Autor Tema: Domoljublje  (Posjeta: 7254 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Domoljublje
« : Listopad 03, 2012, 08:16:50 prijepodne »
Ovo su naši generali .... nečina živih, neki i ne.

Sve sami domoljubi, jedan veći od drugog.



Gojko Šušak - bivši ministar obrane,  pizzaman u Kanadi

Generali:

Korade-vodinstalater, višestruki ubojica
Norac- konobar, ratni zločinac
Glavaš - ratni zločinac
Brodarac
Tuta- kriminalac, ratni zločinac
Rojs- vozač autobusa
Zagorac- pomočni geodeta, nosio trasirke, dokazani kriminalac
Vukojević
Prkačin
Kruljac-mafijaš
Crnjac
Čermak
Andabak
Merčep
Praljak- rušitelj starog mosta u Mostaru
Đakić- budala i pijanica
Krešić
Dečak-
Miroslav Tuđman-tatin sin
Sačić
Markica Rebić- profesor općenarodne obrane i vjeronauka
Tolj- vječiti student Jugoslavistike, i smozvani pjesnik
Ćuk
Pukovnik Ivo Sanader

najte se srditi ako sam kojeg velikog "domoljuba" zaboravio staviti na popis ... Ne znam kaj je po činu Jadranka ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Domoljublje
« Odgovori #1 : Listopad 03, 2012, 02:13:26 poslijepodne »
Očito ne razumiješ što pojam "domoljub" označava... prodaješ populističku retoriku za neuke i antihrvatski nastrojene jugonostalgičare.

Potpuno je nebitko tko je što po zvanju. Također, svakako se ne slažem sa tvojim navodima koji nemaju dokaza, veze s mozgom, a najmanje poštenjem - jer niti je Norac ratni zločinac, niti je Praljak srušio most u Mostaru, a osobito je popis bezvezan jer najčešće ni sam nemaš pojma kaj bi napisao, ali ti se čini jako zgodnim da pljuješ po ljudima... tvoje opservacije su na nižoj razini od onih sranja tipa "nacional", "senzacional" i sličnih, a rezultat je samo ono što sam već rekao - nemaš pojma što pojam domoljub znači, možda i zato jer ti to nikada i nisi bio - ili jesi, samo ti se država raspala "pa si malo besan"... a ni partiji ti baš ne ide najbolje, drek je isplivao i smrdi, laži su jasne i djeci u vrtiću.

Po čemu je bitno zanimanje da bi netko bio ili ne bio domoljub, nemam pojma. Nemaš ni ti, ali te to ne smeta da sereš unedogled i bljuješ svoju antihrvatsku, jugonostalgičarsku, bijednu i perfidnu retoriku gdje god stigneš, a ovaj forum je najčešće odlagalište otpada iz tvoje dvije ganglijske vijuge. Sramota si sam za sebe, a onda se krug kontaminacije širi oko tebe nesmanjenim intenzitetom, samo što je velika većina ipak cijepljena na takve zaraze, pa se sve svodi da ispadaš priglupi, zlonamjerni jadnik koji više ni sam sebe nemre uvjeriti u to kaj švrlja po forumu... najviše bih volio da ti sam možeš za sebe shvatiti kako si nisko pao i kako si jadan. Jer takve uvrede bez pokrića, takvi zlonamjernost i plitkost uma ne može prodavati netko kome je stanje između ušiju 1/1. Zato se tome ipak nije za nadati. Na žalost svih nas. Nije svaka sloboda - sloboda. I tvoje prisustvo ovdje je najbolji dokaz te tvrdnje. Zloupotreba slobode par excellance.
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2012, 02:16:18 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Domoljublje
« Odgovori #2 : Listopad 03, 2012, 07:08:39 poslijepodne »
Sledgehammer ... nisam ni očekivao da će se javiti s komentarom netko pametan ...

... Koji god post da napišem, o čemu god bilo riječi, ne spominjem te, ali ti se smatraš prozvanim i učestalo vrijeđaš.  Ljudi koje sam nabrojio, dosta njih poznajem ili sam poznavao osobno, te stojim iza svog pisanja. Ako su nekome na sudu dokazali da je kriminalac, da se skrivao iza uniforme i glumio domoljuba, a ti veliš da nije tako ?

