Autor Tema: Uvrede  (Posjeta: 5365 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Uvrede
« : Svibanj 16, 2010, 04:07:13 poslijepodne »
Lijepo molim da se suzdržite od uvreda kad govorite o političkim protivnicima ili o političkim opcijama za koje ne možete naći dobre riječi. Jedno je kritiziranje, a drugo je vrijeđanje.

Ali ako vaš način izražavanja ne može bez uvreda onda budite spremni na to da će vam napadnuti vratiti istom mjerom i u tom slučaju se nemojte žaliti i tražiti primjenu dvostrukih kriterija.

Najbolje je da se ponašate prema drugim učesnicima u diskusiji onako kako bi htjeli da se drugi prema vama ponašaju.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Uvrede
« Odgovori #1 : Kolovoz 28, 2010, 01:16:00 poslijepodne »
Molim SVE da dobro pročitaju Stjepanov post, i to prihvate, jer će uskoro i nova EULA i nova pravila foruma - pa da odjednom nekome ne padne "preteške...".
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Uvrede
« Odgovori #2 : Kolovoz 28, 2010, 01:56:08 poslijepodne »
Fakat si zanimljiv.

Kad Goričanka napiše da je razmišljanje suprotno njezinom glupo i nepromišljeno, onda to nije uvreda i off-topic. A kad ja to komentiram, onda je to off-topic. Bravo!

Tražim Goričanku da se ispriča za uvredu. Ni opomenu nije dobila...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Uvrede
« Odgovori #3 : Kolovoz 28, 2010, 04:54:26 poslijepodne »
Tražim Goričanku da se ispriča za uvredu. Ni opomenu nije dobila...

I neće.

Imaš PP pa sa njom razgovaraj. Ak tak nastaviš - kada ona bude došla do toga da bu dobila opomenu, ti više nebuš član foruma... najteže je zaraditi prvu. Onda to već ide lakše. A ti već utovar imaš, pa ti je to važnija stavka za razmišljanje.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Uvrede
« Odgovori #4 : Kolovoz 29, 2010, 10:11:23 prijepodne »
Fakat si zanimljiv.

Kad Goričanka napiše da je razmišljanje suprotno njezinom glupo i nepromišljeno, onda to nije uvreda i off-topic. A kad ja to komentiram, onda je to off-topic. Bravo!

Tražim Goričanku da se ispriča za uvredu. Ni opomenu nije dobila...

Tebe ozbiljno vrijeđa to što ja mislim da je glupo zaključivati na neki način???


To što se brojčano dogodilo najmanje nesreća u kružnom toku ne znači da su kružni tokovi najsigurniji oblici usmjeravanja prometa.
I potpuno je glupo i pogrešno tako zaključivati.


Ma daj me nemoj zezati, amarkulin!
To su prozirne fore.
Znaš kaj ja mislim da tebe smeta?
To što se nisam pridružila kolektivnoj hajki na Sledgea kao moda. Pa insinuiraš da sam u tobožnjoj njegovoj milosti.

Nisam i ne bum dio hajke.
Ali, budi pošten i sjeti se da se nisam bila ni dio hajke na tebe kad je trajala.
Meni je to toliko nebitno kak se zove mod, da mi ne pada na pamet iz toga raditi frku.
I baš ste mi zabavni kako dramatizirate oko ničega  :)








Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

amarkulin

  • Gost
Odg: Uvrede
« Odgovori #5 : Kolovoz 29, 2010, 12:11:32 poslijepodne »
Goričanka, to je prvo primijetil kunta. Ja sam potvrdil njegove riječi.
Da, mislim da je uvreda kad nekome kažeš da glupo zaključuje. Jer to znači da misliš da je glup.
Da je pametan, onda ne bi glupo zaključival.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Uvrede
« Odgovori #6 : Kolovoz 29, 2010, 12:30:38 poslijepodne »
Ma,nigdo ni kriv,a ak treba biti onda sem ja.
Nis nafčen da se Goričanka z takvemi kvalifikacijami bavi a onda je se otišlo f 3PM...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Uvrede
« Odgovori #7 : Kolovoz 29, 2010, 02:43:35 poslijepodne »
Goričanka, to je prvo primijetil kunta. Ja sam potvrdil njegove riječi.
Da, mislim da je uvreda kad nekome kažeš da glupo zaključuje. Jer to znači da misliš da je glup.
Da je pametan, onda ne bi glupo zaključival.

