-/163557/

Strašno.
Sućut cijeloj obitelji, a i građanima Buševca, jer je očito netko od njih, s obzirom da čitam Kaj-a koji prenosi da "NAJAVLJENI CJELOVEČERNJI KONCERT I OSTALE AKTIVNOSTI POVODOM PROSLAVE 90 GODINA OSS BUŠEVEC ODGAĐAJU SE DO DALJNJEGA".

Jako me zasmetao video uradak na linku.
Nije prvi puta da čujem što od građana, što od novinara da  ime naselja Buševec (naglasak na drugi slog – samoglasnik e (še) ) izgovaraju tako da zvuči kao da se u tom naselju nekaj buši (naglasak na prvi slog – samoglasnik u (Bu) ).

Pa zar se nitko ne zna raspitati kako se izgovaraju poneka imena, s obzirom da je novinarka očito bila na mjestu događaja i sigurno je mogla pitati kak se izgovara ovo naselje na najprometnijoj „magistrali“ u državi.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #70 : Ožujak 14, 2010, 02:53:55 poslijepodne »
Ne zna se nitko ništa informirati, a i ne treba. Naši novinari SVE znaju, zato nam i je tako kako je, a raja glupa i neinformirana plazi po cestama...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #71 : Ožujak 14, 2010, 03:26:46 poslijepodne »
Ne zna se nitko ništa informirati, a i ne treba. Naši novinari SVE znaju, zato nam i je tako kako je, a raja glupa i neinformirana plazi po cestama...

Tu ima i video...

http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/u-sudaru-dva-automobila-poginuo-10-godisnjak.html#video
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #72 : Travanj 06, 2010, 09:20:03 prijepodne »
danas na indeksu piše:

U SUDARU koji se oko 7,30 sati dogodio na raskrižju Fizirove i Zagrebačke ulice u Velikoj Gorici teško je ozlijeđen 32-godišnji Mario M.

On se sa svojom Ford Fiestom sudario sa 36-godišnjom Marinom M. koja je vozila Daewoo Matiz. Nakon nesreće je Mario sa teškim ozljedama prevezen u Traumatološku bolnicu.

Očevid je u tijeku.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #73 : Travanj 06, 2010, 08:27:02 poslijepodne »
Posebna su pripovest zagrepčani", kak je ja zovem radi toga kaj se ponašaju kak pešaki Zagrebu, kaj ideju prek ceste kak kokoši, de jem se oče, a da se opče nisu ogledali.

Očeš reći da se Turopolci uredno pridržavaju prometnih propisa, posebno pješaci??

Koliko "ovaca" vidim na cestama (sudeći po blejanju poreko ceste bez ikakve prometne kulture i smisla), pomislim često da sam u Lici, a ne u Turopolju...  >:(
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: CRNA KRONIKA
« Odgovori #74 : Travanj 06, 2010, 11:28:13 poslijepodne »
Jel razmeš opče o kem pišem?  ???