... a o smradu koji opisuješ ... dovoljno ti je pogledati u ogledalo ... smeće jedno u ljudskom obliku, sram te može biti. Ekavicom govori doma kod punice, naravno ako smiješ. Govna spominji doma ženi za stolom, a plitkost uma prodaj svojim pajdašima u pendrek baru.
 
... čudno shvaćaš svoje poimanje slobode govora ...  zato, pendrek u ruke i šetaj dalje !
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2012, 07:19:33 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Domoljublje
« Odgovori #3 : Listopad 03, 2012, 08:48:27 poslijepodne »
Sledgehammer ... nisam ni očekivao da će se javiti s komentarom netko pametan ... 

Za tebe sam dom kulture sa tri fontane, NSB i enciklopedijska naklada u znanju i pameti.

... Koji god post da napišem, o čemu god bilo riječi, ne spominjem te, ali ti se smatraš prozvanim i učestalo vrijeđaš.

ja se ne smatram prozvanim,. no ovo je forum i svaka objava je prozivanje svih ostalih na razgovor. No ti si preglup da bi i to znao. U biti, daj nam reci tko ti uopće pali računalo?

Ljudi koje sam nabrojio, dosta njih poznajem ili sam poznavao osobno, te stojim iza svog pisanja. Ako su nekome na sudu dokazali da je kriminalac, da se skrivao iza uniforme i glumio domoljuba, a ti veliš da nije tako ?

Ne poznaješ ti nikoga, ti si obično hvalisavo govno koje izmišlja da bi sam sebi dao na značaju. Taj sud koji je ikome išta "dokazao" - iako nije - vode tvoji istomišljenici i jugodemokrati, sve naručeni i namješteni procesi prodaje ljudi da bi se ispunili zločinački apetiti političara.

smeće jedno u ljudskom obliku, sram te može biti. Ekavicom govori doma kod punice, naravno ako smiješ. Govna spominji doma ženi za stolom, a plitkost uma prodaj svojim pajdašima u pendrek baru.

Glupo jugonostalgičarsko antihrvatsko govno bez pameti, morala i domoljublja, koje ne stoji i nema muda stajati iza svojih riječi, bolje začepi pasju gubicu - jer da imaš muda dao bi da ti ju ja začepim. Bijednik si bio i ostao. Jedi govna i krepaj! Izrode, ne spominji obitelj da ti nebu zadnje... čobane nedojebani dotepeni...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Domoljublje
« Odgovori #4 : Listopad 03, 2012, 09:02:19 poslijepodne »
Obračun kod O'K Korala. Uživaj narode u izljevima i proljevima! 8)
Neznam zašto al' imam osjećaj kako će ovo biti "Vaša tema". ;D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Domoljublje
« Odgovori #5 : Listopad 03, 2012, 10:04:34 poslijepodne »
Pukovnik Sanader u odori bio samo jedan dan!
...Javnost je iznenadila izjava odvjetnika Prodanovića koji je uime svoga klijenta rekao da se Sanader borio u ratu i da ima čin pukovnika.
 
– To je počasni čin, dijeljen je prema odgovornim funkcijama. Dijelio ih je predsjednik, odnosno Ured predsjednika. Počasne činove dobili su i Stipe Mesić, Mate Granić i drugi. Mesić i Granić su generali bojnici – objašnjava Agotić.
 
– Sanader je dobio počasni čin kad su svi dobivali, čin se dobivao ovisno o funkciji, neki su dobili generalski, neki pukovnički. Znam da su Manolić, Gregorić, Mesić, Šeks i drugi dobili činove. Mi iz aktivnog sastava HV-a maknuli smo se od toga – dodaje general Tus.
 
Tuđmanov savjetnik za unutarnju politiku Ivić Pašalić sjeća se dodjele počasnih činova.
 
– Počasni činovi dijeljeni su poslije Oluje, prvom pravom prigodom, mislim da je to bilo u povodu Dana državnosti 30. svibnja 1996. Ja sam odbio počasni čin jer mi se to učinilo neprimjerenim – izjavio je Pašalić.
 
Mate Granić, bivši ministar vanjskih poslova, sjeća se kad je Sanader dobio počasni čin pukovnika.
 