Prvo, ja nisam nikome konkretno rekla da glupo zaključuje.
Da i jesam, to još uvijek ne bi značilo da mislim da je dotični glup. Ja mislim da i pametni ljudi mogu donositi vrlo glupe zaključke.
I to uopće nije nikakva sramota.
Ono u čemu se pametni razlikuju od glupana je činjenica da oni prepoznaju svoju glupost i priznaju da su pogriješili.

Ja stvarno ne mislim da si ti glup i nisam nikad nigdje rekla da si glup. Niti sam to ikada pomislila.
Ni za tebe, kao ni za bilo koga drugoga ovdje. I ti to jako dobro znaš.
I zato se nemam potrebu ispričavati.
A da mislim da je glupo zaključiti bilo što na temelju onakvih šturih podataka - mislim da je to glupo zaključiti.
I uopće ne mislim da bi to trebala biti nekome uvreda, a najmanje tebi, posebno zato jer sam sasvim jasno obrazložila svoje razmišljanje o toj temi.

Znamo svi mi, koji se čitamo tu već godinama, da ova rasprava nije ovdje zato jer si ti uvrijeđen mojim izjavama.
I vidiš, jako je glupo :o od mene što se uopće upuštam...ali sve je to dio folklora, a smotra je izgleda baš počela  ;)

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Uvrede
« Odgovori #8 : Kolovoz 30, 2010, 08:41:11 prijepodne »
Da, mislim da je uvreda kad nekome kažeš da glupo zaključuje. Jer to znači da misliš da je glup.
Da je pametan, onda ne bi glupo zaključival.

Ovo uopće ne štima.

I pametan čovjek može napraviti glupost, i to ne jednom. Naročito oni pametni i samokritični vide kolko gluposti dnevno delaju. Zato i jesu pametni, za razliku od glupih koji to ne vide. Dakle, glupost napraviti nikako nije isto kao i biti glup. Tako da nije isto ak si zaključio da je neko rekao/napravio glupost, ili neku osobu klasiral kao glupana. To je velika razlika.

Ja ću uvijek sebi uzeti za pravo izjaviti da je ovo ili ono glupost, dal neka izjava ili neko pravilo, ili slično. Ali izjaviti da je neko glup, ili nešto slično čime negativno ocjenjuješ njegov cijeli karakter i time povređuješ njegovu čast, to je uvreda. A vrijeđanje nije dozvoljeno - zakonski.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Uvrede
« Odgovori #9 : Kolovoz 30, 2010, 09:07:55 prijepodne »
Da, mislim da je uvreda kad nekome kažeš da glupo zaključuje. Jer to znači da misliš da je glup.
Da je pametan, onda ne bi glupo zaključival.

Ovo uopće ne štima.

To je svakome jasno, obzirom je riječ o misaonim kategorijama, gdje i najpametniji sami za sebe tvrde da rade, misle i govore bedastoće, te da će i umrijeti glupi nakon cjeloživotnog učenja.

No Anđelku, koji u zadnje vrijeme stalno inzistira na nekakvoj crno-bijeloj varijanti - a sve je uvijek negdje između, ništa nije crno-bijelo - to je još jedan pokaz kako ili ne zna, ili namjerno postavlja stvari da bi izazvao sukobe. Sumnjam da ne zna. No u ovo drugo - da želi isprovocirati sukobe - sam siguran.

BTW, iza svega se krije par zanimljivih pitanja: što to znači "biti pametan"? Što znači "glupo zaključivati"? To su sve vrlo diskutabilne kategorije, o kojima dojam prvenstveno ovisi o onome tko taj sud donosi, kao i o svim razlozima koji stoje iza njega...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”