– Sanader je dobio čin pukovnika HV-a u onoj velikoj skupini koja je imenovana nakon Oluje. Koliko je meni poznato, on je nešto malo sudjelovao u pregovorima o zarobljenicima 1991. U toj skupini imenovanih bili su i Budiša, koji ima čin bojnika, te Šeks, koji ima čina generala. Mislim da je imenovan čak i Račan. Ministarstvo vanjskih poslova s tim nema nikakve veze – kaže Mate Granić.
 
Slikar Antun Mateš jako je iznenađen Sanaderovom porukom.
 
– Njegova je izjava uvreda domovini i svim ljudima koji su se stvarno borili. Ako je on nešto branio, onda je branio svoj džep. Na desetoj obljetnici naše postrojbe, 2001. u Gavelli, bio je i Ivo Sanader. Članovi postrojbe su časni ljudi. Nismo mi bili djelatna vojska niti smo dobivali činove – izjavio je slikar Antun Mateš.
 
Zanimljivo je da u MORH-u uopće nemaju evidenciju o pukovniku Ivi Sanaderu. Na upit kojoj je postrojbi Sanader pripadao, kad se uključio u rat, koliko je vremena u njemu proveo, kako je tekao njegov ratni put, ima li spomenicu ili neko odlikovanje te kad je dobio čin pukovnika – MORH-ova služba za informiranje je odgovorila:
 
"Vezano za vaš upit, možemo vas izvijestiti da u evidenciji personalne službe Ministarstva obrane nema tog imena i prezimena".

...Komentari:

-Kićo Slabinac-bojnik
Mišo Kovač-bojnik
Radimir Čačić-brigadir
Anto Đapić-brigadir
Antun Vrdoljak-brigadir
Miroslav Čiro Blažević-brigadir
Vesna Griradi Jurkić-bojnik
Stjepan Mesić-general
 Malo bi mi bilo ovdje mjesta na naborjim sve "časnike" HV-a

-časne činove dobili su političari, liječnici, znanstvenici, profesori...

PRIČUVNI BRIGADIR

Luka Bebić, Slavko Degoricija, Jure Radić, Ivan Aralica, Dalibor Brozović, Marijan Hanžeković, Stjepan Herceg, Perica Jurić, Ivan Milas, Zdravko Mustač, Milan Ramljak, Davorin Rudolf, Smiljko Sokol, Nikica Valentić, Mladen Vedriš, Antun Vrdoljak, Vice Vukojević, Mate Granić, Andrija Hebrang, Juraj Njavro, Zdenko Škrabalo, Šime Vučkov, Jozo Martinović, Stjepan Sulimanac, Franjo Kajfež

PRIČUVNI PUKOVNIK

Ivo Sanader, Zvonimir Baletić, Josip Juras, Ante Karić, Drago Krpina, Ivica Mudrinić, Branko Pasecki, Josip Slunjski, Milovan Šibl, Ivan Tarnaj, Mijo Hlad, Hrvoje Kačić, Ante Klarić, Petar Kriste, Vlatko Pavletić, Branko Salaj, Kazimir Sviben, Josip Šentija, Zvonimir Šaparović, Zdravko Tomac, Ivan Vekić, Frane Vinko Golem, Ivan Majdak, Ivić Pašalić, Josip Božićević, Ivan Ilić, Osman Muftić, Zdravko Sančević, Božo Udovičić, Ivica Gaži, Branko Mikša

PRIČUVNI GENERAL BOJNIK

Josip Boljkovac, Šime Đodan, Franjo Gregurić, Ivan Jarnjak, Živko Juzbašić, Žarko Domljan, Stjepan Mesić, Hrvoje Šarinić, Vladimir Šeks

PRIČUVNI GENERAL PUKOVNIK

Josip Manolić, Gojko Šušak

PRIČUVNI SATNIK

Mario Kapulica, Ivica Crnić, dr. Ante Čović, Marin Črnja, Milan Đukić, Katarina Fuček, Zdravko Gavran, Vladimir Gredelj, Ivan Lučev, Mario Mikolić, Marin Mileta, Bosiljko Mišetić, Janko Paravić, Gordan Radin, Anđelko Sikirić, Vera Stanić, Vesna Škare, Vladimir Šubat, Robert Travaš, Zdravko Mršić, Enzo Tireli, Milan Hrnjak, Zdenko Karakaš, Zijad Duraković, Stjepan Kranjčević, Ante Kutle, Berislav Radić, Drago Ereš, Vladimir Veselica, Stjepan Zdunić

PRIČUVNI PORUČNIK

Mladen Čutura, Franjo Dubrović, Marijan Grgić, Ana Carević, Ante Parać

PRIČUVNI BOJNIK

Branko Babac, Daniel Bučan, Dražen Budiša, Zdravka Bušić, Darko Bekić, Ante Beljo, Ivan Cifrić, Onesin Cvitan, Hrvoje Hitrec, Neven Jurica, Vesna Girardi Jurkić, Jurica Malčić, Željko Matić, Anđelko Mijatović, Mario Nobilo, Zvonko Lerotić, Božidar Petrač, Miljenko Žagar, Jure Burić, Goran Dodig, Branimir Jakšić, Zvonimir Marković, Slaven Barišić, Čedomir Pavlović, Gordana Turić, Muhamed Zulić, Ivan Babić, Darko Čargonja, Zoran Jašić, Milan Kovač, Jurica Pavelić, Đuro Perica, Damir Perinčić, Zdenka Babić Petričević, Anton Marčelo Popović, Ivan Bobetko, Ćiro Grubišić, Bernardo Jurlina

http://www.dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=11194:pukovnik-sanader-u-odori-bio-samo-jedan-dan&catid=9:politika-i-drutvo&Itemid=11
wwwg tablice

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Domoljublje
« Odgovori #6 : Listopad 03, 2012, 11:29:16 poslijepodne »
Citat:
Vezano za prvi, vpelajuči  list  ove teme…

(Ne)ovisno od toga jel kriterij za kakvoč(k)u domolubla domo(l)ubitelova stručna sprema, domolubi su (po nečijomu mišlejnu) i sledeči, neki i (po)ratni masovni, (van)serijski udbojice:

Josip Broz “Tito“ - šloser i drejer (bravar i tokar)
- dorival do maršala i korisnika više šlosov (prev. z nemačkoga: dvorcov); crleni pripovedaju da su im, dok je predsednik bil bravar, sa vrata bila oprta.

Mika Špiljak (bil je trofazni):
1. faza: šuster (postolar),
2. faza: kožarski radnik,
3. faza: dermatolog.
Funkcije:
- predsednik SIV-a (savezne vlade) 1967.-1969.
- predsednik Veča narodov Skupščine SFRJ
- predsednik Veča Saveza sindikatov Jugoslavije
- predsednik Predsedništva SFRJ 1984.

Ivan Gošnjak – tišler (stolar)
- general armije

Ivan Krajačić “Stevo“ šnajder (krojačič)
- načelnik Ozne / minister za nutrašne posle Hrvatske

Milutin Baltić - šloser i drejer (bravar i tokar) 
- predsednik Predsedništva SR Hrvatske 1983. / 1984.

Aleksandar Ranković “Marko“- šnajder (krojač)
- šef savezne Ozne i Udbe, do 1966. potpredsednik Jugoslavije

- Nikola Ljubičić,
- Branko Mamula,
- Veljko Kadijević,
- Blagoje Adžić


i tak dale.

Citat:
Kuku-r(adn)iku .....
Koje to Milanovića odrednice svrstavaju na ljevicu, među socijaldemokrate? Je li ikad u barem jednome času pokazao da mu je stalo do radnika? Nije. Kapitalist Čačić, to valjda znaju svi, radnike prezire. I sada se čuditi neoliberalizmu kukurikavaca jest puko prenemaganje.
http://www.forumgorica.com/politika/sdp-i-hns-pr(e)dmet-sprdne-(hrvatski-bog-marx)/msg45551/#msg45551 

Domolub v Koke      Koke v Domolubu, Koprivnica (Kro-pivnica)
Jugo.da crv.ena      Jagoda črlena (Čula jesam)

Koke - Cula jesam, 02:31
23.11.2007.
 
Koke - Cula jesam
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Domoljublje
« Odgovori #7 : Listopad 04, 2012, 02:30:16 poslijepodne »
Ljudevit, a di ti je Milka Planinc, čistačica iz rade Končara?? A ipak je bila predsjednica SIVa (Saveznog izvršnog vijeća, praktički Vlade SFRJ)!...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”